آشنایی با یونان

آشنایی با یونانیونان یکی از تاریخی ترین کشور های جهان است، اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری یونان را دارید، بهتر است قبل از انجام هر کاری در این زمینه اطلاعاتی را در رابطه با این کشور کسب نمایید، شرکت مهاجرتی کنکاش با جمع آوری و ارائه مطالب زیر کوشیده است تا جایی که می تواند اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهد. با ما همراه باشید...

آشنایی با یونان

یونان یکی از تاریخی ترین کشور های جهان است، اگر قصد مهاجرت سرمایه گذاری یونان را دارید، بهتر است قبل از انجام هر کاری در این زمینه اطلاعاتی را در رابطه با این کشور کسب نمایید، شرکت مهاجرتی کنکاش با جمع آوری و ارائه مطالب زیر کوشیده است تا جایی که می تواند اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان ارائه دهد. با ما همراه باشید...


جغرافیا و آب و هوا

یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده و حدود 132,000 کیلومتر مربع وسعت دارد. از شمال با آلبانی و بلغارستان، از سمت شرق با ترکیه، از سمت جنوب با دریای مدیترانه و از غرب با دریای لونیان همسایگی دارد. هشتاد درصد کشور کوهستانی است و 27 درصد از کل یونان زیر کشت است. جزایر یونان 19% کل وسعت یونان را تشکیل می دهند و بیش از 15,000 خط ساحلی در یونان وجود دارد.
با توجه به اینکه کل اتحادیه اروپا به صورت یک بازار واحد در نظر گرفته می شود، جایگاه یونان به عنوان نقطه ورود به اتحادیه اروپا از سمت خاور میانه، شمال آفریقا و برخی کشورهای حوزه بالکان جایگاهی بسیار ویژه است. یونان از یک آب و هوای معتدل مدیترانه ای برخوردار است که دمای آن در تابستان بین 28 تا 35 درجه سانتیگراد و در زمستان بین 5 تا 18 درجه سانتیگراد متغیر می شود.


تاریخ و دولت

تمدن یونان به زمان های باستانی برمی گردد و مشهور است که یونان مهد دموکراسی بوده است. طی تاریخ طولانی اش، یونان در زمان هایی زیر سلطه خارجی ها بوده (رومی ها و عثمانی ها)، اما از دهه 1800 میلادی به عنوان یک ملت مستقل پدیدار گشته است. با وجود سلطه طولانی مدت خارجی بر این سرزمین، یونان آداب و رسوم، جمعیت یک دست و زبان خود را حفظ کرده است.
یونان دارای یک دموکراسی متشکل از ریاست جمهوری و پارلمان است که اعضای پارلمان هر چهار سال انتخاب می شوند. بالاترین مقام در یونان، رئیس جمهور است که هر پنج سال اعضای مجلس وی را انتخاب می نمایند. امور کشور را سه قوای مجریه، مقننه و قضایی صورت می دهند.

 

جمعیت و زبان

جمعیت یونان در حال حاضر حدود 11 میلیون نفر است و به کندی رشد می کند. جمعیت نیروی کار حدود 4 میلیون است.
زبان رسمی کشور یونانی است، زبان انگلیسی به صورت گسترده ای در یونان صحبت می شود.


مهاجرت سرمایه گذاری یونان

 

نگرش نسبت به سرمایه گذاری مستقیم خارجی

در سال های اخیر یونان فضای پرچالشی برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی داشته است، اما اصلاحات بنیادی بسیاری، به عنوان بخشی از برنامه ی نجات بخشی بین المللی با هدف تسهیل سرمایه گذاری خارجی صورت پذیرفته است.
در سال های اخیر، پیشرفت هایی در تصویب قوانین جدید با هدف رشد، کاهش موانع بروکراسی، و جذب سرمایه گذاری های خارجی صورت گرفته است.


رشد صنعتی

مطابق با آخرین قانون سرمایه گذاری در یونان (4146)، برنامه های دولت برای جذب سرمایه های خارجی در این بخش ها وجود دارد: هواپیماهای دریایی، گردش گری، املاک، شراکت بخش های دولتی با بخش های خصوصی، سرمایه گذاری استراتژیک و خصوصی سازی، و انرژی.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران و کارشناسان مهاجرتی ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با آشنایی با یونان

ویزای طلایی یونان: ارزان ترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا اگر پول دارید، ویزا می گیرید؛ مقامات یونانی به دنبال سرمایه گذاران در میان پناهندگان سوری شهروندی از طریق سرمایه گذاری چیست؟ مهاجرت سرمایه گذاری کشورهای مختلف دریافت ویزای طلایی از طریق خرید ملک در کدام کشورهای اروپایی امکان پذیر است؟ مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش