آیا

آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک QIIP را در برابر مهاجرت به کانادا از طریق دیگر برنامه های استانی کانادا PNP : در هر دو گروه متقاضیان باید حداقل دو سال سابقه مدیریتی داشته باشند و بتوانند منشأ ثروت خود را اثبات کنند.

در روش مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک سرمایه دار باید 800,000 دلار کانادا را به مدت 5 سال نزد دولت کانادا بگذارد و بعد از پنج سال سرمایه خود را پس بگیرد. در برابر این عمل به متقاضیان بعد از طی پروسه ای که در حال حاضر حدود 2 سال طول می کشد، اقامت دائم و سپس شهروندی کانادا اعطا می گردد. بسیاری از سرمایه داران ترجیح می دهند این مبلغ را از یک مؤسسه مالی در کانادا وام گرفته و به جای بلوکه کردن سرمایه خود به مدت پنج سال، مبلغ 220,000 دلار کانادا را به عنوان سود مبلغ مذکور پرداخت کنند. متقاضیان این گروه  پس از پرداخت مبلغ مذکور می توانند به هر نقطه از کشور وارد شوند و ملزم نیستند حتی 1 دلار بر خلاف میل خود سرمایه گذاری کرده و یا ایجاد شغل نمایند.

این در حالی است که سرمایه گذاران برنامه های استانی کانادا ملزم به ایجاد یک کسب و کار و سرمایه گذاری در استانی که از طریق آن استان اقدام نموده اند هستند و در صورت عدم سرمایه گذاری و یا عدم سکونت در آن استان ملزم هستند مبلغی در حدود 100,000 دلار کانادا به عنوان جریمه پرداخت نمایند و طبق قانون "حق حرکت شهروندان در قانون اساسی" در هر نقطه  از کشور زندگی نمایند. در نگاه اول از نظر اقتصادی منطقی به نظر می آید که کلیه متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی کانادا و نه از روش برنامه استان کبک اقدام نمایند اما در نگاهی عمیق تر متوجه خواهیم شد  که شاید اقدام از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی کانادا آن قدر ها هم روشی منطقی، اقتصادی و اخلاقی (با توجه به  پیامدهای منفی آتی آن ) نباشد. در نهایت به قول پیشینیان "هیچ گرانی بی حکمت و هیچ ارزانی بی علت نیست " .

 قابل ذکر است که در هر دو گروه متقاضیان باید حداقل دو سال سابقه مدیریتی داشته باشند و بتوانند منشأ ثروت خود را که در گروه سرمایه داران استان کبک حداقل 1.600.000 دلار کانادا و در روش سرمایه گذاری از 250,000 تا 800,000 دلار کانادا است، به اثبات برسانند.

نکاتی که در مورد برنامه های سرمایه گذاری استانی کانادا معمولاً از نظر ها پنهان می ماند:

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی دارای هزینه های پنهانی است که از چشم متقاضیان دور می ماند . به عنوان مثال، هزینه های شرکت های حقوقی کار آمد جهت پرونده های سرمایه  گذاری استانی معمولاً بیش تر است زیرا در گروه سرمایه گذاران برنامه های استانی کانادا، متقاضیان باید نشان دهند که قرار است در استان مورد نظر کسب و کاری راه اندازی کنند (حتی اگر واقعاً همچنین قصدی نداشته باشند)، بنابراین باید یک طرح توجیهی (بیزینس پلان)  بسیار جامع و تخصصی برای این گونه پرونده ها تهیه شود، ارائه یک طرح توجیهی ضعیف شانس موفقیت را بسیار کاهش می دهد و تهیه یک طرح توجیهی دقیق و منظم هزینه برخواهد بود، این هزینه، به افرادی که برنامه استان کبک را اقدام می کنند، تحمیل نمی شود .

سرمایه گذارن استانی کانادا  باید دو بار جهت مصاحبه و سفر اکتشافی به استان، درخواست ویزا ی توریستی کانادا نمایند. 

 اقدام به مهاجرت به کانادا از روش استانی برای افراد با دارایی محدود شاید تنها روش موجود باشد. به متقاضیان استانی سرمایه گذار جدا توصیه میشود که در مورد استان مورد نظرشان تحقیق و کنکاش نموده و این امر خطیر را تنها با کمک موسسات کارآمد، حرفه ای و با تجربه انجام دهند. شرکت کنکاش با سی سال تجربه در این امر مهم می تواند در کنار شما باشد. 

نوشته شده توسط محمود محمودی


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاشتماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش