اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری به چه معنا است؟

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری به چه معنا است؟در نظر داشته باشید که برخی از برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری در نهایت منجبر به اخذ تابعیت و پاسپورت می شوند از جمله پرتغال و بلغارستان.

اقامت سرمایه گذاری پاسپورت

اقامت دائم به چه معنا است؟

اقامت دائم ویزایی است که به دارنده کارت اقامت دائم یک کشور این اجازه را می دهد تا در همان کشور زندگی کند اما شهروند آن کشور نباشد. اقامت دائم اجازه زندگی، کار، تحصیل و دسترسی به خدمات پزشکی در آن کشور را نیز می دهد. با این وجود، دارنده کارت اقامت دائم اجازه رای دادن یا داشتن پست های دولتی را ندارد.

به منظور واجد شرایط بودن برای اخذ اقامت دائم در هر کشوری، اشخاص باید الزامات خاصی مانند تجربه کاری در آن کشور، تحصیل در آن کشور و صحبت کردن به زبان آن کشور را اجرا کنند. از سال 1986، سرمایه گذاری راه دیگری برای اخذ اقامت دائم یک کشور شد. اقامت دائم می تواند منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت آن کشور شود به شرطی که شخص برای تعداد سال مشخصی در آن کشور زندگی کرده باشد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری به چه معناست؟

 اقامت از طریق سرمایه گذاری، پروسه اخذ کارت اقامت دائم یک کشور از طریق سرمایه گذاری در اقتصاد آن کشور است.

چرا افراد برای اخذ اقامت دائم، سرمایه گذاری می کنند؟

دلایل متعددی وجود دارد از امنیت شخصی تا آزادی حرکت بیشتر. اقامت دائم دنیای جدید برای سرمایه گذاران متمول ایجاد می کند.

امنیت

اقامت دائم یک کشور امن و پایدار در مواقع ناآرامی های سیاسی می تواند جان اشخاص را نجات دهد. این بیمه، بیمه ای بسیار ارزشمند برای خانواده است.

آزادی حرکت

بسیاری از پاسپورت ها از لحاظ سفر بدون ویزا بسیار محدود هستند و دارندگان این نوع پاسپورت ها برای سفر به کشور های دیگر مجبور به اخذ ویزا هستند.  اقامت دائم به دارندگان این پاسپورت ها، آزادی حرکت بیشتری می دهد. برای مثال، دارندگان پاسپورت چینی اجازه سفر بدون ویزا به تنها 58 کشور را دارند. این در حالی است که اقامت دائم پرتغال اجازه سفر بدون ویزا به حوزه شنگن که شامل 26 کشور اروپایی است را می دهد. تفاوت در آزادی سفر پاسپورت ها به معنای تفاوت در زمان هدر رفته برای پروسه اخذ ویزا است.

کسب و کار

با داشتن اقامت دائم یک کشور، موقعیت های تجاری جدید ایجاد می شود زیرا دارنده کارت اقامت یک کشور، اجازه کار در آن کشور را دارد. همچنین با داشتن آزادی سفر بیشتر، امکان تجارت بین المللی بیشتر هم به وجود می آید.

مدیریت مالیات

اقامت دائم برای اهداف بهینه سازی مالیاتی نیز به کار برده می شود. برای مثال، بلغارستان دارای کمترین نرخ مالیات بر در آمد است. این امر به دارندگان اقامت بلغارستان این اجازه را می دهد تا سرمایه خود را بهتر و کارآمدتر مدیریت کنند.

خانواده

بیشتر برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری اجازه گنجاندن افراد خانواده در پرونده متقاضی اصلی را می دهد. این به این معنا است که سرمایه گذاران می توانند آینده بهتری را برای خود و خانواده بسازند. اقامت دائم اجازه دسترسی به خدمات درمانی، تحصیل و استایل زندگی بهتری را می دهد.

تصیل

تحصیل، پایه و اساس زندگی موفق به عنوان یک شهروند جهانی است. سرمایه گذاری برای اخذ اقامت دائم می تواند دسترسی به بهترین مدارس جهان را ارائه دهد.

کشور ها از ارائه برنامه های سرمایه گذاری چه سودی می برند؟

بیشتر کشور ها به منظور ورود سرمایه خارجی بیشتر به کشور، برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری را ارائه می دهند. کشور ها می توانند این سرمایه را در پروژه های اقتصادی و فرهنگی استفاده کنند.

کدام کشور ها، برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری دارند؟

برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری بلغارستان که با سرمایه گذاری به مبلغ 511,292 یورو در مدت 6 تا 9 ماه به دست می آید.

برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری پرتغال که با سرمایه گذاری به مبلغ 350,000 یورو در مدت 3 تا 6 ماه به دست می آید.

برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری یونان که با سرمایه گذاری به مبلغ 250,000 یورو در مدت حدودا 3 ماه به دست می آید.

برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری مالتا که با سرمایه گذاری به مبلغ 160,000 یورو در مدت 6 ماه به دست می آید.

قوانین اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری چیست؟

هر کشور قوانین خاص خودش را دارد. برای مثال، برخی از برنامه ها از متقاضی می خواهد تا چندین بار به آن کشور سفر کند. با این وجود، برخی از قوانین مشترک هستند:

-نداشتن سوء پیشینه

-نشان دادن منبع سرمایه

-سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت مانند املاک یا اوراق قرضه

تابعیت و شهروندی به چه معنا است؟

شهروندی رابطه بین شخص و کشور است که به معنای حق و حقوقی برای آن شهروند است مانند حق رای، کار، خرید خانه. همچنین شهروند یک کشور موظف به رعایت قوانین آن کشور است.

روش های سنتی اخذ تابعیت و شهروندی یک کشور و در نتیجه پاسپورت آن کشور شامل تولد، زندگی طولانی مدت در کشور و ازدواج بود. از سال 1984، برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری معرفی شدند.

تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری به چه معنا است؟

تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری به معنای دریافت تابعیت و پاسپورت یک کشور در عوض سرمایه گذاری با مبلغ مشخصی در آن کشور است. این برنامه بسیار سریع تر از برنامه های سنتی اخذ تابعیت است.

چرا مردم برای اخذ تابعیت مضاعف، سرمایه گذاری می کنند؟

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت مضاعف وجود دارد. این پروسه ممکن است چند ماه طول بکشد و منجر به تابعیت و شهروندی تا آخر عمر، پاسپورت معتبر، سفر بدون ویزا و خیلی موارد دیگر شود.

امنیت

در مواقع جنگ و ناآرامی، داشتن تابعیت یک کشور دیگر می تواند برای متقاضی و خانواده او بسیار حیاتی باشد.

آزادی حرکت

همان طور که گفته شد، بسیاری از پاسپورت ها بسیار محدود کننده هستند، مثلا پاسپورت پاکستان اجازه سفر بدون ویزا به 26 کشور را می دهد در حالی که پاسپورت قبرس اجازه سفر بدون ویزا به 145 کشور را می دهد.

آزادی تجارت بیشتر

مدیریت مالیات

تابعیت مضاعف با هدف بهینه سازی مالیاتی می تواند بسیار مفید باشد. برای مثال، برخی از کشور ها تنها بر درآمد به دست آمده در همان کشور مالیات در نظر می گیرند.

خانواده

تابعیت مضاعف زندگی را برای خانواده بسیار آسان تر و باکیفیت تر می کند. دسترسی به تحصیل، خدمات درمانی و ... از جمله این موارد هستند.

تحصیل

امکان تحصیل در یک کشور جدید، گزینه ای جدید و مهم برای انتخاب آینده فرزندان است.

چرا کشور ها برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری ارائه می دهند؟

علاوه بر جذب سرمایه خارجی بیشتر و استفاده از آن در توسعه، ایجاد شغل و ....، این برنامه ها منجر به جذب افراد با استعداد در سطح جهانی می شود.

کدام کشور ها برنامه تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری دارند؟

بسیاری از کشور ها دارای برنامه های تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری هستند و به دلیل مزایای اقتصادی این برنامه ها برای کشور ها، تعداد این برنامه ها رو به افزایش است.

تابعیت و پاسپورت قبرس که در مدت 3 ماه با سرمایه گذاری به ارزش  2,000,000 یورو به دست می آید.

تابعیت و پاسپورت دومینیکا که در مدت 3 تا 4 ماه با سرمایه گذاری به ارزش 200,000 دلار به دست می آید.

تابعیت و پاسپورت مونته نگرو که در مدت 6 ماه با سرمایه گذاری به ارزش 350,000 یورو به دست می آید.

تابعیت و پاسپورت ترکیه که در مدت 3 تا 6ماه با سرمایه گذاری به ارزش 250,000 دلار به دست می آید.


در نظر داشته باشید که برخی از برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری در نهایت منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت می شوند از جمله پرتغال و بلغارستان.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اقامت از طریق سرمایه گذاری و تابعیت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش