اخذ ویزای کارآفرینی Tier 1 انگلستان دشوار تر شده است

اخذ ویزای کارآفرینی Tier 1 انگلستان دشوار تر شده استدر سال 2015 دولت انگلستان طرحی را به نام "آزمون واقعی بودن کارآفرینی" معرفی کرد، که شرایط برنامه را برای سرمایه گذاران بسیار سخت تر کرده است. به منظور کاهش تعداد متقاضیان جعلی، یک طرح کار یا همان بیزینس پلان برای همه ی سرمایه گذاران اجباری شد. متقاضیان توسط افسران مهاجرت به دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

اقامت انگلستان

هر  فردی که به فکر برنامه  ویزای Tire 1 انگلستان برای کارآفرینی است، قبل از اقدام برای این کار به مشاوره بسیار دقیق نیاز دارد.

سالها اخذ ویزای Tier 1 بسیار ساده بود، با سرمایه گذاری 200,000 پوند در بیزینس، می توانستید اقامت انگلستان را برای حداقل 3 سال دریافت کنید. طبق آمار کمیته مستقل مشاوره مهاجرتی (Independent Migration Advisory Committee) ، به طور کلی از سال 2008، 13,746 ویزای سرمایه گذاری Tier 1 انگلستان صادر شد اما فقط 1,580 شرکت فعال از طریق این پروسه راه اندازی شدند. این کمیته شواهد قابل توجهی را ارائه می کند که نشان می دهد کسب و کارهایی که توسط چنین کارآفرینانی ایجاد شده اند معمولاً کیفیت بسیار پایینی دارند.

در سال 2015 دولت انگلستان طرحی را به نام "آزمون واقعی بودن کارآفرینی" معرفی کرد، که شرایط برنامه را برای سرمایه گذاران بسیار سخت تر کرده است. به منظور کاهش تعداد متقاضیان جعلی، یک طرح کار یا همان بیزینس پلان برای همه سرمایه گذاران اجباری شد. متقاضیان توسط افسران مهاجرت به دقت مورد بررسی قرار می گیرند و سرمایه گذاران باید توانایی هایشان را در شروع یک بیزینس در انگلستان نشان دهند و مدارک منبع درآمدشان را ارائه دهند. اخیراً نرخ عدم پذیرش (rejection) متقاضیان حدود 70% شده است. زیرا متقاضیان بدون برنامه ریزی دقیق، بدون ارائه یک بیزینس پلان جامع و مرتبط با کسب و کاری که در آن سوابق دارند و بدون شرکت در مصاحبه های آزمایشی برای کسب آمادگی لازم، این اقدام مهم را انجام می دهند.

از خیلی وقت پیش تاکنون مهاجرت یک بحث داغ برای دولت بوده است. مسئله مهاجرت تنها موضوع مهمی بود که به همه پرسی اخیر انگلستان برای ترک اتحادیه اروپا منجر شد.

اگر قبل از این، میزان شکست 70% بود، احتمال می رود بعد از رأی گیری تاریخی انگلستان که در 23 ژوئن 2016 برای ترک اتحادیه اروپا انجام شد، این میزان کمی افزایش یابد. با اینکه متقاضیان همچنان می توانند برای این برنامه اقدام کنند، اما درخواست آنها یک ریسک است که ممکن است منجر به از دست دادن هزینه های قابل توجه وکلا بشود. معمولاً 15,000 پوند غیر قابل استرداد صرف درخواستی می شود که شانس موفقیت کمی دارد.

در مقابل برنامه های ویزای طلایی در اروپا که یک سرمایه گذاری ساده در املاک است، دریافت ویزای اقامت را با 100% موفقیت تضمین می کنند.

واضح است که Tier 1 به اصلاحاتی اساسی نیاز دارد و دولت انگلستان در حال حاضر هیچ گونه تمایلی برای مسائل مهاجرتی به هر شکلی ندارد. سرمایه گذاران ثروتمند از مهاجرت به انگلستان منصرف شده اند و احتمال تغییرات این مسئله بسیار کم است تا وقتی که بالاخره انگلستان اتحادیه اروپا را ترک کند و یک سیاست مهاجرت سرمایه گذاری منسجم را تنظیم کند.

 اخیرا ده ها پرونده شکست خورده به شرکت ما مراجعه کرده اند و مشکل اصلی اکثر آنان این مسئله بوده است که بیزینس پلان ارائه شده از طرف آنها هیچ گونه ارتباطی به سوابق شغلی متقاضیان نداشته است. هر چند قانون صراحتا بیان نمی کند که بیزینس پلان باید مرتبط با سوابق شغلی فرد باشد، اما مسلما بسیار مشکل خواهد بود که افسر مصاحبه کننده را متقاعد کنیم که فردی بدون هیچ شناخت و تجربه ای در مورد یک شغل خواهد توانست در یک کشور دیگر کسب و کار موفقی را راه اندازی کند. شرکت کنکاش با سی سال تجربه و آشنایی کامل با چگونگی شکل دهی یک پرونده مدیریتی و چگونگی ایجاد یک بیزینس پلان جامع، برای همه پرونده ها بهترین وکلای بومی و با تجربه را استخدام می کند تا به این ترتیب شانس موفق شدن را به بالاترین سطح برساند.

شرکت کنکاش به متقاضیان توصیه می کند یا برنامه های مطمئن تری مانند ویزای طلایی پرتغال، ویزای طلایی یونان یا ویزای طلایی مالتا را انتخاب کنند و یا اگر برنامه سرمایه گذاری در انگلستان را انتخاب می کنند حتما با مطالعه دقیق و با استفاده از افراد حرفه ای اقدام به این امر نمایند و به اصطلاح بی گدار به آب نزنند.


نوشته شده توسط محمود محمودی
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره  مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی  با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش