امتیاز دهید post

افرادی که قصد مهاجرت سرمایه گذاری قبرس را دارند، بهتر است قبل از اقدام به هر کاری، اطلاعات کاملی در رابطه با این کشور به دست آورند. شرکت مهاجرتی کنکاش اطلاعات کلی درباره ی کشور قبرس را فراهم آورده است که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم، با ما همراه باشید…

درباره قبرس

فضای کسب و کار برای مهاجرت سرمایه گذاری قبرس

موارد زیادی وجود دارند که سبب می شوند قبرس یک محیط جذاب برای کسب و کار باشد. این موارد شامل مکان استراتژیک، زیر ساخت پیشرفته، نیروی کار تحصیل کرده، سیستم مالیاتی مساعد، و شبکه های مدرن بانکی و بیمه است. تمامی اینها در کنار هزینه های پایین عملیاتی و استاندارد بالای زندگی، قبرس را به یک مکان فوق العاده برای سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار تبدیل کرده است.

 

چرا سرمایه گذاران خارجی باید در قبرس سرمایه گذاری کنند؟

سرمایه گذاران و افرادی که در مورد ایجاد کسب و کار خوش فکر هستند، نمی توانند این حقیقت را انکار کنند که امروزه قبرس یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری است! انتظار می رود، کشفیات اخیر نفت و گاز نزدیک سواحل قبرس، طی ده سال آینده، اقتصاد این کشور را کاملا عوض کند! افق جدیدی برای سرمایه گذاری صنعتی در پاسخ به نفت و گازی که اخیراً در قبرس پیدا شده است، پدیدار گشته که پروژه های بسیاری از جمله بندرهای جدید، پاساژهای جدید و پروژه هایی در ارتباط با صنعت توریست و املاک را در برخواهد داشت که بسیاری از آنها از قبل برنامه ریزی شده و در دست ساخت هستند. وجود این پروژه ها در آینده نزدیک، توسعه عظیمی را نوید می دهد که قبرس را به یکی از جذاب ترین مکان ها برای مهاجرت سرمایه گذاری قبرس تبدیل کرده است.

زمان حال بهترین زمان برای مهاجرت سرمایه گذاری قبرس است، چرا که بعد از رکود جهانی، املاک اکنون در پایین ترین سطح قیمت هستند، اما البته این وضعیت خیلی زیاد طول نخواهد کشید! این شانسی برای سرمایه گذارن است تا این فرصت طلایی را غنیمت بدانند و در این جزیره زیبا و پیشرفته و در زمان پس از رکود، املاک با قیمت های استثنایی خریداری کنند و شاهد سود چشمگیر و تضمین شده از سرمایه گذاری خود در چند سال آینده باشند!

در خیلی موارد، قبرس اجازه می دهد سرمایه گذار مالکیت 100% داشته باشد و خیلی از محدودیت های پیش پای سرمایه گذاری مستقیم خارجی برداشته شده است. سرمایه گذاران اتحادیه اروپا در حال حاضر می توانند هر چقدر که بخواهند ملک بخرند و شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند با مالکیت مطلق، تا 4,000 متر مربع ملک خریداری کنند، چه به صورت زمین، ویلا یا آپارتمان.

قبرس یک مکان استراتژیک

به خاطر مکان جغرافیایی استراتژیک، امروزه قبرس یک مرکز مالی بین المللی بسیار خوب در نظر گرفته می شود. اما همچنین، قبرس کشوری با استاندارد بالای زندگی در ارتباط با توسعه انسانی و کیفیت زندگی است.

تحصیلات در قبرس

تحصیل در قبرس تحت نظارت وزارت آموزش و فرهنگ است. سیستم آموزشی به آموزش پیش دبستانی ( سن 3 تا 6 سالگی)، آموزش ابتدایی ( 6 تا 12 سالگی)، آموزش متوسطه (12 تا 18 سالگی) و تحصیلات عالیه ( سنین بالای 18 سال)، تقسیم می شود. تحصیلات تمام وقت برای همه بچه های بین 5 تا 15 سال اجباری است.
تحصیلات عالیه معمولاً با یک مدرک لیسانس چهار ساله آغاز می شود. تحصیلات پس از لیسانس، شامل مدرک فوق لیسانس و دکترا هستند که دکترا معمولاً سه سال به طول می انجامد.

 

زیرساخت

زیرساخت قبرس برای انجام کسب و کار ایده آل است. به لطف شبکه جاده ای مدرن، امکانات وسیع در بندرها و دو فرودگاه بین المللی جدید، سفر و حمل و نقل در قبرس کارآمد، مقرون به صرفه و سریع است.

  

دریافت اقامت موقت، شهروندی و اقامت دائم اروپا از طریق قبرس

برنامه مهاجرت به قبرس، یکی از راههای مناسب به منظور اخذ اقامت دائم یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این برنامه به دلیل سادگی و پروسه کوتاه مدت بسیار محبوب است. از زمان باز شدن درب های اروپا به روی قبرس، که با پیوستن این کشور به حوزه یورو در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ رخ داد، این کشور نیز دروازه ای برای سرمایه گذاران خارجی جهت مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری در قبرس و ورود متقاضیان به اتحادیه اروپا محسوب می شود.

با توجه به برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری این کشور، قبرس صدور شهروندی کامل را ظرف مدت حداکثر 2 تا 3 ماه تضمین کرده است. زمانبندی کوتاه، این برنامه را در زمره ی برنامه های جذاب و قابل توجه قرار داده است. نکته قابل توجه این برنامه، آزادی در جابجایی بین اتحادیه اروپا است. دارندگان پاسپورت این کشور می توانند به صورت آزادانه در هر قسمتی از اتحادیه اروپا زندگی و یا کار کنند. ضمناً از دریافت ویزا برای ورود به کانادا نیز معاف هستند.

 

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس

در حال حاضر مهاجرت ، اقامت و یا شهروندی  قبرس از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک امکان پذیر است.

با خرید ملک به ارزش 2,000,000 یورو و نگهداری آن بمدت 3 سال ابتدا اقامت موقت و کمتر از 3 ماه پاسپورت صادر می شود.

 

مهاجرت و اقامت دائم

طبق قوانینی که در سال ۲۰۰۹ تصویب شد، مالکان املاک با ارزش بالا تر از ۳۰۰٫۰۰۰ یورو و ایجاد سپرده بلند مدت در یکی از بانکهای قبرس به مبلغ 30,000 یورو به مدت 3 سال می توانند درخواست اقامت دائم نمایند که در سال ششم می توان درخواست شهروندی کرد.

 

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری قبرس

اخذ اقامت کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری، دارای مزایای زیر است.

 • کشور قبرس به دلیل اروپایی بودنش و مالیات های پایینی که دارد گزینه مناسبی برای زندگی است.
 • دریافت اقامت دائم ظرف مدت ۲ ماه و دریافت پاسپورت ظرف مدت ۳ ماه
 • دریافت پاسپورت برای همه افراد خانواده از جمله فرزندان زیر 28 سال
 • مسافرت به بیش از ۱۵۵ کشور دنیا بدون ویزا و اجازه کار، اقامت و تحصیل در شنگن
 • ملزم نبودن به اقامت در کشور قبرس یا دانستن زبان
 • دریافت ویزای توریستی آمریکا به آسانی و بدون هیچ معطلی
 • معافیت از مالیات برای منابع درآمد در هر کجای جهان
 • عدم نیاز به ارائه مدارک سابقه مدیریت، مدارک چکونگی به دست آوردن سرمایه، نمره آزمون زبان و مدرک تحصیلی
 • برای قبولی در این برنامه حداقل میزانی برای دارایی ها تعیین نشده است
 • در بسیاری از موارد متقاضیان از مصاحبه معاف می شوند
 • فرزندان شما از تحصیلات رایگان برخوردار می شوند

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به قبرس و اقامت و شهروندی قبرس از طریق سرمایه گذاری می توانید با کارشناسان ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *