بهترین کشور برای مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری

امتیاز دهید post

اروپا همیشه مقصد مناسبی برای سفر، گردش، تحصیل، کار و حتی زندگی است. آب‌وهوای نسبتاً خنک، بارندگی مطلوب در کنار رفاه و درآمد بالا کشورهای اروپایی را به سرزمین آرزوهای بسیاری از متقاضیان ایرانی تبدیل کرده است. البته فاکتورهای مختلفی از جمله تاریخ، فرهنگ و معماری، غذاهای لذیذ، شهرهای منحصربه‌فرد و تنوع جغرافیایی در انتخاب اروپا به‌عنوان مقصد مطلوب نقش داشته و با این تفاسیر اصلاً عجیب نیست که متقاضیان ایرانی برای مهاجرت سراغ کشورهای مختلفی در قاره سبز بروند.

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد. بسیاری از جوانان برای ادامه تحصیل سراغ کشورهای اروپایی می‌روند و تعدادی دیگر ترجیح می‌دهند که شانس خود را در موقعیت‌های مختلف کاری و تجاری امتحان کنند. اگر کمی اخبار مهاجرت و روش‌های اخذ اقامت را دنبال کرده باشید، خوب می‌دانید که ۲ روش اخذ اقامت و مهاجرت از طریق تحصیل و کار همراه با ریسک بالا است و مطمئن‌ترین روش سرمایه‌گذاری است. به این صورت که متقاضی در کشور مقصد سرمایه‌گذاری کرده تا بتواند اقامت یا تابعیت آن کشور را به دست آورد.

لازم به ذکر است که در میان کشورهای اروپایی، تنها چند کشور دارای برنامه سرمایه‌گذاری هستند و حتی شما به عنوان یک فرد ایرانی انتخاب‌های محدودتری دارید. مثلاً اگر متقاضی اقامت اروپا در کشور آلمان ملک بخرد، چون آلمان برنامه سرمایه‌گذاری ندارد، این شخص نمی‌تواند از این طریق به آلمان مهاجرت کند و باید به دنبال روش دیگری باشد. با این حساب برای اطلاعات دقیق دربارۀ بهترین مقصد مهاجرت در اروپا با روش سرمایه‌گذاری در ادامه با ما همراه شوید تا با جزئیات بیشتری در این باره صحبت کنیم.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به کدام کشورهای اروپایی امکان‌پذیر است؟

برخلاف انتظار بسیاری از افراد، کشورهایی نظیر آلمان، سوئد، دانمارک و … به‌هیچ‌وجه برنامه مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری ندارند. یکی از دلایلی که این کشورها برنامه‌های این‌چنینی را در روش‎‌های مهاجرتی‌شان ندارند، این است که معمولاً این برنامه‌ها به‌منظور توسعه اقتصاد یک کشور معرفی می‌شوند ولی کشورهای ذکر شده نیازی به ورود این سرمایه‌ها ندارند و نیازشان بیشتر نیروی کار و نیروی نخبه جوان است. در حال حاضر، برای شهروندان ایرانی، مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری فقط از طریق کشور پرتغال امکان‌پذیر است.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری به ۲ روش امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق ایده استارتاپی و کارآفرینی یا با خرید ملک در رنج قیمت مشخصی اقامت پرتغال را به‌دست آورید و بعد از ۵ سال اقامت موقت برای اخذ اقامت دائم پرتغال و حتی تابعیت و پاسپورت پرتغال درخواست دهید.

ویزای انجل پرتغال

ویزای انجل پرتغال برای کسانی مناسب است که ایده‌های تجاری و بیزینسی دارند. این روش به هزینه و سرمایه کمتری هم نسبت به خرید ملک نیاز دارد. در واقع، برای افرادی که بخواهند با کمترین مبلغ سرمایه‌گذاری و با یک ایده استارتاپی به اقامت پرتغال دست پیدا کنند، گزینه‌ای به جز ویزای انجل وجود نخواهد داشت. متقاضیان می‌توانند از طریق پرداخت ۱۷۵ هزار یورو بدون هیچ‌گونه تعهد و بدون حتی یک روز شرط حضور فیزیکی، اقامت این کشور اروپایی را کسب نمایند و از مزایای بی‌نظیر آن بهره‌مند شوند. دارندگان این ویزای اقامتی پس از ۵ سال می‌توانند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند.

در این برنامه، ایده استارتاپی شما توسط انکوباتورهای مورد تأیید دولت بررسی شده و بعد به مدت ۳ سال به صورت تحقیق و توسعه جلو می‌رود. پس از ۳ سال نتیجه کار به متقاضی تحویل داده می‌شود. در این مرحله او می‌تواند خودش پروژه را مدیریت کرده و یا آن را به شخص دیگری بفروشد، در هر دو صورت تغییری در وضعیت اقامتی ایجاد نشده و فرد بعد از ۵ سال مجاز به درخواست اقامت دائم و اخذ پاسپورت پرتغال است.

ویزای طلایی پرتغال

در برنامه ویزای طلایی پرتغال Golden Visa متقاضیان با خرید ملک در شهرهای مختلف پرتغال حداقل به ارزش ۲۸۰ هزار یورو اقامت این کشور را بدست می‌آورند. به زبان ساده شما با خرید ملکی از ۲۸۰ تا حداکثر ۵۰۰ هزار یورو می‌توانید برای برنامه اقامت پرتغال با خرید ملک اقدام کنید و بعد از ۵ سال مجاز به اخذ اقامت دائم و پاسپورت شوید. البته باید حتماً در هرسال حداقل هفت روز را در پرتغال اقامت داشته باشید. این را هم فراموش نکنید که ملک منتخب شما می‌تواند از خانه‌هایی در مناطق کم‌جمعیت تا مناطق شلوغ شهری را شامل شود، همچنین این ملک می‌تواند ساختمانی نوساز یا بالای ۳۰ سال و نیازمند بازسازی باشد.  اگر هم علاقه‌ای به اقامت در شرایط فعلی نداشتید و ترجیح دادید که در کشور خودتان بمانید، با اجاره ملک می‌توانید علاوه بر حفظ سرمایه اولیه، درآمد نیز داشته باشید.

از مزایای این برنامه‌های سرمایه‌گذاری این است که فرزندان وابسته و دانشجوی بالای ۱۸ سال هم می‌توانند شامل پرونده اخذ اقامت شوند. همچنین، پرتغال تابعیت مضاعف را به رسمیت می‌شناسد، بنابراین، افراد می‌توانند با خیال راحت و بدون لغو تابعیت اول خود برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند.

بنابراین، اگر به دنبال مهاجرت به اروپا هستید، یا نمی‌خواهید مهاجرت کنید و فقط به دنبال یک خانه دوم برای خود هستید، پرتغال بهترین گزینه است که با اخذ اقامت از آن نه تنها حق زندگی، کار و تحصیل در پرتغال را به‌دست می‌آورید، بلکه آزادی سفر بدون ویزا به کشورهای شنگن را هم کسب می‌کنید.

دومینیکا، فرصتی برای اخذ پاسپورتی معتبر بدون مهاجرت

دومینیکا یکی از بهترین کشورها برای اخذ پاسپورت دوم است که باتوجه‌به شرایط فعلی راحت‌ترین مسیر برای متقاضیان ایرانی محسوب می‌شود. البته قبل از شروع باید اشاره کنیم که سرمایه‌گذاری در دومینیکا به‌هیچ‌وجه روشی برای مهاجرت نیست و صرفاً فرصتی برای حفظ ارزش سرمایه، کسب سود و اخذ پاسپورت دوم است تا بتوانید هر زمانی که خواستید (حتی شرایط بحرانی جنگ) بدون اخذ ویزا و البته کاملاً قانونی به‌عنوان شهروند دومینیکا سفر کنید.

برای اخذ پاسپورت دومینیکا شما دو حق انتخاب دارید:

  • کمک بلاعوض به دولت
  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت

قاعدتاً در روش کمک بلاعوض به دولت شما هیچ سودی نکرده و صرفاً مبلغی را برای خرید پاسپورت پرداخت کردید، ولی در روش دوم می‌توانید وارد یک برنامه سودآور و مطمئن شوید. نقش یک سهام‌دار را برعهده بگیرید و بعد از چند سال از سرمایه‌گذاری‌تان سود برداشت کنید و البته از همان اول هم پاسپورت قدرتمند به‌دست آورید.

کلام آخر

با این توضیحات بدون شک باید پرتغال را بهترین مقصد برای مهاجرت در سطح اروپا دانست که با روشی راحت و بی‌دردسر، هزینه‌ای مناسب و مدت زمانی کوتاه فرصت زندگی در یکی از بهترین کشورهای جهان و اخذ پاسپورت دوم را برایتان فراهم می‌کند.

در خارج از مرزهای اروپا هم دومینیکا انتخابی مناسب برای آن دسته از متقاضیان ایرانی است که علاقه‌ای به مهاجرت ندارند و صرفاً برای اطمینان خاطر و قدرت سفر آزادانه ترجیح می‌دهند تابعیت و پاسپورت دیگری داشته باشند.

برای اقدام هر دو روش و بررسی شرایط فعلی و سرمایه‌ای که در دست دارید، می‌توانید با تیم مشاوران کنکاش تماس گرفته و با جزئیات بیشتر در این باره اطلاعات کسب کنید، منتظر تماستان هستیم!

سؤالات متداول

شرایط اخذ ویزای انجل پرتغال چیست؟

برای ویزای انجل پرتغال باید حتماً بالای ۱۸ سال و بدون سوءپیشینه باشید.

برای ویزای انجل پرتغال باید مدرک زبان ارائه دهیم؟

خیر نیازی به ارائه مدرک رسمی زبان مانند آیلتس و تافل نیست.

بهترین شهرهای پرتغال برای خرید ملک کدام است؟

تمام شهرهای پرتغال برای خرید ملک مناسب است، زیرا باتوجه‌به موقعیتی که این کشور دارد در تمام روزهای سال مملو از گردشگر است.

هزینه سرمایه‌گذاری در دومینیکا چقدر است؟

برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت به حداقل ۲۲۰ هزار دلار سرمایه نیاز دارید و برای کمک بلاعوض به دولت باید ۱۰۰ هزار دلار بپردازید.

بهترین پروژه مورد تأیید دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاری کدام مجموعه است؟

در حال حاضر، طبق بررسی‌های شرکت کنکاش پروژه هتل هیلتون دومینیکا بهترین پروژه مورد تایید دولت دومینیکا است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *