مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکامهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری یک روش مناسب برای به دست آوردن گرین کارت است. زیرا به استثنای موارد بسیار اندک، برای افرادی که از توان سرمایه گذاری برخوردارند و واجد برخی شرایط اساسی نیز می باشند، این روش تنها راه اخذ گرین کارت به روش مستقیم و تضمین شده است.

شرکت کنکاش در حال حاضر برای این برنامه اقدام نمی کند.


مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا

پس از دو بار تمدید کوتاه مدت پیاپی پس از زمان انقضای اولیه برنامه EB-5 در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶، برنامه EB-5 سرانجام در ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ به پایان میرسد. از آن پس، دپارتمان امنیت ملی آمریکا، پیشنهاد می کند که حداقل مبلغ سرمایه گذاری لازم برای تمامی متقاضیان جدید این برنامه افزایش یابد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری استاندارد برای ایجاد کسب و کار در مناطق غیر از کم جمعیت، از 1 میلیون دلار آمریکا به 1.8 میلیون دلار افزایش می یابد و حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای بیزنس های که در مناطق کم جمعیت ایجاد شوند و یا سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای، از 500 هزار دلار به 1.35 میلیون دلار افزایش خواهد یافت.

ایالات ‌متحد امریکا، معروف به سرزمین فرصت‌ ها هرساله پذیرای تا ۱۰ هزار مهاجر سرمایه‌گذار با روش‌ EB-۵ است و هزاران مهاجر دیگر با روشهای دیگر مثل E2 و...میباشد.

ایالات متحده امریکا

 

ایالات متحده امریکا به عنوان اولین قدرت اقتصادی جهان با بزرگترین منابع طبیعی و صنایع پیشرفته به مقصدی رویایی برای بسیاری از این افراد تبدیل شده است. کنگره آمریکا در سال 1990 برنامه سرمایه گذاری را جهت کنترل مهاجرت های غیر قانونی به آمریکا و نیز جذب سرمایه های خارجی به تصویب رساند. دریافت ویزای آمریکا از طریق سرمایه‌گذاری یک روش مناسب برای به دست آوردن گرین کارت است. زیرا به استثنای موارد بسیار اندک، برای افرادی که از توان سرمایه گذاری برخوردارند و واجد برخی شرایط اساسی نیز می باشند، این روش تنها راه اخذ گرین کارت به روش مستقیم و تضمین شده است.
در حال حاضر هر ساله تعداد ۱۰,۰۰۰ سرمایه گذار خارجی تحت این نوع سرمایه گذاری می توانند گرین کارت دریافت کرده و به همراه تمامی اعضاء خانواده به آمریکا مهاجرت نمایند.
جهت دریافت اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری می بایست مبلغ یک میلیون دلار سرمایه گذاری نمود، ولی دولت آمریکا بطور موقت و آزمایشی میزان سرمایه گذاری در مناطق محروم با نرخ بیکاری بالا را به میزان ۵۰۰,۰۰۰ دلار کاهش داده است.


در این روش سرمایه گذاری دو گزینه وجود دارد:

 ویزای EB-5

 

روش های اقدام مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا - روش  EB-5:

 الف) سرمایه‌گذاری در یک کسب‌ و کار جدید (با نظارت و مدیریت مستقیم سرمایه‌ گذار)

 • حداقل سرمایه‌گذاری به مبلغ ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار در هر نقطه از امریکا، و یا
 • سرمایه‌گذاری به مبلغ حداقل ۵۰۰,۰۰۰ دلار در یکی از مناطق محروم یا در مناطقی با نرخ بیکاری بالا
 • استخدام ۱۰ شهروند امریکایی توسط سرمایه‌گذار در هر یک از روشهای انتخابی فوق
   

ب) سرمایه‌گذاری در یکی از مراکز منطقه‌ای مورد تایید دولت امریکا (با نظارت مستقیم مجریان پروژه‌های منطقه‌ای)

 • حداقل سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ دلار در یکی از پروژه‌های منطقه‌ای و عودت آن به سرمایه گذار پس از پنج سال و یا زودتر
 • استخدام ۱۰ شهروند امریکایی توسط مجریان پروژه‌های منطقه‌ای
 • اطمینان از فعال بودن پروژه مورد نظر
   

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا:

 • امکان گرفتن گرین کارت و پاسپورت برای همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال،
 • امکان اقدام برای دریافت گرین کارت بستگان درجه یک به ‌محض دریافت پاسپورت خود،
 • ملزم نبودن به اثبات مدیریت، تخصص و تحصیلات،
 • ملزم نبودن به دانستن زبان انگلیسی،
 • ملزم نبودن به سکونت در منطقه‌ای که سرمایه‌گذاری صورت می گیرد،
 • دارایی شخص متقاضی می‌تواند از طریق ارث، هدیه یا سایر درآمدهای قانونی باشد،
 • امکان سفر به بیش از ۱۷۲ کشور بدون ویزا

نقشه زیر نشان می دهد با داشتن پاسپورت آمریکا به چه کشورهایی می توانید بدون ویزا سفر کنید و برای چه کشورهایی به ویزا نیاز خواهید داشت.

 

 

شرایط اخذ اقامت آمریکا به روش سرمایه گذاری:

o       اقامت ۲۱ ماهه جهت تقاضای گرین کارت دایم،

o       داشتن حداقل ۳ سال اقامت در یک دوره ۵ ساله جهت دریافت پاسپورت

 

توضیح مهم 1:

لازم است متقاضیان و سرمایه گذاران توجه داشته باشند که مکان انتخابی شان برای شروع زندگی در آمریکا به هیچ عنوان ارتباطی با محل قرار گرفتن پروژه ندارد. سرمایه گذاران به هیچ عنوان نیازی به حضور روزانه در پروژه ندارند و میتوانند آزادانه در هر کجای خاک ایالات متحده آمریکا زندگی نمایند. ۲۱ ماه بعد از ورود سرمایه گذار به خاک امریکا، شرایط ویژه (پس از تائیید I-829 ازسوی اداره مهاجرت) از روی گرین کارت سرمایه گذاران برداشته می شود و آنها می توانند گرین کارت دائم خود را دریافت نمایند.

 

توضیح مهم 2:

سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند که گرین کارت دریافتی، یک گرین کارت مشروط میباشد و این بدان معنا است که سرمایه گذاری باید تعداد ۱۰ فرصت شغلی چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ایجاد نماید و دولت آمریکا این مورد را بعد از ۲۱ ماه از ورود سرمایه گذار به خاک آمریکا بررسیخواهد نمود و اگر پروژه انتخابی این تعداد فرصت شغلی را ایجاد نموده باشد سرمایه گذار قادر خواهد بود که گرین کارت مشروط خود را تبدیل به گرین کارت دائم نمائد. همانطور که ملاحظه مینمائید انتخاب پروژه موفق یکی از اصلی ترین ارکان مهاجرت به آمریکا محسوب میگردد. لذا لازم است سرمایه گذاران عزیز در این راه از مشاورین متخصص بهره گیرند تا در آینده به این سرمایه گذاری افتخار کنند.
از آنجا که ارائه خدمات به متقاضیان ویزای سرمایه‌گذاری یا متقاضیان سایر ویزاها که علاقه‌مند به راه‌اندازی کسب و کار جدید در آمریکا هستند یکی از برنامه‌ها و سرویس‌های مطرح و جدی شرکت کنکاش است و با توجه به شعار و هدف اصلی ما که تحقق یک مهاجرت موفق برای متقاضیان است، این شرکت با بهره‌گیری از راهنمایی‌های مشاورین متبحر، اقدام به ارائه این خدمات به متقاضیان محترم نموده است.
در حال حاضر مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری ساده ترین راه موجود جهت اخذ اقامت دائم در کشور ایالات متحده آمریکا است. شرکت کنکاش با پشتوانه تجارب موفق خود در امر مهاجرت در زمینه خدمات سرمایه گذاری در ایران راه شما را جهت اخذ اقامت دایم از طریق سرمایه گذاری هموار می سازد.

 

اقامت امریکا با روش سرمایه گذاری E2:

E2 یک ویزای اقامت غیرمهاجرتی است که به افراد علاقمند سرمایه گذاری در آمریکا اجازه می دهد برای مدیریت سرمایه گذاری E2 خود اقامت موقت آمریکا را دریافت و با خانواده خود در آنجا زندگی کنند. ایران از سال 1957 دارای پیمانی با آمریکا است که بر اساس آن افرادی که تبعه ایران هستند میتوانند به واسطه ان قرار داد برای این ویزا اقدام نمایند.
در صورتی که از زاویه ای باز تر به فلسفه کلی اعطای این ویزا نگاه کنیم, E2 سالها پیشتر برای اطمینان امریکا جهت اشنایی و موفقیت متقاضییان به محیط کار و زندگی وهمچنین اگاهی به تمایل انها جهت انتقال قدم به قدم سرمایه های خود و...  تعریف شده است. بر خلاف EB5 امروزه , متقاضیان فراوانی بوده و  هستند که تمایل به سرمایه گذاری 1,000,000 $ ویا 500,000 $ در ابتدا ورود ندارند, لذا امروزه متقاضی میتواند با سرمایه گذاری حتی 100,000 دلاری با به راه اندازی شغلی کوچک زندگی خود را در امریکا شروع کرده و با نشان دادن موفقیت پله کانی, اقامت موقت را سالیان سال تمدید کرده تا زمانی که روزنه ای جهت تبدیل ان به اقامت و گرین کارت دائم از جمله EB5 پیدا کنند که این نیز امری غیر قابل تصور نیست.

 

ویژگیهای اقامت سرمایه گذاری به آمریکا از طریق E2:

 • بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • بدون نیاز به تحصیلات عالی
 • بدون شرط سنی
 • سرعت بسیار بالای اخذ ویزا حدود ٦ ماه پس از ارائه کلیه مدارک
 • شرایط مالی پایین نسبت به سایر روشهای مهاجرت سرمایه گذاری
 • اعطای ویزا به فرزندان تا ٢١ سال
 • قابلیت تمدید ویزای دریافتی برای همیشه
 • قابلیت اقدام برای گرین کارت پس از ورود 
 • صدور اجازه کاردر هر شغلی جهت همسر و نه فرزندان
 • مدیریت سرمایه گذاری با سرمایه گذار

عدم تعیین مبلغ مشخص برای سرمایه گذاری (اما بر این موضوع تصریح شده که مبلغ سرمایه گذاری می بایست متناسب با نوع کسب و کار تعریف شده در طرح شغلی ارائه شده بوده و درآمد حاصل از این سرمایه گذاری بتواند علاوه بر تامین هزینه خانواده ، به رونق و ادامه حیات ان تا به استخدام در اوردن دیگران نیز باشد.)

 

محدودیتهای ویزای اقامت سرمایه گذاری E2:

انجام و راه اندازی بخشهای مهمی از سرمایه گذاری قبل از صدور ویزا ( زمان مصاحبه می بایست نشان دهید که سرمایه گذاری انجام شده و شما در صورت دریافت ویزا برای مدیریت کار در محل حاضر خواهید شد)

صدور ویزای یک بار ورود برای متقاضیان ایرانی (در صورت نیاز به خروج از امریکا, می بایست دوباره با در دست داشتن کپی پرونده اولیه به سفارت آمریکا مراجعه کرده و درخواست ویزای ورود مجدد نمائید) البته امریکا سعی بر برداشتن این قانون دارد.
عدم تجدید ویزای اقامت امریکا جهت فرزندان بالای 21 سال
بر اساس قوانین مهاجرت و اقامت آمریکا، فرزندان تا زمانی که سن آنان به 21 سال نرسیده و مجرد باشند، جزو خانواده بحساب می ایند. اگر متقاضی فرزندی مجرد و 18 ساله داشته باشد، حداکثر زمانی که ایشان می تواند تحت ویزای پدر / مادر قرار گیرد 3سال خواهد بود. در نتیجه پس از رسیدن ایشان به 21 سالگی، در صورتی که فرزند در آمریکا حضور داشته باشد می بایست یا شخصا و به صورت مستقل وضیعیت مهاجرتی خود را به یکی از روش های موجود تبدیل کرده و یا آمریکا را ترک کند.
افسرهای سفارتخانه ها کاملا به این موضوع و مشکلات پیش روی خانواده ها واقف هستند و از این روی نمی خواهند زمینه احتمال حضور غیرقانونی افراد را در امریکا فراهم نمایند, لذا هرچه سن فرزندان به 21 سال نزدیک تر باشد، احتمال دادن ویزای اولیه به آنان کمتر می شود.

 

مراحل درخواست ویزای اقامت سرمایه گذاری E2:

انتخاب وکیل مهاجرت امریکایی و نه مشاورین، جهت شروع و هماهنگی های لازم (کنکاش با تیم های حرفه ای خود در تهران، نیویورک، لوس آنجلس و شیکاگو اماده پاسخ گویی به سوالات شما است)


مشخص شدن کسب و کار مورد نظر و متعاقبا اجرایی نمودن ان (بخش مهمی از تیم ما را متخصصین طراح اولیه تا نهایی کردن طرح شغلی، ارائه مشاوره های تخصصی جهت خرید و راه اندازی مشاغل، مطالعه حرفه ای قراردادها و دیگر سرویسهای مورد نیاز این نوع پرونده ها تشکیل داده اند)


طراحی سناریو و اماده کردن پرونده (تهیه و به روز کردن کلیه مدارک شغلی فعلی متقاضی شامل صورتحسابهای بانکها، مدارک ثبت شرکت، قبوض پرداخت مالیات ها، قبوض پرداختی بیمه کارمندان، صورتهای سود و زیانهای 5 سال گذشته و.... به طور کلی مدارک ثابت کردن مدیریت مالی, انسانی و... البته مدارک تحصیلی و مدیران متفاوت مباشند)


اضافه کردن مدارک ثبت شرکت یا موسسه، افتتاح حساب بانکی، کد مالیاتی، طرح توجیهی شغل مورد نظر، قرار دادهای اجاره محل کسب درامریکا و در نهایت، نهایی کردن و یکپارچه کردن کل پرونده توسط همکاران کنکاش و ارائه ان به ویزا پست مربوطه.
و در نهایت مصاحبه در سفارت آمریکا که خود موضوع حائز اهمیت دیگری است.


مصاحبه و قبولی پرونده و صدور ویزا و یا عدم صدور ان کاملا بسته به افسر پرونده در سفارت امریکا دارد. گذشته از ارائه یک پرونده قوی و منطقی, امادگی و تسلط و شناخت متقاضی به پرونده و قوانین E2 در انجام مصاحبه نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد. اگر چه تنظیم پرونده توسط متخصصین بر اساس استانداردهای مورد قبول سفارت شانس موفقیت را افزایش می دهد ولی افسر کنسولی به موارد زیر توجه و تسلط دارد.

 

 • باور این که فعالیت کسب و کار خریداری شده واقعی بوده و درآمد آن بیشتر از هزینه های زندگی متقاضی و خانواده اش است.
 •  متقاضی به اندازه کافی در کشور خود وابستگی دارد که پس از مدت موقت ویزا به کشور خود بازگردد
 • اطمینان از توانمندی متقاضی در انجام وظایف در امور مدیریت کسب و کار در نظر گرفته شده
 • تسلط به زبان انگلیسی برای متقاضییانی که نوع کسب و کار و موضوع فعالیتشان نیاز به زبان انگلیسی دارد
 • اطمینان از اینکه تجربه و یا تحصیلات شما اهرم اصلی موفقییت شما در کسب و کارتان خواهد بود
 • شغل مورد نظر از لحاظ بکارگیری نیروی انسانی محدود به شما و یا اعضای خانواده تان نباشد
 • طرح شغل ارائه شده نمایانگر پیشرفت و بزرگ شدن باشد.

 

امتیاز برنامه مهاجرتی آمریکا

برای اطلاع از نجوه محاسبه شاخص به مقاله مقایسه برنامه های مهاجرتی مراجعه کنید.

لطفاً برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به آمریکا، اقامت و یا شهروندی از طریق سرمایه گذاری در آمریکا و دریافت اقامت امریکا با مشاوران کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش