امتیاز دهید post
ویزای طلایی اسپانیا: اخذ اقامت اسپانیا برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا

اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

 1. برای آغاز پروسه اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری باید ابتدا درخواست ویزای بیزینس شنگن دهید.

 2. در ابتدا شما باید آن را همراه با یک کپی از پاسپورت تان برای ما ارسال کنید.

 3. زمانی که تاریخ ورود به اسپانیا و خروج تان از اسپانیا مشخص شد ما به شما کمک می کنیم که اگر چیزی باید در فرم مذکور اصلاح شود انجام شود.

 4. علاوه بر این، درخواست شما باید همراه با دعوت نامه از طرف وکیلی که استخدام کرده اید و در اسپانیا کارهای ویزای طلایی تان را انجام می دهد ارسال شود.

قبل از آمدن به اسپانیا باید بدانید که کدام منطقه بهترین مکان برای شما و خانواده تان است. بازدید شما از اسپانیا به این بستگی دارد که چقدر خوب مناطق اسپانیا را می شناسید. بسته به شرایط شما، ما مناطق مختلفی را نشان تان می دهیم، از جمله امکانات محلی، مدارس، دانشگاه، بانک، ساحل، مرکز خرید و هر چیزی که شما بخواهید ببینید.

 پیدا کردن خانه یا سرمایه گذاری مناسب شما:

توصیه ما این است که دو یا سه روز را صرف بازدید از املاک کنید. اگر تصمیم گرفتید که ملکی را خریداری کنید، برای نگه داشتن آن کافی است مبلغی را به عنوان بیعانه پیش پرداخت کنید که معمولا 5,000 تا 10,000 یورو کافی است.

 قوانین اساسی ویزای سرمایه گذاری اسپانیا:

 1. حداقل مبلغ سرمایه گذاری باید 500,000 یورو باشد.

 2. باید 11-12 درصد از کل مبلغ را اضافه کنید که صرف هزینه های معمول خرید از جمله مالیات، عوارض تمبر، مالیات بر ارزش افزوده (VAT) و دفتر اسناد رسمی می شود.

 3. 500,000 یورو سرمایه می تواند صرف خرید چند ملک شود.

 4. ویزای اقامت اسپانیا می تواند برای خانواده اصلی تان (همسر، پدر و مادر، فرزندان) صادر شود.

 5. ویزا اقامت اسپانیا می تواند برای فرزندان زیر 18 سال، فرزندان وابسته (از نظر اقتصادی) بالای 18 سال و پدر و مادر وابسته (از نظر اقتصادی) صادر شود.

 6. این ویزا شامل فرزندانی که از سلامت کافی برای مراقبت از خودشان برخوردار نیستند، نیز می شود.

 7. برای تمدید ویزا الزامی بر اقامت در اسپانیا وجود ندارد. یعنی ماندن در اسپانیا اختیاری است.

 8. از آنجایی که قانونی برای الزام اقامت در اسپانیا وجود ندارد، شرطی برای پرداخت مالیات اقامت نیز وجود نخواهد داشت.

 9. اگر قوانین را رعایت کنید، بعد از 5 سال اقامت دائم به شما اعطا می گردد. ( به شرطی که در این 5 سال، حداقل 183 روز در هر سال در اسپانیا بمانید.)

 10. بعد از این که اقامت دائم را به دست آوردید می توانید ملک سرمایه گذاری شده را بفروشید. 

 11. این ویزا اجازه  سفر بدون ویزا را به کشور های عضو شنگن می دهد.

 12. می توانید به محض امضای قرارداد خرید، ویزای طلایی اسپانیا را دریافت کنید. (قبل از ثبت سند)

 13. ثبت اسناد رسمی برای ویزای سرمایه گذاری بیش از 10 تا 15 روز کاری طول نمی کشد.

 14. اگر شما و خانواده تان تحت پوشش ویزای طلایی اسپانیا باشید، می توانید از همان روز اولِ صدورِ ویزا در اسپانیا کار کنید.

 15. معمولاً درخواست ویزای سرمایه گذاری اسپانیا فقط در صورت داشتن سوء سابقه کیفری رد می شود.

 16. شهروندی اسپانیا 5 سال بعد از اقامت دائم داده می شود.

 17. متقاضی باید ثابت کند که حداقل 1 بار در دو سال اولِ دریافت اقامت و 1 بار در 3 سال بعد از آن به اسپانیا سفر کرده است.

 18. با شهروندی اسپانیا شما خود به خود شهروندی اتحادیه اروپا را نیز دریافت می کنید.
 19. به محض ثبت ملک خریداری شده در دفتر اسناد رسمی، شما و خانواده تان می توانید در اسپانیا کار کنید. بعد از 5 سال، می توانید در هر جای اتحادیه اروپا کار، زندگی و تحصیل کنید.

 متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. نباید به صورت غیرقانونی به خاک اسپانیا وارد شده باشد.

 2. باید بالای 18 سال سن داشته باشد.

 3. نباید از ورود به کشورهای عضو شنگن منع شده باشد.

 4. بیمه درمانی مجاز در اسپانیا داشته باشد.

 5. منبع درآمد کافی برای تأمین هزینه های زندگی خود و خانواده اش داشته باشد.

یک خانواده یا یک شخص از یک کشور غیر اتحادیه اروپا می تواند به عنوان سرمایه گذار با خرید ملک در اسپانیا، ویزای طلایی اقامت اسپانیا را دریافت کند. برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در کنکاش تماس بگیرید.

از آنجایی که می توانید با حداقل سرمایه ی 500,000 یورو چند ملک خریداری کنید، می توانید به دنبال چند ویلا و آپارتمان زیر 500,000 یورو باشید.

اقامت اسپانیا به افرادی اعطا می شود که حداقل 500,000 یورو صرف خرید املاک می کنند. اقامت یعنی حق زندگی در اسپانیا و سفر به این کشور و منطقه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا. بعد از دریافت اقامت دائم اسپانیا می توان برای دریافت شهروندی و پاسپورت اسپانیا اقدام کرد، شهروندی اسپانیا می تواند منجر به اجازه اقامت در سایر کشور های اروپایی شود.

اقامت در اسپانیا تحت پوشش برنامه ویزای طلایی سرمایه گذاری اسپانیا به سرمایه گذار و خانواده اصلی اش (همسر، پدر و مادر و فرزندان) اجازه زندگی در اسپانیا را می دهد. قانون هیچ محدودیتی را برای مدت زمان اقامت اعمال نکرده است. از این رو سرمایه گذار می تواند ملکی را در اسپانیا خریداری کند و خود یا خانواده اش هر زمانی که بخواهند آزادانه به اسپانیا سفر کنند. خانواده فرد می توانند در اسپانیا زندگی کنند و در مدارس دولتی یا خصوصی با برنامه درسی انگلیسی تحصیل کنند. در نهایت شهروندی اسپانیا به فرد اجازه تحصیل در دانشگاه های اروپا از جمله انگلستان را می دهد.

 ویزای اقامت برای سرمایه گذاران (سال 1):

قبل از هرچیزی به شما یک ویزای عادی 90 روزه داده می شود که به اسپانیا بروید و به دنبال ملک بگردید، در اسپانیا شما یک وکالت نامه امضا می کنید که به وکیل تان اجازه قباله نویسی و انجام کارهای اقامت را از طرف شما می دهد.

اما اگر وقت ندارید که به اسپانیا بیایید و ملک مورد نظر را انتخاب کرده اید می توانید از کشور خودتان وکالت نامه را تنظیم کنید و به وکیل تان اجازه  قباله نویسی و انجام پروسه ی اقامت را بدهید (ارسال وکالت نامه برای همه ی کشور ها ممکن نیست). وکیل شما می تواند از طرف شما ملک را خریداری کند، که در این مورد اصلاً نیازی به آمدن شما به اسپانیا نیست.

وقتی ملکی که معیارهای سرمایه گذاری را دارد، خریداری کردید (بیش از 500,000 یورو در قول نامه)، باید برای یک ویزای 1 ساله  سرمایه گذاری اقدام کنید، که به شما اجازه 1 سال اقامت در اسپانیا و سفر بدون  ویزا به کشورهای حوزه شنگن به مدت 90 روز در یک بازه ی زمانی 180 روزه را می دهد. وکیل تان می تواند این ویزا را برای تان بگیرد.

زمانی که این ویزا را گرفتید، ملزم به اقامت در اسپانیا نیستید. اما، برای دریافت مجوز اقامت در پایان سال، باید حداقل 1 بار در طول این 1 سال را به اسپانیا آمده باشید. پس تا وقتی که مطمئن نشده اید که در 12 ماه آینده به اسپانیا می روید، برای ویزای 1 ساله اقدام نکنید.

 مجوز اقامت برای سرمایه گذاران (2 تا 5 سال یا بیشتر):

زمانی که سرمایه گذاری انجام داده شد و بعد از 1 سال، سرمایه گذار می تواند برای مجوز 2 سال زندگی در اسپانیا اقدام کند، که برای دو سال بعدی (و بیشتر) قابل تمدید است (در صورتی که سرمایه 500,000 یورویی حفظ شده باشد). برای این درخواست باید نشان دهید که در طول 12 ماه گذشته، حداقل یک بار به اسپانیا سفر کرده اید.

هیچ محدودیتی بر تعداد دفعات تمدید این دوره های اقامت دو ساله وجود ندارد.

در طول این دوره، املاک می توانند خرید و فروش شوند، تا زمانی که سرمایه مورد نیاز حفظ شود.

هیچگونه محدودیتی برای مدت زمان اقامت در اسپانیا وجود ندارد، بنابراین سرمایه گذاران در حالیکه از اقامت اسپانیایی و سفر بدون محدودیت و بدون نیاز به اخذ ویزا در اتحادیه اروپا بهره مند هستند، می توانند در خارج از اسپانیا زندگی کنند و هر مدتی که مایل باشند در اسپانیا بمانند.

پروسه و اعطای اقامت توسط وزارت امور خارجه اسپانیا انجام خواهد شد.

نتیجه درخواست 20 روز کاری بعد از ارسال آن مشخص می شود. اگر در طول این دوره هیچ جوابی دریافت نشد، جواب درخواست مثبت در نظر گرفته می شود. نتیجه رسمی درخواست 6 ماه طول می کشد، اما اگر در طول 20 روز هیچ جوابی دریافت نشد، نتیجه مثبت در نظر گرفته می شود.

 اقامت دائم و شهروندی اسپانیا:

بعد از 5 سال اقامت در اسپانیا به مدت 6 ماه در هر سال، سرمایه گذاران می توانند برای اقامت دائم اسپانیا اقدام کنند.

بدین ترتیب بعد از 10 سال اقامت، می توان برای شهروندی اسپانیایی اقدام کرد.

 سرمایه گذاری املاک – حداقل سرمایه مورد نیاز:

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در املاک، 500,000 یورو برای هر سرمایه گذار است. برای درخواست اقامت، مدرک سرمایه گذاری باید با گواهی ثبت املاک ارائه شود. اگر این گواهی هنوز صادر نشده، باید قولنامه محضری و مدرکی که نشان می دهد که این قول نامه ها در ثبت املاک تسلیم شده اند، ارائه شود.

سرمایه  می تواند متشکل از موارد زیر باشد:

یک یا چند ملک

ملک می تواند مسکونی، توریستی، روستایی و یا تجاری یا صنعتی باشد.

زمین های روستایی، زمین های توسعه یافته، ساختمان های در حال ساخت، یا ساختمان های مخروبه و قدیمی قابل قبول هستند.

 دریافت وام:

سرمایه گذاران باید حداقل 500,000 یورو از سرمایه خودشان را استفاده کنند. این پول باید از منابع شفاف به دست آمده باشد. برای خرید ملک به ارزش بالاتر از 500,000 یورو می توان مبلغ اضافی را وام گرفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *