5/5 - (1 امتیاز)
تابعیت و پاسپورت گرانادا

با کمتر از 110 هزار سکنه و تنها 133 مایل مربع مساحت، کشور سه جزیره ای گرانادا، Carriacou، Pertite Martinique در نقشه جهان به سختی به چشم می آید. ولی با وجود اندازه کوچک، این کشور به دلیل زیبایی بکر و مردم خوش برخورد و فراوانی ادویه جات کاملا شناخته شده است.

با این حال همیشه این سوال وجود داشته است که چگونه جزیره ای به این کوچکی می تواند مردمانی با چنین شخصیتی بزرگ و قلب عظیم داشته باشد؟ در سال 1961، زمانی که کشتی دریایی ایتالیایی، Bianca C آتش گرفت و غرق شد، صدها نفر از مردمان گرانادا به کمک سرنشینان کشتی رفته و غذا، سرپناه، و پوشاک در اختیارشان گذاشتند. امروزه هنوز هم در Carenage در شهر سنت جورج یادگاری به پاس مهربانی مردم گرانادا مجسمه ای با نام “Christ of the Deep” برجای مانده است.

این اولین بار نیست که مردمان گرانادا با فروتنی و مهربانی خود حماسه آفریده اند. در سال 2005، یک سرباز ارتش بریتانیا گرانادایی به نام سرجوخه جانسون بیهری جایزه بالاترین مدال طلای نظامی صلیب ویکتوریا را به خاطر دو مرتبه نجات جان اعضای گردانش به خود اختصاص داد. از سال 1982 تا کنون جانسون بیهری جوان ترین و نخستین مردی است که به گرفتن این مدال نایل آمده است.

کیرانی جیمز نخستین برنده مدال طلای المپیک برای کشور گرانادا در المپیک 2012 لندن بود. شخصیت فروتن او و تعهد او به کسب افتخار برای مردم سرزمینش برای او عنوان “سفیر ورزش و گردشگری (گردشگری ورزشی) گرانادا” را به ارمغان آورده است.

اگر امروز از این جزیره بازدید کنید، هنوز هم می توانید شاهد مهمان نوازی و رفتار دوستانه بارز مردم گرانادا شوید؛ مردمی بسیار خونگرم، مهمان نواز و مشتاق به کمک. از اشتیاق آنها به کمک در تعویض تایر ماشین تا آدرس دادن طنز آمیز، بومیان گرانادا همیشه موجب شگفتی بازدیدکنندگان می شوند. و حقیقتا گرانادا به عنوان یکی از شگفت انگیز ترین مقاصد تفریحی شناخته شده است، و دلیل آن تنها به خاطر قیمت پایین پروازهای گرانادا نیست بلکه به دلیل زیبایی بکر طبیعت جزیره و جذابیت مردم آن نیز می باشد.

تاریخ گرانادا

در سال 1763، زمانی که بریتانیا کنترل کشور گرانادا را از فرانسه که این کشور را La Grenada می خواند به دست گرفت، این کشور گرانادا خوانده شد. ریشه این نام به گرانادا که در قرن شانزدهم توسط اسپانیایی ها برای این جزیره انتخاب شده بود باز می گردد. زمانی که بریتانیایی ها کنترل گرانادا را در دست گرفتند، نتوانستند کاملا تاثیر فرهنگ فرانسوی که از سال 1649 زمان تسلط فرانسوی ها در فرهنگ مردم گرانادا رخنه کرده بود را ریشه کن کنند. سالها است که مردمان گرانادا ترکیبی از تاثیرات رسومات و فرهنگ بومیان آمریکا، فرانسه و بریتانیا که در آداب و رسوم آبا اجدادی قومیت های آفریقایی، هند شرقی و کارائیبی نفوذ کرده اند، از خود نشان می دهند.

عقیده بر این است که اولین انسان هایی که در جزیره گرانادا سکنی گزیدند، بومیان آمریکایی آراواک زبانی بودند که در آمریکای جنوبی زندگی می کردند. سایت های باستان شناسی شواهدی دال بر مهاجرت این اقوام به جزیره گرانادا را آشکار کرده اند، که نشان دهنده وجود مردمانی با مهارت بالا در کشاورزی و ماهیگیری می باشند که قادر به ساخت قایق بوده و مهارت های خود را تا به امروز برای ما باقی گذاشته اند. از سایر گنجینه های باستان شناسی گرانادا می توان از پتروگلیف های (سنگ نگاره/حکاکی) خلیج Duquense در محله سنت مارک نام برد، جایی که حکاکی بر روی تخته سنگ های عظیم، چهره ها و نقاشی های باستانی را به نمایش گذاشته است.

موزه ملی در پایتخت گرانادا در سنت جورج، موزه Carriacou در جزیره Carriacou و موزه Rome در Walker سنت اندرو، آثار باستانی و آنتیک اجداد گرانادایی را به نمایش گذاشته اند. همچنین چندین سایت تاریخی حفاظت شده – و در برخی موارد بازسازی شده – نیز وجود دارند که تجربه ای واقعی از تهاجمات، جنگ ها و تراژدی های تاریخ گرانادا برای بازدیدکنندگان به وجود می آورند. در هفتم فوریه سال 1974، گرانادا اولین جزیره از مجمع الجزایر بخش Leeward و Windward است که تبدیل به یک کشور مستقل شد. هر سال در این روز، گرانادایی ها این دستاورد ملی را با مراسم های رسمی و غیر رسمی ، از مارش رسمی توسط نیروهای مسلح گرفته تا پیک نیک های خانوادگی، مهمانی های ساحلی و رویدادهای ورزشی، جشن می گیرند.  

بازدیدکنندگان گرانادا که در ماه فوریه به اینجا مسافرت می کنند، می توانند در جشن های استقلال گرانادا با خوردن یک ظرف از غذای ملی گرانادا “oil down” (غذایی متشکل از میوه نان که با گوشت، ماهی و سبزیجات مختلف آرام پز شده) از خود پذیرایی کرده و از طعم شگفت انگیز آن و شیر نارگیل لذت ببرند.

فرهنگ گرانادا

فرهنگ گرانادا در تنوع موسیقایی گرانادا، نمایش و شعر، رقص و تئاتر، ورزش و تفریح و اشتیاق طبیعی ساکنان گرانادا درمهمان نوازی، آشپزی و گرفتن جشن بازتاب می یابد.

دسترسی به گرانادا

از شهرهای بین المللی اصلی مانند میامی، نیویورک، آتلانتا، تورنتو، لندن، فرانکفورت، و کشورهای منطقه کارائیب، می توان به گرانادا سفر کرد. پروازهای بین المللی در فرودگاه بین المللی موریس بیشاپ توقف داشته، و مسافرانی که قصد ادامه سفر به جزیره Carriacou  دارند، یک سفر هوایی کوتاه داخلی به فرودگاه لاریستون خواهند داشت. کشتی های تفریحی به مقصد گرانادا از بنادر فلوریدا و پورتو ریکو سفر دریایی خود را آغاز می کنند.

مرکز جت جدید گرانادا

بازدیدکنندگان جزیره در حال حاضر می توانند از گزینه استفاده از امکانات مرکز جت جدید گرانادا در فرودگاه بین المللی موریس بیشاپ، با بهترین پذیرایی برای مسافران first class و ویژه، و خدمات پروازی برای مسافران کلاس business نیز بهره ببرند. مرکز جت لوکس با مساحت 4,200 فوتی خود، ترکیبی هدفمند و زیبا از خدمات VIP را ارائه می دهد، از این خدمات و تسهیلات می توان به سالن های استراحت منحصر به فرد گرفته تا پذیرایی لوکس و تسهیلات دوش آب گرم و پروسه گمرک و پردازش مهاجرت خصوصی و سریع، حمل و نقل توسط ماشین های زمین گلف به هواپیما و از آن و  همچنین سیستم امنیتی بسیار پیشرفته اشاره کرد.

سفر به گرانادا از طریق هوایی

از انگلستان

 خطوط هوایی بریتیش ایرویز و ویرجین آتلانتیک دو بار در هفته از فرودگاه گتویک لندن به گرانادا پرواز مستقیم دارند.

از آلمان

 خط هوایی کاندور پروازهای فصلی به مقصد گرانادا ارائه می دهد.

از ایالات متحده

 خط هوایی امریکن ایرلاینز روزانه پرواز مستقیم از میامی فلوریدا به گرانادا ارائه می دهد.

خط هوایی دلتا، پروازهای هفته ای در روزهای شنبه از فرودگاه جان اف کندی نیویورک و همچنین یک پرواز هفته ای از آتلانتا جورجیا به گرانادا برقرار کرده است.

خط هوایی جت بلو پروازهای هفتگی در روزهای دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه، شنبه و یکشنبه از فرودگاه جان اف کندی نیویورک به مقصد گرانادا دارد. 

علاوه بر آن، کریبین ایرلاینز پروازهای روزانه از ترینیداد به گرانادا، و پروازهای توقف دار میان تورنتو، نیویورک، میامی، اورلاندو، فورت لادردیل، لندن و فرودگاه های کشورهای منطقه کارائیب، ارائه می دهد.

از کانادا، خط هوایی ایر کانادا روژ دوبار در هفته پروازهایی از تورنتو (دوشنبه و پنج شنبه) دارد که پروازهای روز پنج شنبه فصلی می باشند.

از منطقه کارائیب، خط هوایی لیات ایرلاینز، پروازهای زیادی میان فرودگاه بین المللی موریس بیشاپ و بسیاری از جزایر کارائیب، به همراه پروازهای بین المللی از آنتیگوا، باربادوس، سنت لوشیا و ترینیداد به مقصد گرانادا برقرار کرده است. خط هوایی کریبین ایرلاینز نیز پروازهایی از گرانادا به سایر جزایر منطقه ارائه می دهد.

اگر که مسافران مایل به بازدید از جزیره Carriacou باشند، خط هوایی SVG پروازهای روزانه به و از فرودگاه لاریستون در Carriacou برقرار کرده است.

حداقل دستمزد

دولت گرانادا یک حداقل دستمزد برای کارکنان تعیین کرده است، و هیچ کارگری در گرانادا نمی تواند کمتر از این نرخ اجباری دستمزد دریافت کند. کارفرمایان در گرانادا که قادر به پرداخت این حداقل دستمزد نباشند، ممکن است توسط دولت گرانادا مجازات شوند.

حداقل دستمزد در گرانادا چقدر است؟

حداقل دستمزد، پایین ترین میزان دستمزدی است که می توان به صورت قانونی به یک کارمند/کارگر پرداخت کرد. بیشتر کشورها یک سطح حداقل دستمزد برای کارفرمایان تعریف کرده اند.

حداقل دستمزد در گرانادا برای گروه های مختلف کارگر/کارمند تعیین گشته است (برای مثال: کارگران خانگی ساعتی 4.50 دلار منطقه کارائیب باید دستمزد بگیرد؛ گارد امنیتی دستمزدی برابر 9.00 دلار منطقه کارائیب دریافت می کند)، حداقل دستمزد در گرانادا آخرین بار در اول ژانویه 2015 تعیین و تثبیت گشت. 

در گرانادا کارفرمایان مالیات در درآمد پرداخت نمی کنند و به همین منظور بسیاری از کارآفرینان از سراسر دنیا بیزینس خود را به گرانادا منتقل می نمایند و از شرایط عدم پرداخت مالیات و نیروی کار ارزان در گرانادا بهره می برند.

حداقل دستمزد در گرانادا در مقایسه با سایر کشورها

حداقل دستمزد سالیانه در گرانادا برابر با 6556.00 دلار آمریکا در ارز بین الملل می باشد. 

برخی حقایق و آمار در باره گرانادا

بهداشت در گرانادا

بیمارستان اصلی گرانادا بیمارستان عمومی است که در سنت جرج پایتخت گرانادا قرار دارد و بر عملکرد سایر بیمارستان و مراکز بهداشتی نظارت می کند. شما تنها کافی است که از خدمات بیمه سلامت مناسب برخوردار بوده و داشتن بودجه کافی برای پوشش هزینه های درمانی خود در خارج از کشور اطمینان حاصل فرمایید. 

تحصیلات در گرانادا

گرانادا به طور کلی از استاندارد تحصیلات خوبی برای تمام سنین برخوردار بوده و سیستم آموزش و پرورش آن شبیه سیستم آموزش و پرورش بریتانیا می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سیستم آموزش در گرانادا می توانید با وزارت آموزش و پرورش و توسعه منابع انسانی گرانادا تماس گرفته یا از وب سایت آنها دیدن کنید.

رانندگی و وسایل نقلیه در گرانادا

ساکنین و بازدیدکنندگان گرانادا مستلزم هستند که گواهی رانندگی معتبر کشور گرانادا به همراه داشته باشند تا بتوانند در جاده های گرانادا به رانندگی بپردازند. گواهینامه رانندگی توسط پلیس در اداره ترافیک پایتخت صادر می گردد. بیشتر آژانس های اجاره وسیله نقلیه می توانند به شما در درخواست برای دریافت گواهینامه رانندگی موقت یاری رسانند. ضروری است که فرد گواهینامه معتبر صادر شده از کشور متبوع یا محل اقامت خود نیز به همراه داشته باشد. 

امور مالی در گرانادا

بانک های مختلفی در گرانادا مشغول به فعالیت هستند و برای باز کردن حساب در هرکدام از آنها باید به صورت مستقیم از خود این بانک ها مشاوره گرفت.

املاک و مستغلات در گرانادا

Terra Caribbean که در سال 2003 تاسیس شده است، یکی از بهترین موسسات املاک و مستغلات در جزیره گرانادا می باشد. تیم مجرب این شرکت به مشتریان برای فروش، خرید، اجاره، و مدیریت املاک مسکونی یا تجاری آنها کمک  می نماید. برای آشنایی با قیمت املاک و مستغلات در گرانادا به سایت Terra Caribbean مراجعه نمایید.

مسافرت به کشورهای  بدون ویزا

دارندگان پاسپورت گرانادا می توانند بدون ویزا به 130 کشور  سفر کنند:

قاره آمریکا:

بولیوی، باهاماس، باربادوس، بلیز، برزیل، کوبا، جزایر کیمن، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، دومینیکا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، فالکلند، گرینادا، گوادلوپ، هاییتی، جاماییکا، مارتینیک، مونسترات، ندرلندز آنتیلس، نیکاراگوئه، پاناما، پرو، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادینز، سورینام، ترینیداد و توباگو، تورکس و کایکو آیلندز، ونزوئلا، آنگولا، آنتیگوا و باربودا، آروبا، برمودا، بریتیش ویرجین آیلندز

اروپا:

اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، گیبرالتار، گورنسی، مجارستان، ایسلند، ایرلند، آیل آومن، ایتالیا، جرسی، کوزوو، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، بریتانیا

آفریقا:

بوستوانا، کیپ ورد، آفریقای مرکزی، مصر، کنیا، مالاوی، مائوریتس، ماداگاسکار، موزامبیک، سنت هلن، تریستان دا چونا، سیشل، سوازیلند، تانزانیا، توگو، اوگاندا، زامبیا، زیمبابوه

آسیا:

ارمنستان، بنگلادش، کامبوج، چین، هنگ کنگ، ایران، اردن، لائوس، ماکائو، مالزی، مالدیو، نپال، اسرائیل، فیلیپین، سیشل، سریلانکا، سنگاپور، کره جنوبی و تیمور

اقیانوسیه:

کوک آیلندز، فیجی، دول فدرال میکرونزیا، کیرباتی، نیو، پیکارن آیلندز، پالائو، ساموآ، جزایر سلیمان، تووالو، وانوآتو

 مزایای شهروندی و اخذ پاسپورت گرانادا 

صدور گواهی تابعیت و پاسپورت گرانادا  معمولا ظرف 6 ماه

امکان سفر بدون  ویزا به بیش از 130 کشور

بدون الزام دانش زبانی

شهروندی مادام العمر

اخذ شهروندی برای اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان تا ۲6 سال

بازار رو به رشد اقتصادی خصوصاً در بخش توریست

عدم اعمال مالیات بر دارایی، ارث و درآمد

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت و تابعیت گرانادا با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *