۳ دلیل اصلی برتری برنامه سرمایه گذاری پرتغال

امتیاز دهید post

یکی از دلایل معرفی اصلاحات اقتصادی دولت پرتغال این بود که این دولت به خاطر بحران مالی سال ۲۰۰۷ و همچنین بحران بودجه سال ۲۰۱۱ در بدترین شرایط قرار گرفته بود.  به منظور بهبود اقتصاد در پرتغال در سال ۲۰۱۲ یک طرح قانونی برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری معرفی شد که مجوز های اقامتی را در قبال سرمایه گذاری با مبلغ مشخص به افراد خارجی اهدا می کرد. در ۲۶ نوامبر سال ۲۰۱۷، ۲ طرح جدید برای سرمایه گذاری معرفی شد.

اوایل معرفی این برنامه تعداد کمی از متقاضیان تایید شدند، اما رفته رفته این تعداد افزایش یافت. در حال حاضر، پرتغال از طریق این برنامه میلیارد ها یورو بدست آورده است و افراد زیادی از سراسر جهان مجوز های اقامتی را برای زندگی در پرتغال دریافت کرده اند، اما هنوز متقاضیان زیادی در صف دریافت اقامت هستند.

مقاله مرتبط: اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اما واقعا دلیل محبوبیت برنامه سرمایه گذاری پرتغال چیست؟

در بین عوامل متعدد می توان به ۳ عامل اصلی اشاره کرد: عدم شرط حضور، رژیم مالیاتی سخاوتمندانه و وجود مسیری آسان برای دریافت پاسپورت پرتغال

عدم شرط حضور

عدم شرط حضور در پرتغال یکی از عواملی است که موجب محبوبیت برنامه سرمایه گذاری پرتغال شده است. سرمایه گذاران به صورت قانونی مجوز اقامت دریافت می کنند و ملزم به زندگی در پرتغال فقط به مدت چند روز هستند (در برنامه ویزای طلایی متقاضی باید سالی ۷ روز در پرتغال زندگی کند، اما در برنامه ویزای انجل حتی یک روز هم شرط حضور وجود ندارد). در نتیجه افراد می توانند بیشتر وقت خود را در کشور خود سپری کنند. این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا بیشتر سرمایه گذاران نمی خواهند کسب و کار و زندگی در کشور خود را رها کنند. از این رو، برنامه سرمایه گذاری پرتغال موفق به جذب افراد زیادی از سراسر جهان شده است.

سرمایه گذاران با داشتن اقامت این کشور می توانند با آزادی کامل در اروپا سفر کنند. این افراد می توانند در دیگر کشور های حوزه شنگن به مدت ۹۰ روز در هر ۱۸۰ روز زندگی کنند و در نتیجه نیازی به پروسه های خسته کننده درخواست ویزای شنگن ندارند.

بیشتر متقاضیانی که در بخش املاک سرمایه گذاری می کنند، ملک خود را اجازه می دهند و در کشور خود زندگی می کنند. تعدادی هم ملک خود را اجاره نمی دهند تا بتوانند در تعطیلات از آن استفاده کنند. در هر صورت، از نظر سرمایه گذاران سرمایه گذاری در پرتغال یک سرمایه گذاری مفید و مناسب است.

لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در پرتغال باعث افزایش قیمت املاک در پرتغال شده است و این افزایش نرخ املاک همچنان ادامه دارد.

رژیم مالیاتی سخاوتمندانه

در سال ۲۰۰۹ دولت پرتغال رژیم مالیات بر در آمد شخصی داوطلبانه سودمند را برای افرادی معرفی کرد که در پرتغال زندگی می کنند، اما در ۵ سال گذشته در پرتغال زندگی نمی کردند. هدف از این معرفی جذب افراد ماهر در فعالیت هایی با ارزش افزوده زیاد و افراد متمول به همراه خانواده آن ها به پرتغال بود.

این رژیم جدید برای همه افرادی که مقیم مالیاتی پرتغال می شوند، در دسترس است (اگر در ۵ سال گذشته مقیم مالیاتی پرتغال نبوده اند) و به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد.

برای اینکه کسی مقیم مالیاتی باشد، باید بیش از ۱۸۳ روز در سال مالیاتی مربوطه در پرتغال باشد.

افرادی که در پرتغال زندگی می کنند اما در ۵ سال گذشته در پرتغال زندگی نمی کردند، مالیات بر در آمد ۲۰ درصدی شامل آن ها می شود.

شخصی که در پرتغال زندگی می کند، اما در ۵ سال گذشته در پرتغال زندگی نمی کرده، اگر درآمدی با منبع غیر پرتغالی داشته باشد و مالیات آن درآمد را در کشور خودش داده باشد، تحت معاهده مالیات مضاعف، دیگر نیازی به پرداخت مالیات در کشور پرتغال ندارد. اگر هیچ معاهده مالیاتی وجود نداشته باشد، باید مالیات را در حوزه قضایی دیگری پرداخت کند و تحت قوانین داخلی به عنوان درآمد با منبع پرتغالی در نظر گرفته نمی شود.

وجود مسیری آسان برای دریافت پاسپورت پرتغال

پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد. بر خلاف بسیاری از کشور های اروپایی که شرط حضور ۱۰ سال دارند، پرتغال پس از ۵ سال پاسپورت می دهد. در نتیجه افراد می توانند با رعایت شرط حضور ۷ روز در سال در برنامه ویزای طلایی یا بدون هیچ شرط حضور در برنامه ویزای انجل برای تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنند.

مقاله مرتبط: ویزای انجل پرتغال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *