چند نکته مهم برای خرید خانه و سرمایه گذاری در پرتغال و اسپانیا

چند نکته مهم برای خرید خانه و سرمایه گذاری در پرتغال و اسپانیااگر به دقت برنامه ریزی کنیم، چگونه می توانیم درآمد قابل توجهی از اجاره ملک در اسپانیا و پرتغال به دست آوریم؟ هنگامی که خانه ای برای تعطیلات در اسپانیا می خرید، فقط سرمایه گذاری در ملک نکرده اید؛ بلکه اجاره ی این خانه در هفته ها و ماه هایی که خودتان از آن استفاده نمی کنید یک فرصت عالی برای درآمدزایی است.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


هنگامی که خانه ای را در کشور دیگری برای سپری کردن تعطیلات می خرید، فقط سرمایه گذاری در ملک نکرده اید. اجاره دادن این  ملک در هفته ها و ماه هایی که خودتان از آن استفاده نمی کنید یک فرصت عالی برای درآمدزایی است. به این معنا که با خریدن یک ملک، هم محلی برای سپری کردن بهترین تعطیلات دارید، هم درآمدزایی می کنید و هم می توانید برای اقامت آن کشور برای مثال اقامت پرتغال یا اقامت اسپانیا اقدام کنید.

در این مقاله چند نکته ی مهم را که موقع خرید خانه باید بدانید یادآور می شویم. نکاتی که در اجاره دادن ملک در اسپانیا  و پرتغال بسیار مهم هستند.

اول باید مشخص کنید که چه گروه مستاجر هایی را می خواهید مورد هدف قرار دهید. با مشخص کردن گروه مورد نظر مستاجر، به بهترین نتیجه در درآمد حاصل از اجاره می رسید : هم از نظر درآمد و هم از نظر رضایت مشتری.

گروه مورد نظر شما می تواند این افراد باشند: زوج های جوان بدون فرزند، زوج های قدیمی بدون فرزند، خانواده هایی با فرزند، چند خانواده با فرزند، خانواده هایی با یک فرد معلول یا ناتوان، یا شاید گروهی که برای کار سفر کرده اند. هرگروه نیازهای مختلف و خاصی دارد. اما اگر بتوانید 100 درصد از خواسته ها و انتظاراتشان را تامین کنید، موفقیت شما تضمین شده است.

محل ملک در اسپانیا و پرتغال

اولین و مهم ترین مسئله این است که خانه  تعطیلات شما در مکانی ایده آل واقع شده باشد جایی که خودتان رویای زندگی در آن را هنگام تعطیلات داشته باشید. از آنجایی که باید نیازها و شرایط گروه مورد نظرتان را هم در نظر بگیرید، توصیه می شود مکانی را انتخاب کنید که هم برای شما و هم برای تعطیلات گروه مورد نظرتان عالی باشد.

اگر گروه مورد نظر شما خانواده هایی با کودکان هستند، امن بودن آن خانه بسیار مهم است -نباید به جاده با ترافیک های سنگین و رفت آمد پر سرعت اتومبیل ها نزدیک باشد. خانواده هایی که کودک دارند همچنین خواستار دسترسی آسان به سوپرمارکت، رستوران، ساحل، پارک و زمین بازی هستند. اگر مخاطب شما زوج های جوان بدون فرزند است،  خانه ی تعطیلات شما می تواند به مکان های شلوغ و بار نزدیک تر باشد. برای کسانی که برای اهداف کاری سفر کرده اند، این خانه می تواند در مکان های آرام و بدون هیاهو باشد.

نکته ی مهم دیگر در رابطه با محل، منظره و فاصله تا فرودگاه است. بهتر است در مورد فاصله ی این خانه با زمین های گلف و اسکی هم فکر کنید.

اندازه و ساختار

اندازه ی خانه ای که برای خرید انتخاب می کنید به همین ترتیب برای گروه مورد نظر شما مهم است. آپارتمان های کوچکتر برای زوج های جوان و زوج های مسن بدون کودک عالی است در حالی که ویلاها برای خانواده هایی با کودک مناسب هستند. ویلاهای بزرگ تر برای چندین خانواده و یا کسانی که برای اهداف کاری سفر کرده اند مناسب هستند.

در مورد ساختار خانه، به تجهیزات و امکانات مورد نیاز گروه مورد نظرتان فکر کنید: تعداد اتاق خواب ها، حمام خصوصی برای هر اتاق، و شاید فضاهایی برای کار و اتاق های نشیمن بیشتر. اگر قصد اجاره به افراد معلول یا با ویلچر را دارید مطمئن باشید که فضای کافی برای فراهم کردن سطح شیب دار در حمام، آشپزخانه، اتاق خواب، درب ورودی و... وجود دارد.

ویژگی ها و تجهیزات

انتخاب ویژگی ها وتجهیزات خانه برای گروه مورد نظر شما بسیار مهم است. امروزه، دسترسی به Wifi، تلویزیون کابلی، کولر و سیستم تهویه، و توری پشه برای درب و پنجره ها برای تمام گروه ها مهم هستند. ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز به همان اندازه مهم هستند.

معمولاً خانواده ها استخر را یک ویژگی بسیار فوق العاده می دانند به همین دلیل داشتن استخر برای خانواده هایی که کودک دارند بسیار جذاب است. اما ایمن سازی را فراموش نکنید. استخر باید به اندازه کافی با حصار محافظت شده باشد. کل منطقه ی بیرونی باید حصار کشی شود، تا پدر و مادر بتوانند بدون نگرانی از اینکه فرزندشان ممکن است درون استخر بیفتد استراحت کنند. به همین ترتیب به خاطر داشته باشید که یک در جلوی راه پله ها بگذارید. به یاد داشته باشید اگر گروه مورد نظر شما خانواده ها با کودکان هستند، بسیار مهم و ضروری است که به امنیت فکر کنید.

مسئله ی قابل توجه دیگر مبلمان است که باید مرتب باشد. توصیه می شود که مبلمانی را انتخاب کنید که از ارزان ترین ها در بازار نباشند. سعی کنید خانه ن راحت و دنج باشد و مهمانتان بیشتر از خانه ی خودش در آن احساس راحتی کند. همچنین هنگام انتخاب مبلمان، گروه مخاطبتان را در نظر بگیرید. اگر مخاطبتان مسافران کاری هستند باید میز و صندلی کاری خوبی فراهم کنید. اگر آنها خانواده هایی با کودک هستند باید صندلی هایی بلند، تخت خواب بچه و... انتخاب کنید.

اجاره خانه ها

هنگامی که خانه ی تعطیلات رویاییتان را با انتخاب های مناسب برای گروه مورد نظرتان (محل، اندازه، طراحی، ویژگی ها و مبلمان) خریداری کردید، اجاره دادن آن بسیار راحت تر و لذت بخش تر خواهد بود. بیشتر مردم خانه هایشان را به طور هفتگی اجاره می دهند زیرا درآمد حاصل از اجاره های کوتاه مدت بسیار بیشتر از اجاره های طولانی مدت است. همچنین، اجاره ی کوتاه مدت، استفاده از خانه ی تعطیلات تان را برای خودتان، خانواده و دوستان تان راحت تر می کند.

معمولاً سطح اجاره ی خانه ها 20-30 هفته در سال است. تبلیغات در خصوص اجاره می تواند از طریق وب سایت خودتان، آژانس یا پورتال املاک برای تعطیلات باشد.  این اجاره هم می تواند از طریق خودتان به عنوان صاحب ملک و هم از طریق یک واسطه ی ماهر در منطقه ای که انتخاب کرده اید انجام شود.در بیشتر موارد، تمیز کردن خانه توسط شرکت های نظافت محلی انجام می شود.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه های اخذ اقامت پرتغال یا اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش