آشنایی با مجارستان

آشنایی با مجارستانبعد از تغییرات سیاسی تاریخی سالهای 1980-90 ، فضای کسب و کار مجارستان در حال حاضر به بالندگی بسیار نزدیک است. با رشد تولید ناخالص داخلی اقتصاد مجارستان از رکود اقتصادی جان سالم به در برده و یکی از پویا ترین اقتصاد های اروپای مرکزی است.

 

 مجارستان

 

درباره مجارستان

بعد از تغییرات سیاسی تاریخی سالهای 1980-90 ، فضای کسب و کار مجارستان در حال حاضر به بالندگی بسیار نزدیک است. با رشد تولید ناخالص داخلی اقتصاد مجارستان از رکود اقتصادی جان سالم به در برده و یکی از پویا ترین اقتصاد های اروپای مرکزی است.

در طول 25 سال گذشته، شرکت های بین المللی زیادی عملیات تولیدی و خدماتی خود را بنا کرده اند، و در برخی موارد، دفاتر مرکزی اروپایی و مراکز توسعه و پیشرفت بیش از 84 میلیارد یورو به صورت سرمایه گذاری مستقیم خارجی، پول وارد مجارستان کرده اند. 55 شرکت بین المللی از میان 80 تا از بزرگترین شرکت ها، حضور طولانی مدتی در مجارستان داشته اند و از این مکان سودمند، با فضای قانونی امن، زیرساخت های تجاری پیشرفته و نیروی کار متعهد بهره مند شده اند.

به درستی که مجارستان یک کانون کسب و کار پر جنب و جوش است که چه از نظر تاریخی و جغرافیایی، چه فرهنگی و چه اقتصادی درست در قلب اروپا جای گرفته. به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، کسب و کارهایی که در مجارستان مستقر می شوند، به بازار اتحادیه اروپا با بیش از 500 میلیون نفر افراد در آن، می پیوندند.

جغرافیای مجارستان یک موهبت طبیعی است، موهبتی که مجارها یاد گرفته اند با خوش فکری، انعطاف و خلاقیت خود، خوب از آن استفاده کنند.

مجارستان منافع سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای به همه ی کسب و کارها ارائه می دهد: بنگاه های کوچک و متوسط که می خواهند به خریداران بین المللی نزدیک تر شوند، شرکت های جهانی که به دنبال مراکز عملیاتی امن و قابل اعتماد و یا امکانات خدماتی هستند، شرکت هایی با تکنولوژی بالا که به دنبال تحقیقات بالینی هستند، شرکت های تولید نرم افزار و دیگر فعالیت های توسعه و پیشرفت، و تولید کننده هایی که نیاز دارند به بازارهای اروپای شرقی و جنوب شرقی دسترسی داشته باشند.

آژانس توسعه سرمایه گذاری مجارستان، متعهد است مجارستان را به عنوان یک مرکز سرمایه گذاری پیش رو و یک شریک تجاری قابل اعتماد به پیش براند.

 

 

زیرساخت ها

شما می توانید از زیرساخت های پیشرفته لاجیستیک و مخابراتی در مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان بهره مند شوید.

این حقیقت که مجارستان بعد از بلژیک و هلند، بیشترین طول جاده ای را در اروپا دارد یک مزیت رقابتی قابل توجه است. طول کل شبکه جاده ای عمومی در مجارستان نزدیک به 32,000 کیلومتر است که از این مقدار 1,680 کیلومتر راه های سریع السیر هستند.

 

زیرساخت های لاجیستیک برای مهاجرت به مجارستان

موقعیت استراتژیک مجارستان در قلب قاره اروپا، و همچنین نقش مجارستان به عنوان محل تلاقی راه های حمل و نقل در اروپای شرقی و مرکزی، آن را به عنوان یک مرکز توزیع منطقه ای بسیار پر اهمیت در آورده است. مجارستان یک بخش جدایی ناپذیر از حمل و نقل اروپا محسوب می شود که به تمام نواحی اروپا دسترسی آسان دارد. بندر های بزرگ اروپایی و همچنین بازارهای رو به رشد اروپای شرقی مرکزی و اروپای جنوب شرقی و کشورهای مشترک المنافع شوروی سابق، به آن نزدیک هستند. شرکت ها می توانند از کارآمدی زیرساخت های حمل و نقل پر عظمت و صنعت لاجیستیک ریشه دار در مجارستان بهره مند شوند.

 

زیرساخت های مخابراتی برای مهاجرت به مجارستان

مجارستان دارای یک سیستم مخابراتی پیشرفته است که در سرتاسر آن پوشش مخابراتی و پوشش 3G موبایل وجود دارد. بازار ارتباطات موبایلی در مجارستان مانند دیگر کشورهای اروپای شرقی در حال بالندگی است. استفاده از دیتای موبایل بسیار محبوبیت دارد، همه اپراتورهای مجارستان خدمات 3G و 4G را در اختیار کاربران قرار می دهند.

 

فضای اقتصادی مهاجرت به مجارستان

اقتصاد باز

مجارستان دارای یک اقتصاد باز است و تاکید اساسی بر تشویق سرمایه گذاری خارجی دارد. شراکت با سرمایه گذاران احتمالی یک اولویت ملی محسوب می شود. به نیازهای شرکت هایی که از پیش در مجارستان مستقر شده اند و به رشد فضای کسب و کار، توجه خاصی می شود. در سال 2014، سرمایه گذاری مستقیم خارجی به 78% رشد ناخالص داخلی منجر شد که این بالاترین نرخ در منطقه است.

به منظور بهبود فضای کسب و کار، دولت مجارستان:

  • مالیات بر درآمد شخصی را 15% کاهش داده است.
  • نرخ مالیات شرکتی را به پایین ترین نرخ در اروپای مرکزی شرقی کاهش داده است.
  • یکی از رقابتی ترین و انعطاف پذیرترین قوانین کار را در اروپا ایجاد کرده است (به نفع کارفرما).
  • یک سیاست خارجی با تمرکز بر تجارت خارجی آغاز کرده است تا سرمایه گذاران مستقیم خارجی را جذب کند.

 

فضای کسب و کار در مجارستان برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

سیستم بانکی

سیستم بانکی شامل 39 بانک، 9 موسسه اعتباری و 82 موسسه اعتباری تعاونی است. به جز بانک های اروپایی شرقی و مرکزی (OTP)، مهم ترین بانک های تجاری، شرکت های جانبی یا شعبه ای از بانک های بزرگ خارجی هستند.

از آغاز بحران اقتصادی، دولت مجارستان راه حل هایی به منظور بالا بردن سطح وام دهی انجام داده است.

 

فضای کسب و کار برای مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری


سرمایه انسانی

نیروی کار مجارستان شایسته و کارآمد است، که قدرت رقابت بین المللی مجارستان را بالا می برد. این کشور چندین دانشگاه معروف دارد که هر کدام یک نقش قابل توجه در آموزش نیروی کار به عهده دارند. وجود تعداد زیادی موسسه های تحقیقی، گواهی بر قدرت مجارستان در علوم و تکنولوژی است.

 

آموزش فنی و حرفه ای در خدمت اقتصاد مجارستان

ساختار فنی و حرفه ای مجارستان به گونه ای تغییر یافته تا بسیار عملی باشد و شانس استخدام پذیری نیروی کار را بالا ببرد.

 

اهداف

آموزش فنی و حرفه ای در مجارستان در خدمت نیازهای اقتصاد است و تکنسین ها و کارگران ماهر بیشتری تربیت می کند.

آموزش بر پایه هم علم و هم عمل انجام می گیرد.

پرستیژ و جذابیت آموزش فنی حرفه ای در حال افزایش است تا دانش آموزان بیشتری آموزش فنی و حرفه ای را در آینده انتخاب کنند.

کیفیت و کارآمدی آموزش فنی و حرفه ای در حال بالارفتن است.

 

مجارستان جذاب ترین مکان برای سرمایه گذاری در منطقه اروپای شرقی و مرکزی است

دستاوردهای مجارستان ثابت می کنند که تلاش های دولت مبنی بر تبدیل مجارستان به یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاری و ایجاد یک سیستم از موسسات و زیرساخت های  دوستدار و مشوق سرمایه گذار، بسیار پرثمر بوده است.

هر دو سال یک بار، مجله سرمایه گذاری مستقیم خارجی رده بندی خود را به نام "شهر ها و مناطق آینده ی اروپا" را که به هدف جمع آوری و رده بندی مهم ترین شهرهای مناسب سرمایه گذاری ایجاد شده است اعلام می کند. امسال، به جز بوداپست، مناطق روستایی مجارستان نیز در لیست ده جای برتر این مجله جای داشتند. بر طبق این رده بندی بوداپست همچنان، جزء جذاب ترین ده شهر اول در اروپای شرقی است. به علاوه، به جز بوداپست، برای اولین بار یک شهر دیگر مجارستان به نام گیور جزء ده شهر کوچک مناسب و دوستدار کسب و کار در سال های 2016 و 2017 معرفی شد.

 

کیفیت زندگی

بوداپست سرزمینی با تاریخ 1000 ساله و یک اختلاط بی نظیر از فرهنگ های غربی و شرقی است. سرزمینی که رودخانه دانوب از میان یکی از زیباترین مراکز دنیا می گذرد. مجارستان با داشتن 11,000 کیلومتر مسیر پیاده روی در طبیعت، بیش از 2,500 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری، 17 زمین گلف، ده پارک ملی و بسیاری مناطق طبیعی محافظت شده، بسیار مناسب دوستداران فعالیت های فضای باز است. رودخانه دانوب و شهرهای زیبا و تاریخی و دریاچه بالاتون که بزرگترین دریاچه آب شیرین در شرق اروپا است، گردشگران بسیاری را به مجارستان می کشاند.

 

مشوق ها برای سرمایه گذاری در مجارستان

یکی از مزایای مجارستان نسبت به دیگر کشورهای رقیب در منطقه، تعهد راسخ دولت به پربازده کردن فرایند کسب و کار و افزایش قدرت رقابت بنگاه های کوچک و متوسط و شرکت های بزرگ در مجارستان است. برای کمک به دستیابی به این هدف، مشوق های بسیاری ارائه می شوند – چه قابل بازگشت و چه غیر قابل بازگشت – تا سرمایه گذاری مستقیم خارجی تسهیل گردد. مهمترین نوع این مشوق ها، سوبسیدهای نقدی (یا از سوی دولت مجارستان و یا بودجه اتحادیه اروپا)، مشوق های مالیاتی، وام با بهره پایین و زمین های مجانی یا کمتر از قیمت واقعی هستند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره ی مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط با آشنایی با مجارستان

اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاری اخذ اقامت دائم مجارستان تنها با 185.000 یورو فقط در چهار ماه افراد بیشتر به دنبال اخذ اقامت کدام کشورها هستند اطلاعات مهم درباره ی مجارستان آخرین فرصت برای برنامه اخذ اقامت دائم مجارستان از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی امکان استفاده از گزینه تامین مالی در مهلت باقیمانده برنامه اوراق قرضه دولتی مجارستان اقامت دائم مجارستان - اطلاعیه شرکت کنکاش تعلیق برنامه اخذ اقامت مجارستان مجارستان اتحادیه ی اروپا را ترک نخواهد کرد مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری بهترین گزینه در اروپا مسیر سریع برای رسیدن به اقامت دائم اتحادیه اروپا تنها در حدود 3ماه تغییرات جدید قانون سرمایه گذاری مجارستان در تاریخ یک جولای به اجرا در آمد. تعداد تقاضاهای دریافت اقامت مجارستان به شدت در حال افزایش است خبر شگفت انگیز برای متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش