پست در کانادا

پست در کانادادفاتر پستی در کانادا، روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می‌کنند. بعضی از دفاتر پستی مرکزی در شهرهای بزرگ خدمات خودکار 24 ساعته عرضه می‌کنند. طی 24 ساعت شبانه روز می‌توانید با مراجعه به این دفاتر به تمبر، ترازو، جداول نرخ پستی، و جعبه‌های پستی بزرگ دسترسی داشته باشید.

ساعات کار پست در کانادا

دفاتر پستی در کانادا، روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر کار می‌کنند. دفاتر اصلی پست در شهرهای بزرگ در ساعات ناهار نیز مشغول کارند. در مناطق روستایی و شهرهای کوچک، دفاتر پست ممکن است دارای ساعات کاری متفاوت و محدودتری باشند. ساعت شروع به کار این دفاتر در ایام هفته ممکن است بین 8 تا9:30 صبح و ساعت پایان کار بین 2 تا 5 بعد از ظهر باشد یا فقط ساعاتی در صبح و شاید ساعاتی از روز دوشنبه کار کنند. بعضی از دفاتر پستی مرکزی در شهرهای بزرگ خدمات خودکار 24 ساعته عرضه می‌کنند. طی 24 ساعت شبانه روز می‌توانید با مراجعه به این دفاتر به تمبر، ترازو، جداول نرخ پستی، و جعبه‌های پستی بزرگ دسترسی داشته باشید. تمامی دفاتر پستی در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی کشور تعطیل اند. بهتر است در ساعات ناهار و بعد از ساعت 4 بعد از ظهر که زمان ارسال بسته‌های پستی موجود در دفاتر است، از مراجعه به این دفاتر خودداری کنید. روز سی‌ام ماه آوریل، آخرین روزی که کانادایی‌ها می‌توانند پرونده مالیاتی خود را ارسال کنند، دفاتر پستی تا نیمه شب باز هستند تا اظهارنامه‌های مالیاتی را مهر کنند (اگر مالیات بدهکار باشید و یک روز دیرتر از سی‌ام ماه آوریل مالیات خود را فایل کنید، باید بهره آن را بپردازید). باید از مراجعه به دفاتر پستی یک هفته قبل از این تاریخ پرهیز کرد.

 

اطلاعات عمومی پست در کانادا

هنگام ارسال نامه یا بسته پستی به موارد زیر توجه کنید:
 دفاتر پستی خدماتی به نام Priority Post Service (برای نامه‌های پستی) یا Expedited Parcel Service (برای بسته‌های پستی) ارائه می‌کنند. بسته‌های ارسالی به این روش‌ها به‌طور تضمینی (بین مقاصد معینی) روز بعد به مقصد می‌رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مقصدهای تحت پوشش با تلفن 6333-550-588-1 تماس بگیرید. روش ارزان‌تر دیگر Xpress post است که نامه یا بسته ارسالی طی دو روز به مقاصد می‌رسد. پاکت‌های پست Priority و Xpresspost بسته‌های حباب‌دار، و جعبه‌های مخصوص Xpresspost نیز موجود است.

در تمامی پست‌های هوایی بین‌المللی، برچسب پست هوایی را (که به‌طور رایگان در تمامی دفاتر پستی قابل دسترس‌اند) بر بسته یا نامه ارسالی خود بچسبانید. همچنین می‌توانید در گوشه سمت چپ و بالای نامه یا بسته خود کلمه «PAR AVION – BY AIRMAIL» را بنویسید.
 می‌توانید بسته‌ها را در دفاتر اصلی پست (از بخش General Delivery) تحویل بگیرید.

صندوق‌های پست، قرمز رنگ با نوشته‌های سفید هستند. بیش‌تر صندوق‌های پست دارای زبانه دستگیره دارند (که ممکن است از بالای صندوق قابل رویت نباشد) و باید به عقب کشیده شوند تا دریچه صندوق باز و نامه‌های پستی به داخل آن انداخته شود. صندوق‌های پست در ایستگاه‌های راه‌آهن، فرودگاه و سالن هتل‌ها نیز وجود دارد. بسته‌های پستی از خانه‌های شخصی، دفاتر پستی و کسب و کارهای مختلف نیز جمع‌آوری می‌شود.

در حومه شهر و بعضی از مناطق روستایی ممکن است صندوق پستی وجود نداشته باشد، پستچی ها، نامه‌ها و بسته‌های پستی را جمع‌آوری می‌کنند. در برخی از مناطق، به‌ویژه مناطقی که خانه‌های مجلل با راه ورودی طولانی دارند، صندوقهایی برای گذاشتن و برداشتن نامه‌ها و بسته‌های پستی، در ابتدای راه ورودی قرار دارد. صندوق‌ها دسته‌ای آهنی دارند که اگر بالا باشد نشان دهنده آن است که در صندوق نامه یا بسته‌ای برای ارسال موجود است پستچی باید آن را تخلیه کند. در مجتمع‌های آپارتمانی، معمولا در سالن ورودی ساختمان ردیفی از صندوق‌های پستی قرار دارد. در حومه ی شهر فقط یک بار در روز بسته‌های پستی تحویل داده یا جمع‌آوری می‌شود. در حالی که در مراکز شهر روزانه چندین بار نامه‌ها و بسته‌های پستی جمع آوری می‌شوند. در روزهای هفته, آخرین زمان جمع‌آوری نامه‌ها ساعت 6 بعدازظهر و در تعطیلات آخر هفته ممکن است زودتر انجام گیرد. در اکثر مناطق تحویل‌نامه و بسته‌های پستی یک بار در روز انجام می‌گیرد که ممکن است صبح یا بعد از ظهر باشد، البته به استثنای روزهای یکشنبه و تعطیلات. در بعضی از مناطق روستایی دوردست، نامه‌ها و بسته‌های پستی تحویل داده نمی‌شوند و دریافت کننده باید به دفتر پستی محل خود مراجعه و آن را تحویل بگیرد. در قسمت‌های تازه ساز حومه شهر، ممکن است که نامه‌ها و بسته‌های پستی در منازل تحویل داده نشود. در این مناطق صندوق‌های بزرگی حاوی صندوقهای کوچکتر قفل دار در انتهای هر خیابان قرار داد. هر یک از این صندوقهای کوچک مربوط به خانه معینی است و تمامی مرسولات پستی خانه مورد نظر در صندوق مربوطه انداخته می‌شود.

در اکثر مناطق می‌توانید صندوق پستی اجاره کنید. این صندوق در واقع جعبه قفل داری در یک پستخانه یا دفتر پستی است. صندوق‌های پستی اندازه‌های متفاوت دارند و هزینه اجاره آن‌ها سالیانه 89 دلار تا 599 دلار است.

وقتی که بسته‌ای را با پست از خارج دریافت می‌کنید ممکن است عوارض گمرکی هزینه ترخیص و تحویل (در صورتی که به کالای مورد نظر این هزینه‌ها تعلق بگیرد) توسط پست دریافت شود. برای بسته‌هایی که عوارض گمرکی به آن‌ها تعلق می‌گیرد، مامور گمرک صورت حسابی به آن ضمیمه می‌کند که نرخ عوارض گمرکی و مبلغ قابل پرداخت در آن مشخص شده است.

در کانادا اکثر نامه‌ها و بسته‌های پستی به سرعت و با استفاده از آدرس و کد پستی کامل، با ماشین تفکیک می‌شوند. هر حرف کدپستی معنای مربوط به خود را دارد. سه کاراکتر اول (FSA یا Forward Sortation Area) نامیده می‌شود منطقه جغرافیایی خاصی را نشان می‌دهد. اولین کاراکتر (همیشه یک حرف است) به یک استان یا منطقه خاص اشاره می‌کند. کاراکتر دوم (همیشه یک عدد است) تعیین می‌کند که نامه یا بسته ارسالی مربوط به یک منطقه شهری یا حومه شهر است. کاراکتر سوم (همیشه یک حرف است) مشخص می‌کتد که بسته ارسالی باید به کدام پستخانه یا دفتر پستی در شهر یا حومه آن برود. سه کاراکتر بعدی (LDU یا Local Delivery Unit) کمک می‌کند تا بسته پستی به محل معینی مانند قسمتی از شهر (بلوک یا ناحیه خاصی از شهر) مرکز تجاری یا ساختمان اداری بزرگی در شهر، یا محله‌ای در حومه شهر تحویل داده شود. در حومه شهر ممکن است آدرس نوع دیگری باشد. مثلا به‌صورت آدرس صندوق پستی موجود یک پستخانه یا آدرس راه روستایی مانند RR #3, S45 C67، در واقع در جاده روستایی قید شده صندوق‌های قفل داری قرار دارند و شماره RR بیانگر جاده‌ای است که پستچی باید به آن جا برود، S بیانگر محل بلوک و صندوق و C نشانگر شماره صندوق اختصاص داده شده به گیرنده می‌باشد.
 حروف اختصاری هر استان یا نواحی که قبل از کدپستی واقع می‌شود به‌شرح زیر است:


 آلبرتا                                  AB
 بریتیش کلمبیا                     BC
 مانیتوبا                              MB
 نیوبرانزویک                          NB
 نیوفاندلند و لابرادور               NL
  نواحی شمال غربی            (NT Northwest Territories)
 نوااسکوشیا                         NS
 نانوات                                 NU
 انتاریو                                 ON
 پرنس ادوارد آیلند                   PE
 کبک                                   QC
 ساسکاچوان                        SK
 ناحیه یوکان                         YT


جهت ارسال بسته‌های 10، 25، 50 یا 100 تایی، تمبر نخرید و به جای آن از ماشین های خودکار فروش تمبر استفاده کنید. این ماشینها را می‌توان در داخل یا خارج پستخانه‌ها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس یا قطار، داروخانه‌ها، بانک‌ها، کیوسک‌های روزنامه فروشی یا هتل‌ها یافت. در بسیاری از پستخانه‌ها دستگاه‌های ویژه‌ای وجود دارند که می‌توانید علاوه بر تمبرهای معمولی، تمبرهای پست سریع، کارت پستال، و پاکت‌های تمبر شده را با استفاده از آن‌ها خریداری کنید. دستگاه‌های مخصوص فروش تمبر، سکه، اسکناس، کارت‌های بانکی و کارت‌های اعتباری را برای پرداخت هزینه می‌پذیرند.

در صورتی که بسته یا نامه‌ای را بدون تمبر کافی ارسال کنید، آن بسته یا نامه بازگردانده می‌شود. اگر بسته یا نامه آدرس فرستنده (یا آدرس برگشت که در گوشه سمت چپ بالا پاکت نامه نوشته می‌شود) نداشته باشد، ارسال انجام می‌شود ولی باقیمانده مبلغ تمبر به علاوه هزینه اداری آن، از گیرنده دریافت خواهد شد.

می‌توانید حواله‌های پولی داخلی به ارزش 1 سنت تا 999 دلار و 99 سنت را با هزینه ثابت 3 دلار و 95 سنت از پستخانه‌ها خریداری کنید. حواله‌های پولی بین المللی را نیز می‌توانید به دلار کانادا، دلار آمریکا و پوند انگلیس برای کشورهای معینی بخرید. هزینه حواله‌های بین‌المللی بستگی به میزان حواله و کشور مقصد دارد و ممکن است 4 دلار و 95 سنت برای آمریکا و 5 دلار و 50 سنت برای انگلستان باشد، حداکثر میزان حواله پول پستی برای انگلستان 100 پوند است.

ارسال مطبوعات نابینایان تا وزن 7 کیلوگرم به مقاصد داخلی و بین المللی رایگان است. بدین منظور باید روی بسته ارسالی و در محل مخصوص الصاق تمبر (گوشه بالا و سمت راست جلوی پاکت نامه یا بسته ارسالی) عبارت «Literature for the Blind» نوشته شود.

همچنین پست کانادا نامه‌هایی را که به بابانوئل (Santa Claus) ارسال می‌شود، پاسخ می‌دهد (چه جالب) آدرس بابانوئل عبارت است از:
 Santa Claus, North Pole, Hoh Oho, Canada

 

ارسال مدارک مهم و با ارزش از طریق پست کانادا

پست در کانادا خدماتی به‌شرح زیر برای ارسال نامه‌ها و مدارک مهم و با ارزش ارائه می‌کند:

پست سفارشی (Registered Post): در صورتی که نیاز به تاییدیه دریافت از سوی گیرنده دارید، می‌توانید از این نوع پست استفاده کنید. معمولا پست سفارشی برای ارسال مدارک حقوقی، صورتحساب مالی و نامه‌های مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد. وضعیت بسته ارسالی را می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفن مربوطه و شماره سریال موجود در رسید ارسال بسته پیگیری کنید. هزینه پست سفارشی 5/6 دلار به علاوه ی مخارج پستی است و جبران خسارت تا سقف 100 دلار را شامل می‌شود.

پست سفارشی تضمینی (Security Registered Post): اگر اطمینان و بیمه بیش‌تری می‌خواهید می‌توانید از پست سفارشی تضمینی برای ارسال نامه‌ها و بسته‌های پستی به مقاصد داخلی، آمریکا و مقاصد بین المللی استفاده کنید. مطبوعات ویژه نابینایان را نیز می‌توان با این روش ارسال کرد. در این روش رسید پست و تاییدیه دریافت از سوی گیرنده در صورتی که فرستنده آن را درخواست کرده باشد داده می‌شود. می‌توانید تا سقف 5000 دلار نیز بسته ارسالی خود را بیمه کنید (باید بابت هر 100 دلار 55 سنت پرداخت نمایید). از طریق شماره تلفن رایگان 6333-550-888-1 یا اینترنت می‌توانید وضعیت بسته یا نامه ارسالی را پیگیری کنید. حداکثر وزن مجاز بسته‌های ارسالی با پست سفارشی تضمینی، 30 کیلوگرم است و هزینه ارسال به وزن، اندازه و مقصد بستگی دارد.

بیمه: کالاهای شکستنی را فقط می‌توان در مقابل گم شدن بیمه کرد و در واقع بیمه خسارت دیگری را قبول نمی‌کند. میزان حداکثر بیمه به مقصد بستگی دارد. به‌عنوان مثال میزان حداکثر بیمه  5000 دلار برای پست‌های سفارشی داخلی و 1000  دلار برای بسته‌های پستی زمینی/دریایی و هوایی به مقصد آمریکاست.

اعلام وصول بسته پستی یا Advice of Receipt) AR): با استفاده از این سرویس امضای گیرنده به فرستنده داده می‌شود. در واقع فرد هنگام پست کردن بسته یا نامه خود و در مواردی تا دو سال بعد از فرستادن مرسوله می‌تواند، کارت یا برچسب AR را خریداری کند. در صورتی که هنگام ارسال بسته کارت یا برچسب مورد نظر را بخرید، این کارت یا برچسب به بسته پستی الصاق می‌گردد. هنگام تحویل بسته به گیرنده، از او امضا گرفته می‌شود و رسید بسته پستی ارسال می‌گردد. اگر بعد از ارسال کارت یا برچسب AR را بخرید، این کارت برای پستخانه ی مربوطه فرستاده می‌شود و از تحویل گیرنده بسته روی کارت AR امضا گرفته می‌شود. هزینه استفاده از این سرویس هنگام پست بسته 1 دلار و 57 سنت است. تنها در صورتی که از پست سفارشی برای ارسال آمریکا یا مقاصد بین المللی استفاده شود، می‌توان کارت یا برچسب AR را خریداری نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط با پست در کانادا

آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آینده ای در کانادا دارد؟ مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش