11 مورد از مزایا و معایب مهاجرت به کانادا


11 مورد از مزایا و معایب مهاجرت به کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا دارند، باید شرایط زندگی در این کشور را به دقت بررسی کنند. کانادا چندین بار به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در جهان شناخته شده است و این امر کانادا را به انتخابی مناسب برای مهاجرت و زندگی تبدیل کرده است.

وقتی صحبت از آموزش، خدمات درمانی، محیط زیست، اقتصاد، تجارت و تفریح می شود، کانادا در صدر مقاصد مهاجرتی محبوب قرار می گیرد.

در اینجا به برخی از جوانب مثبت و منفی زندگی در کانادا می پردازیم:

مزایای مهاجرت به کانادا

پس انداز بیشتر

در درجه اول، بسیاری از نیروی کار خارجی در این کشور به دلیل کسب درآمد به دلار کانادا، نسبت به کشور مبدا از درآمد بیشتری برخوردار می شوند؛ بدین معنی که می توانند پس انداز بیشتری داشته باشند و کالاهایی را بخرند که با درآمد قبلی قادر به خرید آنها نبودند.

 برای افراد مختلف مزایای مالیاتی متفاوتی وجود دارد. بزرگ کردن کودکان در کانادا مزایای مالیاتی به همراه خواهد داشت، زیرا دولت از خانواده ها و رفاه کودکان حمایت می کند. سن کودک و همچنین توان مالی والدین، تعیین کننده میزان کمک دولت به خانواده و میزان مالیات قابل کسر است.

سیستم خدمات درمانی بهتر

خدمات درمانی در کانادا، به لطف «برنامه خدمات درمانی جهانی» دولت، رایگان است.

برای شروع استفاده از مزایای خدمات درمانی، حداقل باید 3 ماه از تاریخ شروع اقامت سپری شده باشد. این خدمات درمانی رایگان، محدود به برخی از کلینیک ها و بیمارستان ها نیست. به سادگی می توانید به مراکز درمانی مورد نظر خود مراجعه کرده و از درمان رایگان استفاده کنید.

محیط زیست در کانادا بسیار تمیز است و زباله ها و سیستم فاضلاب به خوبی کنترل می شوند. همچنین قوانین سختگیرانه ای برای محافظت از جنگل ها و محیط زیست حاکم است.

تحصیلات رایگان با کیفیت بالا

نه تنها آموزش در کانادا رایگان است، بلکه از کیفیت بالایی نیز برخوردار است. کیفیت آموزش در کانادا به واسطه تجهیز مدارس با ملزومات آموزشی که برای یادگیری بهینه ضروری هستند، ارتقاء یافته است. تحصیل با استندارد های آموزشی بالا در برخی از کشور ها فقط در مدارس خصوصی در دسترس است که آن هم به خاطر هزینه های بسیار بالا دردسترس عموم قرار ندارد.

مدارس دولتی کانادا نسبتاً از کیفیت بهتری برخوردار هستند، زیرا معلمان، کتابخانه ها، امکانات مدرسه و کافی شاپ ها  توسط دولت تامین می شوند. می توانید مطمئن باشید كه آموزش رایگان باعث كاهش كیفیت آموزشی و رفتاری با كودكان نخواهد شد.

مشاغل موجود برای متقاضیان شایسته

پیدا کردن شغل در کانادا از طریق خدمات اجتماعی کارآمد و قابل اعتماد  (مانند موسسات کاریابی) آسانتر شده است.

افراد در سنین مختلف با کمک این آژانس ها با توجه به سطح تحصیلات، مهارت ها و سن خود می توانند شغل مناسب خود را پیدا کنند.

همچنین به محض اشتغال می توانید برنامه های بیمه را به صورت رایگان دریافت کنید. برنامه های بیشتری توسط دولت کانادا ارائه شده است که به کارگران کمک می کند تا غذا، اجاره و سایر نیازهای اساسی خود و خانواده خود را تأمین کنند.

فرصت های بیشتر برای افراد سخت کوش

بسیاری از امکانات و موقعیت هایی که به طور معمول در کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا موجود است، در کانادا نیز وجود دارند، زیرا این کشور یک کشور جهان اول است. کانادا این فرصت را برای همه فراهم کرده تا به اهداف و آرزوهای خود در زندگی دستیابی پیدا کنند.

کانادا همچنین محیط های سالم، پارک های اجتماعی و جاذبه های گردشگری باشکوهی دارد که بسیاری از آن ها رایگان و برای خانواده های جوان ایده آل هستند.

مزایای مالیاتی برای کودکان

بسته به درآمد و سن فرزند، کانادا به شما کمک مالی می کند تا فرزند خود را تا سن 18 سالگی پرورش دهید.

تبعیض سنی وجود ندارد

در کانادا برای کار کردن هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد و هیچ گونه تبعیضی در حق افراد مسن جامعه که می خواهند وارد بازار کار شوند قائل نمی شود.

برخی از معایب این مهاجرت

دوری از خانواده

یکی از بزرگترین چالش هایی که این مهاجرت به همراه دارد، ترک عزیزان، اقوام و دوستان است. این مهمترین مسئله در زندگی در طرف دیگر جهان است، جایی که ایجاد روابط دوستانه جدید برای تعدیل اختلاف زمان مورد نیاز است.

کانادا می تواند مکانی بسیار سرد برای زندگی باشد

مسئله دیگر یادگیری چگونگی تطبیق سریع با فرهنگ و محیط جدید است. برخی از مهاجرین آب و هوای سرد را بسیار ناراحت کننده می دانند و به راحتی مریض می شوند. ممکن است شما تا 7 ماه از سال  نیاز به پوشیدن لباس زمستانی در دماهایی داشته باشید که به منفی 30 درجه سانتی گراد می رسد. چنین تجربه ای می تواند شما را به زندگی در کشور مبدا خود سوق دهد.

نرخ بالای مالیات

حتی با کاهش مالیات و مزایای مالیاتی، ممکن است از مالیات های نسبتاً بالا که بین 20 تا 30 درصد از درآمد است، شگفت زده شوید. میزان مالیات بستگی به این دارد که به کدام گروه تعلق دارید و سایر منابع درآمد شما چیست. همچنین هنگام خرید کالا باید حدود 15 درصد مالیات پرداخت کنید. خلاصه اینکه، کانادا می تواند مکانی گران برای زندگی باشد. اما یادتان باشد که حداقل می دانید مالیاتی که پرداخت می کنید به کجا می رود و پرداخت این مقدار مالیات به معنی درآمد کافی است.

پیدا کردن شغل مورد نظر می تواند سخت باشد

شرکت ها ممکن است به دنبال افرادی با تجربه کار در  کانادا باشند، اما اگر همه آن ها چنین افراد با تجریه ای را بخواهند، چگونه می توان شغل مورد نظر خود را پیدا کرد؟

تصمیم گیری برای زندگی و کار در کانادا یک تصمیم بزرگ است. اما با دانستن این حقیقت که مهاجرت به این کشور کیفیت بالای زندگی را برای شما و خانواده تان به ارمغان می آورد، تصمیم به مهاجرت باید یک امر آسان باشد.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *