با خرید ملک در پرتغال هم اقامت و پاسپورت اروپا را بدست آورید هم سود کنید


چرا برنامه خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این کشور ارزشمند است؟

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اولین و مهم ترین دلیل ارزشمند بودن خرید ملک در پرتغال این است که پرتغال کشوری فوق العاده برای زندگی است، بنابراین اقامت در این کشور طبیعتا برای بسیاری از افراد جذاب خواهد بود. پرتغال مدعی داشتن بهترین سواحل در کل اروپا است و به هوای معتدل و خورشید همیشه تابان  خود می بالد.

خرید ملک در این کشور در حال حاضر معامله ای خوب به حساب می آید، چرا که به علت بحران اقتصادی اخیر در اروپا، قیمت ها در پایین ترین سطح خود قرار دارند و پیش بینی می شود که قیمت املاک در سال های آینده در پرتغال رشد کنند.

برنامه اخذ اقامت از طریق
خرید ملک در پرتغال به متقاضیان قیمت های مناسب و فرصت لذت از آب و هوای عالی و سواحل زیبا را عرضه می کند.

هنگامی که اقامت این کشور را دریافت می کنید، به تمام  کشورهای اروپایی در حوزه شنگن دسترسی خواهید داشت و می توانید بدون ویزا به کل این حوزه سفر کنید. توافقنامه شنگن که در سال 1985 امضا شد، قدمتی بیشتر از اتحادیه اروپا دارد و منطقه ای “بدون مرز” ایجاد کرده است که هدف آن مسافرت بدون ویزا میان اتباع کشورهای عضو این توافقنامه است. در ابتدا این توافقنامه تنها میان 10 کشور عضو مجمع اقتصاد اروپا (جامعه اقتصاد اروپا) برقرار بود، ولی در سال 1999 بخشی از قوانین اتحادیه اروپا شد.

با خرید ملک در پرتغال راه را برای اخذ پاسپورت و تابعیت اتحادیه اروپا باز کنید

هنگامی که از طریق خرید ملک در پرتغال، اقامت این کشور را دریافت می کنید، می توانید بعد از 5 سال برای اخذ اقامت دائم و همچنین شهروندی پرتغال  اقدام کنید. یک مزیت دیگر این برنامه این است که خانواده شما نیز می تواند در پرونده شما شامل شود.

 اخذ شهروندی (تابعیت) و پاسپورت پرتغال یک فرصت بی نظیر محسوب می شود، زیرا پرتغال یک کشور اتحادیه اروپا است و شهروند یک کشور اتحادیه اروپا، شهروند تمام اتحادیه اروپا محسوب می شود. به این معنا که تنها بعد از 5 سال کسب شهروندی پرتغال می توانید در هر جای اتحادیه اروپا زندگی و کار و تحصیل کنید. همچنین پاسپورت پرتغال آزادی سفر بدون ویزای بی نظیری را در دنیا برای شما فراهم می آورد. البته به منظور اخذ تابعیت پرتغال باید در سطح ابتدایی به زبان پرتغالی آشنایی پیدا کنید.

روش های اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

از طریق برنامه گلدن ویزای پرتغال، حدودا 10 راه متفاوت برای اخذ اقامت این کشور، از انتقال بانکی 1 میلیون یورو گرفته تا 10 مورد اشتغال زایی، سرمایه گذاری در فعالیت های هنری و فرهنگی و سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید، وجود دارد.

در مطلب حاضر می خواهیم بر خرید ملک در پرتغال تمرکز کنیم. تمام گزینه های موجود شامل موارد ذیل است:

 • خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 500,000 یورو 

 • می توانید به ارزش حداقل 500,000 یورو هر نوع ملکی را در هر نقطه از پرتغال که بخواهید خریداری کنید و در  اقامت این کشور را بدست آورید.

 • خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 400,000 یورو  در یک منطقه کم جمعیت

  اگر  ملکی را در یک منطقه کم جمعیت (برای مثال حومه) یا مناطقی که به لحاظ اقتصادی راکد هستند، خریداری کنید، حداقل مبلغ سرمایه گذاری 20 درصد کمتر از مبلغ ذکر شده در شرایط ویزای طلایی و برابر با 400,000 یورو است. بسیاری از ویلاهای مجلل در مناطق توریستی و زیبای پرتغال وجود دارند که شامل این گزینه هستند.

 • خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 350,000 یورو در یک ملک قدیمی بازسازی شده یا نیازمند بازسازی

  می توانید در خود لیسبون املاکی با قدمت بیش از30 سال که بازسازی شده اند را به قیمت 350,000 یورو خریداری کنید و اقامت این کشور را بدست آورید. این گزینه برای افرادی که می خواهند کمتر سرمایه گذاری نمایند، اما در خود لیسبون ملک بخرند، مناسب است، چرا که ملک در لیسبون را راحت تر می توان اجاره داد یا در آن کسب و کار راه انداخت.

 • خرید ملک در پرتغال به ارزش حداقل 280,000 یورو برای ملکی قدیمی با نیاز به نوسازی در یک ناحیه کم جمعیت 

          چنانچه ملک بالای 30 سال و نوسازی شده ای که در منطقه کم جمعیت قرار دارد را خریداری نمایید، می توانید با خرید ملک در پرتغال به ارزش 280,000 یورو اقامت این کشور را کسب نمایید.

 • ملک واجد شرایط می تواند به صورت مشترک خریداری شود، به شرطی که تمام متقاضیان حداقل مبلغ سرمایه گذاری را در خرید ملک سرمایه گذاری کرده باشند.

ما گزینه خرید ملک قدیمی با نیاز به بازسازی را بسیار توصیه می کنیم، چرا که در این صورت می توانید با سرمایه گذاری کمتر اقامت کشور پرتغال را کسب کرده و به این ترتیب با بازسازی ملک به ارزش سرمایه گذاری خود نیز بیافزایید و سود هم ببرید.

همچنین می توانید در صورتی که قرار نیست خود در پرتغال سکونت کنید، این ملک را اجاره دهید و سرمایه گذاری شما به این ترتیب برای شما ارزش افزوده خواهد داشت. بنابراین با خرید ملک در پرتغال نه تنها اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را کسب می نمایید، بلکه سود هم خواهید کرد.

آیا برنامه ویزای طلایی برای شما مناسب است؟

اگر قصد دارید درهای اروپا را به روی خود باز کنید، این برنامه یک فرصت فوق العاده است.

اگر قصد دارید که اقامت یک کشور اروپایی را اخذ کنید و در جستجوی یک فرصت برای سود بردن از راه خرید ملک نیز هستید، برنامه ویزای طلایی پرتغال برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

آیا به منظور اخذ اقامت پرتغال و استفاده از مزایای بی نظیر آن ( از جمله دریافت تابعیت اتحادیه اروپا در 5 سال ) روش ارزانتری وجود دارد؟

بله، دولت پرتغال در ماه جون سال 2019 یک برنامه بسیار پیشرو و استثنایی با مزایای بی نظیر  به نام اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل را به تصویب رسانده است. در این برنامه تنها با سرمایه گذاری به مبلغ 175 هزار یورو در یک بیزینس استارت آپ می توانید در کمتر از 6 ماه اقامت پرتغال را بدست آورید. این برنامه شرط حضور فیزیکی ندارد و از تمام مزایای بی نظیر داشتن اقامت پرتغال برخوردار خواهید شد . همچنین بعد از 5 سال می توانید برای اخذ تابعیت پرتغال و بهره مندی از مزایای بی نظیر داشتن تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا اقدام نمایید.

اخذ اقامت پرتغال از طریق انجل ویزا تنها با 180,000 یورو

برنامه انجل ویزای پرتغال یک برنامه ترکیبی از برنامه های سرمایه گذاری و استارت آپ است، به این معنی که متقاضی مجبور نیست یک ایده خلاقانه استارت آپی داشته باشد و مجبور نیست شخصا روی آن کار کند. در این برنامه متقاضی تنها سرمایه لازم برای تحقیقات روی یک ایده استارت آپی را پرداخت خواهد کرد و شرکت های انکوباتور مورد تایید دولت پرتغال بر روی آن ایده کارهای تحقیقاتی انجام خواهند داد تا بتوانند آن را که در ابتدا فقط یک ایده بود، به مدل نهایی برسانند. 

در پایان کار سرمایه گذار علاوه بر اینکه اقامت پرتغال را کسب می کند، مالک آن ایده و نتیجه تحقیقات خواهد بود و می تواند آن کسب و کار را راه اندازی کند و یا ایده و نتیجه تحقیقات را بفروشد.

مزایای اخذ اقامت پرتغال از طریق انجل ویزا

تنها 180 هزار یورو هزینه دارد

اجازه کار، زندگی و تحصیل در پرتغال و سفر بدون ویزا در کل حوزه شنگن اعطا می شود

در کمتر از 6 ماه اقامت پرتغال اعطا می شود

بعد از 5 سال امکان اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال وجود دارد

به تمام اعضای خانواده اقامت داده می شود

حتی یک روز هم شرط حضور فیزیکی ندارد

در صورتی که متقاضی به هر دلیلی نتواند اقامت پرتغال را کسب نماید، هزینه پرداخت شده به وی تماما برگردانده می شود

اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

یکی از روش های اشتباه برای اخذ اقامت پرتغال، روش ثبت شرکت است. در اصل امکان ثبت شرکت برای کسانی فراهم شده است که واقعا به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند. برای این گونه افراد اخذ اقامت مسئله اساسی و اولویت نیست، بلکه دغدغه فردی که به دنبال ثبت شرکت است باید تاسیس و موفقیت شرکت و سودآوری باشد. اما شرکت هایی هستند که به منظور جذب مشتری، این روش را یکی از روش های اخذ اقامت معرفی می کنند. 

به این ترتیب که یک شرکت غیر فعال بدون هیچ هدفی برای کار و کارآفرینی ثبت می کنند. مبنای این روش در اصل فریب افسر مهاجرتی و دولت پرتغال است. با افزایش متقاضیان این روش، افسران مهاجرتی روز به روز آگاهی بیشتری نسبت به این روش پیدا کرده اند و درصد رد شدن پرونده های این روش بالا رفته است. حتی در مواردی که اقامت اولیه اخذ گردد در صورت عدم فعالیت شرکت، داشتن گردش مالی و درآمد و … اقامت تمدید نخواهد شد و این روش نامتعارف فقط منجر به اتلاف وقت و پول متقاضی خواهد شد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق کار

پیدا کردن شغل در پرتغال در سال های اخیر به دلیل بحران اقتصادی کشور بسیار سخت شده است. با این حال، در صورتی که متقاضی دارای ویژگی های خاص باشد و به اندازه کافی تحقیقات انجام دهد، ممکن است بتواند شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

در مسیر پیدا کردن شغل مناسب، موانع زیادی وجود دارد. روز به روز تعدا فارغ التحصیلان پرتغالی بیشتر می شود و در نتیجه رقابت برای پیدا کردن شغل افزایش پیدا می کند. با این حال در صنایع رو به رشد، کمبود نیروی متخصص وجود دارد.

اگر برنامه دارید تا یک شغل در پرتغال پیدا کنید،برای قدم اول، بازار شغلی در پرتغال را پیدا کنید و به اندازه کافی در مورد آن تحقیقات انجام دهید تا از اول انتظارات غیر واقعی نداشته باشی

برای مشاوره رایگان و  کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت از طریق خرید ملک در پرتغال با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *