امتیاز دهید post

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری :

همانطور که در ادامه این مقاله مطالعه خواهید کرد، در حال حاضر رویکرد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به سمت جذب کارآفرین ها است تا کسب و کاری را در کشور کانادا راه اندازی و مدیریت کنند، با ویزای کار وارد کانادا شوند و بعد از اثبات این که قصد زندگی و کار در کانادا را دارند و کسب و کار خود را مدیریت کرده اند، برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایند.

  1. متقاضی باید حداقل 2 سال سابقه  کار یا مدیریت (مدیریت عامل، رئیس هیئت مدیره،مدیر پروژه و…) داشته باشد.

  2. دارایی متقاضی می بایست  حداقل بین 300,000 تا 750,000 دلار  باشد. 

  3. مدیریت واحد خریداری و یا راه اندازی شده  به عهده متقاضی باشد.

  4.  شغل تمام وقت برای شهروندان یا مقیمان دائم کانادا ایجاد کند.

  5. اثبات منشا ثروت

  6. همسر و فرزندان زیر 22 سال می توانند در پرونده متقاضی شامل باشند.

 بعد از قبولی توسط استان مورد نظر، در خواست اولیه ارائه می شود، بیزینس پلن نوشته می شود و سفر اکتشافی و… انجام می پذیرد.  حدودا 6 ماه بعد، متقاضی و افراد وابسته با ویزای کار وارد کشور شده و 20 ماه فرصت  دارد تا کسب و کاری که در کانادا خریده و یا ایجاد کرده را در کانادا مدیریت کند و سپس برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نماید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 کانادا همیشه در جذب مهاجران از طریق سرمایه گذاری در صدر بوده است

با شروع برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دولت فدرال کانادا در سال 1986، کانادا بیش از هر برنامه مشابه دیگری در دنیا سرمایه گذار جذب کرد، اما سپس در سال 2014 دولت فدرال کانادا این برنامه را بست. برنامه مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری در استان کبک همچنان ادامه دارد، اما سالانه تعداد محدودی مهاجر می پذیرد و برای به نتیجه رسیدن این برنامه متقاضیان باید حداقل 4 تا 6 سال صبر کنند.

بنابراین در حالی که کانادا یکی از بارزترین مقصد های مهاجرت در دنیا است و سالانه بیش از 300,000 مهاجر را از روش هایی متفاوت مانند نیروی متخصص و تحصیلی و … در دنیا می پذیرد، دست اندرکاران صنعت مهاجرت  و متقاضیان می خواهند بدانند آیا دولت فدرال کانادا برنامه  سرمایه گذاری جدیدی را شروع خواهد کرد؟ و آیا برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استان کبک به طور گسترده تری مهاجر جذب خواهد کرد؟

برای جواب به این سوال باید 3 عامل را مورد بررسی قرار دهیم:

اول اینکه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مسئله بسیار حساسیت برانگیزی در کانادا است. بنابراین، دولت فدرال کانادا کاملا آگاه است که آغاز یک برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جدید اعتماد جامعه به مسئله مهاجرت را خدشه دار خواهد کرد. 

طبق یک نظر سنجی در سال 2017، 78 درصد کانادایی ها باور دارند مهاجران برای اقتصاد کانادا سودمند هستند، اما روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری معمولا در رسانه های کانادایی منفی نمایش داده می شود و اکثر رسانه ها برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را برنامه ای مضر برای کشور کانادا ترسیم می کنند که به احتمال زیاد این نظر هم بازتابی از باور عمومی جامعه کانادا است و هم روی آن تاثیر می گذارد.

گزارش های منفی در مورد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری معمولا حاکی از این موضوع هستند که این برنامه ها مزایایی را به مهاجران ثروتمند می دهند که در واقع علاقه مند به آمدن به کانادا و ساختن زندگی خود در کانادا نیستند و تنها می خواهند از مزایای داشتن پاسپورت کانادایی استفاده کنند. همچنین از آنجایی که برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دولت فدرال و کبک در گذشته با تقلب متقاضیان مواجه بودند، رسانه های کانادا اغلب مسئله مهاجرت  از طریق سرمایه گذاری را به تقلب ربط می دهند.

به علاوه قیمت فزاینده ملک در تورنتو و ونکوور مالکیت ملک را برای اکثر کانادایی ها سخت کرده است. در نتیجه، خریدارانی که در کانادا ملک می خرند اما در کانادا زندگی نمی کنند و مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند، اغلب به هم ربط داده می شوند و مردم این افراد را مقصر بالا رفتن قیمت ملک در کانادا می دانند.

کانادا به برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به شکل جدیدی نیاز خواهد داشت و روش های قدیمی دیگر مورد علاقه کانادا نیست.

دوم، کانادا به برنامه سرمایه گذاری غیر فعال نیازی ندارد. کانادا کشور ثروتمندی است و حتی در زمانی که برنامه جذب مهاجران سرمایه گذار در اوج خود بود، مبلغ وارد شده به کانادا از طریق این برنامه بخش خیلی کوچکی از تولید ناخالص دولتی را تشکیل می داد. به علاوه ظهور برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری  در دنیا طی دهه گذشته با بحران اقتصادی سال های 2008 و 2009 هم زمانی داشت، به همین دلیل کشور هایی که از نظر مالی و اقتصادی دچار بحران و تنگنا بودند، به برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری روی آوردند تا اقتصاد خود را نیرو ببخشند. بر عکس این کشور ها، کانادا بهتر از هر کشور دیگری در دنیا می توانست با بحران اقتصادی مواجه شود.

سوم، برای کانادا آسان نیست برنامه ای را طراحی کند که هم با دیگر برنامه های دنیا قابل رقابت باشد و هم اهداف کانادا را دنبال کند. با وجود برنامه های بسیار زیادی که در دنیا برای اخذ اقامت و پاسپورت وجود دارند و متقاضیان را ملزم به حضور فیزیکی طولانی مدت نمی کنند، کانادا دیگر نمی تواند انتظار داشته باشد مانند سال های 1986 تا 2014 صف طولانی از سرمایه داران برای ورود به کشور وجود داشته باشد.

به طور خلاصه اهداف و سیاست کانادا این است که برنامه ای داشته باشد که اولا ضمن اینکه بتواند بررسی دقیقی روی پرونده ها انجام دهد، دچار صف طولانی و مدت زمان پردازش پرونده خیلی طولانی نشود، دوم متقاضیان در کانادا بمانند تا از نظر اجتماعی و اقتصادی در رشد کشور کانادا مشارکت کنند، و سوم برنامه ای باشد که اثر چشمگیری بر رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در کانادا داشته باشد.

رسیدن به این اهداف برای کانادا کاری پر چالش است چرا که رسیدگی دقیق به پرونده ها برای کانادا روندی طولانی مدت بوده و همچنین معمولا متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دارای کسب و کار پر رونق در کشور خود هستند و قصد ندارند کشور خود را برای ورود به کانادا ترک کنند، رسیدن به هدف آخر نیز برای کانادا آسان نبوده است، چرا که در دهه های اخیر نرخ سود در کانادا صفر و یا نزدیک به صفر بوده است و در نتیجه دولت نتوانسته از پولی که باید بدون سود طی 5 سال پس بدهد، سودی برای ایجاد کسب و کار بدست آورد.

 به نظر می رسد که موضع گیری حال حاضر دولت کانادا نسبت به این مسئله این است که برنامه جدید برای سرمایه گذاری غیر فعال نداشته باشد و بیشتر برنامه هایی را تشویق کند که متقاضی در آنها ملزم به سرمایه گذاری در ایجاد و یا خرید یک کسب و کار در کانادا و مدیریت آن است. دولت کبک هم اخیرا مبلغ سرمایه گذاری لازم برای اخذ اقامت کانادا را از 800,000 دلار کانادا به 1,200,000 دلار کانادا افزایش داده است و همچنان سالانه ظرفیت محدودی برای جذب متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری دارد. این تغییرات به نوبه خود جذابیت برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را کمتر می کند. اکثر متقاضیان روش وام گرفتن را انتخاب می کنند که تا پیش از این 220,000 دلار کانادا بود، اما در حال حاضر این مبلغ باید حدود 350,000 دلار باشد.

با این حال به نظر می رسد این برنامه نیز در آینده تغییر خواهد کرد و این آخرین باری است که کانادا می تواند برنامه ای داشته باشد که در آن متقاضیان بتوانند سرمایه گذاری غیر فعال انجام دهند و ملزم به ایجاد هیچ کسب و کاری در کانادا نباشند و کانادا بیش از همیشه تنها به دنبال افرادی است که با سابقه مدیریتی بتوانند در کانادا ساکن شوند و کسب و کاری را مستقیما و از نزدیک مدیریت کنند و کارآفرینی کنند. 

با توجه به در نظر گرفتن همه موارد اشاره شده می توان این طور نتیجه گیری کرد که هر چند کشور کانادا کشوری بسیار مهاجر پذیر است، اما چندان هم به دنبال جذب متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری که معمولا قصد ماندن در کانادا را ندارند، نیست. 

بنابراین رویکرد کشور کانادا به سمتی تغییر کرده است که متقاضیان باید اول بیزینسی را در کانادا بخرند یا ایجاد کنندو بعد از گذشت یک الی 2 سال و بعد از اینکه ثابت کنند در کانادا مانده اند و موفق به مدیریت کسب و کار خود شده اند، بتوانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

  به منظور مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، در حال حاضر نیاز است که این سرمایه گذاری توام با کارآفرینی باشد. در نتیجه متقاضیان ابتدا با اجازه کار برای مدیریت کسب و کار خود به کانادا وارد می شوند که این کار معمولا تنها 6 ماه تا یک سال زمان بر خواهد بود و پس از گذشت حداقل یک سال می توانند برای ماندگار شدن در کانادا قدم بعدی را بردارند. 

این روش های جدید، هم برای متقاضیان مطلوب تر است و هم برای کشور کانادا؛ از این جهت که متقاضیان سریع تر به کانادا می رسند و دیگر نباید سال های طولانی صبر کنند و کشور کانادا هم به این ترتیب اطمینان خاطر دارد که تنها افرادی که کارآفرین هستند و باعث رونق اقتصادی در کانادا خواهند شد، در نهایت موفق  می شوند. 

شرکت کنکاش با سابقه طولانی در زمینه های مختلف مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری قادر است بهترین روش های موجود را برای متقاضیان شناسایی کرده و با کمک به متقاضی برای خرید و یا تشکیل یک بیزینس در کانادا راه را برای مهاجرت در کوتاه ترین زمان ممکن هموار می سازد.

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *