راهنمای کامل خرید ملک در قبرس


امتیاز دهید post

راهنمای کامل خرید ملک در قبرس

جزیره قبرس بعد از جزایره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌ است . جمعیت کل جزیره ۱,۰۰۰,۰۰۰ نفر است . ۷۷ درصد مردم جزیره یونانی و ۱۸ درصد ترک هستند . قبرس شگفت انگیزترین سواحل مدیترانه ای را دارد و قیمت املاک در این کشور بسیار منطقی است.

این جزیره برای خریداران ملک بسیار محبوب است و قطعا به عنوان مقصدی در تقاطع شرق و غرب برای گذارندن تعطیلات مردم سراسر دنیا آینده ای روشن خواهد داشت.

قبرس پس از بحران مالی مشکلاتی از جمله تبلیغات منفی در مورد وام های غیر واقعی، سازندگان متقلب و مشکلات مربوط به اسناد و مدارک ملک را برطرف کرده و اکنون نسل جدید می توانند با امنیت خاطر از قیمت های پائین املاک بهره مند شوند.

طول جغرافیایی قبرس ۲۴۰ کیلومتر و عرض آن ۱۰۰ کیلومتر است. پس از تقسیم خشونت آمیز جزیره در سال ۱۹۷۴، ۲۰۰,۰۰۰ یونانی خانه های خود را در قبرس شمالی ترک کردند و تقریبا چندین سال است که قبرس از نظر سیاسی به ۲ بخش تقسیم شده است. به همین دلیل، تعداد کمی از مردم از ترس مسائل مربوط به صدور سند، مایل به خرید ملک در قبرس شمالی هستند.

قبرس از مناظر دیدنی، روستاهای جذاب و کیلومترها خط ساحلی بی نظیر تشکیل شده و  تقریبا در تمام قسمت های قبرس می توان ملک خریداری کرد.

شهرهای مناسب برای خرید ملک در قبرس:

نیکوزیا:

نیکوزیا پایتخت قبرس است. جمعیت نیکوزیا حدود ۲۰۸,۰۰۰ نفر است. این شهر بزرگترین شهر بزرگ جزیره است. نیکوزیا در قلب جزیره جای گرفته و تنها شهر اصلی غیر ساحلی قبرس است.

در خلال جنگ میان ترک‌ ها و یونانی‌ های قبرس این شهر به ۲ نیمه تقسیم شده‌ است. بخش جنوبی نیکوزیا در اختیار یونانی‌ ها و بخش شمالی آن در اختیار ترک‌ ها است.

نیکوزیای امروزی شهری مدرن و تمیز است و ادارات دولتی، سفارتخانه‌ها، بسیاری از شرکت‌ های خارجی، کالج‌های آمریکایی، دانشگاه قبرس و مراکز اقتصادی و تجاری کشور در این شهر هستند.

پافوس:

شهر پافوس از دیرباز به جواهر قبرس شهرت داشته است. آب و هوای مدیترانه ای، مناظر زیبا، کوهستان های منتهی به چشم انداز کریستالی دریای مدیترانه، این شهر را به مقصد محبوبی برای سرمایه گذاری هم برای افراد مسن و هم برای خانواده های جوان  تبدیل کرده است. این شهر در حال رشد، در جنوب غربی قبرس واقع شده است. پافوس با تاریخ و فرهنگ غنی، سواحل طلایی، اقامتگاه ها، رستوران ها و امکانات تفریحی، منحصر به فرد است. این منطقه فرودگاه مخصوص خود را دارد.

در شرق شهر پافوس 2 روستا به نام های کنیا و آناوارگوس وجود دارد که از امکانات خوبی برای زندگی برخوردارند و می توانند مقصد آرامی برای استراحت باشند.  

 لارناکا:

لارناکا در سواحل جنوبی قبرس قرار دارد و سومین شهر بزرگ و دومین بندر تجاری قبرس است. لارناکا شهری با تاریخی شگفت انگیز است؛ در شهر لارناکا خانه‌هایی با نمای سفید، خیابان های سنتی و مغازه های محلی که هنر های دستی را در معرض فروش قرار می‌دهند، دیدنی است. سواحل مدیترانه ای لارناکا بسیار جذاب با طبیعت دست نخورده و بکر هستند. در این سواحل تفریحات آبی متفاوتی از جمله موج سواری، جت اسکی، غواصی و شنا رونق بسیار دارد. بناهای تاریخی و باستانی از جمله لنگرگاه سلطنتی لارناکا، کلیسا و مساجد این شهر نیز مورد توجه است. همچنین فرودگاه بین المللی اصلی قبرس در این شهر قرار دارد.

لیماسول:

لیماسول با فاصله یکسان بین لارناکا و پافوس در ساحل جنوبی قبرس قرار دارد که از لحاظ تاریخی بندر اصلی این جزیره بوده است. این منطقه در حال حاضر به خاطر کارناوال ها و جشنواره های متعدد بسیار مشهور است و به یک تفریحگاه ساحلی بزرگ متشکل از رستوران ها، کافه ها و مغازه ها با بسیاری از سازه های پیشرفته لوکس تبدیل شده است.

لیماسول دومین شهر بزرگ (پس از پایتخت، نیکوزیا) است و خریداران بین المللی را به واسطه تفرجگاه ساحلی فوق العاده زیبا به خود جذب کرده است.

هزینه های جانبی خرید ملک در قبرس

راهنمای کامل خرید ملک در قبرس

قبرس برای انتقال مالکیت از سیستم تائید توسط دفتر اسناد رسمی استفاده نمی کند، بنابراین هزینه های دفتر اسناد رسمی وجود ندارد. مالیات انتقال برای ملک دست دوم ممنوع است و برای هر مبلغ بیش از ۱۷۰,۰۰۰ یورو، حداکثر نرخ ۸ درصد است.

خریداران باید توجه داشته باشند که در قبرس نرخ مالیات انتقال، فقط در روز انتقال مالکیت، براساس ارزیابی ملک توسط اداره ثبت زمین و نه قیمت واقعی خرید (هر چند معمولا این ۲ نرخ با هم تطابق دارند) تأیید می شود.

سایر هزینه های خرید شامل هزینه های حقوقی مجزا ۴,۱۶۵ یورو (۱ درصد از قیمت خرید همراه با مالیات بر ارزش افزوده)، مالیات تمبر ۶۲۰ یورو و ثبت زمین و سایر هزینه ها ۱۲۰ یورو است. هزینه کل خرید ملک دست دوم به ارزش ۳۵۰,۰۰۰ یورو در قبرس در حدود ۳۶۵,۵۰۵ یورو خواهد بود.

* هیچ گونه مالیاتی بر ارث و یا هدیه در قبرس وجود ندارد.

مقاله مرتبط: قدرت سفر بدون ویزا برای شهروندان قبرس

چرا خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس یکی از معدود گزینه های موجود خرید ملک در اروپا برای ایرانی ها به منظور کسب سریع پاسپورت اتحادیه اروپا است. به این ترتیب که با خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل ۲,۱۵۰,۰۰۰ یورو می توان تابعیت و پاسپورت قبرس را کسب نمود.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا هیچ گزینه مشابه دیگری وجود ندارد که بتوان از آن کشور به سرعت پاسپورت دریافت کرد. با خرید ملک در قبرس می توانید ملک خود را اجاره داده و درآمد داشته باشید.

قبرس یک مرکز تجاری در منطقه محسوب می شود و بسیاری از شرکت ها با کارمندان خود به قبرس نقل مکان می کنند. در نتیجه اجاره ملک متقاضی زیادی دارد و به راحتی می توان ملک خریداری شده در قبرس را اجاره داد.

خرید ملک در قبرس با شرکت کنکاش

خرید ملک در قبرس با هدف اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا بسیار محبوب است، اما پیچیدگی هایی دارد. انتخاب یک شرکت معتبر که با شناخت عمیق از بازار ملک در قبرس بتواند در این امر شما را یاری کند و همچنین به کارگیری بهترین وکلای آشنا به پرونده های متقاضیان ایرانی بسیار اهمیت دارد. شرکت کنکاش با ۳۰ سال سابقه و در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای از متخصصین و وکلای قبرس می تواند در این امر خطیر به بهترین نحو همراه شما باشد.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط خرید ملک در قبرس با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.