آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟

آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟دولت فدرال کانادا معرفی یک برنامه جدید مهاجرت را از طریق سرمایه گذاری به بحث گذاشته است. برنامه هایی که کانادا، برنامه جدید را از آنها الگوبرداری می کند شامل برنامه EB-5 آمریکا است که بسیار موفق بوده است و میلیاردها دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده است.

دولت فدرال کانادا معرفی یک برنامه جدید مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را به منظور جذب افراد با دارایی خالص بالا به کشور، به بحث گذاشته است.

وزیر مهاجرت کانادا، John McCallum اعلام کرد که برنامه جدیدی در دست کار است که اجازه می دهد خارجی ها اقامت دایم کانادا را در ازای سرمایه گذاری کلان در اقتصاد کانادا، به دست آورند.

برنامه ی قبلی مهاجران سرمایه گذار در سال 2014 با انباشته شدن پرونده ی بیش از 15,000 متقاضی که خیلی از آن ها چندین سال صبورانه در صف انتظار بودند، از میان برداشته شد.

اگر برنامه ای جدید برای سرمایه گذاری فدرال معرفی شود، شرایط پیشنهادی به شرح زیر خواهد بود:

  • افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری از 800,000 دلار کانادایی به چیزی بین 1.5 تا 2 میلیون دلار. این سرمایه گذاری اجازه می دهد برنامه در مقایسه با سایر برنامه های مشابه، رقابتی باقی بماند.
  • حذف قانون اثبات داشتن یک حداقل میزان ثروت، این برنامه را برای سرمایه گذاران جذاب تر می کند. بیشتر برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاران به اثبات حداقل دارایی نیاز ندارند.
  • همانند بیشتر برنامه های سرمایه گذاری، به جای انتخاب یک گزینه سرمایه گذاری، به سرمایه گذار حق انتخاب روش های مختلفی برای سرمایه گذاری داده می شود.
  • سرمایه گذاری در ملک یکی از گزینه های سرمایه گذاری نخواهد بود. دلیل آن نگرانی در مورد  نوسان های بسیار زیاد در بازار املاک در شهرهای محبوب است.
  • مؤسسات مستقل حرفه ای برای تحقیق در مورد صحت اطلاعات ارائه شده از سوی متقاضی به کار گرفته خواهند شد.
  • هزینه های پردازش تا حداقل 20,000 دلار کانادا افزایش می یابد ، همچنین احتمالاً برای هر همراه متقاضی باید هزینه های اضافی پرداخت شود.


برنامه هایی که کانادا، به عنوان برنامه جدید سرمایه گذاری از آنها الگو برداری می کند شامل برنامه ی EB-5  آمریکا است که برنامه ای بسیار موفق بوده است و میلیاردها دلار سرمایه گذاری خارجی جذب کرده است. سرمایه گذاری ها در مراکز منطقه ای باعث شده است تا سرمایه در نواحی جغرافیایی که بیشتر از همه به آن نیاز دارند متمرکز شوند، یعنی مناطق کم جمعیت و روستایی.

از وقتی که برنامه مهاجران سرمایه گذار فدرال پیشین متوقف شد، کانادا چندین میلیون از سرمایه گذاری خارجی را از دست داد. برنامه سرمایه گذاری جدید باید مدت ها پیش تجدید می گردید و کانادا را قادر به استفاده کردن از سرمایه های جذب شده از این چنین برنامه هایی می نمود. کانادا یکی از محبوب ترین کشورها در دنیا باقی می ماند و سرمایه گذاران به محض راه اندازی یک برنامه، مشتاق سرمایه گذاری در این کشور هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش