مهاجرت غیر سرمایه گذاری آمریکا ویزای EB3

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کاری EB3 برای نیروهای متخصص، کارگران ماهر و کارگران ساده مناسب است. البته متقاضیان دریافت ویزای EB3 باید از وزارت کار ایالات متحده ی آمریکا، مجوز کار دریافت کنند. تنها دو استثنا در این زمینه وجود دارد که مربوط به پرستاران و فیزیوتراپ ها است.

نگاه کلی به ویزای کاری EB3 

 

ویزای کاری EB3  برای افراد زیر مناسب است:

  1. نیروهای متخصص که دارای یک مدرک لیسانس در آمریکا یا معادل آن در خارج از آمریکا هستند این افراد الزاما به تجربه کاری نیاز ندارند.
  2. کارگران ماهر با حداقل دوسال سابقه کاری و یا دو سال مدرک فنی و حرفه ای.
  3. کارگران ساده که کمتر از دو سال تجربه کاری یا مدرک فنی و حرفه ای دارند.

 

برای همه مشاغل به غیر از پرستاران و فیزیوتراپ ها نیاز به دریافت اجازه کار وجود دارد.

متقاضیان دریافت ویزای EB3 باید از وزارت کار ایالات متحده آمریکا، مجوز کار دریافت کنند. تنها دو استثنا در این زمینه وجود دارد که مربوط به پرستاران و فیزیوتراپ ها است؛ چرا که وزارت کار آمریکا اعلام کرده افراد آمریکایی کافی که مشتاق یا قادر باشند مشاغل پرستاری و فیزیوتراپی را انجام دهند، وجود ندارند.

دلیل نیاز به کسب مجوز کار این است که اگر یک نیروی کار آمریکایی واجد شرایط برای شغلی وجود داشته باشد، یک شرکت اجازه نخواهد داشت یک نیروی کار خارجی را استخدام کند. هنگام درخواست مجوز کار، کارفرما باید تضمین کند که بازار کار را سنجیده و هیچ نیروی کار آمریکایی دارای گرین کارت و یا پناهنده آمریکایی که قادر و مشتاق به انجام این شغل باشد، پیدا نکرده است. اگر این درخواست نامه تایید شود، وزارت کار آمریکا تایید می کند که چنین نیروی کاری در منطقه مورد نظر در آمریکا وجود ندارد و کارفرما می تواند پرونده نیروی کار خارجی را به جریان بیاندازد و متقاضی را به صورت تمام وقت استخدام کند.

  

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت غیرسرمایه گذاری آمریکا و مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 


درباره ی مهاجرت غیر سرمایه گذاری آمریکا و ویزای EB3 بیشتر بخوانید:

 

دریافت خبرنامه کنکاش از طریق کانال تلگرام عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش