جذب 838 میلیون یورو توسط کشور پرتغال از طریق برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال


امتیاز دهید post

اقامت سرمایه گذاری پرتغال

بر اساس آمار منتشر شده از اداره مهاجرت پرتغال (SEF) در تاریخ 1 ژانویه 2019،  پرتغال 838 میلیون یورو سرمایه خارجی از طریق برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال در سال 2018 دریافت کرد که 0.6 درصد کمتر از سال قبل بوده است.

در سال 2018 کشور پرتغال 1,409 ویزای طلایی صادر کرد که نسبت به سال گذشته بیشتر بود. چین  در صدر فهرست اخذ ویزای طلایی پرتغال قرار دارد و به ترتیب برزیل، ترکیه، آفریقای جنوبی و روسیه در رتبه های بعدی قرار دارند. پرتغال، طرح ویزای طلایی را در سال 2012 برای سرمایه داران خارجی که مایل به سرمایه گذاری به حداقل مبلغ 500,000 یورو و یا ایجاد 10 شغل هستند، راه اندازی کرد.

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

متقاضیان اخذ اقامت اروپا، با سرمایه گذاری در خرید ملک در پرتغال، اقامت پرتغال را به دست می آورند. حداقل مبلغ لازم برای این برنامه، 350 هزار یورو است. اقامت پرتغال به معنای حق زندگی، کار و تحصیل در کشور پرتغال است. همچنین دارندگان کارت اقامت پرتغال اجازه سفر بدون ویزا به حوزه شنگن دارند. نکته حائز اهمیت این برنامه این است که اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری شرط حضور ندارد و متقاضی باید فقط سالی 7 روز در کشور پرتغال اقامت داشته باشد. همچنین در صورت رعایت شرایط لازم، اقامت دائم پرتغال و تابعیت و پاسپورت پرتغال پس از 5 سال به متقاضی اعطا می شود. اخذ تابعیت و پاسپورت اتحادیه اروپا به معنای حق کار، زندگی و تحصیل در سراسر اتحادیه اروپا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.