آیا می‌توان در دومینیکا ملک خرید و هزینه آن چقدر است؟

امتیاز دهید post

دومینیکا یکی از کشورهای شرق کارائیب و معروف به بهشت کارائیب، چند سالی می‌شود که نامش بر سر زبان‌ها افتاده و توانسته یکی از موفق‌ترین کشورها در جذب سرمایه خارجی باشد.

این کشور به دلایل مشخصی از جمله امنیت، جلوگیری از ورود سرمایه مشکوک و افراد دارای سوءپیشینه، قیمت تقریباً مناسب و مقرون‌به‌صرفه، درآمد بالای ارزی از طریق ورود گردشگر و روند سریع برنامه شهروندی اقتصادی توانسته به کشوری موفق در حوزه سرمایه‌گذاری تبدیل شود و تا سال ۲۰۲۲، ۶ بار پیاپی به‌عنوان بهترین کشور برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری انتخاب شود.

به همین بهانه، متقاضیان ایرانی هم که به دنبال حفظ ارزش سرمایه‌شان بودند، نسبت به دومینیکا حساس شدند و به همین خاطر دنبال آشنایی بیشتر با روش‌های سرمایه‌گذاری در این جزیره هستند.

همین مسئله بهانه‌ای شد تا درباره خرید ملک در دومینیکا و هزینه آن کمی بیشتر صحبت کنیم، پس در چند دقیقه آینده با ما همراه شوید.

چرا باید در دومینیکا ملک بخریم؟

اول از همه بیایید به این سؤال پاسخ بدهیم که اصلاً چرا باید سراغ خرید ملک در دومینیکا برویم؟

دلایل مختلفی از جمله حفظ ارزش سرمایه یا امکان اجاره و فروش ملک را می‌توانیم به‌عنوان دلایل خرید ملک در دومینیکا معرفی کنیم؛ اما اگر بخواهیم به مهم‌ترین موارد اشاره کنیم باید مواردی مانند:

  • هزینه پایین خرید ملک در مقایسه با سایر کشورهای کارائیب
  • طبیعت بی‌نهایت زیبا با چشم‌انداز بکر دریا و جنگل
  • نزدیکی به آمریکا و امکان سرمایه‌گذاری با دلار آمریکا
  • آب‌وهوای معتدل و زندگی آرام در جزیره
  • امکان دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری
  • برنامه‌های مالیاتی منصفانه دولت با نرخ بسیار پایین
  • سیستم آموزشی استاندارد بر اساس چهارچوب بین‌المللی
  • آزادی مذهبی و حکومت بر پایه دموکراسی مردمی و برگزاری انتخابات آزاد

را نیز در نظر بگیریم که از مهم‌ترین دلایل برای خرید خانه در دومینیکا است.

در کدام شهرهای دومینیکا ملک بخرم؟

با این مقدمه به نظر شما در کدام شهرهای دومینیکا می‌توان ملک خرید؟ البته پیش از شروع یادتان باشد که صرفاً با خرید ملک دلخواه خود در دومینیکا نمی‌توانید برای اخذ پاسپورت این کشور درخواست دهید؛ بلکه باید حتماً آن دسته از پروژه‌های عمرانی را انتخاب کنید که مورد تأیید دولت است و با حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا سرمایه‌گذاری در این پروژه‌های عمرانی، وارد برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا شوید.

در شهرهای مختلف دومینیکا از جمله روسو می‌توانید پروژه‌های لوکس، مجلل، مطمئن و زیبایی مانند هتل هیلتون دومینیکا انتخاب کنید که هم مورد تأیید دولت برای اخذ پاسپورت هستند و هم در آینده به سودآوری مطمئنی می‌رسند.

ماجرای کمک بلاعوض به دولت چیست؟

حالا که با روش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت آشنا شدیم، بد نیست که تا پیش از شروع بحث بعدی، روش دومی هم که منجر به اخذ پاسپورت دومینیکا می‌شود را معرفی کنیم.

اگر برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری در حوزه خانه، املاک و مستغلات دومینیکا ندارید یا ۲۲۰ هزار دلار برایتان هزینه زیادی است، می‌توانید کمک بلاعوض به دولت را انتخاب کنید و با انتقال سرمایه ۱۰۰ هزار دلار آمریکا به دومینیکا از این روش درخواست پاسپورت دهید.

این هزینه همان‌طور که از نامش پیدا است، بلاعوض بوده و بر خلاف روش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت در آینده سود مادی برایتان ندارد. هزینه‌های کمک بلاعوض به دولت هم معمولاً در پروژه‌های بهداشت و درمان و یا آموزش کشور هزینه می‌شود.

چرا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت روشی مطمئن است؟

دومینیکا یکی از قطب‌های صنعت گردشگری در جهان است که سالانه جهانگردان و مسافران بسیاری به آن سفر می‌کنند.

امکان غواصی در آب‌های نیلگون اقیانوس، تماشای طبیعت بکر و زیبا، امکان کوهنوردی در ارتفاعات آتشفشانی جزیره، سافاری در پارک ملی و ده‌ها جاذبه طبیعی دیگر همگی از جمله دلایل انتخاب دومینیکا به‌عنوان یکی از بهترین مقاصد سفر در تعطیلات هستند. به همین خاطر هم دومینیکا برای پاسخگویی به نیاز این میزان از ورود مسافر و گردشگر شروع به توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ساخت انواع هتل و ریزورت، خانه و ویلای لوکس و مجلل کرده است و به سرمایه‌گذاران خارجی نیز پیشنهاد می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها یکی از سهام‌داران اصلی شده و علاوه بر دریافت پاسپورت دومینیکا از مزایای سهام‌داری‌شان نیز استفاده کنند. در ضمن سرمایه‌گذاران بعد از اخذ پاسپورت دومینیکا دیگر نیازی نیست که فقط در پروژه‌های مورد تأیید دولت سرمایه‌گذاری کنند و می‌توانند هر پروژه عمرانی دیگری را نیز برای خرید انتخاب کرده و با فروش یا اجاره آن درآمد دلاری بیشتری داشته باشند.

راهنمای خرید ملک در دومینیکا

خب حالا یک سؤال مهم، برای خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت باید چه اقداماتی انجام دهیم؟

برای این مورد، شما اول از همه باید نماینده دولت دومینیکا در کشور خودتان را از طریق سایت رسمی دولت پیدا کرده و از طریق این نماینده فرایند اخذ پاسپورت را شروع کنید. یادتان باشد که دولت درخواست‌های شخصی و انفرادی را قبول نمی‌کند.

در مرحله بعدی از نماینده دولت بخواهید پروژه‌هایی که در حال حاضر مورد تأیید و برای سرمایه‌گذاری آماده هستند را به شما نشان دهد تا بر اساس هلدینگ مسئول ساخت پروژه یا سایر موارد مانند زیربنا، مدت زمان ساخت و … پروژه موردنظرتان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب پروژه، نوبت جمع‌آوری مدارک و نشان دادن منشأ ثروت برای ارسال به دومینیکا است.

در این مدت باید برای بررسی پرونده، بیومتریک، دریافت تأییدیه، دریافت گواهی شهروندی و … نیز هزینه‌هایی را بپردازید تا در نهایت بتوانید موفق به دریافت پاسپورت دومینیکا شوید. این مدت از یک سال کمتر بوده و معمولاً از ۳ ماه تا ۶ ماه نتیجه به سرمایه‌گذار و خانواده‌اش اعلام می‌شود.

مزایای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت دومینیکا

در این مرحله بسیاری از سرمایه‌گذاران از ما می‌پرسند که آیا خرید خانه و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی دومینیکا واقعاً ارزش دارد؟ باید بگوییم بله!

اول از همه نه فقط شما به عنوان یک ایرانی بلکه متقاضیانی از سراسر دنیا مجاز به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های عمرانی دومینیکا هستند و می‌توانند در صورت داشتن شرایط و گرفتن تأییدیه از سمت دولت، موفق به اخذ پاسپورت دومینیکا شوند. از طرف دیگر دولت برای حفظ اعتبار و امنیت کشورش، حساسیت ویژه‌ای در راستی‌آزمایی مدارک و اعطای تأییدیه دارد، در نتیجه افرادی موفق به دریافت پاسپورت می‎شوند که پیشینه مناسبی داشته باشند.

وقتی در کنار این موارد، سرعت بالای دریافت پاسپورت در مقایسه با سایر کشورها و اعتبار پاسپورت دومینیکا را  اضافه کنیم، متوجه می‌شویم که این برنامه واقعاً یکی از بهترین برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت با قیمت تقریباً مناسب و منصفانه است. شما با داشتن پاسپورت دومینیکا نه‌تنها می‌توانید به کشورهای شنگن و بریتانیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید، بلکه امکان سفر آزاد به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا برایتان وجود خواهد داشت.

روند آرام زندگی در دومینیکا، طبیعت زیبا، امکان سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت از طریق نماینده و کاملاً غیرحضوری، اعتبار پاسپورت، آب‌وهوای معتدل، پروژه‌های مختلف و امکان حفظ ارزش سرمایه همراه با سرمایه‌گذاری مطمئن همگی از مهم‌ترین دلایل انتخاب دومینیکا برای اخذ پاسپورت دوم است.

کلام آخر

تا اینجا با دلایل سرمایه‌گذاری در دومینیکا آشنا شدیم و یک‌بار دیگر یادآوری می‌کنیم که صرفاً با خرید هر ملکی نمی‌توانید برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهید و باید حتماً آن دسته از پروژه‌های عمرانی را انتخاب کنید که مورد تأیید دولت است. در ضمن یادتان باشد که برای انتخاب پروژه و گرفتن تأییدیه نیاز به نمایندگان رسمی دولت دارید.

بر اساس اعلام رسمی سایت دولت دومینیکا، تنها نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران شرکت کنکاش است که از صفر تا صد سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت و اخذ پاسپورت دومینیکا را برایتان انجام می‌دهد. در صورت تمایل برای اطلاع از جزئیات بیشتر هم می‌توانید با تیم مشاوران ما تماس بگیرید تا به تمام سؤال‌هایتان برای سرمایه‌گذاری مطمئن و پرسود پاسخ دهند.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *