مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی


امتیاز دهید post

کانادا با پذیرش بیش از ۳۰۰,۰۰۰ مهاجر در سال، اولین کشور مهاجر پذیر در جهان محسوب می شود. یکی از روش های دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
و کارآفرینی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است.

 این برنامه به منظور توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و جذب سرمایه در کانادا به وجود آمده است. در حال حاضر کانادا به سرمایه داران و سرمایه گذاران کارآفرین به ۳ روش زیر اقامت دائم و شهروندی اعطا می نماید:

روش ۱-مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با خرید یا ایجاد بیزینس در کانادا از طریق برنامه فدرال Owner- Operator

مهاجرت به کانادا از طریق خرید کسب و کار روشی ۲ مرحله ای برای اخذ اقامت دائم کانادا است.

به این صورت که متقاضیان دارای سابقه مدیریت و ثروت لازم، یک کسب و کار را در کانادا خریداری و یا ایجاد می کنند. سپس با ویزای کار وارد کانادا می شوند و آن کسب و کار را مدیریت می کنند. پس از آن می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

شرکت مهاجرتی کنکاش با شبکه قدرتمندی از افراد حرفه ای و تکیه بر تجربه ۳۰ ساله خود، بیزینس مناسب متقاضی را پیدا می کند و یا در ایجاد یک بیزینس مناسب برای متقاضی از صفر عمل می کند، تمام هزینه های لازم را به مشتری ابلاغ می نماید و در تکمیل تمام مراحل قانونی مهاجرت به او کمک می کند.

از طریق برنامه فدرال Owner- Operator متقاضی می تواند با خرید بیزینس در هر جای کانادا در ابتدا اجازه کار دریافت کند و وارد کانادا شود تا روی بیزینس خود کار کند. این برنامه هیچ گونه حداقل میزان ثروت و یا حداقل میزان سرمایه گذاری را معین نمی کند و در همه جای کانادا قابل انجام است. همچنین هیچ گونه شرط دانش زبان انگلیسی وجود ندارد. بنابراین با خرید بیزینس در هر جای کانادا صاحب بیزینس خود خواهید شد و می توانید برای خود اجازه کار گرفته و در مدت تنها چند ماه برای مدیریت بیزینس خود در کانادا وارد کانادا شوید. در این برنامه باید حتما حداقل یک نفر کانادایی یا فردی که اقامت دائم کانادا دارد را استخدام نمایید. بعد از گذشت حداقل یک سال می توانید از طریق یکی از برنامه های موجود دولت کانادا برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

روش ۲-مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با خرید بیزینس در کانادا، ایجاد کسب و کار و کار آفرینی در استان های کانادا (PNP)

اکثر  استان‌های  کانادا از طریق جذب سرمایه گذاران کار آفرین مهاجر می پذیرند. برخلاف برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک که در آن شما به عنوان سرمایه دار مهاجرت می کنید و ملزم به انجام هیچ گونه سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار نخواهید بود، استان های دیگر از شما می خواهند که در استان مربوطه کسب و کاری ایجاد نمایید و بعد از ورود به کانادا در آن استان ساکن شوید و به این ترتیب موجب رونق اقتصادی استان مربوطه باشید.

 در صورتی که در استان مربوطه کسب و کاری که متعهد می شوید را ایجاد نکنید و یا در استان مربوطه ساکن نشوید و همچنین اگر به دلیل غیرموجه برای مقامات دولتی استان، در هر زمانی زیر 2 سال استان مربوطه را ترک کنید، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور نخواهید شد.

هر استان شرایط خاصی برای خود معین کرده است و متقاضی را ملزم می کند تا مبلغ خاصی را به عنوان حداقل میزان سرمایه گذاری در کسب و کاری در آن استان سرمایه گذاری نماید. 

 دارایی متقاضی در استان های مختلف از ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا تا ۷۰۰,۰۰۰ دلار کانادا و مبلغ سرمایه گذاری از ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا تا ۴۰۰,۰۰۰ دلار کانادا متفاوت است. 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا

دولت استان بریتیش کلمبیا در برنامه استانی خود برای جذب مدیران با سابقه مدیریت و نیز صاحبان سرمایه به این استان ۲ برنامه دارد:

بیس کتگوری: متقاضیانی که حداقل دارای ۶۰۰,۰۰۰ دلار ثروت باشند و مایل باشند که حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار کانادا در استان بریتیش کلمبیا بیزینس خریداری و یا از اول ایجاد کنند، می توانند با خرید یا ایجاد یک بیزینس در هر جای استان بریتیش کلمبیا برای این برنامه واجد شرایط شوند. به متقاضیان در ابتدا یک اجازه کار داده می شود و پس از ورود به کانادا و مدیریت کسب و کار ایجاد شده در کانادا و پس از ۱۸ ماه می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا واجد شرایط شوند.

ریجنال کتگوری: متقاضیانی که ثروت آن ها در حدود ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا باشد و مایل باشند حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا برای ایجاد یک بیزینس و کسب و کار سرمایه گذاری نمایند، می توانند از طریق این برنامه واجد شرایط شده و با دریافت اجازه کار وارد کانادا شوند و پس از ۱۲ ماه از گذشت مدیریت کسب و کار ایجاد شده خود در کانادا برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. متقاضیانی که از طریق ریجنال کتگوری اقدام می نمایند، تنها می توانند در مناطقی در استان بریتیش کلمبیا بیزینس خود را ایجاد نمایند که کمتر از ۷۵,۰۰۰ نفر جمعیت داشته باشد و همچنین باید در سطح ابتدایی به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه استان انتاریو:

برنامه مهاجرت به به کانادا از طریق سرمایه گذاری استان انتاریو برای جذب متقاضیانی است که سابقه داشتن کسب و کار و یا مدیریت در مشاغل آزاد و یا دفاتر دولتی دارند. این روش به متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم  و در نهایت شهروندی کانادا را از طریق ایجاد کسب و کار و یا سرمایه گذاری در کسب و کاری فعال می دهد.

شرایط استان انتاریو:

متقاضی حداقل ۲ سال سابقه  کار یا مدیریت (مدیریت عامل، رئیس هیئت مدیره،مدیر پروژه و…) داشته باشد.

دارایی متقاضی می بایست بین ۵۰۰,۰۰۰ تا ۷۰۰,۰۰۰ دلار  باشد. این مبلغ متناسب با نوع، روش، مبلغ، منطقه و درصد مالکیتی که سرمایه گذاری انجام می گردد، متغیر است.

مدیریت واحد خریداری و یا راه اندازی شده  به عهده متقاضی باشد.

 شغل تمام وقت برای شهروندان یا مقیمان دائم کانادا ایجاد کند.

اثبات منشا ثروت ضروری است.

فرزندان زیر ۲۲ سال می توانند در پرونده متقاضی شامل باشند.

 بعد از قبولی در کاندید شدن، در خواست اولیه ارائه می شود که متعاقب آن پلان کاری، سفر اکتشافی و… انجام می پذیرد.  

حدودا ۶ ماه بعد از مراحل اولیه ، متقاضی و افراد وابسته با ویزای کار وارد کشور شده و ۲۰ ماه فرصت  دارند تا شرایطی که به آن متعهد شده اند را عملی سازند که در این صورت ویزای کار موقت به اقامت دائم  تبدیل می شود.

روش ۳-  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک: (این برنامه در نوامبر ۲۰۱۹ به حالت تعلیق درآمد)

در این روش متقاضی و همسر او باید با اسناد قانونی و معتبر نشان دهند که دارای سرمایه‌ای معادل ۲,۰۰۰,۰۰۰ دلار کانادا هستند و سپس ۱,۲۰۰,۰۰۰ دلار سرمایه گذاری غیر فعال خود در کبک را به مدت ۵ سال حفظ کنند یا حدودا ۳۰۰,۰۰۰ دلار سود این مبلغ را بپردازند.

دولت استان کبک با دریافت مبالغ تعیین شده از سرمایه داران، (و نه سرمایه گذاران کارآفرین) به طور مستقیم و با مدیریت و مسئولیت خود در بخش های مورد نیاز اقتصادی کشور سالانه ۱,۹۰۰ پرونده سرمایه دار میپذیرد. کبک سالانه ۱,۳۳۳ پرونده از ۱,۹۰۰ ظرفیت را به چین و هنگ کنگ و مابقی یعنی ۵۶۷ پرونده را به دیگر کشورهای جهان اختصاص داده است.

 ایران بعد از چین اولین کشور متقاضی در این گروه بوده، اما متاسفانه در ۱ تا ۲ سال اخیر به وضوح مشاهده شده که به علت درصد بالای رد شدن پرونده های ایرانی ها، واسطه های مالی که مسئول پخش ظرفیت تعریف شده هستند، تمایل آنچنانی به پذیرفتن پرونده های مدیران و صاحبان مشاغل فعال در ایران ندارند.

مسلما واسطه ها از یک طرف علت رد شدن پرونده های مهاجرت به کانادا از این روش را جعل و دست بردن در پرونده ها می دانند و از طرف دیگر واقف به عدم تمایل و رغبت بانک ها به پرداخت وام به متقاضیان ۹ کشور با ریسک بالا از جمله ایران هستند.

 دلایل مذکور که منتهی به رد پرونده ها می شوند، کاملا مغایر منافع اقتصادی واسطه ها است و بدین سبب آن ها به دنبال گرفتن پرونده از کشورهای مورد اطمینان هستند.

تابعیت و پاسپورت کانادا

تابعیت و پاسپورت کانادا

متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا باید دارای شرایط ذیل باشند:

اقامت دائم داشته باشند

۳ سال از ۵ سال گذشته را در کانادا زندگی کرده باشند

دانش لازم از زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند

کانادا تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد

پاسپورت کانادا جزو ۵ پاسپورت برتر قدرتمند در دنیا طبقه بندی می شود.

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

پس از مشاوره تلفنی با مشاوران کنکاش، از شما دعوت می شود تا در جلسه مشاوره حضوری شرکت کنید. شرکت کنکاش شرایط شما را بدون نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه و کاملا رایگان بررسی می کند و بهترین راه های موجود برای شما را معرفی می کند. بعد از نشست ها و جلسات مشاوره رایگان می توانید مسیر درست مهاجرتی را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی و خرید بیزینس با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.