مسیر مهاجرتی جدید، فارغ‌التحصیلان را به آلبرتا دعوت می‌کند

امتیاز دهید post

آلبرتا یکی از استان‌های نسبتاً وسیع و مرکزی کانادا است که بیشتر به‌عنوان مقصد دانشجویان شناخته می‌شود. دانشگاه‌های این ایالت از بهترین و برترین دانشگاه‌های جهان هستند که علاوه بر ارائه استاندارد آموزشی بالا، شرایط کار و زندگی مناسب دانشجویان را نیز فراهم می‌کنند.

آلبرتا در کنار کبک دو استان مهم کانادا در حوزه فعالیت شرکت‌های فناوری و انواع استارتاپ‌ها است. به همین خاطر بیشتر کسانی که ایده‌های ناب و خلاقانه دارند و به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند، برای ادامه زندگی، کار و فعالیت حرفه‌ای آلبرتا را انتخاب می‌کنند.

از آن جایی که تمامی برنامه‌ها از تحصیلی، کاری و استارتاپ در آستانه سال جدید میلادی به‌روز می‌شوند؛ ما برنامه مهاجرتی آلبرتا از طریق استارتاپ را بر اساس اعلام‌های رسمی سال ۲۰۲۳ به‌روزرسانی کردیم تا راهنمای کارتان باشد. با ما همراه شوید.

نگاهی به برنامه استارتاپ آلبرتا در کانادا

برنامه استارت‌آپ استان آلبرتا جدیدترین مسیری است که برای جذب استعدادهای تازه و خارجی معرفی شده است. به گزارش سایت  CIC News این برنامه در حال حاضر درخواست‌ها را همراه با برنامه مهاجرت استانی آلبرتا پذیرش کرده و برای آن دسته فارغ‌التحصیلان خارجی است که می‌خواهند در کانادا سرمایه‌گذاری و کارآفرینی داشته باشند. بر این اساس، فقط داوطلبانی که از یک مؤسسه تحصیلات تکمیلی خارج از کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، واجد شرایط این برنامه هستند. البته باید به این نکته توجه شود که مدرک تحصیلی باید معادل مدرک کانادایی باشد و در واقع تبدیل شود.

در این برنامه هیچ فعالیت تیمی خاصی وجود ندارد و باید فقط یک متقاضی برای هر بیزینس معرفی شود. البته شخص اصلی می‌تواند مالکیت این فعالیت تجاری را با هر سرمایه‌گذار دیگری در کانادا یا سایر کشورها تقسیم کند (Shared Ownership) ولی پرونده هر فعالیت تجاری همان‌طوری که گفتیم، صرفاً برای یک متقاضی (only 1 applicant per business)  خواهد بود.

مدارک لازم برای شرکت در برنامه

برنامه استارتاپ آلبرتا در کانادا برای همه متقاضیان نیست و شخص باید حتماً ویژگی‌ها و شرایط خاصی داشته باشد تا مجاز به شرکت در برنامه شود. در ادامه اشاره‌ای کوتاه به این فاکتورهای مهم داریم.

میزان تحصیلات

برای شرکت در برنامه استارتاپ آلبرتا باید حتماً تحصیلات دانشگاهی داشته باشید. در واقع، تنها فارغ‌التحصیلان دانشگاهی Post-secondary
E
ducational می‌توانند در این برنامه شرکت کنند که از مؤسسه‌های آموزشی عالی و دانشگاهی خارج کانادا در ۱۰ سال اخیر فارغ‌التحصیل شده باشند.

سابقه کاری

حداقل سابقه کاری برای شرکت در این برنامه، تجربه ۶ ماه کار تمام‌وقت در موقعیت مدیر یا صاحب بیزینس و مشابه آن است. در ضمن، این سابقه کاری شامل کسانی که با اجازه کار Work Permit در آلبرتا مشغول هستند هم می‎شود.

حداقل نمره زبان

سومین فاکتور مهم و تأثیرگذار نمره زبان است. در واقع متقاضی باید در آزمون زبان رسمی مانند آیلتس یا تافل شرکت کرده و سپس در هر ۴ مهارت خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن حداقل معادل CLB 5 را به دست بیاورد. جدول تبدیل نمره زبان به  CLB را می‌توانید از سایت رسمی دولت کانادا پیدا کنید.

ضرورت مالکیت کسب‌وکار

متقاضی باید حتماً صاحب حداقل ۳۴ درصد از بیزینسی باشد که می‌خواهد در دو شهر ادمونتون و کلگری استان آلبرتا ایجاد کند.  اگر هم شخص فعالیت تجاری‌اش را خارج از این دو شهر شروع کند، باید مالکیتش حداقل ۵۱ درصد یعنی بیشتر از نصف باشد.

دریافت تأییدیه

در نهایت هم بیزینس پیشنهادی شخص متقاضی باید تأییدیه بگیرد. به منظور اخذ این تأییدیه هم فعالیت پیشنهادی باید حتماً در یکی از حوزه‌های:

تکنولوژی

خدمات مالی

انرژی

هوا و فضا

کشاورزی

گردشگری

علوم

داروسازی

باشد.

حداقل سرمایه موردنیاز

برای شروع کار در آلبرتا مثل هر جای دیگری متقاضی نیاز به حداقلی از سرمایه دارد. حداقل سرمایه در این برنامه ۱۰۰ هزار دلار کانادا برای داخل دو شهر ادمونتون و کلگری و ۵۰ هزار دلار کانادا برای سایر شهرهای استان آلبرتا است.

سیستم امتیازبندی چگونه عمل می‌کند؟

مسیرهای مهاجرتی کشور کانادا بر اساس سیستم امتیازبندی عمل کرده و هر یک از معیارها امتیاز خاص خود را دارد. در واقع شما بر اساس تمام موارد بالا مانند سن، مدت‌زمانی که مشغول کار بودید، نمره زبان و … امتیاز کسب کرده و وارد رقابت با دیگران می‌شوید.

با این حساب هرچه امتیاز بیشتری کسب کنید، احتمال دعوت شدن شما از طریق این برنامه بیشتر است. متقاضیان این فرایند را با اطلاع‌رسانی به واحد برنامه استانی آلبرتا شروع می‌کنند.

اول این کار با ارسال فرم اظهار تمایل انجام می‌شود که این مرحله شامل پاسخگویی به سؤالات مربوط به تجارب و مهارت‌های شما می‌شود. پس از آن به شما نمره‌ای اعطا می‌شود که صلاحیت لازم را برای شرکت برنامه استارتاپ تعیین می‌کند، در نتیجه فقط داوطلبان با بالاترین امتیاز به مرحله بعدی راه می‌یابند.

کنکاش نماینده رسمی استارت‌آپ آلبرتا

با توجه به اینکه در این مسیر هم باید در امتیازبندی شرکت کرده و هم تأییدیه‌های لازم را بگیرید، توصیه ما این است که برای هموار‌سازی این روند حتماً با یک شرکت با تجربه در این زمینه همکاری کنید. شرکت کنکاش نماینده رسمی برنامه استارت‌آپ آلبرتا است که از سفر تا صد کار را در یک جلسه مشاوره برایتان توضیح داده و برای جزئیات بیشتر راهنمایی‌تان می‌کند.

برای کسب اطلاعات اولیه هم می‌توانید با مجموعه کنکاش تماس گرفته و هم از طریق سایت رسمی دولت کانادا، قسمت استارتاپ ویزا روند شروع کار را مطالعه کنید.

در ضمن، وب‌سایت رسمی استان آلبرتا در مورد همکاری با نماینده‌های رسمی این‌طور می‌گوید که شرکت تعیین‌شده، بیزینس پلن‌ها را بر اساس توانایی فارغ‌التحصیلان خارجی برای نمایش نیاز یا تقاضای بازار، پتانسیل ورود موفقیت‌آمیز به بازار در کوتاه‌مدت تا میان‌مدت، جذب مشتری، توسعه تجارت، مشارکت‌های کلیدی و برنامه‌های مالی برای تأمین بودجه توسعه و بهره‌برداری از شرکت استارت‌آپ بررسی می‌کند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه استارت‌آپ آلبرتا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید. 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *