مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

اقامت قبرس از طریق سرمایه گذاری

 مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس، یکی از روشهای مناسب به منظور اخذ اقامت دائم این کشور و اتحادیه اروپا است.  مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس بسیار ساده و با سرعت بالا مقصد محبوب متقاضیان زیادی بوده است. از زمان باز شدن درب های اروپا به روی قبرس،  این کشور نیز دروازه ای برای سرمایه گذاران خارجی جهت مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری در قبرس و ورود به اتحادیه اروپا محسوب می شود.

با توجه به برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری این کشور، قبرس صدور شهروندی کامل را ظرف مدت حداکثر 2 تا 3 ماه تضمین کرده است. زمانبندی کوتاه، این برنامه را در زمره  ی برنامه های جذاب و قابل توجه قرار داده است. نکته قابل توجه این برنامه، آزادی در جابه جایی بین اتحادیه اروپا است. دارندگان پاسپورت این کشور می توانند به صورت آزادانه در هر قسمتی از اتحادیه اروپا زندگی و یا کار کنند. ضمناً از دریافت ویزا برای ورود به کانادا نیز معاف هستند.

 

قبرس

 

شرایط مهاجرت سرمایه گذاری به قبرس:

در حال حاضر مهاجرت ، اقامت و یا شهروندی  قبرس از طریق سرمایه گذاری  با خرید ملک امکان پذیر است.

1-  با خرید ملک به ارزش 2,000,000 یورو  و نگهداری آن به مدت 3 سال ابتدا اقامت موقت و کمتر از 3 ماه پاسپورت صادر می شود.

2- با خرید ملک به ارزش 300,000 یورو و ایجاد سپرده بلند مدت در یکی از بانکهای قبرس به مبلغ 30,000 یورو به مدت 3 سال،  اقامت دائم صادر می شود که در سال ششم می توان درخواست شهروندی و دریافت پاسپورت کرد. 

 

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری قبرس:

اخذ اقامت کشور قبرس از طریق سرمایه گذاری، دارای مزایای زیر است:

  • کشور قبرس به دلیل اروپایی بودنش و مالیاتهای پایینی که دارد گزینه مناسبی برای زندگی است.
  • هیچ کشوری در اروپا به این سرعت شهروندی و پاسپورت ارائه نمی دهد. ( حدود سه ماه)
  • دریافت اقامت دائم ظرف مدت 2 ماه و دریافت پاسپورت یک تا دو ماه پس از صدور اقامت دائم
  • دریافت پاسپورت برای همه افراد خانواده از جمله فرزندان وابسته زیر 28 سال
  • والدین متقاضی می توانند در پرونده شامل شوند به این شرط که محل سکونتی مجزا به ارزش 500,000 یورو + 5% مالیات در قبرس خریداری کنند.
  • مسافرت به بیش از ۱۵۵ کشور دنیا بدون ویزا و اجازه کار، اقامت و تحصیل در شنگن
  • ملزم نبودن به اقامت در کشور قبرس یا دانستن زبان
  • دریافت ویزای توریستی امریکا به آسانی و بدون هیچ معطلی
  • معافیت از مالیات برای منابع درآمد در هر کجای جهان
  • عدم نیاز به ارائه مدارک سابقه مدیریت، مدارک چگونگی به دست آوردن سرمایه لطفا توجه کنید که قبرس یک کشور عضو اتحادیه اروپا است اما نه حوزه شنگن. ویزاها و اجازه اقامتی که توسط قبرس صادر شود، اجازه سفر بدون ویزا به حوزه شنگن و بریتانیا را فراهم نمی سازد. تنها پاسپورت قبرس (که ظرف چند ماه بعد از انجام سرمایه گذاری اعطا می شود) اجازه زندگی و کار در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به علاوه اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 160 کشور شامل حوزه شنگن، کانادا، بریتانیا را می دهد. برای دیدار از ایالات متحده باید ویزا گرفته شود. اما به زودی دارندگان پاسپورت قبرس می توانند بدون ویزا آمریکا سفر کنند. نقشه زیر کشورهایی که با پاسپورت قبرس بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد را نشان می دهد.نقشه ی کشورهای مجاز به سفر بدون نیاز به ویزا با پاسپورت قبرس

 

 

امتیاز برنامه ی مهاجرتی قبرس

 برای اطلاع از نحوه محاسبه شاخص به مقاله مقایسه برنامه های مهاجرتی مراجعه نمایید.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت سرمایه گذاری قبرس با کارشناسان مهاجرتی ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.


درباره ی قبرس بیشتر بخوانید:


دریافت خبرنامه کنکاش از طریق کانال تلگرام