امور مالی در کانادا

امور مالی در کانادابرای تازه واردان به کانادا کسب اعتبار بدون داشتن شغل و درآمد بسیار مشکل است. تازه واردان به کانادا باید سابقه اعتباری جدیدی در کانادا بیابند و میزان اعتبار کسب شده در خارج از کانادا، هرقدر هم که خوب باشد، خیلی مهم نیست. برای کسب اعتبار فرد باید حداقل یکسال مشغول به کار بوده و میزان معینی حقوق دریافت کند. با وجود این ممکن است سال‌ها طول بکشد تا افراد بتوانند سابقه اعتباری خوبی برای خود کسب کنند. بسیاری از تازه واردان با دریافت کارت‌های اعتباری فروشگاه‌ها وارد سیستم اعتباری کشور شده و شروع به کسب اعتبار مالی می‌کنند. معمولا برای افراد خویش فرما کسب اعتبار مالی مشکل است زیرا بیشتر شرکتهای اعتباری تمایل بیشتری به دادن اعتبار به حقوق بگیران دارند.

اقامت کانادا

پول رایج کانادا

 اگر با اسکناسهای کانادا آشنا نیستید، بهتر است از اسکناسهای 5 تا 50 دلاری استفاده کنید و هنگام خرج یا دریافت آن‌ها دقت کنید تا از وقوع هر گونه اشتباهی جلوگیری شود. اسکناسهای بالاتر از 50 دلاری اغلب با شک و بدگمانی پذیرفته می‌شوند (این اسکناس‌ها هدف مطلوب جعل کنندگان اسکناس هستند و ممکن است هر کسی آن‌ها را قبول نکند).

 در اکثر مراکز خرید و فروشگاه‌ها دلار آمریکا پذیرفته می‌شود. نرخ تبدیل دلار کانادا به دلار آمریکا متغیر است و بیشتر فروشگاه‌ها تابلویی در کنار صندوق خود دارند که آن را اعلام می‌کند. در بسیاری از فروشگاه‌ها نرخ تبدیل دلار آمریکا به کانادا حدود 10 درصد زیر نرخ معمول بازار است.

  بهره

 بهره هزینه‌ای است که وام‌گیرنده در قبال دریافت وام یا قرض، پول برای خرید چیزی مانند خانه می‌پردازد. معمولا نرخ بهره به طول دوره بازپرداخت آن و باز یا بسته بودن وام و نیز به ثابت یا متغیر بودن میزان نرخ بهره، در طول دوره‌ بازپرداخت آن و شرایط دیگری مانند آن بستگی دارد.

 وام باز این قابلیت را دارد که در هر زمان بخشی از آن‌ یا کل آن‌را به‌طور کامل بازپرداخت و در ازای آن جریمه‌ای نیز پرداخت نکرد. نرخ بهره‌ چنین وام‌هایی، بیشتر است؛ اما اگر فردی برنامه‌ خاصی داشته باشد (فروش خانه خریداری شده) استفاده از این نوع وام‌ها توصیه می‌شود. در مواقعی که نرخ وام بالاتر است، شاید بهتر است که از این نوع وام در کوتاه‌مدت استفاده شود و با پایین آمدن نرخ بهره، نوع آن را به بلند مدت تغییر داد. برای استفاده از چنین وامی، فرد علاوه بر پرداخت‌های ثابت ماهیانه، برخی اوقات باید هزینه‌های اضافی را نیز پرداخت کند.

 وام بسته بهره کمتری دارد؛ اما در عوض انعطاف‌پذیری لازم را ندارد. در استفاده از این نوع وام‌ها، نمی‌توان بدون پرداخت جریمه، نسبت به بازپرداخت کل یا بخشی از آن اقدام کرد. برخی از وام‌های بسته، این امکان را برای وام‌گیرنده فراهم می‌سازد تا برخی از بازپرداخت‌های محدود، سالی یکبار انجام شود.

 وام قسمتی نیز نوعی وام است که به گیرنده‌ این امکان را می‌دهد تا بخشی از وام خود را، با نرخ بهره، زمان بازپرداخت و شرایط خاص و بخش دیگری از آن را نیز با شرایط دیگری پرداخت کند.

 در کانادا نرخ بهره‌ وام‌ها می‌تواند ثابت، متغیر یا متغیر حفاظت شده باشد. در نمونه ثابت، نرخ بهره در طول بازپرداخت وام تغییر نمی‌کند. در حالی که در نمونه متغیر، تغییرات نرخ بهره‌ بازار، نرخ بهره دریافتی فرد را نیز تعیین می‌کند. به عبارت دیگر معمولا پرداخت ماهیانه‌ وام‌گیرنده به وام دهنده ثابت است؛ اما مبلغ سرمایه‌ اصلی و نیز مبلغ نرخ بهره، تغییر می‌کند. در نمونه‌ی متغیر حفاظت شده، سقف افزایش بهره وام‌گیرنده محدود خواهد شد. به طور معمول وام‌دهندگان، مقداری هزینه اضافی برای نوع حفاظت شده دریافت خواهند کرد.

 مدت زمان وام، در واقع طول زمانی بازپرداخت آن است که در تعیین آن عوامل مختلفی چون نرخ بهره پرداختی دخالت دارند. مدت زمان یک وام، یک دوره‌ زمانی است که می‌تواند بین 6 ماه تا 25 سال باشد. وام‌گیرنده در پایان این دوره می‌تواند وام خود را بازپرداخت کند یا آن‌ را تجدید کند. در صورت تجدید وام، می‌توان در مورد زمان و شرایط آن، با وام دهنده صحبت کرد. هرچه مدت‌زمان بازپرداخت وام، طولانی‌تر باشد، نرخ بهره‌ آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

 باید توجه داشت که مدت وام، به معنای دوره‌ استهلاک سرمایه نیست. دوره‌ استهلاک، زمانی است که طی آن کل وام دریافتی، بازپرداخت شود. اغلب وام‌های دریافتی، دوره‌ی استهلاکی معادل 15 تا 25 را دارند. هرچه دوره استهلاک وام طولانی‌تر باشد، پرداخت‌های زمان‌بندی شده، نیز کمتر خواهد بود. اما در عین‌حال میزان بهره‌ وام‌گیرنده نیز در زمانی طولانی‌تر، بیش‌تر خواهد بود. به‌عنوان مثال اگر وامی 100,000 دلاری، با نرخ بهره‌ 10 درصد، با دوره‌ استهلاک 25 ساله و بازپرداخت ماهیانه حدود 895 دلار اخذ شود، باید 168,500 دلار باز پرداخت شود. اگر برای همین مقدار وام زمان استهلاک 10 ساله تعریف شود، و شرایط نرخ بهره در شرایط قبل باشد، در این صورت باید 57,000 دلار پرداخت شود. اما در عین‌حال پرداخت ماهیانه وام‌گیرنده بالاتر خواهد رفت و به معادل 1,311 دلار در ماه خواهد رسید.

  افراد مایلند تا کمترین مبلغ را به‌عنوان بهره وام، پرداخت کنند. پس است چند روش برای کاهش میزان بهره، را در نظر داشت.

 بهتر است مبلغ پیش‌پرداخت بیشتر باشد.

 علاوه بر پرداخت مبالغ اصل و فرع، گاهی اوقات بهتر است پرداخت‌هایی برای اصل سرمایه به‌صورت یکجا یا پیش‌پرداخت (پرداخت اصل سرمایه پیش از پرداخت عادی) انجام شود. معمولا وام‌های بسته، در مورد پیش‌پرداخت‌ها، جریمه دریافت می‌کنند. این نوع وام‌ها، باز و متغیرند که اجازه پیش‌پرداخت را نیز می‌دهند. وام‌گیرنده در حال صحبت با وام دهنده، بهتر است در مورد پیش‌پرداخت با نگفتن مبلغ آن نیز بحث کند. هرچه وام‌گیرنده بتواند نسبت به مستهلک کردن وام خود اقدام کند، بهره کمتری را خواهد پرداخت.

 توصیه می‌شود افراد وام‌هایی را دریافت کنند که دوره‌ استهلاک آن کمتر باشد.

 باید وام دریافتی را طوری تنظیم کرد که دوره پرداخت‌های کوتاه‌تری داشته باشد. به‌عنوان مثال بجای پرداخت‌های ماهیانه، آن را به‌صورت دو هفته در میان یا حتی به‌صورت هفتگی پرداخت کرد.

 به طور معمول مشاوران مالی محاسبات نرخ بهره را انجام می‌دهند و به وام‌گیرنده در مورد جدول استهلاک وام و نیز وضعیت پرداخت‌های ماهیانه‌ آن، پرداخت اصل وام و مقدار بهره‌ آن و در نهایت مبلغ اصلی باقیمانده‌ وام بعد از پرداخت هر قسط، اطلاعات مناسبی را می‌دهند.

 سابقه اعتباری

 برای تازه واردان به کانادا کسب اعتبار بدون داشتن شغل و درآمد بسیار مشکل است. تازه واردان به کانادا باید سابقه اعتباری جدیدی در کانادا بیابند و میزان اعتبار کسب شده در خارج از کانادا، هرقدر هم که خوب باشد، خیلی مهم نیست. برای کسب اعتبار فرد باید حداقل یکسال مشغول به کار بوده و میزان معینی حقوق دریافت کند. با وجود این ممکن است سال‌ها طول بکشد تا افراد بتوانند سابقه اعتباری خوبی برای خود کسب کنند. بسیاری از تازه واردان با دریافت کارت‌های اعتباری فروشگاه‌ها وارد سیستم اعتباری کشور شده و شروع به کسب اعتبار مالی می‌کنند. معمولا برای افراد خویش فرما کسب اعتبار مالی مشکل است زیرا بیشتر شرکتهای اعتباری تمایل بیشتری به دادن اعتبار به حقوق بگیران دارند.

 خویش فرمایان می‌توانند با ارائه برگه پرداخت مالیات بر درآمد خود به بانک‌ها یا موسسات اعتباری ، آن‌ها را متقاعد به دادن اعتبار کنند.

 برای یافتن سابقه اعتباری مناسب سعی کنید به‌صورت اعتباری خرید کنید و تمام صورتحساب‌های خود را به موقع بپردازید. برگشت چک به سابقه اعتباری لطمه وارد می‌کند بنابراین هرگز نگذارید چک‌تان برگشت بخورد. در صورت داشتن اعتبار مالی مناسب بانک‌ها، موسسات مالی، و شرکتهای کارت‌های اعتباری سعی می‌کنند به شما کارتهای اعتباری با اعتبار بیش‌تر و خط اعتباری بالاتری پیشنهاد کنند.

 دفاتر یا آژانس‌ها، اطلاعاتی را که توسط بانک‌ها، شرکتهای وام دهنده، فروشگاه‌ها، و سایر مشاغل به آن‌ها داده می‌شود بایگانی می‌کنند. گزارش اعتبار مالی حاوی اطلاعاتی مانند هر گونه حکمی برای تصرف ملک یا مسدود کردن اموال به‌علت عدم بازپرداخت بدهی، ورشکستگی، و عدم پرداخت قروض و یا صورتحسابهاست. آژانس‌ها و دفاتر ثبت گزارشهای اعتباری می‌توانند به طور قانونی تا 7 سال اطلاعات منفی موجود در سابقه اعتباری و تا 14 سال اطلاعات مربوط به ورشکستگی افراد را گزارش کنند.

 اگر جایی به‌علت سو پیشینه به شما اعتبار ندهد، باید شما را از این موضوع  مطلع کند و نام آژانسی که سابقه اعتباری شما را در اختیار آن‌ها قرار داده است به شما بدهد. بر اساس قانون تمام آژانس‌ها و دفاتر گزارشهای اعتباری باید اطلاعات موجود در پرونده اعتباری افراد را در اختیار آن‌ها قرار دهند. این آژانس‌ها و دفاتر، اطلاعات را به‌صورت رایگان (چنانچه بیش‌تر از 30 روز از رد اعتبار فرد نگذشته باشد) و با هزینه 5 تا 20 دلار، پس از زمان مذکور، در اختیار فرد قرار می‌دهند.

 در برخی استان‌ها، بر اساس قانون، آژانس‌ها و دفاتر گزارشهای اعتباری باید طی 30 روز در مورد شکایتهای عرضه شده تحقیق کرد و موارد نادرست و تائید نشده را از سابقه اعتباری فرد پاک کنند. آن‌ها همچنین موظف هستند سالی یک بار به‌صورت رایگان گزارشهای اعتباری را دراختیار افراد قرار دهند، و درجه اعتباری را که به وام دهندگان گزارش می‌کنند، در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. کارفرمایان ممکن است گزارش اعتبار مالی افرادی را که می‌خواهند استخدام کنند، بخصوص اشخاصی که با پول نقد یا اعتبار با آن شرکتها کار خواهند داشت، بررسی کنند.

 وقتی خانه‌ای برای خرید انتخاب کردید، قبل از مالکیت آن باید مراحلی را طی کنید که این مراحل شامل دادن پیشنهاد است. معنای این عبارت آن است که خریدار یک پیشنهاد رسمی و قانونی برای خرید خانه به فروشنده می‌دهد.

 در این مرحله خریدار لازم است تا یک فقره چک به‌عنوان ضمانت، ضمیمه پیشنهاد خود کند تا نشان دهد که خریدار واقعی است و اگر با قیمت پیشنهادی او موافقت شود، خانه به خریدار تعلق گرفته و به فرد دیگری فروخته نخواهد شد. بدین ترتیب پیشنهاد داده شده جنبه‌ قانونی پیدا می‌کند همانند زمانی که فردی ساختمانی را اجاره می‌کند). اگر به هر دلیلی خریدار، بدون آن که خود را Cover کرده باشد، معامله را فسخ کند، آنگاه ممکن است وجه‌ضمانت را از دست بدهد.

 پیشنهاد خرید می‌تواند دارای شرط خاصی باشد. به‌عنوان مثال اگر مسئله مالی خانه برای خریدار حل شود (وام‌ تقاضا شده پرداخت شود) و از بازرس و متخصص خانه در زمینه‌ کیفیت، امنیت و سلامت خانه رضایت‌نامه اخذ شود، آنگاه خرید خانه جنبه نهایی پیدا خواهد کرد. لذا توصیه می‌شود، قبل از اعلام پیشنهاد رسمی، با وکیل خود مشورت کند. وقتی پیشنهاد خرید داده می‌شود، در صورت موافقت آن از طرف فروشنده، جنبه‌ الزام‌آوری برای خریدار ایجاد می‌شود. در چنین شرایطی خریدار باید خرید خانه را انجام داده و یا چک همراه را نادیده بگیرد.

 در یک پیشنهاد خرید موارد زیر باید ذکر شود:

 • نام خریدار و فروشنده با آدرس و مشخصات قانونی ملک.

 • قیمت پیشنهادی خریدار که می‌تواند کمتر از قیمت پیشنهادی فروشنده باشد.

 • آن چه همراه ملک واگذار می‌شود مانند پرده، فرش، وسایل منزل یا لوستر و وسایل نوری نصب شده در منزل.

 • جزئیات موارد مالی شامل مقدار پیش‌پرداخت و بهره‌ای که بدان تعلق می‌گیرد، جزئیات وام و این که آیا پیشنهاد داده شده شرط خاصی در زمینه‌ مالی دارد یا نه.

 • روز عقد قرارداد و روزی که خریدار ملک را تحویل می‌گیرد (این مدت بین30 تا 90 روز است از تاریخ عقد قرارداد، شروع می‌شود. این زمان برای ساختمان‌های نو بیشتر است تا سازنده فرصت لازم را برای پایان کار ساختمان پیدا کند).

 • پیشنهاد به فروشنده ملک برایCurrent land survey.

 • تاریخ پایان پیشنهاد که 48 تا 72 ساعت از تاریخ آن که به آنExpiry date  گفته می‌شود.

 • هر نوع شرط مانند تأیید خانه توسط یک بازرس خبره یا حل مسئله مالی و وام خریدار.

بعد از تکمیل این فرم لازم است وکیل و مشاور املاک نیز آن‌را مورد بررسی قرار دهند و سپس خریدار آن‌را امضا کند. معمولا مشاوران املاک چنین پیشنهادی را به فروشنده می‌دهند. با این حال فروشنده می‌تواند پیشنهاد را قبول یا آن را رد کند یا یک پیشنهاد متقابل تنظیم و ارائه کند. پیشنهاد متقابل شامل تغییر قیمت، تغییر تاریخ عقد قرارداد یا تغییر در تحویل آن چه که با خانه واگذار می‌شود، است. قبل از تنظیم هر پیشنهادی لازم است فروشنده مشخص کند که بالاترین حد قیمت او چه مقدار است.

 روز انتقال سند مالکیت که در کانادا به آن روز بستن معامله نیز گفته می‌شود، روزی است که در آن پول و ملک مبادله می‌شوند و خریدار با پرداخت وجه، کلید ملک خریداری شده را تحویل می‌گیرد. در این روز، نقل و انتقالات قانونی و نیز مسایل مالی با همراهی خریدار، وکیل او و نیز مؤسسه‌ مالی پرداخت کننده‌ وام، فروشنده یا وکیل او و مشاورین املاک دو طرف انجام می‌گیرد. به این ترتیب وام‌دهنده، پول خرید ملک را به وکیل طرف مقابل (فروشنده) پرداخت می‌کند. همچنین خریدار مانده وجه را به‌عنوان پیش‌پرداخت توسط یک چک تضمینی به وکیل فروشنده پرداخت می‌کند.

 گفتنی است که وکلای دو طرف وجه را مبادله کرده و به تسویه‌ هزینه‌ها می‌پردازند. این دسته از هزینه‌ها می‌توانند شامل پیش‌پرداخت‌های مصرفی مانند آب، برق و مالیات ملک باشد. به این ترتیب خانه خریداری شده توسط وکیل خریدار به نام ثبت و سپس سند مالکیت و کلید تحویل داده می‌شود.

 امتیاز اعتباری

  امتیاز یا نمره بر اساس تعدادی از پارامترهای موجود بر سابقه افراد محاسبه می‌شود. این پارامترها بیشتر شامل موارد زیرند:

 • تعداد وام‌های در گردش موجود در سابقه اعتباری فرد.

 • تعداد درخواست‌هایی که فرد برای اخذ وام داشته است.

 • تعداد تاخیر در پرداخت بدهی‌ها.

 • مدت زمانی که از دریافت اولین وام در گردش فرد می‌گذرد.

 • مدت زمانی که از دریافت آخرین وام در گردش فرد می‌گذرد.

 • مورد یا مواردی که وام توسط پرداخت کننده قطع شده باشد.

هر چه امتیاز فرد بالاتر باشد، ضمن افزایش احتمال دریافت وام، بهره نیز پایین‌تر خواهد شد. اگر امتیاز وام‌گیرنده بالاتر از ۶۸۰ باشد (به شرط آن که نسبت بدهی فرد به درآمدش بالا نباشد)، به چنین فردی وام پرداخت می‌شود. همچنین اگر امتیاز وام‌گیرنده از ۷۰۰ بالاتر باشد، شانس مناسبی برای دریافت وام با بهره‌ مناسب دارد. بنابراین برای تسهیل دریافت وام و کاهش بهره‌ آن، دقت در افزایش امتیاز مزبور اهمیت خاصی دارد.

 لازم به ذکراست که مردم کانادا فرهنگ مصرفی دارند و در چنین جامعه‌ای بدهکار نبودن افراد امری محال است. نکته‌ای که باید در این زمینه مورد توجه قرار گیرد، مدیریت صحیح وام‌های دریافتی و پرداخت بدهی‌ها است.

 اگر فردی هیچ وام در گردشی نداشته باشد، سابقه اعتباری ندارند و لذا امتیازی نیز نخواهد داشت. چنین فردی به هنگام خرید ملک یا اتومبیل با مشکل مواجه می‌شود. معمولا پرداخت وام به چنین فردی مشکل و در صورت پرداخت، بهره‌ آن نیز بالا خواهد بود.

 وام یا اعتبارتأیید شده

 وقتی فردی به‌عنوان یک تازه وارد به کشور کانادا وارد می‌شود، لازم است اطلاعاتی درباره روش‌های دریافت وام داشته باشد. چنین فردی برای استفاده از تسهیلات نیاز به صرف زمان و تکمیل فرم‌های اعتباری دارد. به عبارت دیگر متقاضی وام می‌تواند با استفاده از اعتبار خود در جامعه و شرکت‌های مالی، نسبت به دریافت وام اقدام کند.

 دو نوع از وام‌های متداول در کانادا عبارت اند از:

 • وام معمولی

 • اعتبار تایید شده

اعتبار تأیید شده عبارت از میزان اعتباری است که بانک (موسسه‌ مالی) به افراد می‌دهند و در صورت لزوم می‌توان از آن همانند حساب شخصی، برداشت کرد. البته باید توجه داشت که برداشت کننده‌ اعتبار تأیید شده، باید بابت هر میزان برداشت، بهره‌ تعیین شده را پرداخت کند. وام معمولی نیز نوعی وام است که وام‌گیرنده با دریافت آن به‌صورت ماهیانه نسبت به بازپرداخت و بهره‌ آن اقدام می‌کند.

 سؤالی که ممکن است برای افراد پیش بیاید آن است که کدام‌یک از این دو نوع وام را ترجیح می‌دهند. برخی بر این باورند که اعتبار تأیید شده، بهتر از وام معمولی است و اعتباردهندگان نسبت به پرداخت آن راحت‌تر عمل می‌کنند. اما واقعیت این است که بسته به شرایط فرد متقاضی وام، هر یک از این دو نوع وام می‌توانند در اولویت قرار گیرند.

 فرد استفاده کننده از اعتبار تأیید شده، لازم است برخی مسائل و موارد را در نظر داشته باشد، از جمله موارد زیر:

 متقاضی، درخواست یک سقف اعتباری می‌کند و با توجه به تأیید مؤسسه‌ مالی، می‌تواند تا سقف تعیین شده برداشت نماید. به این ترتیب میزان برداشت فرد از این وام می‌تواند کمتر از سقف تعیین شده باشد. هر چه مبلغ برداشت بیشتر باشد، بهره‌ پرداختی نیز بالاتر خواهد بود و برعکس. واضح است که اگر کسی هیچ نوع برداشتی نداشته باشد، بهره‌ای نیز پرداخت نخواهد کرد.

 مقدار مبلغ سقف را می‌توان به دفعات برداشت و بازپرداخت کرد. این نوع دریافت و پرداخت، مانند کار کردن شخص با حساب خودش است. هر مبلغی که فرد برداشت کند، متناسب با مبلغ آن باید بهره پرداخت کند.

 با توجه به این که اخذ اعتبار تأیید شده به میزان اعتبار فرد وام‌گیرنده ارتباط دارد، و اگر فردی برای وام، تامین اعتبار کرده باشد، سقف اعتباریش خالی خواهد شد؛ هر چند که از این مبلغ برداشت نکرده باشد. لذا در اخذ وام‌های بعدی امتیاز وام چنین فردی کاهش خواهد یافت.

 اگر به هر دلیلی اعتبار فردی خدشه‌دار شود، سقف اعتبار وام وی کاهش خواهد یافت.

 در این قسمت لازم است توضیحاتی در مورد وام معمولی داده شود تا متقاضیان این نوع وام بدانند که دریافت آن چه تسهیلات و امکاناتی را برای آنان به ارمغان می‌آورد:

 این نوع وام‌ها با خصوصیات اخلاقی ایرانیان تازه وارد به کانادا بیشتر مطابقت می‌کند. زیرا دریافت این نوع وام و بازپرداخت ماهیانه اقساط آن، حسابداری ساده‌تری دارد.

 با بازپرداخت ماهیانه، وام صفر می‌شود.

 با کاهش اعتبار فرد میزان این نوع وام تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد.

 اگر وام‌گیرنده باز پرداخت‌ اقساط وام را مرتب انجام دهد، شانس خود را برای اخذ وام‌های بیشتر افزایش می‌دهد.

 دریافت این نوع وام، شانس دریافت وام‌های دیگر را در آینده افزایش می‌دهد.

 «اعتبار تأیید شده» چه نوع وامی است؟

 یکی از انواع وام‌ها «اعتبار تأیید شده» نام دارد که در حقیقت نوعی اعتبار است که بانک به افراد می‌دهد تا به هر نوعی که مایلند آن را به مصرف برسانند. نحوه استفاده از این وام با کارت‌های اعتباری متفاوت است. برای این نوع وام به فرد کارتی واگذار نمی‌شود، اما در لیست حساب‌های بانکی میزان اعتبار او نشان داده می‌شود.

 برای استفاده از این اعتبار، فرد می‌تواند به هر یک از دستگاه‌های خودپرداز پول مراجعه کند و به میزان دلخواه از این حساب برداشت کند. همچنین اگر فرد به اینترنت دسترسی داشته باشد، می‌تواند به میزان دلخواه از اعتبار خود برداشت و به حساب جاری یا پس‌انداز خود منتقل کند. حتی فرد می‌تواند بدهی کارت اعتباری خود را به کمک این وام پرداخت کند. با توجه به این که بهره‌ این نوع وام از کارت اعتباری کمتر است (بین 6 تا 12درصد به‌طور سالیانه) این انتقال ارزش بالایی پیدا می‌کند.( سود کارتهای اعتباری تا 24درصد هم میرسد.)

 همراه برخی از وام‌های تأمین اعتبار، یک یا چند فقره چک هم صادر می‌شود که وام‌گیرنده می‌تواند از آن‌ها در عملیات خرید استفاده کند. تفاوت عمده‌ اعتبار تأیید شده با کارت اعتباری در این است که در اعتبار تأیید شده، چیزی به نام مهلت پرداخت وجود ندارد و به محض برداشت پول، بهره‌ آن محاسبه می‌شود.

چه کسانی می‌توانند وام از نوع اعتبار تأیید شده دریافت کنند؟

 متقاضیان برای دریافت اعتبار تأیید شده یا خط اعتباری باید سابقه‌ اعتباری مناسبی داشته باشند. به همین منظور اغلب بانک‌ها خواستار سکونت متقاضیان، بین 6 ماه تا یکسال در کانادا هستند تا این نوع وام را به آنان کنند. فردی که از قبل کارت اعتباری داشته و از آن نیز حداقل 6 ماه استفاده کرده، آن وقت شانس مناسبی برای دریافت اعتبار تأمین شده با بهره‌ پایین دارد.
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش