مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یک سود دو طرفه برای متقاضیان و کشورهای میزباناکثر کارشناسان معتقدند که مهاجرت برای اقتصاد جهانی سودمند است، اما شهروندان کشورهای مرفه از اینکه کشورشان از بابت مهاجرت کنترل نشده آسیب ببیند نگران هستند و این موضوع همیشه بحث برانگیز و جنجالی بوده است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

افزایش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چه نتیجه ای برای اقتصاد به دنبال دارد؟

اکثر کارشناسان معتقدند که مهاجرت برای اقتصاد جهانی سودمند است، اما شهروندان کشورهای مرفه از اینکه کشورشان از بابت مهاجرت کنترل نشده آسیب ببیند نگران هستند و این موضوع همیشه بحث برانگیز و جنجالی بوده است.

مهاجرت و کنترل کردن مرزها موضوعی است که بارها در اخبار با آن روبه رو میشویم. این مسئله وسیعا در بستر تاثیرات مهاجرت بر کشور میزبان، بر کل قاره ای که مهاجر به آن وارد می شود، و در کل جهان بحث می شود.

 رادیو Freakonomics: آیا مهاجرت حق اساسی انسان است؟ مادلین آلبرایت (Madeleine Albright) وزیر اسبق امور خارجه  آمریکا به بررسی این مسئله پرداخت که چرا مهاجرت چنین موضوع بحث برانگیزی است: "مشکل اصلی ترس است، این ترس از احساس از دست دادن شرایط اقتصادی خوب نشات میگیرد، ترس از اینکه کسی شغل یا خانه تان را تصاحب کند و یا با خواهرتان ازدواج کند."

ترس از دست دادن شرایط اقتصادی خوب که توسط دکتر آلبرایت مطرح شد، با مسئله مهاجرت از طریق تخصص و اشتغال آمیخته شده، چرا که اینگونه مهاجران برای پیدا کردن شغل به سختی رقابت میکنند. اما زمانی که افراد با سرمایه های بالا که به دنبال سرمایه گذاری بخشی از دارایی خود به منظور دریافت حقوق شهروندی در کشوری جدید هستند مهاجرت می کنند، این ترس کمرنگ تر می شود. جای تعجب نیست که برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری که به جای کارگران متوسط، مهاجران ثروتمند را هدف قرار داده اند، در سه دهه  اخیر به شدت افزایش داشته اند.

برخلاف برنامه های مهاجرت دیگر، برنامه  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آرزوی بدست آوردن اقامت و شهروندی را در ازای سرمایه گذاری قابل توجهی در آن کشور برآورده می کند. برای مثال کشورهای دومینیکا و گرانادا  هرکدام در ازای پرداخت به صندوق دولت یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از پیش تعیین شده، تابعیت آن کشور را ارائه می دهند. این به آن معناست که تابعیت و چشم اندازهای مهاجرت در مقابل یک کمک ملموس به اقتصاد ملی کشور میزبان به فرد سرمایه گذار تعلق می گیرد.

این کمک به اقتصاد ملی، کمک هزینه ای برای انجام پروژه های اقتصادی ملی، توسعه زیرساخت ها و ایجاد مشاغل پایدار است.

وجوه حاصله از برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری، برای توسعه بخش های جدید و اشتغال زایی برای مردم محلی استفاده میشوند. به عنوان مثال، امروزه سنت کیتس و نویس (ST.Kitts and Nevis) یکی از کشورهای کارائیب که دارای برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است، به سرعت در حال رشد است. این کشور در سال 2015 رشد اقتصادی 6.6 درصدی داشته و پیش بینی می شود که در سال 2016، 5 درصد افزایش نرخ رشد داشته باشد.

مهاجرت و دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری برای کسانی که در کشور های جدید دنبال کار میگردند، امری بعید است. برای تقاضا از طریق این برنامه ها، سرمایه قابل توجهی مورد نیاز است، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و دریافت اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری، منحصر به افراد سرمایه دار با ارزش دارایی بسیار بالا و یا تاجران ثروتمند است. این مهاجران برخلاف مهاجرانی که به دنبال کار هستند، فرصت های شغلی بسیاری برای کشور جدید ایجاد می کنند.

با سرمایه  مستقیمی که اقتصاد کشور میزبان از سرمایه گذار دریافت میکند و مزایای این سرمایه ها که در تمامی سطوح جامعه احساس میشود، مقدار زیادی از ترس مرتبط با مهاجرت کاهش یافته است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری همیشه به عنوان روشی مفید برای هر دو طرف محسوب می شود، کشور میزبان از سرمایه گذاری خارجی نفع می برد و متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، از آزادی جابجایی، امنیت و فرصت های بیزینسی جدید سود می برند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش