امتیاز دهید post

شهروندی کانادا

مزایای شهروندی کانادا

یکی از مزایای آشکار شهروندی کانادا برای کارآفرینان و سرمایه گذاران، توانایی حذف برخی از تشریفات اداری  و مهاجرتی  در هنگام پیگیری امور تجاری در کانادا است. برای نیروی کار ماهر نیز، کانادا یک بازار کار قوی و بسیار سالم است.

بنابراین، قبل از اینکه در مورد مزایای داشتن تابعیت کانادا و چگونگی دستیابی به آن صحبت کنیم، به عواملی خواهیم پرداخت که می تواند در تصمیم گیری شما در مورد مهاجرت به کانادا تاثیر بگذارد.

1- کیفیت زندگی

کیفیت بالای زندگی قطعا یکی از محرک های اصلی برای اخذ شهروندی کانادا است. سازمان همکاری اقتصاد و توسعه (OECD)، اطلاعات سالانه را به منظور  تجزیه و تحلیل کیفیت زندگی در کشورهای عضو این سازمان مقایسه می کند. کانادا در مقوله هایی  مانند استانداردهای جامعه، رضایت از زندگی و تعادل بین کار و زندگی و همچنین در حوزه آموزش و محیط زندگی، عملکرد خوبی داشته است.

در واقع، بر اساس شاخص توسعه انسانی سازمان ملل متحد، که امید به زندگی، آموزش و استاندارد زندگی را اندازه گیری می کند- کانادا در رتبه 10 قرار گرفته است.

2- زبان

مهارت های زبان یکی از اصلی ترین نیازها برای اخذ شهروندی کانادا است. کانادا دارای دو زبان رسمی است: فرانسوی و انگلیسی. اگر چه تمام فرم های دولتی به هر دو زبان ارائه می شوند، زبان انگلیسی کاربرد بیشتری دارد. طبق آخرین سرشماری، 60 درصد از کانادایی ها به زبان انگلیسی  و فقط 21 درصد به زبان فرانسه صحبت می کنند.

اکثر فرانسوی زبان ها در استان کبک هستند که زبان رسمی آن فرانسه است. مهم نیست که برای زندگی در کانادا کجا را انتخاب می کنید، زیرا قبل از درخواست شهروندی کانادا، باید حداقل به یکی از دو زبان رسمی کانادا تسلط داشته باشید.

3- آزادی تجارت

در سال 2018، کانادا جایگاه نهم را در آزادترین اقتصاد جهان و جایگاه اول را در آزادترین اقتصاد بین کشورهای قاره آمریکا کسب کرد.

کانادا با داشتن یکپارچگی قوی دولتی، سیسیتم قضایی کارآمد و سلامت مالی در سطح بسیار بالائی قرار دارد. بار مالیاتی از سال 2015 به دستور نخست وزیر جاستین ترودوو افزایش یافته است، که موجب شده کانادا از رتبه شماره 7 به شماره 9 نزول پیدا کند.

بالاترین نرخ مالیات بر درآمد فدرال 33 درصد و  نرخ مالیات شرکتها در کانادا 15 درصد است.

4- سیستم بانکداری امن

اغلب تصور می شود كه بانك های آمریكا یك گزینه مطمئن هستند، اما این طور نیست. در لیست معتبرترین بانکهای جهان، بانک های آمریکایی به سختی حتی در فهرست 50 کشور برتر قرار می گیرند. برعکس، بانک های کانادایی با رتبه 19به امن ترین سیستم بانکی در قاره آمریکا تبدیل شده اند.

5-  تحصیلات

براساس گزارش مرکز ملی آموزش و اقتصاد، کانادا دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است. بر خلاف ایالات متحده ، کانادا دارای وزارت آموزش و پرورش متمرکزی نیست، به این معنی که برنامه های آموزشی می تواند متناسب با منطقه تغییر کنند. سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، نقش دولت فدرال کانادا را در سیستم آموزش “محدود و بعضاً غیر ممکن” اعلام کرده است.

6- خدمات درمانی

یکی از دلایلی که کانادا را معمولا از نظر کیفیت زندگی در سطح بالایی قرار می دهد، سیستم خدمات درمانی آن است که به  “مدیکر” معروف است. کانادا غالباً به دلیل سیستم خدمات درمانی جهانی مورد تحسین واقع می شود، در صورتی که برخی معتقدند این سیستم خدمات درمانی یک نقطه قوت برای زندگی در کانادا نیست.

از آنجایی که سیستم خدمات درمانی کانادا بدون در نظر گرفتن سطح درآمد به کلیه کانادایی ها خدمات ارائه می دهد، مدت انتظار طولانی برای پذیرش در مراکز و مطب پزشکان امری عادی است. به عنوان یک شهروند کانادایی ، شما اغلب مجبور به پرداخت هزینه نخواهید شد.

افرادی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارند، قادر به استفاده از سیستم خدمات درمانی عمومی هستند و این چیزی است که باید قبل از تصمیم گیری برای درخواست تابعیت کانادا در نظر گرفته شود.

7-  سفر بدون ویزا

اگرچه شهروندان ژاپن و سنگاپور قویترین پاسپورت های جهان را دارند ، اما داشتن پاسپورت کانادایی هنوز هم مزایای زیادی دارد. در سال 2018 ، کانادا پنجمین پاسپورت قدرتمند جهان را داشت که با سوئیس و ایرلند هم ردیف بود. دارندگان پاسپورت کانادایی قادر به سفر بدون ویزا به 185 کشور هستند. کانادا پس از ایالات متحده و انگلستان قرار دارد. دارندگان پاسپورت آمریکایی و انگلیسی قادر به سفر بدون ویزا به 186 کشور هستند.

چگونگی اخذ شهروندی کانادا

5 مرحله اصلی برای اخذ تابعیت کانادا وجود دارد.

هنگامی که تصمیم گرفتید کانادا را برای زندگی انتخاب کنید، باید پنج قدم اصلی تا دریافت شهروندی کانادا دنبال کنید:

1- اقامت دائم

اولین قدم قبل از درخواست شهروندی کانادا، اخذ اقامت دائم است. این مرحله احتمالاً دشوارترین بخش درخواست شهروندی کانادا خواهد بود.

چندین برنامه برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد. در تمامی این برنامه ها الزاماتی وجود دارد که متقاضی ملزم به رعایت آن ها است.

2- مرحله بررسی شرایط متقاضی

برای اینکه بتوانید شهروند کانادا شوید، باید طی 5 سال قبل از ارسال درخواست، 1,095 روز در کانادا زندگی کرده باشید.

مدت زمانی که در کانادا به طور موقت (مثلاً به عنوان دانشجو  یا بازدید کننده) سپری می شود، می تواند برای اخذ شهروندی محاسبه گردد. با این حال ، هر روز که با اقامت موقت در کانادا سپری شود، فقط نیم روز حساب می شود. از این طریق می توانید حداکثر 365 روز کسب کنید.

علاوه بر این ، قبل از اینکه بتوانید شهروندی و پاسپورت کانادا را بدست آورید ، باید ثابت کنید که بر اساس قوانین کانادا، مالیات بر درآمد خود را به درستی پرداخت کرده اید.

3- درخواست شهروندی کانادا

فرم درخواست شهروندی کانادا را می توان از وب سایت دانلود کرد و پس از تکمیل فرم، پرینت گرفت. شما باید کلیه فرم ها، مدارک لازم و فیش پرداختی که نشان دهد هزینه درخواست به مبلغ 630 دلار را پرداخت کرده اید، به پرونده ضمیمه کنید.

درخواست شما باید به اداره مربوطه به صورت فیزیکی ارسال شود، پس از این مدت معمولاً 12 ماه طول می کشد تا این درخواست بررسی شود.

اگر واجد شرایط باشید ، ممکن است برای مصاحبه با یک مقام مهاجرت دعوت شوید تا درخواست شهروندی شما مورد بررسی قرار گیرد و سطح مهارت زبان شما تعیین شود.

4-آزمون شهروندی کانادا

در این مرحله باید در یک آزمون شرکت کنید تا سطح دانش شما از جغرافیا، فرهنگ، تاریخ و دولت کانادا تعیین شود. اگر در این آزمون رد شوید، باید برای بار دوم در آزمون شرکت کنید. اگر برای بار دوم رد شدید، باید در عوض در یک مصاحبه شرکت کنید.

5- مراسم شهروندی

اگر در آزمون شهروندی کانادا  قبول شوید، تاریخ حضور در مراسم شهروندی به شما اعلام می شود. در این مراسم، شما بعد از اینکه سوگند شهروندی را یاد کردید و سرود ملی را خواندید، گواهی شهروندی کانادایی خود را دریافت می کنید و به طور رسمی شهروند کانادا می شوید.

چگونه می توان اقامت دائم کانادا را کسب کرد؟

همانطور که گفته شد، دشوارترین مرحله در کل فرایند شهروندی کانادا، اخذ اقامت دائم است. هر سال، دولت کانادا فقط به حدود 300,000 فرد اجازه می دهد تا به طور دائم در این کشور زندگی کنند.

مسیرهای متعددی به سمت اخذ اقامت دائم کانادا از جمله برنامه های سرمایه گذاری، اکسپرس اینتری و استارتاپ ویزا وجود دارد. از میان تمام برنامه های اخذ اقامت کانادا شرکت کنکاش فقط از طریق برنامه استارتاپ اقدام می کند.

 برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.