امتیاز دهید post
نمای کلی برنامه اقامت یونان از طریق  سرمایه گذاری در املاک یونان

برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، یک برنامه مقرون به صرفه برای کسب اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک می باشد. پس از راه اندازی چند برنامه اقامت سرمایه گذاری در اروپا، این برنامه توسط دولت یونان در سال 2013 برای جذب سرمایه گذاری معرفی شد.

سرمایه گذاری به مبلغ 250,000 یورو در املاک یونان جهت کسب ویزای اقامتی، این برنامه را به پایین ترین سطح سرمایه گذاری در اروپا تبدیل کرده است. املاک، که می توانند در هر جایی از سرزمین اصلی یونان یا جزایر آن قرار گیرند، می توانند مسکونی یا تجاری باشند. هر تعداد ملک که مجموع قیمت آنها به حداقل مبلغ سرمایه گذاری، 250,000 یورو برسد، قابل قبول است. خریداران میتوانند به صورت مشترک در یک ملک سرمایه گذاری کنند.

روند برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

پروسه تقاضا و صدور اجازه اقامت تقریبا 40 روز از زمان سرمایه گذاری به طول می انجامد. متقاضی باید قبل از درخواست اقامت، سرمایه گذاری در خرید ملک را انجام دهد.

مقررات

متقاضیان علاوه بر سرمایه گذاری در خرید ملک، باید عدم سوِء پیشینه و بیمه درمانی برای پوشش مدت اقامت خود در یونان داشته باشند. شرط حضور برای کسب اقامت لازم نیست و تمدید ویزای اقامت پس از پنج سال به شرط حفظ سرمایه گذاری ممکن می باشد.

خانواده

اعضای خانواده واجد شرایط شامل همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال هستند. فرزندان 18 سال و بالاتر می توانند در صورت تحصیل و وابستگی، واجد شرایط باشند. برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان به تازگی والدین سرمایه گذار و همسر را در برنامه گنجانده است.

مالیات

کسانی که اقامت یونان را دارند باید مالیات بر درآمدی را که در یونان کسب می کنند پرداخت نمایند، مالیات بر درآمد حاصل از خارج از یونان تعلق نمی گیرد. مالیات بر درآمد با نرخ 22% شروع می شود. مالیات بر درآمد حاصل ازاجاره ملک در یونان از 11٪ تا 33٪ است. برخی از هزینه ها از درآمد ناخالص کسر می شوند. مالیات بر سرمايه حاصل از فروش ملک،  15٪ مبلغ فروش ملک است.

زندگی و کار

کسب اقامت یونان به متقاضی اجازه می دهد تا در یونان زندگی کند اما اجازه کار ندارد. 

سفر

گرفتن ویزا برای سفر به اروپا و منطقه شنگن برای بسیاری از کشورهای خاورمیانه، آسیا و آفریقا مشکل است. پس از کسب مجوز اقامت یونان آزادی سفر در سراسر اتحادیه اروپا و شنگن مقدور می گردد.

تابعیت و پاسپورت یونان

متقاضیانی که در یونان زندگی می کنند می توانند پس از 7 سال، برای تابعیت و پاسپورت یونان درخواست دهند. پس از کسب شهروندی یا تابعیت یونان، می توانند ملک خود را واگذار کنند و برای تمدید اقامت نیازی به حفظ آن ندارند. به دلیل عدم نیاز به حضور در کشور، برنامه ویزای طلایی یونان، برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری تلقی می شود نه تابعیت از طریق سرمایه گذاری. تابعیت شامل کسانی میشود که متعهد به زندگی در یونان می گردنند.

مزایای برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان حق زندگی در یونان را دریافت می کنند، اگرچه نیازی به این کار نیست. با کارت اقامت یونان تمام اعضای خانواده به راحتی و بدون درخواست ویزا آزادی سفر به منطقه شنگن و سراسر اتحادیه اروپا را خواهند داشت. اگر فرد ملک خود را به یک فرد غیر عضو اتحادیه اروپا بفروشد، اقامت یونان به سرمایه گذار جدید منتقل می شود.

جمع بندی

برنامه اقامت یونان، کمترین میزان سرمایه گذاری در املاک را در میان طرح های اقامت اروپا ارائه می دهد. همچنین دارای قوانین مطلوب برای خانواده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *