آشنایی با برخی مفاهیم تجارت با کانادا

آشنایی با برخی مفاهیم تجارت با کانادادر كشور وسيع و گسترده‌اي چون كانادا، وجود تفاوت‌هاي منطقه‌اي اجتناب‌ناپذير است. در نتيجه، به هنگام تجارت در كانادا بايد توجه داشت كه آداب تجاري مردم ممكن است برآمده از پيشينه‌ قومي و منطقه‌اي‌ آن‌هاست كه مي‌تواند كاملا با جوامع ديگر در كانادا متفاوت باشد.

آشنايي با مفاهيم كليدی در روابط تجاري كانادا

يكي از عوامل موفقيت در كسب و كار، آشنايي با آداب معاشرت است. كه از منطقه‌اي به منطقه ديگر متفاوت است. در اين قسمت با برخي از مفاهيم كليدي كه در روابط تجاري كشور كانادا وجود دارد، آشنا شويم. اما قبل از آن لازم است به تفاوت‌هاي منطقه‌اي و فاصله طبقاتي در اين كشور پرداخته شود.

 

تفاوت‌هاي منطقه‌اي کانادا

در كشور وسيع و گسترده‌اي چون كانادا، وجود تفاوت‌هاي منطقه‌اي اجتناب‌ناپذير است. جمعيت بسيار متنوع كانادا شامل، آسيايي‌ها، فرانسوي‌ها، چيني‌ها، انگليسي‌ها، ايتاليايي‌ها، اسپانيايي‌ها، اكرايني‌ها و جوامع بومي و جز اين‌هاست كه در سراسر كانادا پراكنده‌اند. همچنين هر استان فرهنگ، سابقه‌ مذهبي و هويتي خاص خود را دارد. براي مثال كبك نظام ارزشي بسيار متفاوتي با بخش‌هاي انگليسي زبان اين كشور دارد. در نتيجه، به هنگام تجارت در كانادا بايد توجه داشت كه آداب تجاري مردم ممكن است برآمده از پيشينه‌ قومي و منطقه‌اي‌ آن‌هاست كه مي‌تواند كاملا با جوامع ديگر در كانادا متفاوت باشد.

 

فاصله طبقاتی کانادا

در كانادا، ميان طبقات اجتماعي، سطح بالايي از برابري به چشم مي‌خورد، به‌طوري كه همكاري و ايجاد فضاي تعادل بسيار مورد توجه قرار مي‌گيرد. در نتيجه‌ تعامل در ميان سطوح مختلف قدرت در يك فضاي تجاري با عدالت بيشتري شكل گرفته است.

 

آداب معاشرت و روابط كاری در كانادا

برخی از آداب معاشرت و روابط كاری در كانادا به‌ شرح زير است:

 • اهميت رتبه و مقام در فرهنگ كسب و كار كانادا نسبت به ديگر كشورهاي غربي مشخص‌تر است. بنابراين، احترام به مقامات بالاتر بايد به شكل ظريفي نشان داده شود.
 • روند تصميم‌گيري در كانادا مي‌تواند از يك شركت به شركت ديگر متفاوت باشد. اما به دليل تنوع جمعيت، تجار كانادايي اغلب تعامل و همكاري بيشتري ميان مراتب قدرت نشان مي‌دهند و برای مسئوليت دوجانبه و شفاف‌سازي در تصميم‌گيري نسبت به ديگر كشورهاي غربي اهميت بيشتري قائل هستند.
 • كانادايي‌ها به‌ دليل داشتن روابط كاري استوار با همكاران خود خواستار برابري و احترام متقابل هستند. بنا كردن اين‌گونه روابط قبل از شكل‌گيري تعاملات تجاري موفق، بسيار ضروري است.
 • به موقع رسيدن در جلسات و قرار ملاقات‌ها در فرهنگ تجاري كانادا بسيار اهميت دارد. بنابراين، افراد بايد همكاران تجاري خود را از هر تأخيري مطلع سازند. اما در برخي مناطق فرانسوي‌نشين، در اين مورد سخت‌گيري كمتر است. بسيار ضروري است كه قرار ملاقات‌ها از پيش تعيين شوند و چند روز قبل از قرار دوباره تاييد شوند.
 • در احوال‌پرسي با همتاي كانادايي خود براي اولين بار مرسوم است دست داده شود و فرد خود را معرفي نمايد. هنگام ملاقات و خداحافظي با شركای تجاری خود محكم دست بدهيد و تماس چشمی مستقيم داشته باشيد، اين عمل حس صميميت ايجاد مي‌كند و بسيار مهم است.
 • در جلسات معرفی اوليه برای خطاب كردن همكاران كانادايي خود بهتر است از عنوان‌هاي شغلي مناسب همراه با نام خانوادگي استفاده شود. از افراد به سرعت دعوت می شود تا از نام كوچك آن‌ها استفاده كنند.
 • همكاران با مقام مشابه، يكديگر را با نام كوچك خطاب مي‌كنند. اما در برابر يك همكار مسن‌تر يا همكاري كه مقام بسيار بالاتري دارد، (مدير عامل شركت) عنوان شغلي و نام خانوادگی استفاده مي‌شود.
 • در فرهنگ تجاری كانادا معاوضه كارت‌هاي ويزيت جزء عادات مرسوم است. كسي که در انتاريو يا در استان كبك كسب و كار دارد، بهتر است که كارت بازرگاني خود را به زبان‌هاي انگليسي و فرانسه همراه با عنوان و ميزان تحصيلات خود چاپ كند. تحصيلات و مقام فرد بويژه در ميان كانادايي‌های فرانسوي‌تبار بسيار اهميت دارد.
 • جلسات تجاري در كانادا به طرز مناسبي سازماندهي مي‌شوند. همه افراد به‌دنبال توافق و تبادل‌ نظرند و همگي تشويق مي‌شوند كه آزادانه اظهارنظر کنند. در اين كشور انتظار مي‌رود تا مذاكرات تجاري بر اساس برنامه مشخصي پايان يابد، اما تصميم‌گيري نبايد با عجله انجام شود و روند بحث آزاد در مذاكرات كانادايي‌ها ممكن است باعث شود تا در تجارت شيوه ملايم‌تري اتخاذ شود.
 • بايد با زباني (فرانسه يا انگليسي) كه همتاي كانادايي انتخاب مي‌كند، پيشاپيش طرح و انتخاب كنيد. ممكن است برخي از سازمان‌ها از شما مدارك را به زبان‌هاي انگليسي و فرانسه درخواست كنند.
 • بهتر است همواره برای مذاكرات تجاری يك فضای رسمی

مطالب مرتبط با آشنایی با برخی مفاهیم تجارت با کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش