اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شاهد رشد بی سابقه بوده است


امتیاز دهید post

پاسپورت دوم

برنامه تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری به معنای سرمایه گذاری در اقتصاد یک کشور است. از مزایای این سرمایه گذاری، تزریق سرمایه چشمگیر در اقتصاد داخلی آن کشور است. برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دهه های 80 و 90 معرفی شد. در آن سال ها، این برنامه بسیار ناشناخته و بدون برنامه بود. در مقایسه، در عصر حال، این بازار بسیار شناخته شده است و در خاورمیانه نسبت به کشور های دیگر، با سرعت بیشتری در حال رشد است.

سالانه هزاران نفر برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم اقدام می کنند. تا آخر سال 2017، بیش از 30 برنامه مختلف فعال و موفق وجود داشت. اما کشور ها چه سودی از اجرای برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری می برند و چرا اشخاص تا این حد مشتاق اخذ تابعیت و پاسپورت دوم هستند؟

از مزایای اولیه برای کشور هایی که برنامه تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری دارند، سرمایه گذاری مالی چشمگیر در اقتصاد داخلی آن کشور است. هزینه و طرح های هر برنامه متفاوت است اما بیشتر آنها شامل سرمایه گذاری اولیه با مبلغ بالا است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی، سرمایه را به بخش عمومی کشور ( به شکل کمک های مالی به دولت، پرداخت مالیات و سرمایه گذاری در اوراق قرضه) و بخش خصوصی ( به شکل سرمایه گذاری در کسب و کارها، استارتاپ ها و املاک) وارد می کند.

کشور ها می توانند سرمایه ناشی از  برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری را برای تامین مالی توسعه زیرساخت ها و بهبود استاندارد های زندگی مردم استفاده کنند و کسانی که هزینه ها را کنترل می کنند، می توانند سیاست های اقتصادی را بهبود ببخشند، وابستگی به کمک های بین المللی را به حداقل برسانند و قرض های کشورشان را کاهش دهند.

جدا از این مزایای اقتصادی، متقاضیان موفق می توانند مزایای دیگری مانند مهارت های کمیاب و شبکه های جهانی غنی را برای کشور به ارمغان بیاورند. با رشد تقاضا  برای خدمات جدید و با کیفیت، تنوع به کشور وارد می شود و موجب رشد می شود. همین مسئله موجب ایجاد اشتغال های جدید و فرصت های کارآفرینی می شود.

با افزایش تعداد متقاضیان موفق در هر سال، کشور های میزبان اغلب به دلیل افزایش رقابت، در سطح جهانی برتری پیدا می کنند. همین مسئله منجر به مزایای دیگر برای کشور مانند توجه رسانه ها به آن کشور و رونق گردشگری می شود.

برای متقاضیان، پاسپورت دوم یا سوم فقط به معنای افزایش آزادی سفر نیست. داشتن یک پاسپورت دوم، حق زندگی و کار در مجموعه ای از کشور ها و نواحی و همچنین دسترسی به همه مزایای شهروندی و تابعیت آن کشور را می دهد. همچنین، قسمت زیادی از سختی پروسه درخواست ویزا و تمدید ویزا را حذف می کند. مهم تر از همه، پاسپورت دوم می تواند به معنای واقعی اشخاص را در زمان ناآرامی های سیاسی یا تحت خطر تروریسم یا دیگر شرایط وخیم سیاسی نجات دهد.

در اوایل امسال، امارات متحده عربی به دارندگان پاسپورت چینی اجازه داد تا بدون ویزا وارد کشور شوند. این مسئله موجب رشد 70 درصدی صنعت گردشگری امارات در مقایسه با سال 2017 شد.  یکی از مزایای دیگر برای امارات این بود که این توافق با چین دو جانبه بود و در حقیقت دارندگان پاسپورت امارات هم می توانستند به 158 مقصد بدون ویزا سفر کنند. تنها در همین سال، آنها به ایرلند، بورکینافاسو، اروگوئه، گینه، تونگا، هندوراس، کانادا، برزیل، گویان، باربادوس دسترسی بدون ویزا پیدا کرده اند.

بنابراین، حذف شرط ویزا قدمی مفید برای سفر بدون مرز است، حتی اگر مزایای یکسانی برای کشورها و اشخاص نداشته باشد. برای اینکه افراد بتوانند به هرجایی که می خواهند به آسانی سفر کنند، اخذ پاسپورت دوم تا الان بهترین راه است و به همین دلیل، اشخاص متمولی که حاضر به صرف هزینه برای رسیدن به فرصت های بهتر هستند، به دنبال شهروندی جایگزین هستند. انتظار می رود که علاقه به این مسئله در منطقه خاورمیانه افزایش یابد. کشور هایی مانند یمن، سوریه، عراق و لبنان بسیار ناپایدار هستند و بنابراین بسیاری از افراد در این منطقه، فرصت هایشان را محدود به پاسپورت هایشان می دانند.

در سال های اخیر، صنعت جهانی تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری، شاهد رشد بی سابقه بوده است و هزاران نفر هر سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم اقدام می کنند. هنوز کشور هایی وجود دارد که شروع این برنامه ها در آن جا  معقول است و این صنعت در نظر دارد تا با افزایش تقاضای جهانی برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم، رونق پیدا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ پاسپورت دوم با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.