اطلاعات کلی درباره سنت لوسیا

3.3/5 - (3 امتیاز)

جزیره سنت لوسیا یکی دیگر از کشورهای مشترک المنافع حوزه دریای کارائیب است که برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری دارد.

برنامه شهروندی سنت لوسیا جدیدترین برنامه اخذ شهروندی اقتصادی دریای کارائیب محسوب می‌شود که در سال ۲۰۱۵ تصویب شده است. در حال حاضر، این برنامه یکی از بهترین فرصت‌ها برای متقاضیان اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم به حساب می‌آید.

متقاضیان بدون نیاز به حتی یک روز حضور در این جزیره زیبا می‌توانند صاحب یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا شوند!

از آنجایی که افراد کمی با کشور سنت لوسیا آشنایی دارند، تصمیم گرفتیم که در این مقاله درباره این کشور کمتر شناخته شده بیشتر صحبت کنیم. آشنایی با فرهنگ، واحد پول، زبان یا منبع درآمد مردم سنت لوسیا به شما کمک می‌کند تا راحت‌تر این جزیره فوق‌العاده را برای اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.

سنت لوسیا کجاست؟

سنت لوسیا یک کشور جزیره‌ای در دریای کارائیب است که در نزدیکی آمریکای جنوبی قرار دارد. جزایر مارتینیک در شمال و سنت وینسنت در جنوب غربی از نزدیک‌ترین همسایگان این کشور هستند.

این جزیره زیبا در نتیجه فعالیت‌های آتشفشانی به وجود آمده که می‌توان مناظر شگفت‌انگیز آن را به وجود کوه‌های آتشفشانی متعدد آن نسبت دارد.

جنگل‌های سرسبز، رودخانه‌های فراوان و چشمه‌های آب گرم از دیگر ویژگی‌های جغرافیایی جذاب سنت لوسیا هستند که سالانه گردشگران بسیاری را برای گذراندن تعطیلات به این منطقه می‌کشانند.

سنت لوسیا روی نقشه

نقشه زیر موقعیت دقیق سنت لوسیا روی کره زمین را نشان می‌دهد:

اطلاعات کلی درباره سنت لوسیا

همانطور که روی نقشه می‌بینید، سنت لوسیا در دریای کارائیب و نزدیک آمریکای جنوبی قرار دارد.

تاریخچه سنت لوسیا

تاریخ دقیق کشف سنت لوسیا مشخص نیست، اما به حدود ۱۵۰۰ سال قبل برمی‌گردد! در بین سال‌های ۱۶۰۵ تا ۱۸۳۴ بارها این کشور به دست انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها افتاد و هر بار یکی از آنها مالکیت این جزیره را به عهده گرفت.

سرانجام در ۲۲ فوریه ۱۹۷۹ استقلال سنت لوسیا به رسمیت شناخته شد. در حال حاضر، سنت لوسیا نظام دموکراسی پارلمانی دارد که عضو کشورهای مشترک المنافع است.

واحد پول، جمعیت و زبان سنت لوسیا

در جدول زیر اطلاعات ضروری برای شناخت هرچه بیشتر سنت لوسیا را می‌بینید:

مساحت۶۱۶ کیلومترمربع
میانگین دمای سالیانه۲۷ درجه سانتی‌گراد
پایتختکاستریس
جمعیت۱۸۶۰۰۰ نفر
زبان رسمیانگلیسی
واحد پولدلار کارائیب شرقی
جدول اطلاعت کلی درباره سنت لوسیا

با نگاهی به جدول بالا متوجه مساحت، جمعیت، واحد پول، زبان رسمی و پایتخت سنت لوسیا می‌شوید. نکته قابل توجه در این جدول، زبان رسمی مردم سنت لوسیا است. افراد زیادی به زبان انگلیسی آشنا هستند و گردشگران از این نظر برای ارتباط برقرار کردن به کمترین مشکل بر می‌خورند.  

آب و هوای سنت لوسیا

سنت لوسیا در مسیر بادهای شمال شرقی قرار دارد و آب و هوای آن گرمسیری است. آب و هوای مطبوع گرمسیری در بیشتر ماه‌های سال یکی دیگر از دلایل مهم انتخاب سنت لوسیا برای گذراندن تعطیلات محسوب می‌شود. به همین دلیل، گردشگران بسیاری به دلیل تفریحات هیجان‌انگیز آبی و استراحت در سواحل آرامش‌بخش به این جزیره می‌آیند.

بیشترین دمای سنت لوسیا ۳۱ درجه سانتی‌گراد و کمترین دمای آن ۲۰ درجه سانتی‌گراد است. میانگین دمای سالیانه این کشور ۲۷ درجه سانی‌گراد تخمین زده شده که دمایی فوق‌العاده مطبوع و دل‌انگیز برای سفر به حساب می‌آید.

البته باید عنوان کنیم که دما در تمام بخش‌های جزیره به یک اندازه نیست و تفاوت ارتفاع نقش مهمی در تفاوت دما بازی می‌کند. در مورد بارندگی نیز همین موضوع صدق می‌کند. میانگین بارندگی سالیانه از ۱۲۹۵ میلی‌متر در سواحل تا ۳۸۱۰ میلی‌متر در ارتفاعات متغیر است! 

طبیعت سنت لوسیا

جزیره سنت لوسیا منشا آتشفشانی دارد و از شمال به جنوب توسط یک خط الراس مرکزی از کوه‌های جنگلی تقسیم می‌شود. از طرف دیگر، رودخانه‌های بسیار از دل این کوه‌ها به سمت پایین سرازیر هستند که دره‌های حاصلخیزی را شکل داده‌اند.

چشمه‌های گوگردی جوشان نیز یکی دیگر از مواهب طبیعی سنت لوسیا هستند که از فعل و انفعالات کوه‌های آتشفشانی به وجود آمده‌اند. این چشمه‌ها از نقاط گردشگری مهم این جزیره هستند و پتانسیل‌های فراوانی برای جذب توریست دارند.

در حال حاضر، بخش‌هایی از قسمت‌های جنگلی که به دلیل صنعت چوب‌بری کاهش یافته‌اند، مملو از گل‌های ارکیده زیبا و آنتوریوم هستند. قدم زدن در دل این گل‌ها در میان آب و هوای مطبوع گرمسیری برای گردشگران بسیار جذاب و خوشایند است.

از نظر حیات وحش نیز فضای بسیار خوبی برای زندگی پرندگان و حیوانات در این جزیره فراهم است. طوطی سنت لوسیا نیز از جمله حیات وحش با اهمیت این جزیره است که متاسفانه روبه انقراض است و مردم محلی نگران از دست دادن این پرنده بومی هستند.

مردم سنت لوسیا

جمعیت زیادی از جزیره را سیاه‌پوست‌ها تشکیل می‌دهند و تقریبا هیچکس از مردم کارائیب در این کشور زندگی نمی‌کند. تعداد کمی از مردم جزیره مالتو (اجداد سفید و سیاه) هستند و بقیه جمعیت را سفیدپوستان و جمعیتی از هند شرقی تشکیل می‌دهند.

نرخ رشد جمعیت در این جزیره نسبت به دیگر کشورهای کارائیب کمی بیشتر است و اغلب افراد در شهرهای کاستریس (پایتخت) و فیکس فورت ساکن هستند. دین اصلی مردم کاتولیک رومی است، اما ادونتیست‌های روز هفتم و دیگر پروتستان‌ها از اقلیت‌های مذهبی مهم آنها محسوب می‌شود.

اقتصاد سنت لوسیا

درآمد مردم سنت لوسیا بر کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری استوار است. در گذشته کشت نیشکر عمده محصول کشاورزی منطقه بوده است، اما در حال حاضر، کشت موز جای خود را به مزارع نیشکر داده و محصول اصلی به حساب می‌آید.

علاوه بر این، صنعت روبه رشد گردشگری این جزیره نقطه روشنی برای تحولات اقتصادی در ان محسوب می‌شود.

به همین دلیل است که دولت این کشور به طور جدی برنامه اخذ پاسپورت سنت لوسیا از طریق سرمایه‌گذاری را پیگیری می‌کند. جذب سرمایه‌های بین‌المللی می‌تواند اقتصاد این کشور کوچک را متحول کند و دست دولت برای توسعه زیرساخت‌های شهری و گردشگری را باز بگذارد.

کلام آخر

افزایش بی‌سابقه تقاضا برای اخذ پاسپورت دوم باعث شده کشورهایی مانند سنت لوسیا در جامعه ایرانی شناخته‌تر شوند. برای ایرانیانی که از اعتبار پایین پاسپورت ایرانی به ستوه آمده‌اند، سرمایه‌گذاری در برنامه اقتصادی پاسپورت دوم سنت لوسیا یکی از سریع‌ترین راه‌هایی است که می‌توانند پاسپورت دوم قدرتمند یک کشور دیگر را به‌دست ‌آورند.

تیم کنکاش بیش از ۳۰ سال است که در زمینه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند.

برنامه اخذ شهروندی سنت لوسیا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از برنامه‌هایی است که مشاوران کنکاش به علاقه‌مندان اخذ تابعیت مضاعف پیشنهاد می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با مشاوران کنکاش تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *