انواع ویزاهای تجاری کانادا

انواع ویزاهای تجاری کاناداقوانین عزیمت به کانادا در 30 سال گذشته بیش از 40 بار دستخوش تغییرات جزئی و مقطعی شد که در ویرایش 21 می 1997 مهاجرت گروه کارگران ماهر و در آخرین بازنگری آن در اول آوریل 1999 به شرایط مهاجرت گروه تجاری توجه شد. با وجود این، طی 50 سال گذشته، قوانین مهاجرت به کانادا تغییرات زیادی کرده است. کانادا از ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، قانونی، فرهنگی و نظایر آن ویژگی‌های خاصی دارد که این ویژگی‌ها موقعیت این کشور را در دنیا متمایز و ممتاز ساخته است تا جایی که کمتر کشوری در دنیا می‌تواند مدعی سطح ایده‌ال زندگی با استاندارد بالا نظیر آنچه در آمریکای شمالی وجود دارد، باشد.

انواع ویزاهای تجاری کانادا

 


 متن لایحه C-11 پس از تصویب توسط پارلمان کانادا و همچنین مجلس سنا، در 15 دسامبر 2001 در روزنامه رسمی کانادا، منتشر شد. قوانین عزیمت به کانادا در 30 سال گذشته بیش از 40 بار دستخوش تغییرات جزئی و مقطعی شد که در ویرایش 21 می 1997 مهاجرت گروه کارگران ماهر و در آخرین بازنگری آن در اول آوریل 1999 به شرایط مهاجرت گروه تجاری توجه شد. با وجود این، طی 50 سال گذشته، قوانین مهاجرت به کانادا تغییرات زیادی کرده است.
 کانادا از ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، قانونی، فرهنگی و نظایر آن ویژگی‌های خاصی دارد که این ویژگی‌ها موقعیت این کشور را در دنیا متمایز و ممتاز ساخته است تا جایی که کمتر کشوری در دنیا می‌تواند مدعی سطح ایده‌ال زندگی با استاندارد بالا نظیر آنچه در آمریکای شمالی وجود دارد، باشد. برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

 • اغلب شهرهای کانادا از نظر سطح کیفیت زندگی دارای بالاترین رتبه‌ها در جهان می‌باشند.
 • مردم کانادا از بهترین تحصیل‌کرده‌های دنیا هستند و کمترین شهریه را برای تحصیل پرداخت می‌کنند.
 • مردم کانادا از خدمات بهداشتی و درمانی درجه یک در سطح جهان استفاده می‌کنند.
 • کانادا در بین 8 کشور صنعتی جهان، رتبه نخست را در تأمین فرصت‌های برابر دارد.
 • منشور حقوق آزادی کانادا، آزادی فکر، تغییر مکان، مذهب و حق گردهمایی را تضمین می‌کند.
 • کانادا سرزمینی است که در آن تفاوت‌های فرهنگی و قومی افراد، اساس بافت ملی آن را تشکیل می‌دهد، چراکه این کشور هر سال به مردمان بیش از 150 کشور جهان خوش‌آمد می‌گوید و آن‌ها را با آغوش باز پذیرا می‌شود.
 • در کانادا تمامی شهروندان و مهاجران از حقوق مساوی، بدون در نظر گرفتن جنس، زبان، نژاد، مذهب و ملیتشان بهره‌مند هستند.
 • علاوه بر تمام این حمایت‌ها، هر شهروند کانادایی یا هر شخصی که اقامت دائم دارد، می‌تواند در تمام نقاط کانادا اقامت، کار و یا مسافرت کند.
 • مردم کانادا از جمله ملت‌های شکیبا و بردبار دنیا هستند که در آن دین به‌طور کامل از دولت و سیاست جداست.

توجه داشته باشید که اگر شما متقاضی روش کارآفرینی یا استانی (به‌استثنای کبک) هستید، باید تا راه‌اندازی کسب‌وکاری که در برنامه معرفی خود ارائه داده‌اید، در استانی که اقدام نموده‌اید، از ابتدای ورود، یک تا دو سال به‌صورت فیزیکی حضور مستمر داشته باشید؛ بنابراین، مهاجران استانی قادر نخواهند بود که پس از ورود به کانادا، برای مدت طولانی به کشور اصلی خود بازگردند؛ ولی مدیران و صاحبان مشاغل که از طریق کبک یا فدرال اقدام کرده‌اند، می‌توانند پس از دریافت کارت اقامت که یک ماه به طول می‌انجامد یا بلافاصله پس از ورود به کانادا به کشور خود برگردند و تا زمانی که شرط اقامت 2 سال در 5 سال رعایت شود، نباید نگران برگشت به این کشور باشند. از این‌رو، مهاجران کبک و فدرال، یا روش 1,600,000 دلار پس از اخذ اقامت کانادا می‌توانند فعالیت‌های خود را در کشورشان، ادامه دهند.
 سرمایه‌داران و افراد تحت تکفّل آن‌ها با دریافت اقامت بدون قید و شرط در کانادا، از حقوق زیر برخوردارند:

 • حقوق برابر برای همه، شامل تساوی حقوق زن و مرد
 • تحصیلات رایگان
 • بهداشت و درمان رایگان
 • آزادی ورود و خروج از کشور
 • آزادی بیان
 • برخورداری از قانون حمایت از چند فرهنگی ملیت‌های مختلف در کانادا


 مهاجرت به کانادا جهت سرمایه‌داران و سرمایه‌گذاران در گروه تجاری به روش‌های زیر انجام‌پذیر می‌باشد:

 1. کبک با 800,000 دلار سرمایه گذاری از ثروت 1,600,000 دلار
 2. فدرال با 2,000,000 دلار سرمایه گذاری از ثروت 10,000,000 دلار
 3. سرمایه‌گذاری استانی
 4. سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی
 5. سرمایه‌گذاری از طریق خوداشتغالی

شرایط اولیه جهت اقدام برای هر 5 روش مذکور عیناً یکی می‌باشد که در همه آن‌ها فرد متقاضی می‌بایست صاحب کسب‌وکار قانونی و یا دارای سابقه مدیریتی باشد؛ اما مهم‌ترین تفاوت روش‌های اول و دوم (سرمایه‌داران) بر خلاف سه روش دیگر (سرمایه‌گذاران) این است که متقاضی به هیچ عنوان الزامی برای سرمایه‌گذاری و یا راه‌اندازی یک کسب‌وکار در کشور مقصد را ندارد. متقاضی سرمایه‌دار، با حداقل دارایی 1,600,000دلار و با به ودیعه گذاشتن 800,000 دلار به مدت 5 سال و در غیر این صورت با پرداخت 220,000 دلار اصطلاحاً ویزای کشور مقصد را خریداری می‌کند؛ اما در روش‌های دیگر فرد سرمایه‌گذار می‌بایست پس از ورود به کشور شرایط سرمایه‌گذاری را با راه‌اندازی شغل مورد نظر خود رعایت کند. در نتیجه و همان‌طور مستحضر شدید، توصیه می‌شود که متقاضیانی که قصد ادامه کسب‌وکار فعلی را در موطن خود دارند، از روش سرمایه‌داری (خرید ویزا به مبلغ 220,000 دلار) و افرادی که قصد استقرار در کشور مقصد را دارند از روش‌های دیگر استفاده کنند. شرایط عمومی 5 روش فوق

 همان‌طور که قبلاً اشاره شد، متقاضیان در 5 گروه فوق می‌بایست ثابت کنند که دارای سوابق کسب‌وکار و یا سابقه ی مدیریتی (مالی، بازاریابی، عاملی و...) بوده و دارای مدارک و مستندات زیر است:

 • ثبت شرکت
 • روزنامه رسمی
 • جواز کسب،
 • مجوز کار از اتحادیه‌ها
 • موافقت اصولی
 • اظهارنامه‌های مالیاتی
 • صورت‌های سود و زیان
 • ته قبض‌های مالیاتی
 • اسناد خرید و فروش املاک و مستغلات
 • صورت‌های مربوط به سهام
 • مدارک مربوط به هر شغل بنا به وضعیت آن شغل
 • فیش‌های حقوقی
 • پاداش‌ها
 • قراردادها
 • حکم‌های سازمانی
 • مأموریت‌ها
 • لیست بیمه خدمات تأمین اجتماعی (با درج پست مدیریتی متقاضی)
 • تمامی مدارک کسب اموال و جمع‌آوری آن و هر آنچه بتواند منبع دارایی‌ها و صحت کار و کسب و یا مدیریت متقاضی را ثابت نماید
 • مدیران نیز باید منبع ثروت خود را که از مدیریتشان در مراکز دولتی یا خصوصی به دست آمده است، ارائه دهند.

 


 کبک با 800,000 دلار سرمایه گذاری از ثروت 1,600,000 دلار

 در این روش باید با اسناد قانونی و معتبر متقاضی و همسرشان نشان دهند که دارای سرمایه‌ای معادل 1,600,000 دلار کانادا می‌باشند. بر اساس قانونی که در 2/2/2009 به تصویب رسید، متقاضیان کبک می‌توانند از منابع دیگر مانند ارث یا هدیه که از انتقال آن شش ماه گذشته باشد، استفاده کنند. گذشته از مسائل مالی، داشتن دو سال سابقه مدیریتی (مالی، اداری و پرسنلی) قبل از مصاحبه نیز ضروری است.

 • از مقدار سرمایة مذکور، پس از موفقیت در مصاحبه و یا بدون مصاحبه متقاضی می‌بایست مبلغ 800,000 دلار کانادا را بدون هیچ‌گونه بهره‌ای، برای مدت پنج سال نزد اداره تابعیت و مهاجرت کانادا که به‌عنوان نماینده در امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری منطقه‌ای فعالیت می‌کند، به‌عنوان سپرده‌گذاری واریز نماید. باید توجه داشت که در مدت این پنج سال، امکان هیچ‌گونه دسترسی به این مبلغ وجود ندارد و لذا برداشت از این حساب ممنوع است. تعدادی از بانک‌ها و بنگاه‌های اقتصادی مورد تأیید دولت کانادا پس از انجام بررسی‌های لازم در مورد متقاضی، نسبت به پرداخت مبلغ 800,000 هزار دلار به صندوق‌های اداره مهاجرت که قبلاً اعلام شد اقدام می‌کنند. در مقابل، متقاضی باید مبلغی حدود 220,000 دلار بابت بهره 800,000 به وام دهنده پرداخت کند (مبلغ بهره یا کارمزد غیرقابل برگشت است).
 • اگر به هر دلیل از جمله دلیل پزشکی و نظایر آن، در نهایت ویزا صادر نشود، مبلغ سرمایه‌گذاری شده، منهای سود بانکی حدود 5 درصد که از زمان سرمایه‌گذاری تا عدم موافقت مسئولین مهاجرت جهت صدور ویزاها، محاسبه شده، به متقاضی مسترد می‌گردد. به این ترتیب متقاضی با پرداخت حدود 220,000 دلار، بدون هیچ قید و شرطی، برای خود و خانواده‌اش ویزای اقامت دائم دریافت و به قولی (خریداری) می‌کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط با انواع ویزاهای تجاری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش