اقامت اروپا

اقامت اروپااخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری محدود به یک سری از کشورهای اروپا است که معمولا یا از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه به متقاضی اعطا می شود. معمولا دارندگان اقامت در کشورهای اروپایی که اقامت خود را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند، ملزم به رعایت حضور فیزیکی طولانی مدت در اروپا نمی باشند و می توانند تنها با حفظ سرمایه گذاری برای همیشه اقامت اروپا را تمدید کنند.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری محدود به یک سری از کشورهای اروپا است که معمولا یا از طریق خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه به متقاضی اعطا می شود. معمولا دارندگان اقامت در کشورهای اروپایی که اقامت خود را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند، ملزم به رعایت حضور فیزیکی طولانی مدت در اروپا نمی باشند و می توانند تنها با حفظ سرمایه گذاری برای همیشه اقامت اروپا را تمدید کنند. نکته قابل توجه دیگر این است که خیلی افراد تصور می کنند فرضا اگر اقامت کشور یونان را داشته باشند می توانند در اسپانیا زندگی کنند، اما قانون این اجازه را نمی دهد. شما از هر کشور اروپا که اقامت داشته باشید تنها در همان کشور می توانید زندگی کنید اما چنانچه آن کشور یکی از کشورهای عضو شنگن باشد قادر خواهید بود بدون نیاز به دریافت ویزا به دیگر کشورهای عضو شنگن نیز سفر کنید.

اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در  خرید ملک

اقامت اروپا سرمایه گذاری خرید ملک


برنامه های اقامتی که می توان از طریق خرید ملک در آنها اقامت اروپا را کسب کرد از جمله اقامت کشور اسپانیا، اقامت کشور پرتغال و اقامت کشور یونان می باشند. به این ترتیب نه تنها در یک کشور اروپایی با خرید ملک سرمایه گذاری انجام می دهید و مالک ملک خود خواهید بود بلکه در یک کشور عضو شنگن و اتحادیه اروپا نیز اقامت کسب خواهید کرد. هیچ کدام از کشورهای نامبرده به منظور حفظ اقامت نیازی به حضور فیزیکی طولانی مدت ندارند اما در میان آنها تنها کشور پرتغال است که حتی بدون حضور فیزیکی طولانی مدت می تواند منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت از اتحادیه اروپا شود.

برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک از محبوب ترین برنامه های دنیا هستند. برای اقدام در این برنامه ها متقاضی نیاز به اثبات سابقه مدیریت و امتحان زبان ندارد و بر خلاف برخی برنامه ها مخصوصا برنامه های اقامتی کانادا و آمریکا، برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک بسیار سریع و معمولا حدود سه تا شش ماه به نتیجه می رسند.

به منظور اخذ اقامت اروپا در کشور اسپانیا متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کند.

به منظور اخذ اقامت اروپا در کشور پرتغال متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کند و یا ملکی با قدمت بالای 30 سال که در حال بازسازی است را به قیمت 350 هزار یورو خریداری کند.

به منظور اخذ اقامت اروپا از کشور یونان متقاضی باید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار یورو خریداری کند.اخذ اقامت اروپا از طریق اوراق قرضه

اقامت اروپا اوراق قرضه


اخذ اقامت اروپا از طریق اوراق قرضه هم یک گزینه بسیار پر طرفدار است چرا که متقاضیان می توانند اوراق قرضه دولتی خریداری کنند که یک سرمایه گذاری امن و بدون ریسک محسوب می شود.

کشور مالتا که هم عضو شنگن است و هم اتحادیه اروپا، یک برنامه اخذ اقامت دائم از طریق خرید اوراق قرضه دولتی ارائه می دهد. این برنامه در نوع خود بی نظیر است چرا که تنها برنامه ای است که از همان ابتدا به تمام افراد مشمول در پرونده اقامت مادام العمر مالتا را ارائه می دهد و هیچ نیازی به شرط حضور و یا امتحان زبان وجود ندارد. همچنین فرزندان مجرد و وابسته اقتصادی به خانواده تا هر سنی می توانند در پرونده واجد شرایط باشند.

همچنین از طریق خرید اوراق قرضه به ارزش دو میلیون پوند می توان اقامت کشور انگلستان را بدست آورد و بعد از پنج سال زندگی در انگلستان اقامت دائم این کشور را کسب کرد و برای پاسپورت انگلستان نیز اقدام کرد.


در کدام یک از این برنامه ها امکان اخذ تابعیت و پاسپورت اروپا وجود دارد؟

پاسپورت اروپا


اکثر برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری، برنامه های اقامتی هستند و متقاضی می تواند بدون داشتن دغدغه تنها با حفظ سرمایه گذاری اقامت اروپا خود را برای همیشه تمدید کند. 

چنانچه متقاضی به دنبال اخذ پاسپورت از یکی از این کشورهای اروپایی باشد، بهترین انتخاب پرتغال خواهد بود. اخذ تابعیت پرتغال و در نتیجه پاسپورت کشور پرتغال تنها بعد از پنج سال و تنها با حضور فیزیکی یک هفته در سال در کشور پرتغال امکان پذیر است. البته باید امتحان زبان پرتغالی بدهید که  انتظار می رود در سطح ابتدایی به زبان پرتغالی آشنایی داشته باشید.

کشور دیگری که مسیری برای اخذ پاسپورت محسوب می شود، کشور انگلستان است. متقاضیان بعد از شش سال زندگی در انگلستان می توانند برای اخذ تابعیت انگلستان و در نتیجه پاسپورت کشور انگلستان اقدام کنند که البته برای این منظور حتما به حضور فیزیکی طولانی در این کشور نیاز است.

کشو اسپانیا دو تابعیتی را به رسمیت نمی شناسد.

برای اخذ پاسپورت  از مالتا باید شش سال در این کشور زندگی کرد.

برای اخذ پاسپورت از یونان باید ده سال در این کشور زندکی کرد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک و اوراق قرضه با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش