امتیاز دهید post
خدمات درمانی ترکیه

خدمات درمانی در ترکیه تحت یک سیستم متمرکز دولتی است که توسط وزارت بهداشت اداره می شود. در سال 2003، دولت برنامه اصلاحی سلامت را با هدف افزایش نسبت بخش خصوصی به دولتی و ارائه خدمات بهداشتی به سهم بیشتری از جمعیت معرفی کرد.

موسسه آمار ترکیه اعلام کرد که در سال 2012 برای خدمات درمانی 76.3 میلیارد لیر اختصاص یافت؛ 79.6% از آن توسط سازمان تأمین اجتماعی تامین شد و 15.4% آن مستقیما توسط بیماران پرداخت شد.

در سال 2012، 29,960 موسسه پزشکی، به طور متوسط یک پزشک در ازاء هر 583 نفر و 2,65 تخت در ازاء هر 1000 نفر وجود داشت. در سال 2015، امید به زندگی 72.6 سال برای مردان و 78.9 سال برای زنان بود، به طور متوسط 75.8 سال.

بیمارستان ها

چندین نوع بیمارستان در سراسر ترکیه وجود دارد: بیمارستان های دولتی که از پذیرش بیش از ظرفیت و فقدان مالی رنج می برند؛ بیمارستان های دانشگاهی که دارای بالاترین سطح استاندارد پزشکی و پرسنل بسیار ماهر هستند. گرچه درصد محدودی از شهروندان ترکیه می توانند از مراقبت های بهداشتی خصوصی استفاده کنند، در مقایسه با غرب و استانداردهای غربی مقرون به صرفه است. بنابراین، در سال های اخیر تعداد افرادی که به عنوان “گردشگر پزشکی” به دلیل استفاده از این تفاوت هزینه، به ترکیه سفر می کنند، افزایش یافته است.

داروخانه ها

فقط پزشکان عمومی و متخصصان (پزشکان ارشد که سطح بالاتری از آموزش تخصصی را به اتمام رسانده اند) می توانند دارو تجویز کنند و داروهای تجویزی فقط در داروخانه های ثبت شده یا داروخانه های بیمارستان ها در دسترس هستند. افراد شاغل و اعضای وابسته 10 درصد از قیمت دارو را پرداخت می کنند.

مراقبت های اورژانسی

مراقبت های اورژانسی برای شهروندان ترکیه از جمله افرادی که بدون بیمه درمانی دولتی هستند رایگان است. اورژانسها بدون وقفه در تمام طول سال باز هستند. تا سال 2008، تمام آمبولانس هایی که در اورژانس ها استفاده می شدند، به استانداردهای اروپایی مجهز بودند.

دندانپزشکی و چشم پزشکی

خدمات دندانپزشکی در ترکیه از استاندارد بالا برخوردار است. تجهیزات دندانپزشکی استاندارد های غرب را دارند و اغلب مراکز، خصوصی و بدون قیمت ثابت برای درمان هستند. همچنین جراحان متخصص لیزر چشم ترکیه در دنیا مشهور هستند، تا جایی که برخی از جراحان لیزیک ترک در حال حاضر متخصص چشم پزشکی در کشورهای دیگر هستند. بدین خاطر، بسیاری از خارجی ها برای استفاده از خدمات چشم پزشکی به ترکیه می آیند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت یا پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری و مزایای پاسپورت ترکیه با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *