امتیاز دهید post

یکی از گزینه های اخذ اقامت اروپا از طریق خرید ملک، برنامه ویزای طلایی یونان است. در این برنامه متقاضی باید ملکی را در خود سرزمین اصلی یونان و یا جزایر آن خریداری کند. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در یونان و اخذ اقامت این کشور 250,000 یورو است که این مقدار را می شود در یک یا چند ملک سرمایه گذاری کرد. نوع ملک در این برنامه اهمیتی ندارد. سرمایه گذاری می تواند در انواع ملک از جمله مسکونی، تجاری و … باشد.

پروسه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک تنها چند ماه طول می کشد و پس از آن کارت اقامت این کشور به متقاضی اعطا می شود. دارنده کارت اقامت دارای حق زندگی و تحصیل در یونان و سفر بدون ویزا در تمام کشورهای حوزه شنگن است. 

در صورتی که متقاضی بخواهد در یونان زندگی کند، با زندگی در یونان به مدت حداقل 6 ماه در سال می تواند پس از 7-8 سال برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کند. شهروند یونان، شهروند کل اتحادیه اروپا است و شهروندان اتحادیه اروپا حق زندگی، کار و تحصیل را در تمام کشورهای اتحادیه اروپا دارند. 

در صورتی که متقاضی نخواهد در یونان زندگی کند، می تواند فقط اقامت خود را برای تمام عمر حفظ کند. در اصل حفظ اقامت یونان شرط حضور ندارد.

طبق قوانین جدید با خرید ملک در یونان به ارزش مشخص، متقاضی، همسر، فرزندان، پدر و مادر متقاضی و همسر او واجد شرایط دریافت اقامت این کشور می شوند.

اقامتی که از طریق خرید ملک در یونان بدست می آید، اقامت 5 ساله است و بعد از این مدت باید تمدید شود.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید ملک در یونان با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *