سفر بدون ویزای شهروندان بلغارستان و رومانی به کانادا

سفر بدون ویزای شهروندان بلغارستان و رومانی به کاناداسیاست اتحادیه اروپا این است که در ازای اعطای حق سفر بدون ویزا، کشورهایی که شهروندانشان به ویزای اتحادیه اروپا نیاز ندارند، باید به همه شهروندان اتحادیه اروپا اجازه سفر بدون ویزا دهند.دولت کانادا قرار است بلغارستان و رومانی را از لیست کشورهایی که شهروندانشان نیاز به دریافت ویزا برای سفر به کانادا دارند، خارج کند.

 سیاست اتحادیه اروپا این است که در ازای اعطای حق سفر بدون ویزا، کشورهایی که شهروندانشان به ویزای اتحادیه اروپا نیاز ندارند، باید به همه شهروندان اتحادیه اروپا اجازه سفر بدون ویزا دهند. کشورهای بلغارستان و رومانی تنها دو کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که شهروندانشان نیاز به دریافت ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa (TRVبرای سفر به کانادا دارند. ایالات متحده به پنج کشور اتحادیه اروپا اجازه سفر بدون ویزا نداده است.

در ماه آوریل به کانادا و ایالات متحده آمریکا سه ماه دیگر فرصت داده شد تا سیاست خود را با سیاست اتحادیه اروپا در مورد انجام عمل متقابل با کشورها، همراستا سازد. مشخص نیست که آیا اتحادیه اروپا در مورد تهدید خود به اعمال عمل متقابل در مورد عدم اعطای اجازه سفر بدون ویزا، خوب عمل خواهد کرد یا نه. این تصمیم می تواند باعث آفت های اقتصادی شود. از آنجایی که در ماه اکتبر یک معاهده تجاری اقتصادی جامع (CETA) امضا شده است، کانادا باید نیاز به دریافت ویزا را بردارد یا این ریسک را بپذیرد که کشورهایی که دوست ندارند شهروندانشان، شهروند درجه دوم اتحادیه اروپا محسوب شوند، این معاهده را وتو کنند.

از آنجایی که برای تصویب این معاهده نیاز به اجماع تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا است، اگر یک یا دو کشور امضای این معاهده را نپذیرند، می توانند این پیمان را وتو کنند. به این معنا که امضای رسمی کانادا در ماه اکتبر پای این معاهده می تواند به طور کلی از میان برود.

دولت رومانی پیشتر اعلام کرده است که حمایت رومانی از معاهده تجاری اقتصادی جامع به اشتیاق کانادا برای برداشتن نیاز به ویزا جهت سفر به کانادا برای شهروندانش بستگی خواهد داشت.

اگر نیاز به دریافت ویزا برای شهروندان بلغارستان و رومانی برداشته شود، دو نتیجه اساسی آن این خواهد بود که برای بلغاری ها و رومانیایی ها دیدار موقت از کانادا ارزانتر و آسانتر و مسیر اقدام برای اخذ ویزای کاری برای آنان هموار تر خواهد شد. آنها دیگر نیازی به دریافت ویزای اقامت موقت برای سفر، تحصیل یا کار در کانادا ندارند. به جای آن، در صورتی که بخواهند سفر هوایی به کانادا داشته باشند مجوز سفر الکترونیک ( Electronic Travel Authorization (eTA دریافت می کنند،  کاری که همه مسافران از کشورهایی که به ویزا نیاز ندارند باید انجام دهند به جز شهروندان ایالات متحده آمریکا. و چنانچه از طریق راه زمینی یا دریا به کانادا بروند تنها نیاز است که پاسپورت خود را همراه داشته باشند.

اخیرا، کانادا نیاز به دریافت ویزا را برای شهروندان مکزیک را برداشت.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به بلغارستان و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماش حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش