آشنایی با اسپانیا- قابل توجه متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

آشنایی با اسپانیا- قابل توجه متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاریاسپانیا یک جایگاه جهانی ویژه در ارتباط با اهمیت اقتصادی اش است: سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در تولید ناخالص داخلی، یازدهمین دریافت کننده بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دنیا، و نهمین صادر کننده بزرگ خدمات بازرگانی.

آشنایی با اسپانیا 


اسپانیا یک جایگاه جهانی ویژه در ارتباط با اهمیت اقتصادی اش است: سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا در تولید ناخالص داخلی، یازدهمین دریافت کننده بزرگ سرمایه گذاری مستقیم خارجی در دنیا، و نهمین صادر کننده بزرگ خدمات بازرگانی.

اسپانیا دارای یک اقتصاد مدرن بر پایه دانش است، که در آن بخش خدمات 75% فعالیت های تجاری را شامل می شود. اسپانیا یک مرکز بین المللی برای نوآوری است که از جمعیت جوان، تحصیل کرده و بسیار فعال بهره می برد.

این کشور به سختی تلاش کرده است تا خود را مجهز به پیشرفته ترین زیرساخت های موجود برای رشد اقتصاد در آینده بنماید. و این عمل در راستای تعهد به بخش تحقیق و توسعه صورت پذیرفته است.

فرصت های جذاب کسب و کار برای سرمایه گذاران در اسپانیا در زمینه های استراتژیک و ارزشمندی همچون بیوتکنولوژی, انرژی قابل تجدید، محیط زیست، بخش های خودرو سازی و صنعت هوا فضا، وجود دارند.

به علاوه، شرکت هایی که در اسپانیا کسب و کاری را برپا می کنند نه تنها می توانند به بازار ملی اسپانیا که بازاری بزرگ با بیش از 46 میلیون مشتری با قدرت خرید بالا است، دسترسی داشته باشند بلکه همچنین به بازارهای اروپا, خاورمیانه، و شمال آفریقا نیز دسترسی خواهند یافت چرا که اسپانیا دارای یک موقعیت جغرافیایی استراتژیک همراه با پرستیژ و حضور پررنگ در این مناطق است.

 

کشور، مردم و سطح زندگی در اسپانیا

پادشاهی اسپانیا، منطقه ای به وسعت 504,782 کیلومتر مربع را در جنوب غربی اروپا، در اختیار دارد و دومین کشور وسیع در اتحادیه اروپا است. سرزمین اسپانیا بیشتر شبه جزیره ایبریا، که بین اسپانیا و پرتغال مشترک است، را پوشش می دهد و همچنین شامل جزیره های باله آریک در غرب دریای مدیترانه، جزایر قناری در اقیانوس آتلانتیک و چند جزیره کوچک دیگر است.

برخلاف تفاوت هایی در میان مناطق مختلف اسپانیا، می توان گفت که کشور به طور کلی نمونه ای از یک آب و هوای مدیترانه ای دارد.
اسپانیا از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار است و نسبت به خارجی ها نگرش بسیار بازی دارد. تقریبا 8,000 کیلومتر خط ساحلی، امکانات ورزشی فراوان، وقایع و فرصت های اجتماعی جذاب همراه با میراث متنوع فرهنگی به عنوان جاده تمدن ها، اسپانیا را مکانی جذاب و زیبا در دنیا تبدیل کرده است.

 


جمعیت و منابع انسانی

جمعیت اسپانیا در سال 2014، 46.8 میلیون نفر بود با یک تراکم جمعیت بیش از 92 ساکن در هر کیلومتر مربع.


جمعیت بزرگترین شهرهای اسپانیا:


مادرید  3,165,235
بارسلونا  1,602,386
ولنسیا  786,424
سویل  696,676
ساراگوسا  666,058
مالاگا  566,913
مورسیا  439,712
پالما د مایورکا 399,093
لاس پالماس د گران کاناریا  382,283
بیلبائو  346,574


زبان رسمی کشور، اسپانیایی است و برخی زبان های رسمی دیگر نیز در اسپانیا وجود دارند. آموزش تا سن 16 سالگی در اسپانیا اجباری است و زبان انگلیسی در مدارس اسپانیا تدریس می شود.

اسپانیا دارای 23.03 میلیون نفر نیروی کار است و در مقایسه با خیلی کشورهای دیگر، دارای یک جمعیت جوان است: طبق ارقام سال 2014، 16% جمعیت زیر 16 سال، 66% جمعیت بین 16 و 64 سال، و تنها 18%، 65 و یا بالاتر از 65 سال هستند.

 

زیرساخت اسپانیا

دولت اسپانیا تصمیم دارد که برنامه ی خود را مبنی بر سرمایه گذاری سنگین در این منطقه ادامه دهد. انتظار می رود یک برنامه زیر ساختی جدید مرتبط با حمل و نقل و مسکن، تأیید شود که بر اساس تحلیلی بر شرایط کنونی و یک ارزیابی از نیاز اسپانیایی ها، اولویت ها و اقدامات مورد نیاز را تعیین خواهد کرد.

اهداف این برنامه شامل این موارد می شوند: افزایش کارآمدی سیستم حمل و نقل جهانی، بهینه کردن ظرفیت موجود، کمک به رشد اقتصادی، بهبود صنعت حمل و نقل با انرژی های پاک و برگشت پذیر، ترکیب اثرات اجتماعی و اقتصادی با احترام به محیط زیست، تقویت همبستگی منطقه ها و امکان دسترسی سریع به همه مناطق از طریق سیستم حمل و نقل پیشرفته و یکپارچه سازی سیستم حمل و نقل موجود.

اسپانیا در میان 148 کشور از نظر زیرساخت های جاده ای در جایگاه سیزدهم رنده بندی شده است.

در مورد حمل و نقل ریلی، شبکه های سریع السیر یک اولویت محسوب می شوند.

در حال حاضر مادرید به 26 شهر اسپانیا از طریق قطارهای سریع السیرمتصل است و در سال 2015 خطوط جدیدی در حال اضافه شدن هستند تا خطوط قطار سریع السیر را به 17 شهر جدید برسانند. خط بارسلونا-پاریس نیز دارای ارتباط ریلی سریع السیر میان قلب اسپانیا و فرانسه است که به زودی تا بنادر فرانسه نیز امتداد خواهد یافت. درسال های اخیر، اسپانیا به یک کشور پیشرو در ساخت خطوط ریلی سریع السیر در جهان تبدیل شده است که خطوط سریع السیر خود را بیش از پنج برابر کرده است ( از 550 کیلومتر به 3100 کیلومتر) و بیش از 1000 کیلومتر خط ریلی جدید در سال 2015 اضافه نموده است. در واقع، حدود 45.120 میلیون یورو در شبکه خطوط قطار سریع السیر سرمایه گذاری شده است تا اطمینان حاصل شود از هر 10 شهروند، 9 نفر به فاصله کمتر از 30 کیلومتر به ایستگاه های خطوط سریع السیر دسترسی داشته باشند. بنابراین اسپانیا به کشوری پیشرو در اروپا و دومین کشور دنیا، بعد از چین، تبدیل شده است که بیشترین خطوط سریع السیر را دارد و در این ارتباط حتی از ژاپن و فرانسه پیشی گرفته است.

حمل و نقل هوایی شهرهای عمده ی اسپانیا را از طریق 46 فرودگاه به یکدیگر و به دیگر شهرهای مهم دنیا متصل می کند. اسپانیا یک کانون اصلی در میان راه هایی است که آمریکا را به اروپا و آفریقا متصل می کنند. اسپانیا از نظر وسعت حمل و نقل هوایی در اروپا مقام سوم و در دنیا مقام پنجم را دارا است.

به علاوه، با وجود داشتن 46 بندر بین المللی در سواحل دریای مدیترانه و اقیانوس آتلانتیک، اسپانیا دارای ارتباطات دریایی بسیار خوبی است.

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به اسپانیا و اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری می توانید با کارشناسان ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش