مزایای دردست‌داشتن پاسپورت دوم چیست؟!

امتیاز دهید post

دسترسی به پاسپورت دوم به‌عنوان یک مجوز سفر قدرتمند این امکان را در اختیار افراد می‌گذارد تا به بیشتر کشورهای جهان به‌سادگی و بدون ویزا سفر کنند. آن‌هایی که موفق به اخذ پاسپورت دوم بشوند، دیگر نگران صف‌های طولانی سفارتخانه و کنسولگری‌ها نیستند و از آن مهم‌تر امنیت خود و خانواده‌شان در سایه کشوری مطمئن تأمین خواهد بود.

مثلاً شرایطی مانند خاورمیانه، جنگ داخلی سوریه و لیبی یا شرایط ناامن عراق را در نظر بگیرید. چنین کشورهایی برای زندگی مرفه و مطمئن حداقل امنیت را هم ندارد و شهروندانی که بتوانند از کشورهایی مانند دومینیکا، پرتغال و … پاسپورت دوم بگیرند، در صورت بروز هرگونه ناامنی بدون نیاز به درگیری‌های ویزا در اسرع وقت از کشور خارج شده و مجاز به زندگی قانونی در کشور دوم هستند. علاوه بر این می‌توانند سرمایه‌شان را هم در بانک‌ها یا پروژه‌های کشور دوم ذخیره کنند تا نگران از دست رفتن سرمایه یک عمر زندگی‌شان نباشند.

به همین خاطر در این مقاله قصد داریم دربارۀ مزایای اخذ پاسپورت دوم صحبت کرده و کشوری را معرفی کنیم که نه تنها توجه سرمایه‌دارن از سرتاسر خاورمیانه را در سال‌های اخیر به خودش جلب کرده، بلکه متقاضیان ایرانی هم به‌راحتی از طریق آن می‌توانند برای درخواست پاسپورت معتبر و قانونی اقدام کنند، با ما همراه باشید!

سرمایه‌گذاری مناسب و اخذ پاسپورت دوم

در حال حاضر کشورهای مختلفی هستند که شرایط مناسبی را برای اخذ پاسپورت دوم برای متقاضیان ایرانی فراهم کردند. با توجه به شرایط حاکم بر خاورمیانه و امکان وقوع جنگ و ناامنی در هر لحظه، اخذ پاسپورت دوم و مهیا کردن شرایط امن جهت سفر بدون ویزا و ساخت دوباره زندگی مسئله‌ای است که باید به آن توجه کرد. این مسئله فقط محدود به کشورهایی مانند سوریه یا عراق که از ناامنی رنج می‌برند نیست، بلکه مردم ساکن در سرتاسر خاورمیانه هم بهتر است دوراندیشی لازم را در این مورد داشته باشند و حداقل بخشی از سرمایه زندگی‌شان را در کشوری مطمئن حفظ کنند.

پرتغال و دومینیکا دو انتخاب مطمئن برای سرمایه‌گذاران هستند که علاوه بر حفظ ارزش سرمایه، فرصت زندگی و اخذ پاسپورتی معتبر و قدرتمند را برای آن‌ها فراهم کرده است.

آیا سرمایه‌گذاری برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم ارزش دارد؟

افراد متقاضی پاسپورت دوم باید هزینه زیادی را صرف این پروسه کنند، اما این سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند است. داشتن پاسپورت دوم زندگی را برای متقاضیان آسان‌تر می‌کند، آزادی سفر بیشتری به آنها می‌دهد و در نتیجه، تجارت و سفر تفریحی بسیار آسان می‌شود.

به گفته بسیاری از این افراد، صاحبان مشاغل و کسب‌وکارهایی که نیاز به سفر به کشورهای مختلف را دارند، با داشتن پاسپورت دوم دیگر نگران اخذ ویزا نیستند.

همچنین داشتن پاسپورت دوم امکان زندگی در کشور دوم را فراهم می‌کند تا در زمان ناامنی‌های سیاسی یا جنگ، دارندگان پاسپورت دوم بتوانند به‌راحتی از کشور خود خارج شوند و در کشور دوم زندگی کنند.

در حال حاضر، اخذ تابعیت و پاسپورت دوم تبدیل به رویه‌ای روبه‌رشد در بیشتر کشورهای جهان حتی کشوری مانند انگلستان شده است. جالب است بدانید که ۱۲ ماه پس از اعلام خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، آمار نشان داد که درصد زیادی از مردم در بریتانیا به دنبال سرمایه‌گذاری به‌منظور اخذ تابعیت و پاسپورت دوم بودند. بر اساس آمار رسمی، در زمان تغییرات سیاسی و اقتصادی، مردم به دنبال امنیت بیشتر هستند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره امنیت کشور دومینیکا

در امارات متحده عربی هم که هرسال هزاران میلیونر و سرمایه‌گذار را به خود جذب می‌کند، افراد متمول به دنبال اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در دومینیکا هستند؛ زیرا سرمایه‌گذاری در دومینیکا روشی مطمئن و بدون دغدغه برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم است. از طرف دیگر این روش نیازی به ارائه مدرک زبان نداشته و شامل تمام اعضای خانواده هم می‌شود در نتیجه انتخابی مناسب و مطمئن است.

دارندگان پاسپورت دوم، حق سفر، تجارت و زندگی در کشورهای دیگر را به‌دست می‌آورند. همچنین به مزایایی از جمله تحصیل با بهترین استانداردهای روز دنیا، خدمات درمانی و بهداشت، رفاه بالای زندگی و … هم دسترسی خواهند داشت.

برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از کشورهای مختلف افراد می‌توانند از طریق خرید ملک، راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف اقدام کنند و پاسپورت قانونی دوم را داشته باشند.

کدام کشورها برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دارند؟

همان‌طوری که گفتیم، اخذ پاسپورت دوم و داشتن اقامت دائم کشورهای مرفه فقط خواستۀ متقاضیان ایرانی نیست بلکه مردم دیگر کشورهای خاورمیانه هم برای داشتن حق آزادی در سفر یا شانس زندگی در کشور دیگری در صورت بروز جنگ و ناامنی، برای دریافت پاسپورت دوم اقدام می‌کنند.

دومینیکا کشور موردعلاقۀ بسیاری از متقاضیان برای اخذ پاسپورت دوم است؛ زیرا همان‌طوری که گفتیم بدون نیاز به مدرک زبان و تنها از طریق سرمایه‌گذاری شرایط مناسب را برای دریافت پاسپورت معتبر فراهم کرده است. نه فقط مردم عرب و خاورمیانه یا مردم بریتانیا بعد خروج از اتحادیه اروپا، بلکه بیشتر مردم کشورهای اسپانیایی زبان و البته متقاضیان ایرانی به‌دنبال اخذ پاسپورت دوم از طریق کشور دومینیکا هستند تا بتوانند از آزادی سفر آن بهره ببرند.

متقاضیان ایرانی این شانس را دارند تا برای اخذ پاسپورت دوم درخواست بدهند. در حال حاضر کشورهایی که بهترین شرایط را برای سرمایه‌گذاری ایرانیان فراهم کرده و از این طریق پاسپورت معتبر ارائه می‌دهند، دومینیکا و پرتغال هستند که در ادامه برای اطلاعات بیشتر و انتخاب راحت از سمت شما، درباره شرایط هر دو کشور صحبت کرده‌ایم.

دومینیکا، بهترین انتخاب برای سرمایه‌گذاری متقاضیان ایرانی

دومینیکا را بدون شک باید بهترین مقصد برای سرمایه‌گذاران و متقاضیان ایرانی و سایر کشورها دانست. این کشور زیبای دریای کارائیب با دو گزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت مانند پروژه هتل هیلتون و کمک بلاعوض به دولت، در پروسه‌ای سریع (چند ماه) و بدون معطلی پاسپورت دومینیکا را به متقاضی اصلی، همسر و فرزندان مجرد زیر سن قانونی اعطا می‌کند. به‌این‌ترتیب، افراد نه‌تنها شانس این را دارند که در طول سال هر زمان که خواستند به یکی از بهترین و زیباترین کشورهای جهان سفر کنند، بلکه با دردست‌داشتن این پاسپورت معتبر امکان سفر بدون ویزا به ۱۴۰ کشور جهان از جمله کشورهای حوزه شنگن را نیز دارند.

در ضمن اگر خواهان دریافت ویزای توریستی آمریکا باشند و بخواهند وارد تجارت با هلدینگ‌های بزرگ و معتبر آمریکایی شوند، سریع‌ترین و بهترین راه، دریافت پاسپورت دوم از کشور دومینیکا است.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا؛ سرمایه گذاری به ارزش حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا در پروژه‌های موردتائید دولت یا ۱۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا به‌صورت کمک بلاعوض به دولت لازم است. شرایط اخذ پاسپورت کشور دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری فرصتی را در اختیار مردم قرار داده تا بتوانند با انتخابی دقیق و مناسب برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنند.

چرا دومینیکا را انتخاب کنیم؟

بسیاری از متقاضیان بعد از مشاوره کامل یک سوال مهم دارند و آن چرایی انتخاب دومینیکا به‌عنوان بهترین مقصد جهت سرمایه‌گذاری و درخواست پاسپورت دوم است؟

اولین دلیل اخذ پاسپورت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا به ۱۴۰ کشور جهان است تا فرد بتواند در هر شرایطی اعم از شرایط عادی جامعه جهانی تا بروز جنگ‌های داخلی و شروع ناامنی، بدون مشکلاتی که دیگران برای فرار از جنگ و دریافت پناهندگی متحمل می‌شوند، در کشور مقصد مانند یک شهروند قانونی ساکن شده و به‌راحتی از مرزهای کشورش خارج شود. با این حساب در دست داشتن پاسپورت دوم علاوه بر فراهم‌کردن امکان سفر آزادانه، فرصت و شانسی برای برخورداری از شرایط مناسب زندگی در مواقع ناامنی و بحران است که حتی شهروندان عرب خاورمیانه هم از آن غافل نشده‌اند.

متقاضیان ایرانی هم با سرمایه‌گذاری در دومینیکا بهترین شانس را برای اخذ پاسپورت دوم دارند تا بدون دغدغه اخذ ویزا امکان سفر آزادانه به ۱۴۰ کشور جهان را داشته و از آن مهم‌تر بتوانند با سرمایه‌گذاری مطمئن، سود خوبی هم به‌دست آورده و شانس بیشتری برای اخذ ویزای توریستی ده‌ساله آمریکا داشته باشند.

پرتغال، فرصتی برای خرید ملک در اروپا

پرتغال برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری مشابه آنچه برای دومینیکا گفته شد، ندارد اما افراد علاقه‌مند به اخذ پاسپورت این کشور می‌توانند با سرمایه‌گذاری به ارزش حداکثر ۵۰۰,۰۰۰ یورو در املاک پرتغال، ابتدا اقامت موقت پرتغال را به دست آورند و پس از ۵ سال برای اخذ پاسپورت پرتغال از طریق خرید ملک اقدام کنند.

دارندگان پاسپورت پرتغال امکان سفر بدون ویزا به ۱۸۷ کشور جهان از جمله کشورهای حوزه شنگن را دارند.

کلام آخر

تا اینجا دربارۀ مزایای اخذ پاسپورت دوم صحبت کردیم و متوجه شدیم که داشتن آن خواستۀ بیشتر مردم جهان است تا در صورت بروز هر مشکلی بتوانند شانس دوباره‌ای برای زندگی داشته باشند. از ساکنان بریتانیا که بعد خروج این کشور از اتحادیه اروپا به‌دنبال پاسپورت دیگری بودند تا مردم ساکن خاورمیانه، همگی خواهان اخذ پاسپورت دوم از یک کشور معتبر مانند دومینیکا هستند تا بتوانند در صورت بروز هر اتفاقی هر لحظه بدون ویزا به هر نقطه‌ای دنیا سفر کنند.

متقاضیان ایرانی هم اگر به دنبال چنین فرصتی هستند، می‌توانند برای اخذ پاسپورت دوم از دو کشور دومینیکا و پرتغال درخواست دهند که در میان این دو انتخاب دومینیکا بهترین انتخاب است زیرا بدون گذراندن پروسه اقامت موقت سریع‌تر به نتیجه رسیده، بدون شرط حضور تمام مراحلش از طریق ایجنت‌های مورد تأیید دولت انجام شده و شرایط بهتری را در اختیار سرمایه‌گذاران می‌گذارد.

درصورتی‌که شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت دوم را دارید، نقطۀ شروع کار را باید بررسی شرایط و مدارکتان گذاشته و در مرحلۀ بعد مشاوره‌ای تخصصی با همکاران ما در تیم کنکاش دربارۀ جزئیات داشته باشید. به همین خاطر بهتر است که برای شروع تماس با کنکاش را در اولویت قرار داده تا آینده خانواده و فرزندانتان را از طریق اخذ پاسپورت دوم تأمین کنید.

سؤالات متداول

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری علاوه بر متقاضی شامل چه کسانی می‌شود؟

علاوه بر سرمایه‌گذار، همسر و فرزندان، خواهر و برادر، پدر و مادر و همچنین پدربزرگ و مادربزرگ سرمایه‌گذار هم شامل پرونده سرمایه‌گذاری او می‌شوند.

بهترین پروژه تایید شده دولت دومینیکا کدام است؟

پیشنهاد کنکاش، پروژه هتل هیلتون دومینیکا است.

حداقل مبلغ لازم برای برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا چقدر است؟

حداقل سرمایه موردنیاز برای برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا مبلغ ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است که به‌صورت کمک بلاعوض به دولت پرداخته می‌شود.

آیا پروژه هیلتون دومینیکا ربطی به مجموعه هتل‌های هیلتون دارد؟

بله، این پروژه توسط برند بزرگ و معتبر هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون مدیریت می‌شود و همین امر نشان‌دهندۀ تضمین سود سرمایه شما خواهد بود.

مدت‌زمان بررسی پرونده‌های سرمایه‌گذاری در دومینیکا برای رسیدن به نتیجه مثبت چقدر است؟

پرونده‌های سرمایه‌گذاری در دومینیکا برای دولت این کشور در اولویت است و به حداقل ۶ ماه زمان برای بررسی نیاز دارد.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *