مهاجرت به آمریکامهاجرت سرمایه گذاری، اقامت دائم، اقامت موقت و شهروندی آمریکا

 

A- مهاجرت سرمایه گذاری

B- مهاجرت غیر سرمایه گذاری

C- دیگر گروه ها


A- آشنایی با ویزای مهاجرت سرمایه گذاری آمریکا  از طریق گزینه EB-5  و E-2

 

برای سرمایه گذارانی که به دنبال آزادی و انعطاف در زندگی و کار در آمریکا هستند، ویزای های گروه EB-5 یک فرصت بسیار خوب برای کسب گرین کارت دائم و سپس شهروندی است.

 

  مهاجرت سرمایه گذاری با ویزاهای  EB-5 

طبق قوانین مهاجرتی ایالات متحده آمریکا، چهار گزینه پیش روی سرمایه گذاران قرار دارد که سه گزینه آن در گروه  EB5 (انواع ویزاهای کاری که از 1 تا 5 تعریف شده اند) است و گزینه چهارم E-2 نام گذاری شده اند.

 

گزینه 1 از ویزای EB-5:

 ویزایی است که متقاضی می باست حداقل 1،000،000دلار در هر نقطه از امریکا سرمایه گذاری کند و  اداره شغل مورد نظر را مستقیماً به عهده بگیرد. شغل مورد نظر باید 10 مقیم امریکایی را استخدام نماید، در غیر اینصورت کل پرونده رد شده و گرین کارت صادر نخواهد شد. 

 
گزینه 2 از ویزای EB-5:

 در صورتی که متقاضی نمی تواند و یا  نمی خواهد مبلغ 1،000،000 دلار سرمایه گذاری نماید، می تواند با سرمایه گذاری حداقل 500،000 دلار در مناطقی که درصد بیکاری بیشتری دارد،  با ایجاد و یا خرید کسب و کاری،  10 مقیم امریکا را به استخدام در آورده به گرین کارت دست یابد.  نظارت و مدیریت مستقیم  در اداره شغل مورد نظر نیز به عهده متقاضی است. 

شایان ذکر است که متقاضیان در هر دو گزینه فوق می توانند مبالغ مذکور را به طور اقساط و با توجه به پیشرفت قدم به قدم ایجاد و یا خرید کسب و کار مورد نظر به امریکا ارسال نمایند. ولی شماره پرونده شان و در نوبت بودن را سریعاً بعد از ارسال اولین قسط  دریافت نمایند. از محاسن ارسال مبلغ سرمایه گذاری به طور اقساط می توان به جریان انداختن پرونده  قبل از ارسال کل مبلغ و همچنین قفل کردن پرونده قبل از بالا بردن مبلغ سرمایه گذاری و یا بستن و تعطیل کردن EB5  و...میباشند. 

 

گزینه 3 از ویزای EB-5  

بسیاری از متقاضییان راه اندازی و یا خرید کسب و کارشان را در نبود خود در امریکا غیر منطقی و غیر عملی میپندارند. در اینصورت متقاضی میتواند با حداقل سرمایه‌گذاری به مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ دلار در یکی از پروژه‌های منطقه‌ای مورد تایید دولت امریکا توسط مجریان پروژه‌های منطقه‌ای که مورد تایید دولت امر یکا هستند انجام دهند. در این صورت سرمایه گذار مسولیتی در قبال راه اندازی شغل و یا به استخدام در آوردن 10 امریکایی را نداشته و پس از پنج سال و یا زودتر مبلغ 500،000 دلاربه سرمایه گذار عودت داده میشود.  

 

 ویزای سرمایه گذاری امر یکا  E-2

به عکس EB5 ، ویزای  E-2 هزینه بسیار کمتری دارد. بسیاری از متقاضییان برای خریداری یک کسب و کار مناست با ویزای E-2، تنها مبالغ 150.000 تا 200.000 دلار می پردازند و اجباری جهت استخدام امریکایی هم بدآن شکل حداقل در سال اول ندارند. اما یک نکته کلیدی که همیشه مورد توجه قرارنمی گیرد این است که ویزای  E-2 به خودی خود برای خانواده گرین کارت دائم و شهروندی به ارمغان نمی آورد. دارنده این ویزا در نهایت میبایست به هر طریق ممکن E2 را به (از جمله EB5 ) گرین کارت دائم و در نهایت شهروندی تبدیل نماید. E2  جهت افرادی مناسب است که میخواهند سریعآ وارد امریکا شده و بر عکس EB5  شخصآ و از ابتدا شغل مورد نظرشان را از نزدیک مدیریت کرده و قدم به قدم یا با آگاهی به EB5 برسند و یا با دیگر روشها به شهروندی. شاید هم در نظر دارند که بدلایلی چند سالی مقیم موقت امریکا شوند. 

 اما برای کسانی که  بودجه 500،000 دلار را در اختیار دارند، این واقعیت که EB-5 برای آنان اقامت دایم فراهم می کند از بسیاری جهات یک مزیت بزرگ است. در برنامه EB5  بر عکس EB2  جهت کلیه اعضای خانواده گرین کارت دائم  صادر میشود و بچه های بالای 21 سال مثل E2  بعد از 21 سالگی لزومی به ترک آمریکا و یا تبدیل ویزایشان به نوع دیگری ندارند. 

 

 

آشنایی با ویزای E-2

E-2 یک ویزای اقامت موقت است که به افراد علاقمند سرمایه گذاری در آمریکا اجازه می دهد برای مدیریت سرمایه گذاری E-2 خود اقامت موقت آمریکا را دریافت و با خانواده خود در آنجا زندگی کنند. ایران از سال 1957 دارای پیمانی با آمریکا است که بر اساس آن افرادی که تبعه ایران هستند میتوانند به واسطه ان قرار داد برای این ویزا اقدام نمایند.


در صورتی که از زاویه ای باز تر به فلسفه کلی اعطای این ویزا نگاه کنیم, E2 سالها پیشتر برای اطمینان امریکا جهت اشنایی و موفقیت متقاضییان به محیط کار و زندگی وهمچنین اگاهی به تمایل انها جهت انتقال قدم به قدم سرمایه های خود و... تعریف شده است. بر خلاف EB-5 امروزه , متقاضیان فراوانی بوده و هستند که تمایل به سرمایه گذاری 1,000,000 $ ویا 500,000 $ در ابتدا ورود ندارند, لذا امروزهمتقاضی میتواند با سرمایه گذاری حتی 100,000 دلاری با به راه اندازی شغلی کوچک زندگی خود را در امریکا شروع کرده و با نشان دادن موفقیت پله کانی، اقامت موقت را سالیان سال تمدید کرده تا زمانی که روزنه ای جهت تبدیل آن به اقامت و گرین کارت دائم از جمله EB-5 پیدا کنند که این نیز امری غیر قابل تصور نیست.


هیچ محدودیت سالانه ای در تعداد ویزاهایی که از این طریق به افراد واجد شرایط اعطا خواهد شد وجود ندارد.

 


ویژگی های اساسی ویزای E-2

سرمایه گذار می تواند به طور قانونی در آمریکا برای کسب و کاری که در آن سرمایه گذاری کرده است کار کند.

سرمایه گذار می تواند به داخل و خارج آمریکا سفر کند. یا تا وقتی که ویزای E-2 او معتبر است در آمریکا به طور مستمر بماند.

سرمایه گذار با این محدودیت مواجه است که تنها می تواند در کسب و کار خود یا کارفرمایی که از طریق آن به ویزای E-2 دست یافته مشغول به کار باشد.

ویزای اولیه E-2 می تواند برای مدتی بالغ بر 5 سال معتبر باشد و امکان تمدید ویزا به طور نامحدود وجود دارد.

برای همسر و فرزندان مجرد زیر سن قانونی ویزا صادر خواهد شد اما فرزندان اجازه کار در آمریکا را نخواهند داشت.

همسر سرمایه گذار می تواند در آمریکا شاغل باشد.

 

  

B.2  توضیحات اولیه در مورد لاتاری امریکا (تنها برای اطلاع رسانی)

 گرین کارت آمریکا مجوز اقامت دائم در آمریکا است. اشخاص با در دست گرفتن این کارت کلیه حقوق شهروندی را به دست می آورند و می توانند در آمریکا به کار، زندگی و تحصیل مشغول شوند.

به دلیل حفظ گوناگونی در ملت امریکا، دولت این کشور سالی یکبار توسط وزارت امور خارجه هر ساله 50.000 ویزای اقامت دائم برای شهروندان کشورهایی که میزان مهاجرت کمتری به امریکا دارند فراهم می کند.

بیشترین تعداد ویزا به مناطقی در جهان تعلق می گیرد که کمترین میزان مهاجر را به امریکا داشته اند و بر عکس مردم کشورهایی که در پنج سال بیش از 50.000 مهاجر به امریکا فرستاده باشند ویزایی تعلق نمی گیرد. هیچ کشوری بیش از هفت درصد کل ویزاها را در هر سال کسب نمی کند.

 

 B.3 شرایط متقاضیان لاتاری امریکا

متقاضی باید دارای دیپلم باشد و یا طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای اشتغال داشته باشد.

برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی به صورت خودکار ویزای مهاجرت به آمریکا صادر می گردد. زن و شوهر می توانند جهت دو برابر کردن شانس خود هر کدام جداگانه تقاضا نمایند.

اشخاص به وسیله  کامپیوتر و به صورت اتفاقی انتخاب می شوند. این افراد بین ماه اریبهشت تا دی بوسیله نامه خبر انتخاب شدنشان و دستورالعمل های بعدی را دریافت می کنند. ویزاهای منتخبین از اول اکتبر تا 30 سپتامبر هر سال صادر می شوند.

میلیون ها تقاضا در قرعه کشی به دلیل عدم رعایت در تنظیم صحیح دستورالعملها رد می شود که البته تعداد کثیری نیز در بین فرایند به دلایل دیگر  قادر به ادامه روند نیستند.

 

فرایند لاتاری امریکا

 • ثبت نام در قرعه کشی      
 • دریافت پاکت اول، اعلام برنده شدن و پر کردن فرم ها
 • منتظر شدن برای ثبت شماره پرونده در سایت
 • داشتن اسپانسر
 • دریافت پاکت دوم حاوی تعیین زمان مصاحبه و در خواست ارسال مدارک
 • انجام معاینات پزشکی
 • مصاحبه و انگشت نگاری در کنسولگری امریکا
 • چک اف بی ای
 • مراجعه مجدد به سفارت جهت دریافت ویزا

 

B.4   مهاجرت به آمریکا با ازدواج با یک شهروند آمریکایی (تنها به منظور اطلاع رسانی)

ویزای K1 برای افرادی است که نامزدشان شهروند آمریکا است. این افراد با ویزای K1 می توانند به مدت سه ماه در آمریکا بمانند تا ازدواجشان انجام شود. ویزای K2 نیز برای فرزندان این افراد است که آن ها می توانند به مدت سه ماه تا ازدواج پدر یا مادرشان در آمریکا بمانند.
جهت اخذ این نوع ویزا می بایست شهروند آمریکایی فرم I129F را در دفاتر USCIS واقع در محل زندگی خود تکمیل کند. بعد از به تایید رسیدن USCIS درخواست وارده به مرکز ملی ویزا NVC برای پردازش ارسال می شود.
نامزد خارجی نیز می بایست در کنسولگری آمریکا NVC را دریافت نماید. البته در برخی مواقع این مراحل بیشتر می شوند که بستگی به مصاحبه ی انجام شده خواهد داشت.

 

C - انواع دیگر ویزاها به آمریکا (تنها به منظور اطلاع رسانی)

 •     F-1:  برای دانشجویان
 •     F-2:  برای همسر و فرزندان دارندگان F-1
 •     J-1:  برای  تجار
 •     J-2:  برای همسر و فرزندان دارندگان J-1
 •     B  ویزای سه ماهه جهت  بازدید از آمریکا 
 •    B-1 جهت شرکت در جلسات تجاری ، شرکت در تشکل های علمی ، آموزشی و کنفرانس ها ، انجام مذاکرات و عقد قرار داد ها
 •  B-2   مختص افرادی است که به قصد سفر و گردشگری ، درمان ،  گذراندن دوره های آموزشیی که کمتر از 18 ساعت در هفته را دارند

 

C.1  مهاجرت به آمریکا با ویزای دانشجویی 

 ویزای نوع F مخصوص دانشجویان دانشگاهی و ویزای نوع M مخصوص دانشجویان فنی و حرفه ای است.
شایان ذکر است چنانچه دوره تحصیلی مورد نظرتان کمتر از 18 ساعت در هفته است، باید نسبت به اخذ ویزای توریستی تلاش کنید. اما اگر رده تحصیلی پیش رویتان بیش از 18 ساعت در هفته زمان لازم دارد، حتما باید ویزای تحصیلی داشته باشید.

 

آشنایی با ویزای L-1

ویزای اقامت موقت L-1 به یک کارفرمای آمریکایی اجازه می دهد یک مدیر یا مدیر عامل را از یک شرکت خارجی  به یکی از دفاتر خود و یا دیگران در آمریکا منتقل کند. این ویزا همچنین یک شرکت خارجی که هنوز شعبه ای در آمریکا ندارد را قادر می سازد یک مدیر یا مدیر عامل به منظور استقرار دفتر جدید به آمریکا بفرستد.

 
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران با در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش