مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذارییکی از روشهای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه ها به دلیل توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کانادا و جذب سرمایه به وجود آمده اند. در حال حاضر استان کبک و برخی استان‌های دیگر این کشور از طریق سرمایه‌گذاری اقدام به جذب مهاجر می کنند.

در حال حاضر شرکت کنکاش برای برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا اقدام نمی کند.


کانادا با پذیرش بیش از 280,000 مهاجر در سال، اولین کشور مهاجر پذیر در جهان محسوب می شود. یکی از روشهای دریافت اقامت دائم کانادا و شهروندی در این کشور، برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی برای تجار و مدیران دارای سابقه مدیریت و سرمایه به میزان تعیین شده است. این برنامه ها به دلیل توسعه اقتصادی و اشتغال زایی در کانادا و جذب سرمایه به وجود آمده اند. در حال حاضر کانادا به سرمایه داران و سرمایه گذاران کارآفرین به سه روش زیر اقامت دائم و شهروندی اعطا مینماید. 

روش 1-  اقامت و شهروندی جهت سرمایه داران از طریق استان کبک:

دولت استان کبک با دریافت مبالغ تعیین شده از سرمایه داران، (و نه سرمایه گذاران کارآفرین) بطور مستقیم و با مدیریت و مسوولیت خود در بخشهای مورد نیاز اقتصادی کشور سالانه 1900 پرونده سرمایه دار میپذیرد. کبک سالانه 1333 پرونده از 1900 ظرفیتش را به چین و هنگ کنگ و مابقی یعنی 567 پرونده را به دیگر کشورهای جهان اختصاص داده است. ایران بعد از چین اولین کشور متقاضی در این گروه بوده اما متاسفانه در یکی دو سال اخیر به وضوح مشاهده شده که به علت در صد بالای رد شدن پرونده های ایرانی، واسطه های مالی که مسئول پخش ظرفیت تعریف شده میباشند تمایل آنچنانی به پذیرفتن پرونده های مدیران و صاحبان مشاغل فعال در ایران ندارند. مسلما واسطه ها از یک طرف علت رد شدن پرونده ها را جعل و دست بردن در پرونده های ایرانی میدانند و از طرف دیگر واقف به عدم تمایل و رغبت بانکها به پرداخت وام به متقاضیان 9 کشور با ریسک بالا از جمله ایران هستند. دلایل مذکور که منتهی به رد پرونده ها می شوند کاملا مغایر منافع اقتصادی واسطه ها است و بدین سبب آنها به دنبال گرفتن پرونده از کشورهایی سالم و کردیت دار میباشند.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک

مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک جهت مدیران، سرمایه داران، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل است. متقاضیان با داشتن تجربیات مدیریتی و  تجاری چه در بخش خصوصی و چه دولتی قادر به اقدام در این گروه می باشند. مهاجران سرمایه گذار از طریق استان کبک و یا هر استان دیگر، طبق قانون اساسی کانادا که حق حرکت و زندگی در هر نقطه از کشور را به شهروندان اعطا کرده است، قادر خواهند بود در هر نقطه از کشور آزادانه زندگی کنند.

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق  استان کبک باید واجد شرایط زیر باشد:

 • اثبات داشتن حداقل دارایی به ارزش ۱,۶۰۰,۰۰۰ دلار کانادا

 • پرداخت مبلغ ۸۰۰ هزار دلار به خزانه دولت به مدت ۵ سال

 • و یا پرداخت بهره بانکی بلا عوض به مبلغ 220,000 دلار کانادا (به جای 800,000 دلار کانادا)

 • اثبات منشا ثروت

 • اثبات قانونی بودن کسب و کار و داشتن تجربه مدیریت

 • فرزندان زیر 19 سال می توانند در پرونده متقاضی شامل باشند (از اکتبر 2017 فرزندان زیر22 سال)

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا از طریق استان کبک:

 • ملزم نبودن به راه‌اندازی کسب و کار در کانادا

 • آزادی انتخاب محل زندگی در هر جای کشور بدون پرداخت جریمه

 • سفر به بیش از ۱۷۰ کشور جهان بعد از دریافت پاسپورت کانادا

 • تحصیل در بهترین سیستم آموزشی و دانشگاه های دنیا به محض دریافت اقامت دائم کانادا

 • بهداشت و درمان رایگان به محض دریافت اقامت دائم کانادا


روش 2- سرمایه گذاری با ایجاد کسب و کار و کار آفرینی در اکثر استانهای کانادا (PNP)

اکثر  استان‌های  کانادا از طریق جذب سرمایه گذاران کار آفرین مهاجر می پذیرند. 

برخلاف برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک که شما به عنوان سرمایه دار مهاجرت می کنید و ملزم به انجام هیچ گونه سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار نخواهید بود، استان های دیگر از شما می خواهند در استان مربوطه کسب و کاری ایجاد نمایید و در دو سال اول بعد از ورود به کانادا در آن استان ساکن شوید و به این ترتیب موجب رونق اقتصادی استان مربوطه باشید. در صورتی که در استان مربوطه کسب و کاری که متعهد می شوید را ایجاد نکنید و یا در استان مربوطه ساکن نشوید و همچنین اگر به دلیل غیر موجه برای مقامات دولتی استان، در هر زمانی زیر دو سال استان مربوطه را ترک کنید مبلغی که به عنوان وثیقه نزد دولت استانی باقی گذاشته بودید ، به شما بازگردانده نخواهد شد. هر استان شرایط خاصی برای خود تایین کرده است و متقاضی را ملزم می کند مبلغ خاصی را به عنوان حداقل میزان سرمایه گذاری در کسب و کاری در استان سرمایه گذاری نماید. همچنین حداقل ثروتی که متقاضی باید نشان دهد، دارایی متقاضی در استان های مختلف می بایست از 250.000 دلار کانادا تا 600.000 دلار و مبلغ سرمایه گذاری از 150000 تا 400000 $کانادا متفاوت می باشد.  برای اطلاعات  مربوط به هر استان می توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان پرنس ادوارد

- روش تجاری با مالکیت صد درصد

- روش تجاری با مالکیت مشارکتی

متقاضی در هر دو روش فوق جهت راه اندازی شغل و کسب و کار  باید دارای حداقل شرایط ثروت و سرمایه، سن، تحصیلات، سابقه شغلی و کاری، مطابقت پذیری با استان و فرهنگ غالب آن و آشنایی به زبان انگلیسی با شد.

همچنین متقاضی باید بیزینس پلان مورد نظر  را  با جزئیات ارائه نماید.

سرمایه گذارانی که هدفشان خرید و یا راه اندازی شغل با مالکیت ۱۰۰% و بدون شریک است امکان شراکت برایشان وجود ندارد مگر و به شرط اینکه قبل از مصاحبه نهایی، پلان شغلیشان را تغییر داده باشند. متقاضی در این گروه ملزم به مدیریت شغل خود به طور صد در صد است.   سرمایه گذارانی‌ که قصد شریک شدن با خرید مشاغل اماده و  فعال دارند  باید حداقل 1/3 سهام و یا شغل مورد نظر را خریداری نمایند و  1/3 مدیریت شغل خریداری شده را نیز  بر عهده داشته باشند.

متقاضیان باید یک بار سفر اکتشافی 5 روزه به استان داشته باشند. هدف از این سفر دیدار با مسئولین اداره ی مهاجرت، کار، مدارس و... و همچنین دیدار از استان جهت کسب تجربه و بررسی هزینه های شغلی ،سکونت، تحصیلات و غیره میباشد.

 متقاضیان 2 سال فرصت خواهند داشت تا طبق پلان ارائه شده و یا با ارائه دلایل منطقی شغل دیگری را راه اندازی نمایند. بعد از آن که متقاضی سرمایه گذاری لازم را با هر کدام از شرایط ذکر شده به انجام رسانید، مبلغ ودیعه به وی مسترد خواهد شد.

حداقل ثروت متقاضی جهت اقدام در استان پرنس ادوارد 600,000 دلار کانادا میباشد.

بسته به پلان ارایه شده، حداقل مبلغ سرمایه گذاری  150,000 دلار کانادا میباشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان مانيتوبا

 مهاجرت سرمایه گذاری به منیتوبا برای جذب متقاضیانی  است که دارای سابقه مدیریتی در کسب و کار خود چه در بخش خصوصی و چه دولتی می باشند و در نظر داشته باشند که با ایجاد و یا خرید کسب و کار در این استان زندگی نمایند.  

شرایط متقاضیان سرمایه گذار در استان مانیتوبا:

 • داشتن حداقل 3 سال سابقه کسب و کار و یا مدیریت در سطوح بالا دارایی به ارزش ۳۵۰,۰۰۰ دلار

 • سرمایه گذاری به میزان  ۱۵۰,۰۰۰ دلار

 • سفر اکتشافی  جهت دیدار از کسب و کارها، مدارس و لمس کردن جو جامعه و نظایر آن

 • پرداخت مبلغ 100,000 دلار  به عنوان ودیعه بعد از صدور نامه قبولی

روش پذیرش سرمایه گذاران در این استان:

متقاضیان سرمایه گذاری در منیتوبا بر اساس سیستم امتیازی طراحی شده است که شامل سن، دارایی، سابقه مدیریت یا کسب و کار ، اشنایی حداقل به یکی از زبانهای انگلیسی یا فرانسه میباشد.

متقاضی میبایست حداقل دارای 3 سال سابقه کار در 5 سال گذشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان نیوبرانزویک:

متقاضیان مهاجرت سرمایه گذاری استان نیوبرانزویک جهت ورود طرح های تجاری سودآور و سرمایه‌گذاری در این استان بوجود آمده اند که غیر از اعضای خانواده مهاجر، از ساکنین استان نیز به کار گمارده شوند. طرح تجاری یا پلان مورد نظر سرمایه گذار باید برای استان سود آور بوده و کسب و کار باید با مدیریت متقاضی خریداری، راه‌اندازی و اداره شود.

 • حداقل میزان دارایی باید ۳۰۰,۰۰۰$ باشد.

 • پرداخت ۷۵,۰۰۰$ توسط متقاضی به عنوان تضمین مالی جهت اسکان و راه اندازی شغل مورد نظر است.

 • چنانچه متقاضی به تعهدات خود عمل کند،  مبلغ مذکور عیناً مسترد خواهد شد. 

 • متقاضی ۳ سال در ۵ سال اخیر سابقه مدیریت داشته باشد.

 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری باید ۱۵۰,۰۰۰ دلار باشد. 

 • به زبان انگلیسی یا فرانسه آشنایی داشته باشد.

 • تحصیلات حداقل دیپلم داشته باشد.

 • تعهد به اسکان و راه اندازی کسب و کار در استان بدهد.

 • قبل از تشکیل پرونده سفر تحقیقاتی به استان داشته باشد.

پذیرش با روش  امتیاز بندی صورت می گیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان، کارآفرینی

 • حداقل ۳ سال سابقه مدیریت تجاری در بخشهای خصوصی و یا دولتی

 • حداقل دارایی  ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا

 • دیدار اکتشافی از استان به مدت ۵ روز

 •  دخالت مستقیم و مدیریت روز به روز کسب و کار خود

 • ارایه  طرح تجاری و یک طرح برای اقدامات بعد از اقامت

 • پرداخت ۷۵,۰۰۰ دلار ودیعه

 • تعهد در اجرای طرح تجاری، چنانچه متقاضی در استان اسکان نکند و یا به تعهد خود در راه اندازی کسب و کار و مفاد قرارداد عمل ننماید، مبلغ سپرده به او مسترد نخواهد شد. 

 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۱۵۰,۰۰۰ دلار 

 • محدودیت سن، تحصیلات و دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه وجود ندارد.

 • روش 3- سرمایه گذاری با ایجاد کسب و کار و کار آفرینی در استانهای بریتیش کلمبیا و انتاریو:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا:

 مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی : بعد از قبول شدن متقاضی در قدمهای اولیه و پذیرفته شدن درخواستهای اولیه ایشان و افراد وابسته آن پس از حدود 6 ماه از  ابتدا با دریافت اجازه کار به مدت 20 ماه  وارد کشور شده و در صورت موفقیت در راه اندازی کسب و کار مورد نظر و استخدام یک مهاجر و یا شهروند کانادایی ، ویزای کار را تبدیل به اقامت دائم می نمایند.

مهاجرت از طریق کار آفرینی در برنامه استانی بریتیش کلمبیا مختص کار آفرینان با سابقه ای است که آماده سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا هستند و می‌خواهند فعالانه کسب و کاری را در آنجا مدیریت نمایند. اگر مد نظر دارید برای مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی با سرعت وارد کشور شوید این روش بر خلاف روشهای 1 و 2 که می بایست حداقل 3 سال منتظر ورود به کشور باشید، تنها روش ورود میباشد. حداقل میزان ثروت باید 600.000 دلار کانادا باشد و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کسب و کار مورد نظر باید حداقل 200.0000 دلار کانادا باشد. لطفا در نظر داشته باشید که با مبالغ سرمایه گذاری 200،000 $ میبایست خارج از محدوده شهر ونکوور فعالیت داشت. در صورتی که مایل به راه اندازی کسب تان در محدوده شهر های بزرگ مثل ونکوور و یا ویکتوریا هستید میبایست بالای 1000،000 $ سرمایه گذاری نمایید. فاکتورهای در نظر گرفته شده جهت قبولی در درخواستهای اولیه شامل : سن، تجربه کاری، مبلغ پیشنهادی، آشنایی به زبان انگلیسی و... میباشد.

مهاجرت به بریتیش کلمبیای کانادا از طریق پروژه های استراتژیک

 • شرکتها و سرمایه گذاران خارجی می توانند با ایجاد کسب و کاری جدید و یا راه اندازی شعبه کارشان در این استان تا ۵ نفر از متخصصین خود را به این استان بیاورند.

 • حداقل سرمایه گذاری ۵۰۰٫۰۰۰ دلار کانادا

 • ایجاد حداقل سه شغل جدید برای شهروندان و یا مقیمان دایم کانادا ، سفر اکتشافی،  تاسیس شرکت و ... از شرایط اولیه پذیرش در این گروه میباشد.


مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی در استان انتاریو:

برنامه مهاجرت به انتاریو برای جذب متقاضیانی است که سابقه داشتن کسب و کار و یا مدیریت در مشاغل آزاد و یا دوائر دولتی دارند تعبیه شده است. این روش به متقاضیان امکان دریافت اقامت دائم کانادا و در نهایت شهروندی کانادا را از طریق ایجاد کسب و کار و یا سرمایه گذاری در کسب و کاری فعال می دهد.

شرایط متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق استان انتاریو:

 • متقاضی حداقل 3سال سابقه  کار یا مدیریت (مدیریت عامل، رئیس هیئت مدیره،مدیر پروژه و...) داشته باشد.

 • دارایی متقاضی می بایست بین 500,000 تا 1,500,000 دلار  باشد. این مبلغ متناسب با نوع ، روش ، مبلغ، منطقه و درصد مالکیتی که سرمایه گذاری انجام می گردد، متغیر است.

 • مدیریت واحد خریداری و یا راه اندازی شده  به عهده متقاضی صورت گیرد.

 • حداقل دو شغل تمام وقت برای شهروندان یا مقیمان دائم کانادا ایجاد کند.

 بعد از قبولی در کا ندید شدن، در خواست اولیه ارائه شده که  متعاقب ان پلان کاری، سفر اکتشافی و... انجام میپذیرد.  حدودا 6 ماه بعد از مراحل اولیه ، متقاضی و افراد وابسته با ویزای کار وارد کشور شده و 20 ماه فرصت  دارند تا شرایطی که به آن متعهد شده اند را عملی سازند که در این صورت ویزای کار موقت به اقامت دائم کانادا تبدیل میشود.

سیستم پذیرش سرمایه گذاری در استان انتاریو:

مهاجرت سرمایه گذاری در استان انتاریو بر اساس سیستم امتیازبندی طراحی شده است. فاکتورهای امتیازها شامل سابقه کاری، مبلغ سرمایه گذاری ، آشنایی به زبان انگلیسی،  مهارت‌های فردی و ... است.

پاسپورت کانادا جزو اولین پنج پاسپورت قوی در دنیا طبقه بندی می شود. نقشه زیر نشان می دهد با داشتن پاسپورت کانادا به چه کشورهایی بدون نیاز به ویزا می توانید سفر کنید.


مهاجرت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه برنامه مهاجرت سرمایه گذاری استان های مختلف کانادا در یک جدول

برنامه های مهاجرتی
حداقل میزان دارایی
حداقل میزان سرمایه گذاری
تجربه مدیریت
نقش مدیریتی
پلان کاری
سفر اکتشافی
مصاحبه
سپرده قابل بازگشت(در صورتی که در استان مورد نظر ساکن نباشید و سرمایه گذاری انجام نشود، این مبلغ به شما بازگشت داده نمی شود)
دیگر موارد لازم
برنامه مهاجرت سرمایه گذاری استان کبک
$1,600,000
$800,000
دو سال تجربه مدیریت از پنج سال گذشته
نیاز است
N/A
N/A
نیاز است یا ممکن است لغو شود
N/A
آزمایش های پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه
مهاجرت سرمایه گذاری استان مانیتوبا
$350,000
$150,000 خرید حداقل یک سوم سهام یک کسب و کار موجود در مانیتوبا
یا سرمایه گذاری به مبلغ یک میلیون دلار در یک کسب و کار موجود در مانیتوبا
داشتن کسب و کار و تجربه مدیریتی و یا تجربه در سطح مدیر عاملی به مدت سه سال از پنج سال گذشته
نیاز است
Business Intent نیاز است
توصیه می شود
نیاز است
$100,000
کسب حداقل 60 امتیاز در جدول ارزیابی تطابق پذیری
مهاجرت سرمایه گذاری استان نیو برانزویک تعلیق شده است
$300,000
$125,000
تجربه مدیریتی در سه سال از پنج سال گذشته
نیاز است
نیاز است
نیاز است
نیاز است
$75,000
کسب حداقل 50 امتیاز در the selection grid
مهاجرت سرمایه گذاری جزیره پرنس ادوارد با مالکیت صد در صد
$600,000
$150,000
تجربه مدیریتی نیاز است
نیاز است
نیاز است
نیاز است
نیاز است
$200,000
ارائه یک قرار داد خرید و فروش
کسب CLB 4 در زبان انگلیسی و یا فرانسه در دو سال گذشته
مهاجرت سرمایه گذاری جزیره پرنس ادوارد با مالکیت شراکتی
$600,000
سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 150.000 دلار و خرید یک سوم کسب و کار
یا
سرمایه گذاری به مبلغ 1.000.000 دلار
تجربه مدیریتی نیاز است
نیاز است
نیاز است
نیاز است
نیاز است
$200,000
ارائه قرارداد سرمایه گذاری
کسب CLB 4 در زبان انگلیسی و یا فرانسه در دو سال گذشته
مهاجرت سرمایه گذاری استان یوکان
$250,000 (including $150,000 in liquid assets)
سرمایه گذاری حداقل به مبلغ 150.000 دلار و خرید یک سوم کسب و کار
یا
سرمایه گذاری به مبلغ 1.000.000 دلار
تجربه مدیریتی و/ یا کارآفرینی مرتبط مورد نیاز است
نیاز است
نیاز است
Recommended, applicants are awarded points for past visits
نیاز است
$75,000
کسب و کار باید در یک منطقه استراتژیک تعیین شده انجام شود
مهاجرت سرمایه گذاری کانادا از طریق دولت فدران بسته شده است
$10,000,000
دو میلیون دلار سرمایه گذاری به مدت 15 سال
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
N/A
حداقل یک سال تحصیل کانادایی بعد از دوره دبیرستان و یا مدرک خارجی معادل آن
کسب CLB 5 در زبان انگلیسی و یا فرانسه در دو سال گذشته


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش