مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذارییکی از روشهای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه ها به دلیل توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کانادا و جذب سرمایه به وجود آمده اند. در حال حاضر برخی استان‌های کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و کارآفرینی (خرید بیزینس) اقدام به جذب مهاجر می کنند.

مهاجرت به کانادا

کانادا با پذیرش بیش از 300,000 مهاجر در سال، اولین کشور مهاجر پذیر در جهان محسوب می شود. یکی از روش های دریافت اقامت دائم و شهروندی این کشور، برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه ها به منظور توسعه اقتصادی، اشتغال زایی و جذب سرمایه در کانادا به وجود آمده اند. در حال حاضر کانادا به سرمایه داران و سرمایه گذاران کارآفرین به 2 روش زیر اقامت دائم و شهروندی اعطا می نماید:

روش 1- مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با خرید بیزینس، ایجاد کسب و کار و کار آفرینی در استان های کانادا (PNP)

اکثر  استان‌های  کانادا از طریق جذب سرمایه گذاران کار آفرین مهاجر می پذیرند. برخلاف برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک که شما به عنوان سرمایه دار مهاجرت می کنید و ملزم به انجام هیچ گونه سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار نخواهید بود، استان های دیگر از شما می خواهند که در استان مربوطه کسب و کاری ایجاد نمایید و بعد از ورود به کانادا در آن استان ساکن شوید و به این ترتیب موجب رونق اقتصادی استان مربوطه باشید.

 در صورتی که در استان مربوطه کسب و کاری که متعهد می شوید را ایجاد نکنید و یا در استان مربوطه ساکن نشوید و همچنین اگر به دلیل غیر موجه برای مقامات دولتی استان، در هر زمانی زیر 2 سال استان مربوطه را ترک کنید، موفق به دریافت اقامت دائم این کشور نخواهید شد.

هر استان شرایط خاصی برای خود معین کرده است و متقاضی را ملزم می کند تا مبلغ خاصی را به عنوان حداقل میزان سرمایه گذاری در کسب و کاری در استان سرمایه گذاری نماید. 

 دارایی متقاضی در استان های مختلف از 400,000 دلار کانادا تا 700,000 دلار کانادا و مبلغ سرمایه گذاری از 250,000  دلار کانادا تا 400,000 دلار کانادا متفاوت است. 

 کارآفرینی در استان انتاریو:

برنامه مهاجرت به به کانادا از طریق استان انتاریو برای جذب متقاضیانی است که سابقه داشتن کسب و کار و یا مدیریت در مشاغل آزاد و یا دفاتر دولتی دارند. این روش به متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم  و در نهایت شهروندی کانادا را از طریق ایجاد کسب و کار و یا سرمایه گذاری در کسب و کاری فعال می دهد.

شرایط استان انتاریو:

 1. متقاضی حداقل 3سال سابقه  کار یا مدیریت (مدیریت عامل، رئیس هیئت مدیره،مدیر پروژه و...) داشته باشد.

 2. دارایی متقاضی می بایست بین 500,000 تا 700,000 دلار  باشد. این مبلغ متناسب با نوع، روش، مبلغ، منطقه و درصد مالکیتی که سرمایه گذاری انجام می گردد، متغیر است.

 3. مدیریت واحد خریداری و یا راه اندازی شده  به عهده متقاضی باشد.

 4.  شغل تمام وقت برای شهروندان یا مقیمان دائم کانادا ایجاد کند.

 5. اثبات منشا ثروت

 6. فرزندان زیر 22 سال می توانند در پرونده متقاضی شامل باشند.

 بعد از قبولی در کاندید شدن، در خواست اولیه ارائه شده که  متعاقب ان پلان کاری، سفر اکتشافی و... انجام می پذیرد.  

حدودا 6 ماه بعد از مراحل اولیه ، متقاضی و افراد وابسته با ویزای کار وارد کشور شده و 20 ماه فرصت  دارند تا شرایطی که به آن متعهد شده اند را عملی سازند که در این صورت ویزای کار موقت به اقامت دائم  تبدیل می شود.

روش 2-  مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان کبک:

دولت استان کبک با دریافت مبالغ تعیین شده از سرمایه داران، (و نه سرمایه گذاران کارآفرین) به طور مستقیم و با مدیریت و مسئولیت خود در بخش های مورد نیاز اقتصادی کشور سالانه 1,900 پرونده سرمایه دار میپذیرد. کبک سالانه 1,333 پرونده از 1,900 ظرفیت را به چین و هنگ کنگ و مابقی یعنی 567 پرونده را به دیگر کشورهای جهان اختصاص داده است.

 ایران بعد از چین اولین کشور متقاضی در این گروه بوده، اما متاسفانه در 1 تا 2 سال اخیر به وضوح مشاهده شده که به علت درصد بالای رد شدن پرونده های ایرانی ها، واسطه های مالی که مسئول پخش ظرفیت تعریف شده هستند، تمایل آنچنانی به پذیرفتن پرونده های مدیران و صاحبان مشاغل فعال در ایران ندارند. 

مسلما واسطه ها از یک طرف علت رد شدن پرونده های مهاجرت به کانادا از این روش را جعل و دست بردن در پرونده ها می دانند و از طرف دیگر واقف به عدم تمایل و رغبت بانک ها به پرداخت وام به متقاضیان 9 کشور با ریسک بالا از جمله ایران هستند.

 دلایل مذکور که منتهی به رد پرونده ها می شوند، کاملا مغایر منافع اقتصادی واسطه ها است و بدین سبب آنها به دنبال گرفتن پرونده از کشورهای سالم و مورد اطمینان هستند.

شرایط استان کبک

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک برای مدیران، سرمایه داران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل است. متقاضیان با داشتن تجربیات مدیریتی و  تجاری در بخش خصوصی و  دولتی قادر به اقدام در این گروه هستند.

 مهاجران سرمایه گذار از طریق استان کبک و یا هر استان دیگر، طبق قانون اساسی کانادا که حق حرکت و زندگی در هر نقطه از کشور را به شهروندان اعطا کرده است، قادر خواهند بود در هر نقطه از کشور آزادانه زندگی کنند.

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق  استان کبک باید واجد شرایط زیر باشد:

 1. اثبات داشتن حداقل دارایی به ارزش 2,000,000 دلار کانادا

 2. پرداخت مبلغ 1,200,000  دلار به خزانه دولت به مدت ۵ سال

 3. و یا پرداخت بهره بانکی بلا عوض به مبلغ 350,000 دلار کانادا (به جای 1,200,000 دلار کانادا)

 4. اثبات منشا ثروت

 5. اثبات قانونی بودن کسب و کار و داشتن تجربه مدیریت

 6. فرزندان زیر 22 سال می توانند در پرونده متقاضی شامل باشند 

مزایای و معایب مهاجرت به کانادا  از طریق استان کبک:

 1. ملزم نبودن به راه‌اندازی کسب و کار در کانادا

 2. آزادی انتخاب محل زندگی در هر جای کشور 

 3. تحصیل در بهترین سیستم آموزشی و دانشگاه های دنیا به محض دریافت اقامت دائم 

 4. بهداشت و درمان رایگان به محض دریافت اقامت دائم 

 5. مهاجرت به کانادا از این روش، روش سریعی محسوب نمی شود و حداقل 4 سال برای دریافت اقامت  به این روش زمان لازم است.

مهاجرت به کانادا از چه روش های دیگر امکان پذیر است؟

مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا

برنامه استارتاپ ویزای کانادا، کارآفرینان مهاجر را با سازمان های بخش خصوصی که تجربه کار با استارتاپ ها را دارند، مرتبط می سازد. این برنامه به یک سرمایه اولیه نیاز دارد، اما تنها داشتن ثروت منجر به موفقیت در این روش نمی شود. متقاضیان مهاجرت به کانادا از این روش باید یک بیزینس پلان برای یک کسب و کار داشته باشد. این بیزینس پلان باید خلاقانه باشد، برای کانادایی ها شغل ایجاد کند و قابلیت مطرح شدن در سطح جهانی را داشته باشد. علاوه بر یک بیزینس پلان، در این روش متقاضی باید  آیلتس با حداقل نمره 5 داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از روش اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری سیستمی است که متقاضیان با تجربه و با مهارتی که قصد مهاجرت به کانادا دارند را تحت یکی از 3 گزینه زیر مدیریت می کند:

ا. برنامه اسکیلد ورکر فدرال برای کسانی مناسب است که مهارت های مورد نیاز در کانادا را صورت حرفه ای دارا هستند. در این برنامه، متقاضی اصلی باید تجربه کار تمام وقت در یک مهارت را به مدت  حداقل 2 سال از 5 سال قبل از درخواست داشته باشد.

2. برنامه اسکیلد ترید فدرال برای کسانی مناسب است که تجارت آن ها در حال حاضر در بازار کار کانادا نیاز است.

3. برنامه گروه تجربه کانادایی برای کسانی مناسب است که از قبل تجربه کار در کانادا را به مدت 12 ماه در 3 سال قبل از درخواست داشته اند.

پاسپورت کانادا

متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا باید دارای شرایط ذیل باشند:

اقامت دائم داشته باشند

3 سال از 5 سال گذشته را در کانادا زندگی کرده باشند

دانش لازم از زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند

کانادا تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد

پاسپورت کانادا جزو 5 پاسپورت برتر قدرتمند در دنیا طبقه بندی می شود.

 نقشه زیر نشان می دهد با داشتن پاسپورت کانادا به چه کشورهایی بدون نیاز به ویزا می توانید سفر کنیدپاسپورت کانادا


مشاوره رایگان مهاجرت به کانادا

پس از مشاوره تلفنی با مشاوران کنکاش، از شما دعوت می شود تا در جلسه مشاوره حضوری شرکت کنید. شرکت کنکاش شرایط شما را بدون نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه و کاملا رایگان بررسی می کند و بهترین راه های موجود برای شما را معرفی می کند. بعد از نشست ها و جلسات مشاوره رایگان برای مهاجرت به کانادا می توانید مسیر درست مهاجرتی را با توجه به نیازهای خود انتخاب کنید.
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی و خرید بیزینس در کانادا با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش