تبلیغات گسترده اینستاگرام چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟

5/5 - (2 امتیاز)

اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از برنامه‌های محبوب اخذ پاسپورت دوم در سراسر جهان است. گزینه‌های مقرون به صرفه و اعتبار بالای پاسپورت دومینیکا باعث شده است که سرمایه‌داران زیادی در سال‌های گذشته به سرمایه‌گذاری در این جزیره زیبای دریای کارائیب ترغیب شوند.

برنامه اخد پاسپورت دومینیکا در سال ۲۰۲۲ برای ششمین سال متوالی بهترین برنامه سرمایه‌گذاری شناخته شده است. همین موضوع باعث شده که نگاه‌های زیادتری به سمت این برنامه جلب شود. سرمایه‌گذاران ایرانی و ایرانیان علاقه‌مند به اخذ پاسپورت دوم قدرتمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اگر شما هم از متقاضیان و علاقه‌مندان به برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا هستید، پیشنهاد می‌کنیم که همیشه از طریق سایت کنکاش از آخرین تغییرات و اصلاحیه‌های این برنامه اطلاع پیدا کنید. موارد مهمی درباره تعریف افراد وابسته و هزینه‌ها در برنامه پاسپورت دومینیکا وجود دارد که بهتر است طبق آخرین تغییرات آن تصمیم‌گیری کنید. در ادامه شما را در جریان آخرین اصلاحیه‌های برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا قرار می‌دهیم.

تعریف افراد وابسته در تازه‌ترین اصلاحیه برنامه پاسپورت دومینیکا

دولت دومینیکا این امتیاز را به متقاضیان اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری داده است که برای خانواده خود نیز درخواست پاسپورت بدهند. با این‌ حال، تعریف مشخصی از افراد وابسته در این برنامه وجود دارد. جدیدترین تعریف افراد وابسته در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا به شرح زیر است:

 • همسر متقاضی اصلی
 • فرزند زیر ۱۸ سال متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی
 • فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن دارد و در یک مؤسسه آموزش عالی معتبر تحصیل می‌کند و به طور کامل تحت حمایت متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی قرار دارد.
 • دختر مجرد متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که کمتر از ۲۵ سال سن دارد و با متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی زندگی می‌کند و به طور کامل تحت حمایت متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی قرار دارد.
 • فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارد و به دلیل مشکلات جسمی و ذهنی به طور کامل تحت حمایت متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی قرار دارد.
 • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که بالای ۶۵ سال سن دارند و به طور کامل تحت حمایت متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی قرار دارند.

طبق تغییرات جدید برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا تحت هیچ شرایطی نمی‌توان خواهر و برادر را به‌عنوان افراد وابسته واجد شرایط برای برنامه CBI دومینیکا یا اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در نظر گرفت. علاوه بر این، فرزندان و والدین متقاضی باید شرایط سنی و معیار‌های بالا را داشته باشند تا مورد تأیید دولت دومینیکا برای اخذ پاسپورت واقع شوند. در قوانین گذشته فرزندان ۱۸ تا ۳۰ سال نیاز به ارائه مدرک رسمی از یک مؤسسه آموزش عالی معتبر نداشتند، اما در اصلاحیه جدید فرزندان ۱۸ تا ۳۰ سال باید حتماً در یک مؤسسه آموزش عالی معتبر مشغول به تحصیل بوده و حمایت کامل متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی را داشته باشند.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

دولت دومینیکا از طریق ۲ گزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و سرمایه‌گذاری در یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا به متقاضیان امکان دریافت پاسپورت دومینیکا را می‌دهد. در اصلاحیه جدید تغییراتی در بخش هزینه این گزینه‌ها صورت ‌گرفته که به هرکدام از آنها جدا می‌پردازیم.

هزینه سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات یا پروژه‌های مورد تایید

متقاضیان باید علاوه بر هزینه سرمایه‌گذاری، هزینه‌های دولتی زیر را هم پرداخت کنند:

 • ۲۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
 • ۳۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر ۳ فرد وابسته
 • ۵۰ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر ۵ فرد وابسته
 • ۲۵ هزار دلار آمریکا برای هر فرد وابسته واجد شرایط که اضافه می‌شود

حداقل هزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است.

هزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

موارد زیر باید به دولت مشترک‌المنافع دومینیکا پرداخت شود تا متقاضی اصلی و افراد وابسته پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند:

 • ۱۰۰ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی
 • ۱۵۰ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و همسر
 • ۱۷۵ هزار دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و حداکثر ۳ فرد وابسته
 • ۲۵ هزار دلار آمریکا برای هر فرد وابسته اضافی زیر ۱۸ سال
 • ۵۰ هزار دلار آمریکا برای هر فرد وابسته اضافی ۱۸ساله یا بیشتر

یک خانواده ۴ نفره باید مبلغ ۱۷۵ هزار دلار آمریکا را به دولت دومینیکا پرداخت کنند، اما بیشتر از این تعداد هزینه‌ها متفاوت است. به‌ازای اضافه‌شدن هر فرد زیر ۱۸ سال، متقاضی باید ۲۵ هزار دلار آمریکا پرداخت کند و به‌ازای اضافه‌شدن هر فرد ۱۸ساله یا بیشتر این مبلغ به ۵۰ هزار دلار آمریکا تغییر می‌کند.

کلام آخر

اخذ پاسپورت دوم قدرتمند به شما این امکان را می‌دهد تا به کشور‌های زیادی سفر کنید و دغدغه‌های محدودیت‌های پاسپورت ایرانی را نداشته باشید. شما با دردست‌داشتن پاسپورت قدرتمند دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید و همین موضوع نشان می‌دهد که برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری گزینه‌ای طلایی برای سرمایه‌گذاران ایرانی محسوب می‌شود. شما می‌توانید از طریق تماس با مشاوران کنکاش از آخرین تغییرات این برنامه اطلاع پیدا کنید و بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشید.

پاسخ به سوالات متداول درباره اصلاحیه برنامه پاسپورت دومینیکا

هزینه برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا چه قدر است؟

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا شامل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا و حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا هزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا است.

تعریف افراد وابسته در برنامه پاسپورت دومینیکا چیست؟

متقاضیان می‌توانند علاوه بر خود برای اعضای خانواده خود نیز درخواست پاسپورت بدهند. دولت دومینیکا تعریف مشخصی از افراد وابسته دارد. همسر، فرزندان و والدین شما باید معیار‌هایی داشته باشند تا به‌عنوان افراد وابسته تأیید شوند.

آیا پدر و مادر افراد وابسته هستند؟

در جدیدترین اصلاحیه دولت دومینیکا، والدین متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که بالای ۶۵ سال هستند و به طور کامل تحت حمایت متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی قرار دارند افراد وابسته محسوب می‌شوند.

آیا خواهر و برادر برای دریافت ویزا دومینیکا افراد وابسته محسوب می شوند؟

طبق آخرین تغییرات برنامه اخذ ویزا دومینیکا، خواهر و برادر به‌هیچ‌عنوان در دسته افراد وابسته قرار نمی‌گیرند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *