پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکابرای دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری، دو روش پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و خرید ملک در پروژه های تعیین شده در دومینیکا وجود دارند. داشتن پاسپورت و تابعیت دومینیکا امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان را فراهم می کند.اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

دومینیکا کشوری در شرق دریای کارائیب و در جنوب شرقی فلوریدای آمریکا است که در سال ۱۹۷۸ به استقلال رسید و هم اکنون عضو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا محسوب می‌شود. این جزیره دارای موقعیتی عالی از نظر جذب توریست های کانادا، آمریکا، اروپا و خاور دور است. جمعیت جزیره دومینیکا حدود ۷۳۰۰۰ نفر است. برنامه اخذ مستقیم پاسپورت دومینیکا در سال 1993 و بر اساس اصل ماده قانونی از بخش 101 از قوانین مهاجرتی و تابعیت این کشور به تایید مقامات دولتی دومینیکا رسیده است. بر اساس این قانون دولت دومینیکا یک برنامه اقتصادی شهروندی ایجاد کرده است که به عنوان مجرایی در توسعه ملی به حساب می آید. این برنامه اقتصادی به متقاضیان این امکان را می دهد که بدون درخواست اقامت، تبدیل به یک شهروند دومینیکا گردند و در صورت داشتن صلاحیت لازمه، مستقیما پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. سرمایه اهدائی در دومینیکا برای توسعه فناوری اطلاعات، صنعت، کشاورزی، گردشگری و... در پروژه های چون مدارس غیر انتفاعی، بازسازی بیمارستان ها، استادیوم ورزشی و دیگر پروژه های بخش خصوصی به کار برده می شود.

دومینیکا در دریای کارائیب

نمایش کشور دومینیکا در نقشه گوگل


روش های اخذ پاسپورت دومینیکا:

به منظور کسب پاسپورت دومینیکا دو روش پرداخت کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و خرید ملک در پروژه های تعیین شده در دومینیکا وجود دارند. به جز هزینه مربوط به کمک به دولت و یا خرید ملک، هزینه های دیگری از جمله هزینه بررسی پرونده به مبلغ 1,000 دلار آمریکا برای هر پرونده، هزینه شهروند سازی به مبلغ 750 دلار آمریکا برای هر متقاضی، هزینه صدور پاسپورت به مبلغ 60 دلار آمریکا برای هر متقاضی و هزینه تمبر به مبلغ 15 دلار آمریکا برای هر متقاضی نیز وجود دارد. همچنین به منظور جلوگیری از ورود تبهکاران و افراد مرتبط با گروه های تروریستی به کشور دومینیکا در مورد همه افراد شامل در پرونده، تحقیقات سخت گیرانه انجام می شود، به منظور پوشش دهی هزینه های مربوط به انجام این امر افراد متقاضی باید مبالغ زیر را بپردازند. هزینه بررسی صحت اطلاعات پرونده (due diligence fees): متقاضی اصلی - USD $7,500 همسر، 7,500 $، افراد وابسته 16 سال و بالاتر 4,000 $،  افراد وابسته 12 تا 16 سال 2,000$  و افراد وابسته زیر 12 سال بدون هزینه می باشد.

الف) روش پرداخت بلاعوض برای اخذ پاسپورت دومینیکا :

-برای دریافت پاسپورت دومینیکا تنها برای متقاضی اصلی ( یک نفر، فارغ از اینکه شخص مجرد باشد و یا خانواده داشته باشد) باید 100,000 دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.
        -برای  متقاضی اصلی و همسر  175,000 دلار باید کمک بلاعوض به دولت دومینیکا پرداخت شود.
        -برای یک خانواده تا سقف 4 نفر در حال حاضر 200,000 دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت باید پرداخت شود.
        -برای هر عضو بیشتر از چهار نفر باید نفری 25,000 دلار آمریکا کمک بلاعوض به دولت پرداخت شود.
 


  هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض با در نظر گرفتن همه هزینه ها چقدر می شود؟

لطفا توجه فرمایید که جداول نمونه هایی برای محاسبه کل قیمت ها می باشند و در این جداول سن فرزندان زیر 12 سال در نظر گرفته شده. برای فرزندان بالای 12 سال تنها باید مبلغ بررسی صحت اطلاعات را برای هر فرزند به این مبالغ اضافه نمایید.


 هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلاعوض به دولت برای یک نفر :


مبلغ کمک بلاعوض به دولت
USD $100,000
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده due diligence fee
USD $7,500
هزینه بررسی پرونده processing fee
USD $1,000
هزینه پاسپورت
USD $250


کل هزینه های یک فرد مجرد از طریق روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا
USD $108,750


 هزینه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق کمک بلا عوض به دولت برای یک خانواده چهار نفره با فرزندان زیر 16 سالمبلغ کمک بلاعوض به دولت
USD $200,000
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده due diligence fees
(USD $11,500 ($7,500 + $4000
هزینه بررسی پرونده
USD $1,000
هزینه پاسپورت
 4 * USD $250
کل هزینه های یک خانواده چهار نفره از طریق روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا
USD $213,500

 

ب) روش سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت برای اخذ پاسپورت دومینیکا :

 • خرید ملک به ارزش حداقل 200,000 دلار در یکی از پروژه های تأیید شده توسط دولت و نگهداری آن به مدت حداقل سه سال


هزینه های دولتی (تنها مربوط به روش سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت):

متقاضی اصلی 25,000 دلار آمریکا (پیش از این 50000 دلار بود).

 متقاضی اصلی و همسر 35,000 دلار آمریکا (پیش از این 75000 دلار بود).

یک خانواده چهار نفره شامل متقاضی اصلی و سه وابسته 35,000 دلار آمریکا (پیش از این 75,000$ بود).

یک خانواده 5 یا 6 نفره شامل متقاضی اصلی و وابستگان 50,000 دلار آمریکا (پیش از این 100,000 $ بود).

یک خانواده 7 نفره و یا بیشتر، باید 70,000 دلار به دولت پرداخت شود.


کل هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در یکی از پروژه های تایید شده دولت با در نظر گرفتن همه هزینه ها چقدر می شود؟

لطفا توجه فرمایید که جداول زیر نمونه هایی برای محاسبه کل قیمت ها می باشند و در این جداول سن فرزندان زیر 12 سال در نظر گرفته شده. برای فرزندان بالای 12 سال تنها باید مبلغ بررسی صحت اطلاعات را برای هر فرزند به این مبالغ اضافه نمایید.


کل هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت برای یک نفر:


حداقل سرمایه گذاری برگشت پذیر در پروژه های تایید شده دولت               
USD $220,000
هزینه دولتی
$35000 USD
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده در پرونده
USD $7,500
هزینه بررسی پرونده
USD $1,000
هزینه صدور پاسپورت
USD $250
مجموع هزینه ها
USD $263,750


کل هزینه دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت برای یک خانواده چهار نفره ( با دو فرزند زیر 12 سال):


حداقل سرمایه گذاری برگشت پذیر در پروژه های تایید شده دولت
USD $220,000
هزینه دولتی
$35000 USD
هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده در پرونده
USD $7,500 + $4000
هزینه بررسی پرونده
USD $1,000
هزینه صدور پاسپورت
(USD $1000 ($250 x 4
مجموع هزینه ها
USD $268,500


افراد وابسته که طبق قانون جدید و اجرا شده از اول دسامبر سال 2016 می توانند در پرونده شامل شوند:

-فرد وابسته که می تواند در پرونده شامل شود، یعنی:

 • -همسر متقاضی اصلی

 • -فرزند زیر 18 سال متقاضی اصلی یا همسر او

 • -فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر متقاضی اصلی بین سن 18 سال تا 30 سال که در حال تحصیل تمام وقت باشد و از نظر اقتصادی به متقاضی اصلی کاملا وابسته باشد. (قبلا بین 18 تا 25 سال بود)

 • -دختر مجرد متقاضی اصلی که زیر 30 سال سن دارد و تحت حمایت مالی کامل متقاضی اصلی و با او زندگی می کند (قبلا تا 25 سال بود)

 • -فرزند متقاضی اصلی و یا فرزند همسر متقاضی اصلی که بالای 18 سال باشد و دارای مشکل فیزیکی و یا ذهنی است به ترتیبی که کاملا تحت حمایت متقاضی اصلی باشد.

 • -والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی اصلی یا همسر او که بالای  55 سال سن باشند ( قبلا باید بالای سن 65 سال می بودند) و با متقاضی اصلی زندگی کند و کاملا تحت حمایت وی باشد.


 تغییر قانون دیگر در مورد هزینه های بررسی پرونده ی نوزادان:

برای ثبت کردن فرزندی که بعد از اعطای شهروندی به متقاضی، متولد شده باشد و زیر 5 سال باشد، هزینه بررسی پرونده به 2,000 دلار آمریکا کاهش یافته است ( پیش از این، این مبلغ 10,000 دلار آمریکا بود).


مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا:

در قرن بیست و یکم حق آزادی مسافرت به کشورهای مختلف برای هر فردی، مفید و سودمند بوده و در برخی موارد ضروری است. امروزه این امر از طریق اخذ تابعیت دوم امری کاملا قانونی است. در این زمینه داشتن تابعیت و پاسپورت دومینیکا، به دست آوردن تابعیت کشوری است که به فرد اجازه سفر به بسیاری از کشورها را بدون نیاز به دریافت ویزا می دهد و برای متقاضی فرصت تجارت آزادانه با تمام جهان، افتتاح انواع حساب های بانکی و اعتباری و گذر از محدودیت های بین المللی پیش رو را مهیا می‌کند. علاوه بر این مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دارای مزایای زیر است:

-دریافت پاسپورت برای همسر و فرزندان وابسته زیر  30 سال ( معنای وابستگی را می توانید در بالا بخوانید)

 • -دریافت پاسپورت طی حدود 6 ماه و تابعیت مادام العمر

 • -ملزم نبودن به اثبات مدیریت، تحصیلات و کسب‌وکار و زبان انگلیسی

 • -ملزم نبودن به اقامت در این کشور

 • -عدم نیاز به اثبات منشا ثروت و ملزم نبودن به مصاحبه (مگر در مواقع نیاز)

 • -دومینیکا کشوری است که نسبت به تابعیت قبلی و آتی متقاضی اهمیت نمی دهد. بنابراین سرمایه گذار آزاد است که هر کجا که می خواهد زندگی کند

 • -موقعیت های منحصر به فرد جهت تجارت و برنامه ریزی مالیاتی

 • -حق خرید و فروش  ملک دلخواه در این کشور به عنوان یک شهروند

 • -عدم اخذ مالیات بر درآمد، ارث، کار، هدیه و غیره در خارج از کشور دومینیکا

 • -هیچگونه مالیاتی بر ارث، هدیه یا سود سرمایه وجود ندارد

 • -سیستم بانکداری به شدت محرمانه 

 • -اخذ اقامت دائم انگلستان، برمودا، باهاما، جزایر کیمن، موناکو، سوئیس، آندورا و ... برای شهروندان دومینیکا آسان تر است.

 • -دومینیکا مکانی فوق العاده عالی برای بیزینس با امریکا است، زیرا هردو محدوده ی زمانی و کد شماره گیری بین المللی (1+) یکسانی دارند.

 • -دومینیکا دارای یک دموکراسی پایدار است و خدمت سربازی اجباری نیست

 • -شهروندان دومینیکا از حق رأی برخوردارند

 • و...

 • نکات جالب در رابطه با برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری دومینیکا


 • برای اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، فرد سرمایه گذار باید حداقل 10 درصد از کل میزان سرمایه گذاری را بیعانه بگذارد تا بتواند جدی بودن قصد خود را به اثبات برساند. ما بقی مبلغ پس از قبولی درخواست سرمایه گذار از طرف واحد تابعیت از طریق سرمایه گذاری دومینیکا منتقل می گردد. مهمم است بدانید که تمامی وجوه به حساب های دولتی رسمی منتقل خواهند شد.
  یک ملک می تواند توسط دو یا چند سرمایه گذار که متقاضی اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری هستند، خریداری گردد. در این حالت، هر متقاضی باید حداقل 200,000 دلار در خرید ملک مشترک سرمایه گذاری نماید. ملک باید به مدت حداقل 3 سال در مالکیت متقاضی باقی بماند.
  تمامی نقل و انتقالات مالی انجام شده در برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری دومینیکا کاملا شفاف بوده و تحت استانداردهای انگلستان انجام می گردند.

 • سوالات رایج درباره دومینیکا و برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

 • برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

این برنامه سرمایه گذاران خارجی را قادر می سازد تا در ازای سرمایه گذاری در دومینیکا بر طبق قوانین برنامه، تابعیت قانونی و پاسپورت این کشور را برای خود و خانواده شان دریافت کنند. در حال حاضر سرمایه گذاری در املاک شامل خرید ملکی به ارزش 200 هزار دلار آمریکا است.

 • چه کسانی نماینده مجاز محسوب می شوند؟

نماینده مجاز شخصی است که توسط دولت اجازه یافته از طرف متقاضیان برای برنامه تابعیت از طریق سرمایه گذاری اقدام کند. شرکت حقوقی کنکاش پروسه اخذ تابعیت شما را از طریق نمایندگان مجاز انجام خواهد داد.

 • چه کسانی واجد شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا هستند؟

متقاضیان باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، سوء پیشینه نداشته و بتوانند طبق قوانین برنامه، در دومینیکا سرمایه گذاری کنند. متقاضیان باید از طریق یک نماینده مجاز، فرم های لازم و مدارک تکمیلی را آماده کنند.

 • هزینه برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

مجموع هزینه شامل مبلغ سرمایه گذاری و سایر هزینه های مربوط به پردازش درخواست می شود که بر اساس تعداد افراد خانواده که درخواست تابعیت می دهند، تغییر می کند. برای اطلاع از هزینه ها بر طبق شرایط خود، با کارشناسان کنکاش تماس بگیرید.

 • آیا همسر و فرزندان من نیز می توانند تابعیت و پاسپورت دومینیکا دریافت کنند؟

بله، تابعیت شامل همسر، فرزندان وابسته و والدین وابسته شما می شود. هزینه درخواست اعضای خانواده در فرم درخواست قید می شود.

 • مزایای این برنامه چه هستند؟

پس از دریافت تابعیت دومینیکا، از تمام حقوق شهروندان این کشور برخوردار می شوید. می توانید هر زمان که مایل باشید در دومینیکا زندگی و کار کنید. از آنجا که دومینیکا عضو جامعه کشورهای کاراییب (CARICOM) است، می توانید در کلیه کشورهای دیگر عضو این انجمن نیز زندگی کنید.

 با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا به بیش از 120 کشور سفر کنید، از جمله بریتانیا، کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن، سنگاپور، هنگ کنگ و....

 • آیا باید در دومینیکا مالیات بپردازم؟

هیچ مالیاتی بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا سود سرمایه تعلق نمی گیرد. شما فقط در صورت زندگی در دومینیکا موظف به پرداخت مالیات شخصی هستید.

آیا می توانم شخصا درخواست را به اداره مربوطه ارسال کنم؟

خیر، درخواست ها باید صرفا از طریق نمایندگان مجاز ارسال شوند.

 • پروسه درخواست اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر طول می کشد؟

از لحظه ارائه مدارک لازم به دولت دومینیکا، زمان پردازش حدود 4 ماه است.

 • جایگاه این برنامه در مقایسه با برنامه های مشابه سایر کشورها چیست؟

برنامه خوشنام دومینیکا از سال 1993 در حال اجراست، بسیار سریع انجام می شود و مقرون به صرفه ترین روش برای اخذ تابعیت در میان برنامه های موجود در دنیاست.

 • آیا پروسه درخواست اخذ پاسپورت دومینیکا محرمانه است؟

بله، غیر از مواردی که بررسی صحت اطلاعات توسط یک شرکت مجاز انجام می شود.

 • آیا متقاضیان باید در مصاحبه شرکت کنند؟

در حال حاضر مصاحبه اجباری برای این برنامه وجود ندارد اما بنا بر نظر دولت، ممکن است متقاضی ملزم به شرکت در مصاحبه شود.

 • آیا متقاضیان باید به دومینیکا سفر کنند؟

اجباری به این کار نیست. البته در صورت لزوم انجام مصاحبه، معمولا این کار در دومینیکا انجام می شود اما چنانچه متقاضی نتواند برای مصاحبه به دومینیکا سفر کند، مصاحبه در مراکز معینی خارج از این کشور انجام می شود، به شرط اینکه متقاضی هزینه های مرتبط را پرداخت کند. در حال حاضر شرط انجام مصاحبه برداشته شده است مگر در مواردی به صلاحدید مقامات.

 • آیا باید برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا در این کشور زندگی کنم؟

خیر، نیازی به اقامت در این کشور قبل و بعد از اخذ تابعیت نیست.

 • آیا فرم درخواست برنامه بصورت آنلاین در دسترس است؟

خیر، فرم ها را فقط از طریق شرکت های مهاجرتی که با نمایندگان مجاز قرارداد دارند مانند شرکت کنکاش، می توانید دریافت کنید.

 • آیا درخواست را می توان به هر زبانی ارائه کرد؟

خیر، تمام درخواست ها باید به زبان انگلیسی باشند.

 • سوگند وفاداری چیست؟

هنگام تایید نهایی اعطای تابعیت، متقاضی باید در دفتر اسناد رسمی سوگندنامه وفاداری به کشور مشترک المنافع دومینیکا امضا کند.

 • چه کشورهایی پاسپورت دومینیکای من را به رسمیت می شناسند؟

کلیه کشورهای دنیا. پاسپورتی که از طریق برنامه سرمایه گذاری در دومینیکا دریافت می کنید، یک پاسپورت قانونی است و توسط تمام کشورهای عضو سازمان ملل به رسمیت شناخته می شود.

 • به چه کشورهایی می توانم با پاسپورت دومینیکا بدون گرفتن ویزا سفر کنم؟

با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا به بیش از 113 کشور جهان، از جمله بریتانیا، کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن، سنگاپور، هنگ کنگ، ایرلند و  ... سفر کنید. می توانید هر زمان که مایل باشید در دومینیکا زندگی و کار کنید. از آنجا که دومینیکا عضو انجمن کشورهای کاراییب (CARICOM) است، می توانید در کلیه کشورهای دیگر عضو این انجمن نیز زندگی کنید. دارندگان پاسپورت دومینیکا مانند سایر کشورهای کاراییب برای ورود به ایالات متحده آمریکا نیاز به اخذ ویزا دارند.

 • پاسپورت دومینیکا  چند سال معتبر است؟

تمام پاسپورت های دومینیکا به مدت ده سال اعتبار دارند. پاسپورت کودکان زیر 16 سال برای پنج سال صادر می شود.

 • پس از انقضای اعتبار پاسپورت دومینیکا، چگونه آن را تمدید کنم؟

پاسپورت های منقضی یا بدون صفحه خالی به سادگی با پرداخت وجهی در اداره گذرنامه و مهاجرت دومینیکا یا از طریق کنسولگری های این کشور تمدید می شوند. نیازی به سفر به دومینیکا یا حضور در کنسولگری های آن جهت تمدید پاسپورت نیست.

 • چگونه مطمئن باشم که پاسپورت دومینیکا من پس از انقضا تمدید می شود؟

بر طبق قوانین دومینیکا، شهروندان حق دارند پاسپورت داشته باشند.

 • آیا برای تمدید پاسپورت دومینیکا، نیازی به داشتن آدرس در دومینیکا دارم؟

خیر، می توانید آدرس محل سکونت خود را ارائه کنید.

 • اگر ملکی را که از طریق برنامه اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری خریده ام، بفروشم، آیا می توانم پاسپورت خود را تمدید کنم؟

بله، پس از اخذ تابعیت باید ملک را فقط به تعداد سال های مورد نیاز برنامه نگهداری کنید.

سیستم مالیاتی دومینیکا و مزایای آن: نکاتی که باید پیش از اقدام برای اخذ تابعیت دومینیکا بدانید

اخذ پاسپورت دوم راه حل موثری برای بسیاری از مشکلات است (از تسهیل نمودن پروسه باز کردن حساب در بانک های اروپایی گرفته تا بدست آوردن آزادی سفر بدون ویزا و کسب موقعیت های جدید تجاری و ترفیع جایگاه فرد در دنیای امروز). برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از 5 برنامه کشورهای حوزه کارائیب است که افراد متمول را قادر می سازد به اهداف خود دست یابند. دومینیکا با سیستم مالیاتی دوستانه و مساعد خود توصیف می شود. 

وضعیت مالیات بر افراد

فرد مقیم مالیاتی دومینیکا فردی است که حداقل به مدت 183 روز در سال در داخل خاک این کشور اقامت داشته باشد. افراد مقیم دومینیکا موظف هستند بر درآمد خود در سراسر جهان مالیات بپردازند، درحالی که افراد غیر مقیم هیچ گونه مالیاتی نمی پردازند و تنها چنانچه در کشور دومینیکا درآمد کسب نمایند باید بر سود حاصل از منابع داخل جزیره دومینیکا مالیات پرداخت نمایند.

مالیات بر درآمد بر اساس یک مقیاس تصاعدی محاسبه می گردد:

 • -اولین 20 هزار دلار کارائیب شرقی (XCD) شامل 15 درصد مالیات می شود.

-·30 هزار دلار بعدی – 25 درصد مالیات.

 • -بالای 50 هزار دلار – 35 درصد مالیات.

درآمد مشمول مالیات، سود حاصل از اشتغال، کسب و کار، اجاره املاک و مستغلات، حق الامتیاز، بهره، جایزه و انعام و غیره می باشد. مالیات فقط بر سودهای بالاتر از 20 هزار دلار کارائیب شرقی (معادل 7400 دلار آمریکا) اعمال می گردد.

در تابستان 2017 دولت دومینیکا تغییرات احتمالی در شرایط اخذ اقامت مالیاتی این کشور را اعلام نمود. نخست وزیر دومینیکا، روزولت اسکریت اظهار کرد که در چشم انداز میان مدت تغییراتی در این برنامه ایجاد خواهد شد. شهروندانی که از طریق سرمایه گذاری تابعیت دومینیکا را دریافت کرده اند، قادر خواهند بود اقامت مالیاتی این کشور را دریافت نموده و شماره شناسایی مربوط به مالیات دهندگان را بدون نیاز به حضور در کشور به مدت 183 روز در طول سال دریافت کنند.

شرط اصلی در اخذ وضعیت مالیات دهندگی، تمایل به پرداخت حداقل مبلغ مالیات بر درآمد به خزانه دولت به صورت سالیانه است. بر طبق نتایج بررسی های مقدماتی، رئیس دولت بیان نمود که مجموع وجوهی که به صورت اضافی از سرمایه گذاران خارجی دریافت شده، بیشتر از مجموع مبلغ مالیات هایی خواهد بود که بر سود اعمال شده است (34 میلیون دلار در سال 2016).

دولت دومینیکا قصد دارد به زودی سیستم مالیاتی را تسهیل کند. روزولت اسکریت اظهار کرده است که دولت برنامه دارد یک نرخ مالیات بر درآمد واحد تعیین کند. انتظار می رود نرخ های مالیاتی 15 درصد و 25 درصد منسوخ گردند. در قالب این ابتکار، شهروندان دومینیکا در صورتی که درآمد آنان به آستانه ای برسد که نرخ مالیاتی 35 درصدی بر آن اعمال می شود، موظف به پرداخت مالیات بر درآمد خواهند بود. ضمناً گزینه ای نیز مد نظر است که بر اساس آن حداقل درآمد مشمول مالیات به 25 هزار دلار کارائیب شرقی افزایش داده شود.

وضعیت مالیات اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی که مقیم مالیاتی کشور دومینیکا هستند، موظف به پرداخت مالیات بر درآمدهای خود در سراسر جهان می باشند. نرخ بهره مالیات بر درآمد 30 درصد است. افراد غیر مقیم تنها بر سودهای به دست آمده در خاک دومینیکا مالیات می پردازند. نرخ مالیات 15 درصد می باشد. در دومینیکا بر سود حاصل از سرمایه و سود سهام، مالیات اعمال نمی گردد در نتیجه افرادی که با هدف اخذ پاسپورت دومینیکا در پروژه های تایید شده دولت دومینیکا سرمایه گذاری کرده و سهام دار می شوند مالیاتی بر سود حاصل از این سهام پرداخت نخواهند کرد.

شرکتهای ثبت شده در خارج از کشور، تعطیلات مالیاتی 20 ساله دریافت می کنند (مشوق دولتی جهت کاهش مالیات یا معافیت مالیاتی) و مالیات بر درآمد، مالیات بر سود شرکت، مالیات بر ارث و ثروت پرداخت نمی کنند. چنین شرکت هایی هزینه سالیانه ثبت و مالیات سالیانه دولتی پرداخت می نمایند.

شرایط پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

در دومینیکا، مالیات بر ارزش افزوده بر فروش کالاها و ارائه خدمات در جزیره و نیز واردات کالا به کشور اعمال می گردد. نرخ مالیات بر ارزش افزوده 15 درصد می باشد. کسب و کارهای مربوط به هتل ها و مراکز غواصی نرخ مالیاتی کاهش یافته 10 درصدی را پرداخت می کنند.

ثبت نام برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و دریافت شناسه مالیاتی در صورتی لازم است که مبلغ عرضه سالیانه از 120 هزار دلار کارائیب شرقی تجاوز نماید. افرادی که در زمینه اجاره املاک تجاری و ارائه خدمات اقامت در هتل مشغول به کار هستند، چنانچه کل مبلغ عرضه آنان بیش از 60 هزار دلار کارائیب شرقی باشد، موظف به ثبت نام خود جهت پرداخت مالیات می باشند.

مالیات بر املاک و مستغلات

در دومینیکا مالیات بر املاک و مستغلات وجود ندارد، اما یک هزینه شهرداری محلی وجود دارد که باید سالیانه توسط مالکین املاک پرداخت گردد و به منطقه بستگی دارد. این هزینه به طور متوسط 1.27 درصد ارزش بازار ملک مورد نظر می باشد.

انواع دیگر هزینه ها

مالیات بر ارث در دومینیکا اعمال نمی گردد، اما در برخی موارد هدایا مشمول مالیات انتقال اموال می شوند. گاهی لازم است 1 درصد هزینه اموال منتقل شده به صندوق تضمین مالی، 2.5 درصد هزینه دادگاه و 3 درصد هزینه وکیل پرداخت شود.

حقوق بگیران 4.75 درصد از درآمد خود را ماهیانه به صندوق بیمه اجتماعی می پردازند، اما این مبلغ نباید از 6000 دلار کارائیب شرقی تجاوز نماید.

اظهارنامه های مالیاتی سالیانه تا 31 مارس هر سال اعلام می شوند که به دنبال آن سال مالی آغاز می شود. درصورت از دست دادن ضرب العجل برای ارسال مدارک و بدهی های مالیاتی، جریمه ای به میزان 5 درصد مبلغ اعمال می گردد. نرخ بهره پرداخت عقب افتاده ماهیانه 1 درصد می باشد.

دومینیکا چهارمین کشوری می شود که می توان با پاسپورت آن بدون ویزا به روسیه سفر کرد

دولت روسیه اعلام کرده است که یک توافقنامه چشم پوشی از ویزا با دومینیکا امضا کرده است که به شهروندان روسیه و دومینیکا اجازه می دهد به کشور یکدیگر سفر کنند و حداکثر 3 ماه در آنجا اقامت داشته باشند .

طبق اعلان رسمی در وبسایت کابینه روسیه، پیش نویس این توافقنامه، به دارندگان پاسپورت معتبر روسیه که شامل پاسپورت های خدمات و دیپلماتیک است و شهروندان دومینیکا که دارای پاسپورت های معمولی، خدمات و دیپلماتیک هستند، اجازه می دهد تا به کشور یکدیگر سفر کنند اما مدت اقامتشان نباید از 90 روز در هر دوره 180 روز بیشتر شود.شرایط زندگی در دومینیکا: حمل و نقل، آموزش و درمان

می توان از طرق هوایی یا دریایی به دومینیکا رفت. دو فرودگاه در این کشور وجود دارند: فرودگاه Melville Hall و Canefield. از اروپا یا آمریکا پرواز مستقیم به دومینیکا وجود ندارد و به همین دلیل، تنها از طریق جزایر همسایه آنتیگوا، مارتینیک و سایر جزیره ها  می توان به این کشور سفر کرد.

دومینیکا به شبکه حمل و نقل توسعه یافته خود می بالد. میان مراکز اصلی جمعیت، اتوبوس ها مشغول به کار هستند. تاکسی محبوب ترین وسیله حمل و نقل در دومینیکا می باشد. می توانید در این جزیره ماشین هم اجاره کنید، اما باید گواهینامه رانندگی محلی اخذ کنید که 12 دلار هزینه دارد.

بر طبق قانون اساسی دومینیکا، آموزش متوسطه اجباری در اختیار فرزندان زیر 16 سال قرار می گیرد. در این جزیره مدارس ابتدایی، متوسطه و یک کالج فنی وجود دارند. آموزش با هزینه دولت و جوامع مذهبی محلی فراهم می گردد. سیستم آموزش دومینیکا مطابق با سیستم آموزشی بریتانیا می باشد.

امروز موسسات آموزش عالی بزرگ زیادی در دومینیکا وجود دارند: دانشکده پزشکی در روسو، موسسه اکولوژی دریایی استوایی و دانشکده بیولوژی دریایی در ماهات. با این وجود آموزش عالی در دانشگاه های بریتانیا، آمریکا و سایر کشورهای حوزه کارائیب نیز در دسترس افراد محلی قرار دارد.

دومینیکا خدمات پزشکی خوبی را ارائه میدهد، اما بیمارانی که نیاز به درمان جدی داشته باشند، به مارتینیک یا باربادوس منتقل می شوند. از آنجایی که بیمه درمانی در دومینیکا وجود ندارد، هر فرد باید بیمه درمانی انفرادی از یک شرکت بیمه تهیه نماید.


آمار صدور پاسپورت دومینیکا تحت برنامه  اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

برنامه صدور پاسپورت دومینیکا در سال 1993 آغاز به کار نمود. قیمت های جذاب، طیف گسترده مزایا، پردازش آسان و سریع - عجیب نیست که این برنامه در میان سرمایه گذاران خارجی  محبوبیت زیادی پیدا کرده است. متقاضیان از همه ملیت ها  می توانند برای اخذ تابعیت دومینیکا اقدام نمایند. به علاوه، نرخ عدم پذیرش در این برنامه فقط 2 درصد است. در طی مدت زمان وجود این برنامه، برنامه اخذ پاسپورت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به بهترین انتخابی تبدیل شده که توسط آژانس های مهاجرتی متعددی به متقاضیان پیشنهاد می گردد.

در رتبه بندی مدیریت ثروت حرفه ای که توسط گروه رهبری Financial Times تهیه شده، دومینیکا رتبه اول را به خود اختصاص داد و بالاتر از 11 کشور دیگر قرار گرفت. در این رتبه بندی پارامترهای زیر مد نظر قرار گرفتند: قابلیت دسترسی به برنامه، سهولت پردازش مدارک و پروسه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده، عدم وجود شرط حضور دائمی در کشور و غیره. البته این رتبه بندی پیش از آن صورت گرفت که آنتیگوا و باربودا نیز مانند سنت کیتس و نویس هزینه برنامه تابعیت خود را کاهش داد.

دولت دومینیکا به ندرت آمار صدور پاسپورت را فاش می کند. از زمان آغاز این برنامه در دسامبر 2013، حدود 12 هزار متقاضی به تابعیت کشور دومینیکا درآمده اند. در ماه مه 2017، سناتور بنوآ ذکر کرد که برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا منجر به جذب 50 میلیون دلار به بودجه این کشور شده است.

برنامه اخذ پاسپورت و تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری یک منبع اصلی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اقتصاد کشور دومینیکا می باشد. در ماه مه 2017، 50 میلیون دلار از 150 میلیون دلار بودجه دولت این کشور از طریق این برنامه به دست آمد.


نخست وزیر دومینیکا در خطاب به سازمان ملل متحد اعلام کرد که این کشور برنامه دارد  اولین کشور سازگار با تغییر اقلیم باشد

دومینیکا برنامه دارد تا اولین کشور سازگار با تغییر اقلیم باشد  و ممنوعیت ظروف یکبار مصرف، قدمی برای نیل به آن هدف است.

تا ژانویه 2019 که دومینیکا محل زندگی 70،000 نفر خواهد بود، استفاده از تمامی ظروف غذای یک بار مصرف استیروفوم و پلاستیک های معمولی ممنوع خواهد شد.

ماه قبل، دولت در بیانیه ای اعلام کرد که این تصمیم در ادامه تصمیم قبلی برای محدود کردن واردات ظروف غیر قابل تجزیه است.

دومینیکا به لیست طویل کشورها و شرکت های بزرگ از نیوزیلند و استرالیا تا استارباکس و دیزنی که مصرف نی های پلاستیکی را ممنوع می کند، پیوست.

با این حال دومینیکا یک قدم جلوتر می رود و چنگال، بشقاب و چاقوهای پلاستیکی و همچنین لیوان و ظروف استیروفوم را ممنوع می کند. به گفته نخست وزیر، لیست تمام محصولات ممنوعه متعاقبا اعلام می شود.


نقشه زیر نشان می دهد از طریق مهاجرت سرمایه گذاری دومینیکا و کسب پاسپورت دومینیکا به چه کشورهایی می توانید بدون ویزا سفر کنید و برای ورود به چه کشورهایی می توانید در فرودگاه ویزا بگیرید.

نقشه ی کشورهای مجاز به سفر با پاسپورت دومینیکا  

 

 

 

امتیاز برنامه مهاجرتی دومینیکا 

برای اطلاع از نحوه محاسبه شاخص به مقاله مقایسه برنامه های مهاجرتی مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به دومینیکا از طریق سرمایه گذاری  و اخذ پاسپورت دومینیکا می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

  

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش