پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرساخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش دو میلیون یورو یک روش سریع و مناسب به منظور اخذ اقامت دائم کل اتحادیه اروپا است. قبرس صدور پاسپورت و شهروندی کامل را ظرف مدت 6 ماه تضمین کرده است.


اخذ پاسپورت قبرس، یکی از روش های مناسب به منظور اخذ تابعیت اتحادیه اروپا است. مهاجرت از طریق اخذ پاسپورت قبرس، بسیار ساده و با سرعت بالا، مقصد محبوب متقاضیان زیادی بوده است. از زمان باز شدن درب های اروپا به روی قبرس، این کشور نیز دروازه ای برای سرمایه گذاران خارجی جهت مهاجرت به قبرس و ورود به اتحادیه اروپا محسوب می شود.
با توجه به برنامه سرمایه گذاری و پاسپورت قبرس، این کشور شهروندی کامل را ظرف مدت حداکثر 6 ماه تضمین کرده است. زمانبندی کوتاه، این برنامه را در زمره  برنامه های جذاب و قابل توجه قرار داده است. نکته قابل توجه این برنامه، آزادی در جا به جایی بین اتحادیه اروپا است. دارندگان پاسپورت قبرس می توانند به صورت آزادانه در هر قسمتی از اتحادیه اروپا زندگی و یا کار کنند. ضمناً از دریافت ویزا برای ورود به بسیاری کشورهای دنیا از جمله کانادا نیز معاف هستند.

شرایط اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری:

  با خرید ملک به ارزش 2,000,000 یورو  و نگهداری آن به مدت 3 سال ابتدا اقامت موقت و طی 6 ماه پاسپورت قبرس صادر می شود.

شهروندی و اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری: جذاب ترین برنامه اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در اروپا

  اروپا مدتهاست به عنوان منطقه ای محبوب و با ارزش جهت مهاجرت در سراسر جهان شناخته می شود و بیش از نیمی از کل تقاضاهای موجود برای اخذ شهروندی در کشورهای مختلف جهان به این مقصد می باشد، در حالی که کارائیب در رتبه دوم قرار دارد و به دنبال آن آمریکای شمالی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. همچنین جالب است بدانید، مطالعات اخیر صورت گرفته توسط کارشناسان مهاجرت جهانی نشان میدهد برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری در میان "10 برنامه برتر جهان" قرار دارد.

اخیرا بررسی های بین المللی صورت گرفته در خصوص سبک زندگی نشان می دهد قبرس پنجمین کشور جای دهنده مهاجرین است. قبرس با شاخص های کلیدی کسب و کار و تفریحی، تنها کشور اروپایی در کنار سوئیس بوده که در میان 5 کشور برتر قرار گرفته و جلوتر از لندن، مادرید و موناکو است. قبرس به دلیل سیستم مناسب مالیاتی برای ساکنان جدید، به ویژه افراد متمول، جایگاه فوق العاده ای در رتبه بندی ها دارد. قبرس با داشتن حداقل 320 روز آفتابی در سال، آفتابی ترین کشور اروپایی می باشد.

سیاست های مهاجرتی قبرس و چارچوب های قانونی آن در حال حاضر برای متقاضیان ساکن در خارج از اتحادیه اروپا اخذ آسان تر شهروندی و پاسپورت قبرس را فراهم نموده است . 

دلایل متعددی وجود دارد که چرا برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری  در اروپا بیشترین جذابیت را دارد:

الف. در مقایسه با بسیاری از برنامه های دیگر شهروندی در سراسر جهان، نیازی به کمک بلاعوض به دولت قبرس نیست.

ب. بر خلاف دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا که اقامت و سکونت در کشورشان را از شروط اصلی اخذ شهروندی در نظر می گیرند قبرس از متقاضیان درخواست نمی کند که قبل، در طول و یا پس از اتمام پرونده در این کشور سکونت کنند.

ج. روند بررسی پرونده 6 ماه طول می کشد، تأیید نهایی مدت 2 تا 3 ماه به طول می انجامد که سریعترین راه برای اخذ شهروندی در اتحادیه اروپا است.

د. ساده ترین فرایند درخواست شهروندی و اخذ پاسپورت، برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری می باشد از این نظر که نیازی به افشای منبع ثروت، آزمایش پزشکی و دانستن زبان ندارد.

از سال 2013 بیش از 2,000 تقاضا نامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، زیر نظر برنامه مهاجرتی قبرس وجود داشته است که بیش از 3 میلیارد یورو به سرمایه گذاری های موجود افزوده است.

دولت قبرس یک طرح شهروندی "پر سرعت" را با هدف قرار دادن افراد دارای سرمایه بالا، سرمایه گذاران و کارآفرینان ارائه داده است. این موضوع به متقاضیان و خانواده آنها این اجازه را می دهد که با داشتن پاسپورت قبرس از تمام مزایای شهروندی اتحادیه اروپا برخوردار گردند.

افرادی که می توانند در پرونده شامل شوند:

الف: متقاضی اصلی و همسر

ب: فرزندان تا سن 18 سالگی

ج: فرزندان وابسته بزرگسال بین سنین 18 تا 28 سالگی، اگر دانش آموز بوده و در حال تحصیل و گرفتن اولین مدرک دانشگاهی خود یا هر مدرک تحصیلی آکادمیک دیگر باشند.

د: والدین اصلی متقاضی، به شرط سرمایه گذاری با خرید ملک مسکونی به مبلغ حداقل 500,000 یورو

مزایای اصلی شهروندی و پاسپورت قبرس:

جابجایی آسوده

مسافرت آزاد، اقامت دائم، تحصیل و کار در 28 کشور اتحادیه اروپا از جمله سوئیس، نروژ، ایسلند، لیختن اشتاین و... . کل خانواده یعنی همسر متقاضی، کودکان زیر 18 سال و وابستگان بزرگسال (18 تا 28 سال) می توانند تابعیت و پاسپورت قبرس را بدست آورند. فرزندان ساکن در اتحادیه اروپا این حق را دارند که هزینه های تحصیل کمتری برای تحصیل در اتحادیه اروپا بپردازند.

ارائه آزاد خدمات

شهروندان می توانند به صورت فردی و یا شرکتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون هیچ گونه ممانعتی خدمات خود را ارائه نمایند.

حرکت آزاد سرمایه

انتقال وجوه بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا، خرید ملک در هر کشور عضو اتحادیه اروپا و سرمایه گذاری در هر نوع فعالیت اقتصادی.

حرکت آزاد کالای شما

تمام محصولات تولید شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند به صورت آزادانه بین کشورهای عضو منتقل شوند.

عدم نیاز به حضور فیزیکی در قبرس

چه قبل از ثبت درخواست، چه بعد از دریافت شهروندی و پاسپورت قبرس، نیازی به حضور فیزیکی در قبرس نمی باشد.

سیستم مالیاتی جذاب

قبرس به دلیل سیستم مالی بسیار مطلوب و موقعیت استراتژیک آن در تقاطع سه قاره اروپا، آفریقا و آسیا یک مرکز مالی جذاب محسوب می شود.

سیستم مالیاتی قبرس به طور مداوم توسط متخصصان مالیاتی اتحادیه اروپا به عنوان جذاب ترین مرکز مالی در اروپا رای آورده است.

استاندارد های بالای زندگی

قبرس ثبات سیاسی و استانداردهای بالای زندگی را با دسترسی به مدارس خصوصی و دولتی و امکانات پزشکی ارائه میدهد و کمترین میزان جرم را در کشورهای اتحادیه اروپا دارد.

مسافرت آزاد با ویزا

بدون ویزا به همه نقاط در اتحادیه اروپا میتوان سفر نمود.

بدون ویزا به بیش از 159 کشور در دنیا میتوان مسافرت کرد.

تابعیت دوگانه

قبرس به شهروندان خود اجازه تابعیت دوگانه می دهد.


دیگر مزایای اخذ پاسپورت قبرس:

اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری، دارای مزایای زیر است:

 1. کشور قبرس به دلیل اروپایی بودنش و مالیاتهای پایینی که دارد گزینه مناسبی برای زندگی است.

 2. هیچ کشوری در اروپا به این سرعت شهروندی و پاسپورت ارائه نمی دهد. ( حدود 6 ماه)

 3. دریافت اقامت دائم ظرف مدت 3 ماه و دریافت پاسپورت، یک تا دو ماه پس از صدور اقامت دائم

 4. دریافت پاسپورت قبرس برای همه افراد خانواده از جمله فرزندان وابسته زیر 28 سال

 5. والدین متقاضی می توانند در پرونده شامل شوند به این شرط که محل سکونتی مجزا به ارزش 500,000 یورو + 5 درصد مالیات در قبرس خریداری کنند.

 6. مسافرت به بیش از ۱۵9 کشور دنیا بدون ویزا و یا با ویزا در بدو ورود

 7.  اجازه کار، اقامت و تحصیل در کل اتحادیه اروپا

 8. ملزم نبودن به اقامت در کشور قبرس یا دانستن زبان

 9. دریافت ویزای توریستی آمریکا به آسانی و بدون هیچ معطلی

 10. معافیت از مالیات برای منابع درآمد در هر کجای جهان

 11. عدم نیاز به ارائه مدارک سابقه مدیریت، مدارک چگونگی به دست آوردن سرمایه

مراحل اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری  و جدول زمان بندی:

1) 6 ماه برای متقاضی اصلی و همسر

2) 8 ماه برای فرزندان زیر 18 سال

3) 12 ماه برای فرزندان وابسته بالای 18 سال و والدین متقاضی اصلی

نکته مهم: قبل، در طول و یا بعد از درخواست پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری هیچ نیازی برای اقامت فیزیکی در قبرس وجود ندارد.

در زیر خلاصه ای کوتاه از روند تقاضای شهروندی کشور قبرس آورده شده است:

1) انجام سرمایه گذاری 2,000,000 یورویی بر روی ملک توسط فرد متقاضی

2) پرونده درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس برای متقاضی اصلی و همسر به مقامات ارائه می شود.

3) یک روز پس از ارسال تقاضای پاسپورت قبرس، پرونده درخواست اقامت دائم برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال، در جریان خواهد افتاد. در این پروسه نیاز به سفر یک روزه متقاضی اصلی، همسر، و فرزندان به قبرس می باشد. توجه داشته باشید: فرزندان می توانند درخواست اقامت دائم  را نکنند و این امر بر اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس برای آنان تاثیری نمی گذارد. 

4) ظرف مدت 5 روز پس از ارائه درخواست اقامت دائم، تأیید PRP (مجوز اقامت دائم) ارسال می شود و این اجازه را به فرد می دهد تا بدون ویزا به قبرس، آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند و لوکزامبورگ سفر کند.

5) تایید تقاضای اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس، 2 تا 3 ماه طول می کشد.

6) کارت اقامت و پاسپورت قبرس، 6 ماه پس از تاریخ درخواست اولیه صادر می شود (در مورد متقاضی اصلی و همسر).

7) تایید درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس برای فرزندان زیر 18 سال، به 2 تا 3 هفته زمان نیاز دارد. مجوز پذیرش تابعیت و پاسپورت ها به سرعت صادر می شود.

8) درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس برای فرزندان وابسته بالای 18 سال (تا سن 27 سالگی) و والدین متقاضی اصلی، در این مرحله می تواند تسلیم مقامات شود.

9) یک روز بعد، فرزندان بالای 18 سال و والدین متقاضی اصلی باید برای ارسال درخواست اقامت دائم به قبرس سفر کنند.

10) فرزندان بزرگسال و والدین متقاضی اصلی در عرض 2 تا 3 ماه پس از ثبت درخواست اقامت دائم ، برای اخذ شهروندی و پاسپورت قبرس تاییدیه قبولی دریافت خواهند کرد.

11)  پاسپورت قبرس 6 ماه پس از تاریخ درخواست اقامت دائم صادر میشود.(در مورد فرزندان بالای 18 سال و والدین متقاضی اصلی)

علاوه بر خرید ملک به قیمت 2 میلیون یورو در قبرس، متقاضی باید تمام شرایط زیر را دارا باشد:

الف: هیچ گونه سابقه کیفری از کشور مبدا و یا محل اقامت خود نداشته باشد.

ب : تأیید کند که نام متقاضی در لیست افرادی که اتحادیه اروپا دارایی آنها را توقیف کرده است، نباشد.

نکات جالب در باره برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری قبرس

هیچ برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری  نمی تواند به لحاظ انعطاف پذیری در گزینه های سرمایه گذاری با برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری قبرس رقابت کند، نه تنها در  اروپا، بلکه در سرتاسر جهان.

پاسپورت قبرس می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن – 6 ماه یا حتی سریعتر – به دست آورده شود.

اگر فرد پیش از اقدام برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس مالکیت ملکی در قبرس را در دست داشته باشد، آن ملک نیز جزو سرمایه گذاری آن شخص به حساب خواهد آمد، به شرط اینکه ملک مشخصات تعریف شده در برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری قبرس را دارا باشد؛ ارزش آن برابر با ارزش مشخص شده در برنامه تابعیت قبرس بوده، و در هنگام درخواست برای اخذ تابعیت نباید بیش از 3 سال از خرید ملک گذشته باشد.

بازار املاک و مستغلات قبرس یکی از متنوع ترین بازار ها در منطقه مدیترانه می باشد.

بر طبق آمار های رسمی در سال 2017 به نسبت سال قبل، افزایشی 12.8 درصدی در صدور مجوز های ساخت برای کمپانی های ساخت و ساز در قبرس مشاهده شده است.

در حال حاضر مجموعه ای شگفت انگیز و مدرن از ویلاهای دنج، آپارتمان های لوکس منحصر به فرد با تراس های دلباز، و پنت هاوس های رو به دریا در Minthis Hills در پافوس، برج ONE در ساحل لیماسول، و سایر مناطق لاکچری قبرس برای خرید در دسترس متقاضیان قرار دارند. به خصوص برج ONE برای علاقمندان به قایقرانی انتخابی پرطرفدار محسوب می شود. قیمت های امللاک از 1.2 تا 2 میلیون یورو آغاز می گردند.

بر طبق گزارش روزنامه قبرسی CyprusMail، برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری این کشور، تا پایان سال 2016 موفق به جذب 3.3 میلیارد یورو شده است. بخش عمده ای از این سرمایه – 654 میلیون یورو – به سیستم بانکداری قبرس و در حسابهای سپرده سرازیر گشته است. نزدیک به 464 میلیون یورو از سرمایه گذاری های خارجی به بخش املاک و مستغلات تزریق شده، و 410 میلیون یورو نیز به اوراق بهادار دولتی تبدیل شده است. اکنون که گزینه سپرده بانکی از میان برداشته شده است، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و کسب و کار دو گزینه پرطرفدار برای متقاضیان اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری می باشند.

در لیست رتبه بندی کشور ها از نظر سهولت انجام کسب و کار که هر ساله از طرف بانک جهانی معرفی می شود، در سال 2017  قبرس رتبه 45 از میان 190 کشور را به خود اختصاص داد و از مالتا و یونان پیشی گرفت. از دلایل شمرده شده برای این گزینش می توان از محیط منعطف مالیاتی و سهولت شروع کسب و کار و تاسیس شرکت در قبرس نام برد.

طبق گزارش Financial Times، قبرس رتبه 7 در میان 12 کشور اروپایی که برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری ارائه می دهند را به خود اختصاص داده و به راحتی مالتا، بلغارستان، اتریش، و برخی کشورهای دیگر را پشت سر گذاشته است.

نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها در قبرس تنها 12.5 درصد و پایین ترین نرخ در اروپا می باشد. نرخ استاندارد مالیات بر ارزش افزوده 19 درصد است، ولی می توان با خرید ملک و برآوردن شرایطی خاص آن را به 5 درصد کاهش داده و با خرید املاک ثانویه در قبرس آن را حتی به 0 درصد هم رساند. سیستم مالیاتی قبرس به افراد اجازه می دهد که بار اقتصادی شرکت ها را از طریق مکانیسم های برنامه ریزی مالیاتی کاهش دهند.

تغییرات اعمال شده در برنامه تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

تغییر عمده در این برنامه در رابطه با تعداد افراد سرمایه گذاری است که می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق این برنامه اقدام نمایند.
       از آغاز سال 2018، سهمیه سالیانه به 700 داوطلب، بدون در نظر گرفتن اعضای خانواده آنان، تغییر پیدا کرده است.

سایر اصلاحات اعمال شده عبارتند از:

توسعه دستورالعمل اخلاقی: دستورالعمل اخلاقی شامل قوانینی برای واسطه هاست (مشاورین مهاجرت، نمایندگان شرکت های ساخت و ساز و غیره). هدف اصلی معرفی این تغییر، پرهیز کردن از سوء استفاده از برنامه و بازاریابی تهاجمی و در نتیجه، افزایش وفاداری سرمایه گذاران است.

بررسی دقیق تر صحت اطلاعات ارائه شده: کلیه متقاضیان باید به صورت دقیق تری تحت پروسه بررسی صحت اطلاعات قرار گیرند. قرار است کارشناسانی از یک شرکت بین المللی برای اجرای این پروسه جذب گردند.

توجه: هزینه های بررسی صحت اطلاعات ارائه شده توسط متقاضیان پوشش داده می شود. حداقل مدت بررسی درخواست از سه ماه به شش ماه افزایش می یابد.

تغییر گزینه «سرمایه گذاری در املاک مسکونی»: چنانچه ملک در مرحله ساخت خریداری گردد (غالبا در رابطه با پروژه های ساخت و ساز که هنوز پیش از مرحله شروع قرار دارند)، حداقل مدت نگاهداری ملک سه سال خواهد بود و شمارش معکوس پس از صدور مجوز ساخت شروع می شود.

سرمایه گذاری مجدد در یک ملک: ملکی که قبلاً با هدف دریافت تابعیت اقتصادی در آن سرمایه گذاری شده بود، می تواند فقط یک بار دیگر توسط یک داوطلب دیگر برای سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد. البته فرد باید حداقل مبلغ یک میلیون یورو اضافه نیز در این ملک مشارکت نماید. پاسپورت قبرسبرای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره  برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش