معرفی ۱۰ تا از بهترین مکان‌های دیدنی اسپانیا

امتیاز دهید post

کشور اسپانیا یک مقصد گردشگری فوق‌العاده برای عاشقان تاریخ و طبیعت است. در این کشور می‌توانید از آثار تاریخی تمدن روم باستان دیدن کنید و از قدم‌زدن در پارک‌های طبیعی و جزایر قناری لذت ببرید. در این مقاله می‌خواهیم ۱۰ تا از بهترین مکان‌های دیدنی اسپانیا را معرفی کنیم. با استفاده از لیست مکان‌های معرفی‌شده در این مطلب می‌توانید در وقتتان صرفه‌جویی کنید و در مدت‌زمان کوتاه بهترین جاهای این کشور را ببینید.

بهترین مکان‌های دیدنی اسپانیا چیست؟

کشور اسپانیا مکان‌های گردشگری زیادی دارد و بیشتر آثار تاریخی آن کاخ‌ها و کلیساها هستند. در شهرهای مختلف اسپانیا می‌توانید شکوه و زیبایی معماری باروک را در ساختمان‌های کلیسا و کاخ‌ها ببینید و با شخصیت‌های تاریخی اثرگذار در تاریخ این کشور آشنا بشوید. بعضی از گردشگرها هم به عشق آفتاب‌گرفتن و بازی‌کردن در ساحل‌های اسپانیا به این کشور می‌روند. لیست ۱۰ تایی این مقاله مجموعه‌ای از مکان‌های طبیعی و تاریخی اسپانیا است.

کلیسای ساگردا فامیلیا

کلیسای ساگردا فامیلیا

در بین مکان‌های دیدنی اسپانیا، کلیسای ساگراد فامیلیا شهرت بیشتری دارد. این کلیسا در شهر بارسلونا است و هر سال گردشگرهای زیادی برای دیدن آن به این شهر سفر می‌کنند. معمار این کلیسا آنتونیو گائودی بوده است و کلیسای ساگردا را در ۱۵ سال آخر عمرش می‌سازد. در ساختمان کلیسای ساگردا می‌توانید از برج، بازار و سالن مرکزی کلیسا بازدید کنید.

وقتی وارد کلیسا می‌شوید، می‌توانید پنجره‌های طلایی و سبز رنگ را ببینید. این پنجره‌ها نور را به داخل هدایت کرده و فضای داخل کلیسا را روشن‌تر می‌کنند. گائودی سعی کرده است در معماری این ساختمان بخش‌های مختلف زندگی حضرت عیسی را به نمایش بگذارد. بخش‌های تولد مسیح، مصائب مسیح و بخش شکوه و عظمت را می‌توانید در کلیسای فامیلیا تماشا کنید. بخش شکوه و عظمت اصلی‌ترین قسمت کلیسای ساگردا فامیلیای هستند و در سال ۲۰۰۲ ساخته شده‌اند. اگر به کلیسای ساگردا فامیلیا می‌روید، می‌توانید از خانه کاسامیلا، موزه پیکاسو و منطقه گوتیک هم بازدید کنید.

پل رومی کوردوبا

پل رومی کوردوبا از قرن اول قبل از میلاد ساخته شده است و طبق توصیف‌های جغرافیادان عرب محمد ادریسی، زیباترین و محکم‌ترین پل دنیا است. برای رفتن به پل کوردوبا باید خودتان به شهر کوردوبا و رودخانه گوادلکیویر برسانید. این پل از ۱۶ قوس طاقی‌شکل تشکیل شده است و ۲۴۷ متر طول دارد.

کلیسای سویل

کلیسای سویل

کلیسای سویل در فهرست معروف‌ترین مکان‌های دیدنی اسپانیا قرار دارد. این کلیسا در هر زمان از سال بازدیدکننده دارد و به عنوان بزرگ‌ترین کلیسای جامع گوتیک شناخته می‌شود. مجموعه کلیسای سویل در شهر آنلدس و نزدیک رودخانه گوالدکیویر قرار گرفته است و عملیات ساخت‌وسازش بیش از یک قرن طول کشیده است.

قدمت کلیسا به قرن پانزدهم میلادی می‌رسد و اسناد تاریخی نشان می‌دهد که ساختمان کلیسای سویل روی بقایای یک مسجد سیصدساله ساخته شده است. به این کلیسا، کلیسای جامع مریم مقدس هم می‌گویند و در آن‌جا می‌توانید از محل دفن‌شدن کریستف کلمب هم بازدید کنید. شیروانی بزرگ، حیاط صحن مسجد، چشمه، درختان نارنج، برج ژیرالدا، درهای کلیسا و نمازخانه‌ها بخش‌های مختلفی از این کلیسا هستند. جالب است بدانید که کلیسای سویل، ۸۰ نمازخانه دارد.

هر کدام از درهای کلیسا طراحی مخصوصی دارند. مثلا در نمای غربی درب تعمید است و روی آن تصویر غسل تعمید عیسی طراحی شده است. درب سنت مایکل یا درب تولد عیسی با مجسمه‌هایی تولد عیسی مسیح را به تصویر کشیده است. در آخر اینکه، می‌توانید هرروز از ساعت ۱۱ صبح تا ۵ بعدازظهر از کلیسای جامع سویل بازدید کنید.

موزه ملی رینا سوفیا

موزه ملی رینا سوفیا

اگر به دیدن آثار هنری هنرمندان معروف جهان علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم که در بازدید از مکان‌های دیدنی اسپانیا به موزه ملی رینا سوفیا هم سر بزنید. این موزه در بیمارستان عمومی و قدیمی شهر مادرید قرار دارد و در زمان سلطنت چارلز سوم ساخته شده است. در آن زمان، شاه فیلیپ دوم دستور دارد تا به جای چندین بیمارستان، یک بیمارستان عمومی ساخته شود.

در سال‌های بعد، افراد جدیدی برای ساخت و مدیریت نظارت بر بیمارستان روی کار آمدند و ساختمان بیمارستان تغییر کرد. از آن زمان به بعد، ساختمان بیمارستان سابق و موزه هنر امروزی تغییرات زیادی کرده است. در موزه ملی رینا سوفیا می‌توانید از آثار هنری سالوادور دالی، خوان میرو و پیکاسو بازدید کنید. اگر می‌‌خواهید به موزه سوفیا بروید، بهتر است بدانید که موزه سه‌شنبه‌ها تعطیل است و در روزهای دیگر از ساعت ۱۰ صبح تا ۹ شب اجازه بازدید وجود دارد.

کاخ الحمرا

کاخ الحمرا

اگر از کسانی که به اسپانیا سفر کردند راجع به مکان‌های دیدنی اسپانیا بپرسید، قطعا از کاخ الحمرا نام می‌برند. تاریخچه این کاخ به زمان حضور مسلمان‌ها در اسپانیا می‌رسد. در آن زمان، گروهی از مسلمان‌ها از شمال آفریقا به کوه‌های جنوب اسپانیا آمدند و کاخ الحمرا را روبه‌روی شهر گرانادا می‌سازند. قلعه نظامی، حمام، باغ، بارگاه، شبستان، حرم‌سرا و کاخ اصلی بخش‌های مختلف کاخ هستند. پیشنهاد می‌کنیم در مجموعه کاخ‌های الحمرا حتما از کاخ نازاریس، کاخ چارلز پنجم و آلکازابا بازدید کنید.

قسمت شبستان کاخ تزئین‌های زیادی دارد و از مجموعه‌ اتاق‌ها و حیاط‌ها تشکیل شده است. در قسمت انتهایی شبستان به برج کمارس، تالار کشتی و تالار سفیران می‌رسید. تالار سفیران یکی از زیباترین اتاق‌ها در کاخ الحمرا است و گنبدش از چوب ساخته شده است.

وقتی وارد حرم‌سرای کاخ الحمرا می‌شوید، حتما به سقف‌های آن نگاه کنید. این سقف‌ها به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند. اتاق‌های مختلف و حمام از بخش‌های مختلف حرم‌سرای کاخ هستند. بهتر است بدانید که بازدید از حمام‌ها ممنوع است و فقط می‌توانید از پشت پنجره داخل حمام‌ها را ببینید.

موزه سفاردیک تولدو

موزه سفاردیک یادگاری از اقوام یهود اسپانیا است. این موزه ملی، تاریخ، فرهنگ و میراث یهودیان اسپانیا را به نمایش می‌گذارد. در موزه سفاردیک می‌توانید تاریخ حضور قوم یهود در اسپانیا را ببینید.

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید

می‌توان گفت در بین بهترین مکان‌های دیدنی اسپانیا، کاخ سلطنتی مادرید جزو زیباترین کاخ‌ها است. در این کاخ بیش از دو هزار اتاق مجلل وجود دارد و می‌توانید از ۵۰ تا از این اتاق‌ها بازدید کنید. کاخ مادرید به سبک معماری دوره باروک ساخته شده و در ساختمان آن از نقاشی‌های هنرمندانی مثل گویا، ولاسکس و منگس نگهداری می‌شود. اگر می‌خواهید از زیباترین کاخ سلطنتی اروپا بازدید کنید، فراموش نکنید که بازدید از بخش‌های مختلف آن به زمان زیادی احتیاج دارد.

تم‌ پارک برادران وارنر

اگر اهل فیلم و سینما هستید، بد نیست تم‌ پارک برادران وارنر در مادرید را هم ببینید. این تم پارک براساس فیلم‌های برتر این شرکت ساخته شده و از شخصیت‌های ابرقهرمانی مثل سوپرمن، بتمن، شخصیت‌های کارتونی مثل تام و جری و اسکوبی‌دو الهام گرفته است. درصورتی‌که همراه با کودکان و نوجوانان خانواده به اسپانیا می‌روید، بازدید از تم پارک وارنر را در برنامه‌تان بگنجانید.

سواحل سن سباستین

سواحل سن سباستین

در فهرست مکان‌های دیدنی اسپانیا، شهر و سواحل سن‌سباستین نوعی استراحتگاه به حساب می‌آید. در شهر سن سباستین می‌توانید کنار رودخانه و ساحل قدم بزنید و از تپه‌های سبز بالا بروید. اگر دوست دارید بهترین غذاهای محلی اسپانیا را امتحان کنید، حتما به این شهر سر بزنید. ساحل لاکونچا، اوندارتا، موزه سن تلمو، محله قدیمی سن سباستین، قصر سلطنتی میرامار و جزیره ایسلا د سانتا کلارا از جمله جاذبه‌های دیدنی سن سباستین هستند.

میدان مایور سالامانکا

میدان مایور سالامانکا

اگر در سفر به اسپانیا به مادرید می‌روید، حتما میدان مایور سالامانکا را در برنامه سفرتان بگنجانید. این میدان در شمال غربی مادرید قرار داد و قبلا در آن مراسم‌های گاوبازی اجرا می‌شده است. ساختمان بزرگ تالار شهر و طاق‌های ستون‌دار از جاذبه‌های دیدنی این میدان هستند. در میدان سالامانکا می‌توانید جلوه‌ای از معماری باروک را مشاهده کنید و در رستوران‌های و کافی‌شاپ‌های آن استراحت کنید.

در سفر به اسپانیا، بهترین مکان‌های دیدنی آن را از دست ندهید

اسپانیا از نظر آثار تاریخی ادیان مختلف اهمیت زیادی در جهان دارد. مراکز تفریحی متعدد و ساحل‌های زیبا هم این کشور را به یک مقصد گردشگری معروف تبدیل کرده است. ما در این مقاله سعی کردیم ۱۰ تا از بهترین مکان‌های دیدنی اسپانیا را معرفی کنیم. قطعا تعداد این مکان‌ها بیشتر از این حرف‌ها است؛ ولی اگر وقت زیادی ندارید، بهتر است طبق اسم‌های معرفی‌شده پیش بروید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *