مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستانفرصت ‌اقامت در اتحاديه اروپا، از طریق اقامت بلغارستان، از مزايای خاصی چون هزينه‌ پايين مديريت کسب و کار، ماليات كم، رشد قدرتمند اقتصادی، ثبات سياسی، سرمايه‌گذاری مستقيم خارجی نيرومند، جايگاه‌های استراتژی، نظام توانمند تحصيلی و كيفيت بالا و نظایر آن برخوردار است.

بلغارستان یکی از کشورهای شبه جزیره بالکان است که دروازه ورود آسیا به اروپا محسوب می‌شود. این کشور را چهارراه فرهنگ‌های مختلف می‌دانند. کشوری که در بالکان به مثابه ی خاورمیانه در آسیا است، در منطقه‌ای حساس و تاریخی پر فراز و نشیب واقع شده است. این کشور مدت‌ها عضو متحد بلوک شرق به شمار می‌آمد، اما در طی دو دهه گذشته خود را از قید و بند کمونیسم رها ساخته و به این ترتیب تاریخ جدیدی برای بلغارستان در حال رقم خوردن است. با برنامه‌ریزی‌های کلان صورت گرفته در این کشور، گام‌های توسعه از جنبه‌های مختلف در حال طی شدن است. این کشور در شرف پیوستن به «شنگن» است، تا جایی که همه اقدامات لازم در این زمینه انجام شده و کشورهای عضو اتحادیه اروپا با پذیرش بلغارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه، زمینه ی پیوستن این کشور به کشورهای شنگن را در بهار سال 2011 فراهم کرده‌اند. 

فرصت ‌اقامت در اتحاديه اروپا، از مزايای خاصی چون هزينه‌ پايين مديريت کسب و کار، ماليات كم، رشد قدرتمند اقتصادی، ثبات سياسی، سرمايه‌گذاری مستقيم خارجی نيرومند، جايگاه‌های استراتژی، نظام توانمند تحصيلی و كيفيت بالا و نظایر آن برخوردار است. از این‌رو مهاجرت به اتحادیه ی اروپا از طریق مهاجرت سرمایه‌گذاری بلغارستان مورد استقبال علاقه مندان و کارآفرینان قرار گرفته است.


با وجود استقبال کارآفرينان و سرمايه‌گذاران از اين طرح‌، نکته مهم آن است که هدف اصلی اغلب متقاضيان، جهت اقدام و گرفتن اقامت بلغارستان، به دست آوردن فرصت‌ اقامت در اتحاديه ی اروپا است. از اين‌رو، در اين جا اين سؤال مهم مطرح می شود که: «چرا مهاجرت تجاری به اتحاديه اروپا از طريق بلغارستان انجام می گيرد؟» 

در پاسخ به اين سؤال بايد به چند نکته مهم توجه کرد: نکته اول اين که، مهاجرت مستقيم به کشورهای عضو اتحاديه اروپا کاری بسيار مشکل است، پس بلغارستان می‌تواند دروازه ورود متقاضیان به اتحادیه اروپا باشد. چرا که علاقه‌مندان با مهاجرت به يک کشور عضو اتحاديه اروپا، قادرند بدون هيچ گونه محدوديتی به هر يک از کشورهای عضو، نقل مکان کرده و به کسب و کار مورد علاقه خود بپردازند. نکته دیگر و مهم‌تر، چنان که ذکر شد، اين است که، بلغارستان در شرف پيوستن به "شنگن"‌ است. با پیوستن این کشور به شنگن، متقاضیان سرمایه‌گذاری در این کشور می‌توانند به طور آزادانه در کلیه ی کشورهای عضو اتحادیه تردد کنند. نکته چهارم اين که، دولت‌مردان بلغارستان با درک شرايط و موقعيت و فرصت‌های فراهم شده، تلاش بسياری در جلب نظر کارآفرينان و سرمايه‌گذاران ساير کشورها به سمت بلغارستان داشته‌اند؛ به طوری که 29 آوريل 2009، پارلمان بلغارستان طرحی (طرح تغييرات و افزايش قانون تشويق سرمايه‌گذاری) را به تصويب رساند که بيانگر چارچوب و ساز و کار سرمايه‌گذاری جهت اخذ اقامت دايم و در پايان تابعيت آن كشور است كه بر پايه‌ی الگوی مهاجرت سرمايه‌گذاری در كانادا بنا شده است. اين طرح برای اولين بار در دولت بلغارستان بنيان نهاده شد و با بيش از سه سال كار مطالعاتی دولت بلغارستان و با پيگيری گروه‌های متفاوت مانند گروه‌های بانكی داخلی و خارجی، پارلمانی، اقتصاد و دارايی، مدنی، بين‌المللی به‌ويژه با به كارگيری بخش‌های حقوقی آن ها و جز اين‌ها به تصويب رسيد.

با اعلام اين برنامه، بسياري از کارآفرينان و سرمايه‌گذاران علاقه‌مند به فعاليت و تأسيس کسب و کار در اتحاديه اروپا، زمينه و فرصت مناسبي براي مهاجرت به کشورهاي عضو اتحاديه اروپا را از طريق بلغارستان پيدا کرده‌اند. در اين زمينه شركت كنكاش به عنوان پيشروترين مؤسسه ‌در امر مهاجرت، ضمن حضور در سمينارهای مختلف توجيهی و ديدارهای مكرر از كشور بلغارستان، به عنوان اولين شركت، فعاليت خود را در زمينه‌ ی خدمات عزيمت به اتحاديه اروپا از طريق سرمايه‌گذاری در بلغارستان، عرضه می كند. با يادآوری اين مطالب، سؤال ديگري که ممکن است مطرح شود اين است که «در طی فرايند مهاجرت به اتحاديه ی اروپا از طريق سرمايه‌گذاری در بلغارستان، کمک‌ها و خدمات شرکت کنکاش چه تأثيری در تسهيل اين فرايند دارد؟»

در پاسخ بايد گفت: اقدام به چنين كاری نيازمند انگيزه، ميل به خواستن، استعداد و نيز نيازمند پژوهش و برنامه‌ريزی است. همانند بازی شطرنج موفقيت در يك كسب و كار با قاطعيت شروع می شود، و با نظم و برنامه و سخت‌كوشی و تلاش كردن، می توان به نتيجه مفيد رسيد. كارآفرينان برای افزايش موفقيت، بايد اهداف و برنامه‌هاي خود را ارزيابي کرده سپس از اين اطلاعات برای ساختن و به وجود آوردن يك طرح كسب و كار جامع و درست، استفاده كنند. به اين ترتيب، می توان گفت كه در كسب و كار هيچ ضمانتی نيست، اما مؤسسان كسب و كارها می توانند با طرح يك نقشه ی مناسب و بررسي دقيق آن موفقيت خود را افزايش دهند. آنان بايد در ابتدا ضعف‌ها و قوت‌های خود را به عنوان يك كارآفرين ارزيابی کنند. اين ارزيابی ها با استفاده از شاخص‌های خاصی انجام می گيرد كه شايد هر کسی توان انجام آن را نداشته باشد. بنابراين، می توان چنين نتيجه‌گيری كرد كه شروع يك كسب و كار از جالب‌ترين عملكردهايی است كه يك فرد می تواند داشته باشد و به همين دليل بيش از 10 ميليون نفر در هر سال كسب و كار جديدی را آغاز می كنند. اما به منظور تأسيس كسب و كار جديد و ورود به حوزه‌ كارآفرينی و تضمين تداوم، استمرار و پايداری آن در طول زمان، نیاز به هدف‌گذاری، خط‌ مشی گذاری، برنامه‌ريزی و آشنايی با فرايندهای تأسيس و مديريت آن اجتناب ناپذير است. از اين‌رو، كارآفرينان بايد قبل از ورود به حوزه‌ ی كسب و كار با كسب اطلاعات لازم و انجام امكان‌سنجی های به‌موقع، نسبت به كم و كيف و شرايط كار از ابعاد مختلف (اعم از محيطی، قوانين و مقررات، صنعت، رقبا، وضعيت نيروی انسانی، منابع مالی، خدمات حمايتی و مانند آن) شناخت داشته باشند. به طور قطع اين اقدامات و ارزيابی ها از توان اغلب كارآفرينان خارج است. بنابراين، آنان بايد قبل از هر گونه اقدام عملياتی در اين مسير پيچيده، با مراجعه به مشاوران با تجربه و متخصص، ضمن كاهش ميزان مخاطرات در ورود به كسب و كار جديد، موفقيت خود را در آن تضمين كنند.

شركت مشاوران كنكاش ‌با داشتن دانش و تجربه بسيار در زمينه عرضه خدمات مشاوره‌ای به سرمايه‌گذاران و كارآفرينان مهاجر به اتحاديه ی اروپا، با توجه به وظيفه خود، همواره در صدد رفع ابهامات و توسعه اطلاعات و آگاهی های هموطنان و به‌ويژه موكلان محترم اين شركت است. اين شركت در سال 1374 فعاليت خود را با همكاری اعضای كانون وكلای كانادا، آغاز کرد. ما بر اين باوريم كه مهاجر موفق، گذشته از حرفه ‌و فن خود، بايد توشه‌ پرباری از دانش و اطلاعات در زمينه فلسفه‌ مهاجرت، مهاجر و سرزمين جديد داشته باشد. در اين زمينه شركت کنکاش طي سال‌هاي اخير، نسبت به تهيه‌ مطالب مختلف در قالب کتاب‌ها و لوح‌های فشرده، و خبرنامه‌های ماهيانه همت گماشته است. كتاب حاضر، نمونه‌ای از فعاليت‌هاي فرهنگي ـ آموزشي محصول اين شركت است كه اميد می رود سودمند واقع شود.

كتاب اروپا سرزمین ملیت ها تألیف محمود محمودی (دانلود) كه برای بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات سرمايه‌گذاران و كارآفرينان و راهنمايی عملی آنان به منظور اقدام به راه‌اندازی و مديريت كسب و كارهاي جديد در اتحاديه اروپا به نگارش در آمده، در چهار فصل تهیه شده است. فصل اول، شرایط و فرایند مهاجرت به اتحادیه اروپا را مورد توجه قرار داده است. این فصل طوری تدوین شده است که محتوای آن می‌تواند به عنوان راهنمای عملی متقاضیان مهاجرت به اتحادیه اروپا از طریق بلغارستان محسوب شود. متقاضیان مهاجرت با مطالعه این فصل می‌توانند نسبت به شرایط خود و فرایند آن جهت اقدام، اطلاعات مناسبی کسب کنند. فصل دوم، به تفصيل کشور بلغارستان را از ابعاد مختلف جغرافيايی، سياسی، اقتصادی، اجتماعی و نظایر آن، شرح داده است. با مطالعه  این فصل علاقه مندان می‌توانند از کلیت کشور بلغارستان از ابعاد مختلف شناخت نسبی به دست آورند. فصل سوم این کتاب به اتحادیه اروپا و ویزای شنگن پرداخته است. با توجه به اين که کشور بلغارستان تا سال 2011 عضو کشورهای اتحاديه اروپا خواهد شد، شناخت اتحادیه اروپا، کشورهای عضو و مزیت‌های مترتب بر آن از اهمیت زیادی برخوردار است. اخذ ویزای شنگن یکی از مزیت‌های اقامت در کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. از این رو در این فصل ويزای شنگن نیز به طور کامل توضيح داده شده است. در نهایت، فصل چهارم، به وضعيت سرمايه‌گذاری در کشور بلغارستان پرداخته است. با مطالعه این فصل علاقه مندان می‌توانند از شرایط سرمایه‌گذاری و شاخص‌های مرتبط با آن به صورت کمی کسب اطلاع کنند. 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی برنامه ی مهاجرت به بلغارستان از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با مهاجرت به بلغارستان

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش