زندگی در امریکا با اخذ اقامت و شهروندی این کشور

4.1/5 - (9 امتیاز)

دریافت اقامت آمریکا، برای بسیاری از ایرانیان و مردم سایر کشورهای جهان، به رؤیایی دور و دراز می‌ماند؛ اما برای ثروتمندان و صاحبان سرمایه، به راحتی به واقعیت تبدیل می‌شود. خبر خوش این است که آمریکا، به تازگی، مجددا برنامه‌ی اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری خود را بازگشایی کرده است. افراد با سرمایه‌گذاری حداقل ۸۰۰ هزار دلار آمریکا، می‌توانند برای خود و خانواده‌شان اقامت دائم آمریکا را که به اخذ شهروندی این کشور منجر می‌شود دریافت کنند. در نظر داشته باشید که اخذ اقامت امریکا با این روش کاملا با دریافت ویزای توریستی امریکا تفاوت دارد. با شرکت کنکاش همراه باشید تا همه چیز را درباره‌ی دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری با شما به اشتراک بگذاریم:

اخذ اقامت امریکا از ظریق سرمایه گذاری

 

 

ویزای EB5 آمریکا چیست؟

ویزای EB5، همان برنامه‌ی اعطای اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری یا برنامه‌ ویزای مهاجر سرمایه‌گذار (Immigrant Investor Visa Program) است. برای دریافت این ویزا، باید حداقل ۸۰۰ هزار دلار آمریکا را در این کشور از طریق شرکت‌های مورد تأیید دولت یا به صورت شخصی، سرمایه‌گذاری و برای حداقل ۱۰ فرد ایجاد شغل کنید. در این صورت می‌توانید برای خود و خانواده‌تان، اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت دریافت کنید.

برنامه‌ی اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری که از سال ۱۹۹۰ با قوانین و شرایط متفاوت اجرا می‌شده است و تا امروز، بارها در سال‌های مختلف مورد بازنگری و تغییر قرار گرفته، همیشه یکی از هموارترین و بهترین راه‌ها برای دریافت سریع و ساده‌ گرین کارت آمریکا بوده است. در طی بیش از سه دهه از آغاز این برنامه، هزاران نفر، اقدام به دریافت ویزای EB5 آمریکا برای خود و خانواده‌شان کرده‌اند و از این طریق به اقامت یکی از قدرتمندترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان رسیده‌اند. برنامه‌ ویزای مهاجر سرمایه‌گذار، از سال ۲۰۲۲ به شکل کنونی خود اجرا می‌شود و بنا بر گفته‌ منابع موثق، حداقل تا سال ۲۰۲۷ قوانین و شرایط آن تغییری نخواهد داشت. در ادامه به شرایط و قوانین دریافت این ویزا می‌پردازیم:

شرایط دریافت گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای EB5 شرایط ویژه‌ای دارد که در صورت رعایت نکردن یکی از آن‌ها، ممکن است در فرآیند دریافت اقامت دچار مشکل شوید. به همین دلیل است که علاوه بر این که باید به تحقیق و بررسی همه جانبه‌ در این زمینه بپردازید، حتما باید برای این منظور از کارشناسان خبره‌ سرمایه‌گذاری بین‌المللی کمک بگیرید. موسسه‌ کنکاش، با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه‌ اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری، می‌تواند بهترین یار شما در این حوزه باشد. با هم شرایط دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری را بررسی می‌کنیم:

·       حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری

اولین شرط دریافت ویزای EB5 آمریکا، سرمایه‌گذاری به مبلغ حداقل ۸۰۰ هزار دلار آمریکاست. این مبلغ، برای مناطق با نرخ بیکاری بالا قابل قبول است و در مناطق دیگر، ممکن است مبلغ سرمایه‌گذاری به یک میلیون دلار یا بیشتر هم برسد.

·       محل تأمین مبلغ سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذار باید ثابت کند تأمین این سرمایه‌ اولیه، از طریق قانونی و مشروع صورت گرفته است. مدارک اثبات مشروع بودن محل تأمین سرمایه، باید برای دریافت ویزا، ارائه شود.

·       ایجاد شغل از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری فرد باید برای ۱۰ نفر یا بیشتر ایجاد اشتغال کند.

·       سرمایه‌گذاری در مؤسسات مورد تأیید

مبلغ سرمایه‌گذاری باید در شرکت‌ها و مؤسسات خصوصی که مورد تایید مراکز سرمایه‌گذاری غیرمستقیم است، انجام شود.

دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5 آمریکا

انواع روش‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت آمریکا

برای دریافت اقامت آمریکا، به دو روش می‌توان اقدام کرد:

سرمایه‌گذاری غیر مستقیم

شرکت‌هایی مورد تأیید سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا وجود دارند که می‌توانید سرمایه‌ خود را به آن‌ها دهید تا آن‌ها برای شما سرمایه‌گذاری کنند. این شرکت‌ها مدارک و آمار لازم را برای سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا جمع‌آوری و مدون می‌کنند و ارائه می‌دهند. حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم، ۸۰۰ هزار دلار آمریکاست. این روش نیاز به هزینه و دانش کمتری دارد و خود مؤسسات برای شما محل سرمایه‌گذاری با کمترین هزینه‌ها را انتخاب می‌کنند و کارها را پیش می‌برند.

سرمایه‌گذاری مستقیم

این روش مناسب کسانی است که توانایی راه‌اندازی و مدیریت یک کسب و کار با حداقل ۱۰ ردیف شغلی در آمریکا را دارند. در این روش، فرد، شخصا مبلغ سرمایه‌گذاری را صرف ایجاد شغل و فعالیت اقتصادی در آمریکا می‌کند. حداقل مبلغی که می‌توان با آن به صورت مستقیم اقدام به سرمایه‌گذاری کرد، ۱ میلیون و ۵۰ هزار دلار است.

مزایای دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

هر کسی که می‌خواهد برای دریافت اقامت آمریکا اقدام کند، حتما از شرایط رویایی زندگی در این کشور آگاه است. شما با اقدام به دریافت ویزای EB5 آمریکا، می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود که ازدوج نکرده‌اند، نیز ویزا بگیرید و به همراه خانواده خود برای زندگی، کار و تحصیل به این کشور بروید. درآمد دلاری، برخورداری از سیستم آموزشی و درمانی درجه یک، امنیت اقتصادی، فرصت‌های فوق‌العاده کارآفرینی و بیزینس در سطح جهانی و… از مزایای زندگی و کار در آمریکا است. برای این نوع از ویزا شما به مدرک زبان و اسپانسرشیپ کاری نیز نیازی ندارید. همین‌طور می‌توانید از حمایت سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا بهره‌مند شوید. امکان ثبت فرم I-485 یا برنامه تنظیم وضعیت برای شما وجود دارد.

مراحل دریافت اقامت و شهروندی آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری

برای دریافت ویزای EB5، اگر کار را به کاردان بسپارید، نباید نگرانی به دل راه دهید. ایرانیان بسیاری از این طریق گرین کارت را برای خود و خانواده‌شان دریافت کرده‌اند. شما برای اخذ اقامت آمریکا باید مراحل زیر را طی کنید

·       ابتدا با وکلای شرکت کنکاش قرارداد ویژه‌ای را امضا می‌کنید تا آن‌ها بتوانند تمام طول مسیر دریافت گرین کارت را در کنار شما حضور داشته و پشتیبان شما باشند.

·       فرم‌های ثبت درخواست اخذ ویزای EB5 را به کمک وکلای خود کامل می‌کنید.

·       مدارک هویتی و تمکن مالی را طبق راهنمایی‌های وکلای خود آماده می‌کنید و ارائه می‌دهید.

·       برای دریافت تأییدیه سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا منتظر می‌مانید.

·       اقامت ۲ ساله‌ متقاضی اصلی و همسر و فرزندان او صادر می‌شود.

·       سه ماه پیش از اتمام اقامت ۲ ساله، وکیل شما برایتان فرم‌های I-826 را ثبت می‌کند.

·       برای دریافت اقامت دائم و گرین کارت از طرف سازمان USCIS یا سازمان شهروندی و مهاجرت آمریکا منتظر می‌مانید.

·       در صورت واجد شرایط بودن، برای دریافت شهروندی آمریکا اقدام می‌‌کنید.

کنکاش، پشتیبان شما در مسیر اخذ اقامت و شهروندی آمریکا

پیش‌تر، گفتیم که دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری، فرآیندی ساده و شدنی دارد و نباید درباره‌ آن نگران باشید. اما نکته‌ مهم این است که، در صورتی این مسیر ساده و هموار خواهد بود که شما، از افرادی خبره در این زمینه، که بارها این مسیر را طی کرده‌اند کمک بگیرید. شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی کنکاش، در امر دریافت اقامت و تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری، ۳۰ سال سابقه دارد. به این معنی که، ۳۰ سال است به مردم کمک می‌کند بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت را در سراسر جهان بررسی و مسیری را که با بودجه، شرایط و اهدافشان سازگارتر است انتخاب کنند. سپس در تمام طول مسیر، یار و همراهشان خواهد بود تا در پروسه‌ گیج‌کننده‌ی دریافت اقامت، دچار اشتباه نشوند و همه‌ کارهای لازم را به بهترین نحو انجام دهند. در این صورت، با کمترین هزینه و صرف کمترین زمان، بدون این که فرصتی از دست برود، می‌توانند به اهداف خود برسند.

 

 

 

 
 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *