سوالات رایج برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا

5/5 - (1 امتیاز)

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری محبوب‌ترین برنامه اخذ پاسپورت دوم در سراسر دنیا محسوب می‌شود. این برنامه در سال ۲۰۲۲ برای ششمین سال متوالی به‌عنوان بهترین برنامه اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری شناخته شده است.

همین موضوع سؤالات بسیاری را در ذهن سرمایه‌گذاران ایرانی و مشتاقان اخذ پاسپورت دومینیکا ایجاد کرده است. تیم مشاوران کنکاش سعی کرده که در قالب یک مقاله به سؤالات رایج برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا پاسخ دهد.

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری یا CBI به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهد تا از طریق سرمایه‌گذاری‌های داخلی یا کمک به دولت آن کشور شهروندی و پاسپورت کشور موردنظر را دریافت کنند.

کشور دومینیکا سال‌های زیادی است که برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا را اجرایی کرده است. سرمایه‌گذاران خارجی از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنند.

سریع‌ترین روش اخذ پاسپورت دومینیکا کدام است؟

دولت دومینیکا برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاران خارجی در کمتر از ۶ ماه پاسپورت دومینیکا را صادر می‌کند. دو روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات برای اخذ پاسپورت دومینیکا وجود دارد. در هر دو روش پاسپورت دومینیکا در کمتر از ۶ ماه به دست متقاضی می‌رسد.

هزینه برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا چه قدر است؟

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا ارزان‌ترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است. دولت دومینیکا دو گزینه مجزا با دو هزینه متفاوت برای اخذ پاسپورت دومینیکا دارد. در گزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا متقاضی باید ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به دولت دومینیکا کمک کند. در حالی که هزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است. به عبارت دیگر، سرمایه‌گذاران به حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا برای اخذ پاسپورت دومینیکا نیاز دارند.

روش کمک بلاعوض به چه شکل است؟

در این روش متقاضیان به‌جای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا به دولت کمک بلاعوض می‌کنند. دولت دومینیکا این سرمایه را در پروژه‌های توسعه اقتصادی دومینیکا استفاده می‌کند.

آیا امکان فروش سهام خریداری شده وجود دارد؟

ملک خریداری شده تا ۳ سال قابل‌فروش نخواهد بود. پس از ۳ سال متقاضیان می‌توانند ملک یا سهام خریداری شده را به قیمت روز بفروشند و سرمایه خود را نقد کنند. بعد از ۵ سال هم می‌توانند سهام را به متقاضی بعدی اخذ شهروندی بفروشند که شرکت کنکاش در این امر به مشتریان خود کمک می‌کند.

شرایط درخواست برنامه شهروندی دومینیکا چیست؟

فقط سرمایه‌گذاران واجد شرایط امکان اخذ پاسپورت دومینیکا را دارند. متقاضی اصلی برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد. علاوه بر این، عدم سوءپیشینه، سلامت کامل جسمی و تأمین بودجه موردنظر دولت دومینیکا برای اخذ پاسپورت دومینیکا ضروری هستند.

پروسه بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد چگونه است و چرا الزامی است؟

در پروسه بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد، تمام اطلاعات ارائه شده به‌دقت بررسی می‌شوند. مواردی از جمله هویت، وضعیت شغلی، منبع ثروت و سوءسابقه مورد بررسی قرار می‌گیرند. این پروسه برای افراد بالای ۱۶ سال انجام می‌شود.

آیا در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا برای سایر اعضای خانواده پاسپورت صادر می‌شود؟

در جدیدترین تعریف افراد وابسته در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا، همسر متقاضی اصلی، فرزند زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی، فرزند ۱۸ تا ۳۰ساله مشغول به تحصیل متقاضی اصلی، فرزند معلول متقاضی اصلی و والدین بالای ۶۵ سال متقاضی اصلی واجد دریافت پاسپورت دومینیکا هستند.

آیا در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا امکان دریافت پاسپورت برای خواهر و برادر وجود دارد؟

در گذشته، برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا خواهر و برادر را به‌عنوان افراد وابسته می‌پذیرفت. در جدیدترین تعریف افراد وابسته خواهر و برادر از این لیست حذف شده‌اند و امکان دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق متقاضی اصلی را ندارند.

بیشتر بخوانید: تعریف افراد وابسته و هزینه‌ها در جدیدترین اصلاحیه برنامه پاسپورت دومینیکا

مزایای برنامه اخذ شهروندی دومینیکا چیست؟

هزینه مقرون‌به‌صرفه، عدم شرط حضور در دومینیکا، عدم نیاز به مصاحبه، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، امکان اخذ پاسپورت برای اعضای خانواده، اخذ پاسپورت در کمتر از ۶ ماه، اعتبار بالای پاسپورت دومینیکا و اخذ تابعیت مضاعف یک کشور امن از مزیت‌های مهم برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا هستند.

آیا این امکان وجود دارد که شهروندی به‌دست‌آمده لغو شود؟

خیر، از زمان شروع برنامه در سال ۱۹۹۳ تا به حال هیچ شهروندی لغو نشده است.

دریافت شهروندی دومینیکا چقدر طول می‌کشد؟

متقاضیان اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در کمتر از ۶ ماه پاسپورت خود و اعضای خانواده را دریافت می‌کنند.

آیا امکان اخذ شهروندی برای فرزند به سرپرستی گرفته شده وجود دارد؟

متقاضی اصلی و همسر متقاضی اصلی امکان اخذ پاسپورت برای فرزند به سرپرستی گرفته شده را دارند.

آیا امکان سابمیت درخواست توسط خود متقاضی وجود دارد؟

خیر، متقاضیان نمی‌توانند درخواست‌های خود را مستقیم به واحد اعطای شهروندی دومینیکا سابمیت کنند. این کار توسط ایجنت‌های مورد تأیید دولت دومینیکا انجام می‌شود. به عبارت دیگر، متقاضی اصلی در پشت‌صحنه حضور دارد و ایجنت‌های رسمی دولت دومینیکا وکیل متقاضی اصلی در تمام طول فرایند دریافت پاسپورت هستند. 

بیشتر بخوانید: دومینیکا را با دومینیکن اشتباه نگیرید 

کلام آخر

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا بهترین برنامه اخذ پاسپورت دوم در سراسر جهان است. شرکت کنکاش با بیش از ۳۰ سال سابقه موفق در پرونده‌های مهاجرت، نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است. با توجه به شرایط متفاوت و محدودیت بودجه هر فرد، مشاوران کنکاش آماده بررسی واجد شرایط بودن شما برای برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری هستند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا با مشاوران شرکت مهاجرتی کنکاش تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *