مهاجرت به یونان

مهاجرت به یوناناقامت یونان از طریق سرمایه گذاری از راه‌های متفاوت امکان‌پذیر است: خرید ملک مسکونی یا سرمایه‌گذاری حداقل مبلغ 300,000 یورو در یک کسب‌وکار و یا شراکت با افراد بومی. اگر شما مایل به زندگی، کار و تحصیل در اروپا هستید یونان گزینه‌ی مناسبی است.

کشور یونان به ‌عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادگاه دموکراسی، کشوری آرام با دسترسی آسان به اروپا است. اگر شما مایل به زندگی، کار و تحصیل در اروپا هستید یونان گزینه‌ی مناسبی است. گرفتن اقامت این کشور از راه‌های متفاوت امکان‌پذیر است. طبق قانون 4146 مصوب، یونان از سال 2013 اقدام به جذب سرمایه‌های خارجی کرده است.

 


روش های مهاجرت سرمایه گذاری یونان:

الف) خرید ملک مسکونی به ارزش حداقل 250,000 یورو

ب) سرمایه‌گذاری حداقل مبلغ 300,000 یورو در یک کسب‌وکار و یا شراکت با افراد بومی 

گزینه های سرمایه گذاری در املاک برنامه ویزای طلایی یونان

تنها با مبلغ 250 هزار یورو متقاضیان واجد شرایط می توانند یکی از دو گزینه زیر را انتخاب کنند:

 • سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 هزار یورو در یک ملک مسکونی

 • امضای اجاره نامه ای به مدت حداقل 10 سال در یک هتل یا اقامتگاه توریستی دارای اثاثیه. قرارداد باید شامل یک پرداخت واحد برای اجاره به مبلغ حداقل 250  هزار یورو باشد.

دریافت و حفظ اقامت دائم یونان، مشروط است. سرمایه گذار باید در طول دوره اقامت، مالکیت ملک خود را بصورت قانونی حفظ کرده و ملک را نگهداری کند. چنانچه سرمایه گذار تصمیم بگیرد ملک خود را به یک تبعه غیر اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می تواند برای اخذ اقامت یونان اقدام کند اما حق اقامت سرمایه گذار اولیه از بین می رود. این مساله بدین معناست که سرمایه گذاران خارجی برای حفظ اقامت دائم یونان باید صاحب ملکی به نام خود باشند.

مانند بسیاری از برنامه های اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری که گزینه سرمایه گذاری در املاک را به متقاضیان ارائه می کنند، متقاضیان برنامه ویزای طلایی یونان مجبور به اقامت فیزیکی در طول سال در یونان نیستند اما حق زندگی، کار و تحصیل در هر نقطه از یونان را حفظ می کنند.

متقاضی و خانواده وابسته او می توانند پس از 7 سال متوالی اقامت در یونان، تابعیت این کشور را دریافت کنند و تابعیت مضاعف آنان نیز به رسمیت شناخته خواهد شد.

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری یونان:

 • امکان اقدام برای فرزندان 21 سال
 • آزادی مسافرت، اقامت، تجارت و تحصیل به هر یک از کشورهای عضو شنگن
 • ملزم نبودن به سکونت در این کشور
 • ملزم نبودن به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 • معاف از پرداخت مالیات سالانه
 • تضمین اجاره آپارتمان یا خانه از طرف دولت
 • سهولت در تمدید اقامت پس از 5 سال
 • امکان فروش ملک و اقامت به فرد خارجی دیگر
 • راه‌اندازی هر شغلی در صورت تمایل
 • مسافرت به 155 کشور بدون ویزا

  

دریافت شهروندی و پاسپورت یونان:

بعد از 7 تا 8 سال زندگی مستمر در یونان، می توان برای اخذ پاسپورت اقدام کرد. دانستن زبان یونانی و قبول شدن در امتحان زبان یونانی نیاز است.

نقشه زیر نشان می دهد با داشتن پاسپورت یونان به چه کشورهایی می توان بدون ویزا سفر کرد.


 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت سرمایه گذاری یونان با مشاوران و کارشناسان مهاجرتی ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 


مطالب مرتبط با مهاجرت به یونان

ویزای طلایی یونان: ارزان ترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا اگر پول دارید، ویزا می گیرید؛ مقامات یونانی به دنبال سرمایه گذاران در میان پناهندگان سوری شهروندی از طریق سرمایه گذاری چیست؟ مهاجرت سرمایه گذاری کشورهای مختلف دریافت ویزای طلایی از طریق خرید ملک در کدام کشورهای اروپایی امکان پذیر است؟ مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک مهاجرت به یونان
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش