آشنایی با ویزای توریستی کانادا و شرایط اخذ آن

امتیاز دهید post

برای سفر به کانادا و گردش در این کشور، لازم است که ویزای توریستی اخذ کنید. با کمک ویزای توریستی کانادا، شما می‌توانید از دیدنی‌های این کشور پهناور بازدید کنید؛ همچنین اگر خانواده یا یکی از عزیزان شما در کانادا زندگی می‌کند، اخذ ویزای توریستی بهترین راهی است که می‌توانید برای ملاقات با او به کانادا سفر کنید.

ویزای توریستی کانادا یا همان ویزای ویزیتوری، یک ویزای موقت است که به شما این اجازه را می‌دهد تا به مدت مشخص در خاک کانادا حضور داشته باشید. به کمک تیم متخصصان ما در کنکاش، شما می‌توانید ویزای توریستی کانادا را اخذ نمایید. ویزای توریستی این کشور، قوانین و شرایط خاص خودش را دارد که در این مقاله، قرار است به آنها بپردازیم.

بیشتر بخوانید: آیا سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا ممکن است؟

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی یا ویزای ویزیتوری کانادا از جمله ویزاهای صادرشده از طرف کشور کانادا به‌حساب می‌آید. برای سفر به کانادا به‌عنوان یک گردشگر یا برای دیدار با خانواده خود، لازم است که این ویزا را اخذ کنید تا بتوانید اجازه حضور در خاک کانادا را داشته باشید. این را هم باید بدانید که اعتبار ویزای توریستی کانادا، ۶ ماه است. 

ویزای توریستی کانادا را می‌توان در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار داد:

ویزای توریستی معمولی

با استفاده از این نوع، شما می‌توانید به‌عنوان یک توریست وارد خاک کانادا شده و از جاذبه‌های دیدنی این کشور دیدن کنید. همین‌طور با استفاده از این نوع ویزا، می‌توانید با فرزندان یا اعضای خانواده خود که در کانادا هستند، دیدار داشته باشید. این ویزا ۶ ماه اعتبار دارد.

ویزای توریستی تحصیلی

در صورتی که شرایط شما به‌گونه‌ای باشد که بتوانید بدون نیاز به ویزای تحصیلی در کانادا تحصیل کنید، می‌توانید از ویزای توریستی تحصیلی استفاده کنید. ویزای توریستی تحصیلی با ویزای تحصیلی کانادا فرق دارد؛ از ویزای توریستی برای دوره‌های مطالعاتی موقت و کمتر از ۶ ماه استفاده می‌شود.

ویزای توریستی کاری یا بیزنسی

اگر قرار است در یک گردهمایی، کنفرانس کاری یا برای امضای قراردادهای بیزنسی وارد خاک کانادا شوید، نیاز است که ویزای توریستی کاری یا بیزنسی را اخذ نمایید. باید توجه داشته باشید که ویزای توریستی کاری کانادا با ویزای کار متفاوت است؛ با ویزای توریستی، شما اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.

ویزای توریستی ترانزیت

اگر قرار است که برای سفر به کشورهای دیگر از خاک کانادا عبور کنید نیز، باید ویزای توریستی دریافت نمایید. این ویزا به شما اجازه خواهد داد که برای مدتی کوتاه تا زمان رسیدن به مقصد، در کانادا حضور داشته باشید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا چیست؟

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید، لازم است که حداقل شرایط لازم برای آن را داشته باشید. همچنین باید مدارک لازم برای این کار را نیز ارائه دهید. در ادامه به‌طور کامل با این موارد آشنا خواهیم شد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

از جمله شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا، می‌‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پاسپورت و مدارک شناسایی معتبر داشته باشید؛
 • در صحت و سلامت کامل باشید؛
 • سوء پیشینه قضایی یا مشکلات مهاجرتی نداشته باشید؛
 • تمکن مالی لازم را برای حضور در کانادا داشته باشید؛
 • تمکن مالی و غیرمالی (خانواده، شغل یا سرمایه) کافی برای بازگشت به کشور خود را داشته باشید؛
 • و در نهایت، باید بتوانید مقامات مربوطه را قانع کنید که در زمان مقررشده، به وطن خود باز خواهید گشت.
 • افراد زیر ۱۸ سال برای سفر به کانادا نیاز به اجازه ولی خود دارند و دریافت ویزای توریستی کانادا نیز بر عهده ولی آنها خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا

بعد از اطمینان از داشتن شرایط لازم، نیاز به آماده‌کردن مدارک موردنیاز است. از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید ارائه دهیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک شناسایی معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • مدارک بانکی مربوط به تمکن مالی
 • تصاویر بیومتریک و همچنین اثر انگشت دیجیتال

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

برای دریافت ویزای توریستی کانادا، لازم است که هزینه‌ها و تعرفه‌های قانونی آن را نیز پرداخت کنید. شرح این هزینه‌ها را می‌توانید در جدول زیر مشاهده بفرمایید:

نوع هزینهمقدار
اپلیکیشن فی برای ویزای توریستی۱۰۰ دلار
اپلیکیشن فی برای ویزای توریستی خانواده۵۰۰ دلار
تمدید اعتبار ویزای توریستی۱۰۰ دلار
تغییر وضعیت به ویزیتور۲۰۰ دلار

مدت‌زمان دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

مدت‌زمان بررسی پرونده و دریافت ویزای توریستی کانادا، به نوع ویزای توریستی شما بستگی دارد. گاهی اوقات حتی کشور مبدا نیز در این مدت‌زمان تاثیرگذار است. به‌طور میانگین، می‌توان چنین گفت که پس از ارسال مدارک، حدود ۷۶ روز طول خواهد کشید که ویزای توریستی کانادا برای شما صادر شود. به همین دلیل، توصیه می‌شود که اگر قصد دریافت این ویزا را دارید، بهتر است که حداقل از ۳ ماه قبل برای آن اقدام نمایید.

چنان که در بخش‌های قبلی نیز به آن اشاره کرده بودیم، اعتبار ویزای توریستی کانادا، ۶ ماه است. در صورت نیاز، شما می‌توانید این مدت‌زمان را تمدید کنید. برای انجام این کار باید حداقل از ۳۰ روز قبل از تاریخ اتمام ویزای توریستی خود اقدام نمایید. هزینه این کار نیز ۱۰۰ دلار خواهد بود.

نگاهی سریع به جاذبه‌های دیدنی کانادا

از آنجایی که مهم‌ترین کارکرد ویزای توریستی کانادا، ورود به‌عنوان یک توریست به خاک این کشور است، بد نیست که نگاهی به دیدنی‌ترین جاذبه‌های کانادا نیز داشته باشیم. از جمله محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در کانادا، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

آبشار نیاگارا

بزرگ‌ترین آبشار دنیا که در شهر تورنتو واقع شده، از جمله دیدنی‌ترین جاذبه‌های این کشور به شمار می‌رود.

پارک‌های ملی گروس مورن و فاندِی

اگر عاشق گردش در طبیعت هستید و دوست دارید که یک طبیعت بکر و متفاوت را تجربه کنید، این دو پارک ملی کانادا بهترین مقصد برای شما هستند.

شهر کوچک سنت جان

این شهر کوچک و قدیمی را شبیه به سانفرانسیسکو در آمریکا می‌دانند. این شهر پر از خانه‌های رنگارنگ و مقصدی عالی برای گردشگری است.

شهرهای کبک و مونترال

کبک و مونترال از جمله زیباترین شهرهای کانادا هستند؛ بازدید از کانادا بدون دیدن این شهرها، قطعا کامل نخواهد شد.

برج ملی کانادا

برج CN یا برج ملی کانادا به‌عنوان یکی از نمادهای این کشور شناخته می‌شود. شما می‌توانید از فراز این برج، منظره‌ای نفس‌گیر را شاهد باشید.

آیا می‌توان ویزای توریستی کانادا را به‌راحتی اخذ کرد؟

سهولت در اخذ ویزای توریستی کانادا یا دقیقا نقطه برعکس آن، به شرکتی بستگی دارد که شما انتخاب کرده‌اید. بدون شک هر اندازه که تجربه شرکا انتخابی شما برای دریافت این ویزا بیشتر باشد، شانس شما نیز برای دریافت ویزای توریستی کانادا بالاتر خواهد رفت. به همین دلیل توصیه ما این است که قبل از اقدام، اطلاعات کافی در این باره داشته باشید.

شرکت‌ها و مراجع زیادی امروزه ادعا می‌کنند که می‌توانند ویزای توریستی کانادا را در کمترین زمان برای شما اخذ کنند؛ اما باید بدانید که بیشتر اینها شعار است. خیلی از این مراجع از قوانین و مدارک لازم برای درخواست این ویزا اطلاعات دقیقی ندارند و به همین دلیل منجر به شکست پرونده، هدر رفتن زمان و از بین رفتن سرمایه شما خواهند شد.

کنکاش، مرجعی مطمئن برای دریافت ویزای توریستی کانادا

اگر قصد دریافت ویزای توریستی کانادا را دارید، کنکاش، بهترین انتخاب برای شما عزیزان خواهد بود. به کمک تیم کنکاش، شما می‌توانید شانس خود را برای دریافت ویزای توریستی کانادا چندین برابر کند. دلیل چنین ادعایی نیز این است که متخصصان ما در کنکاش، آشنایی کامل با قوانین کانادا دارند.

به‌علاوه از تمامی مدارک لازم نیز اطلاع دارند و شما را در این فرایند، یاری خواهند کرد. تبحر تیم کنکاش تا جایی پیش می‌رود که حتی شما را برای حضور در جلسات مصاحبه سفارت نیز آماده می‌کند. تمام این موارد را که کنار هم بگذاریم، خواهیم دید که شانس شما برای دریافت این ویزا با کنکاش، تا نزدیک به ۱۰۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. متخصصان کنکاش با بیشتر از ۳۰ سال سابقه، بدون شک گزینه‌ای ایده‌آل برای دریافت ویزای توریستی کانادا و سفر به این کشور هستند. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همین‌طور دریافت مشاوره به‌صورت رایگان، از طریق راه‌های ارتباطی با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: هر آن چیزی که باید درباره ویزای توریستی انگلستان بدانید

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *