اطلاعات قبل و بعد از ورود به کانادا

اطلاعات قبل و بعد از ورود به کاناداعلاقه‌مندان می‌توانند اکثر اطلاعات مورد نیاز خود را قبل از ورود به کانادا در قالب کتب، لوح های فشرده و جزوات مختلف از شرکت کنکاش تهیه نمایند.

قبل از ورود 

ترجمۀ کلی مدارک تحصیلی، گواهینامۀ رانندگی، مدارک شخصی (گواهینامه، عقدنامه و نظایر آن)، کارت واکسن اطفال، تشویق‌نامه‌ها و تهیه و ترجمۀ گواهینامۀ بین‌المللی و غیره.
 کسب اطلاعات کامل در مورد نیازهای اولیه به هنگام ورود، مانند آماده کردن رزومۀ شغلی، تهیه لیست کلیه اقوام و دوستان و دوست دوستان و هر شخصی که بتواند در کانادا جزء شبکه کاریابی فرد مهاجر باشد.
 کسب اطلاعات کامل در مورد چگونگی دریافت کارت اقامت، بهداشت، تهیۀ مسکن، گواهینامۀ رانندگی، تهیۀ کارت اعتباری، شماره بیمه اجتماعی، کارت عضویت در کتابخانه، تهیه تلفن، آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی، نقشه‌های شهری و مترو، هزینه‌های روزمره، رزومه کاری و تحصیلی، گزارش پزشکی، تعدادی عکس پاسپورتی برای خود و فرزندان مدرسه‌ای، بیمه اتومبیل و خرید اتومبیل در 3 یا 4 ماه اول ورود و نظایر آن.
  یک حساب بانکی در کانادا باز کنید و وجه نقد مورد نیاز خود را به آن انتقال دهید، باز کردن حساب بانکی، از کشورهای دیگر نیز امکان پذیر است.
 داشتن گواهینامه بین المللی (در صورتی که گواهینامه رانندگی فعلی شما به زبان انگلیسی یا فرانسه نیست).
 یک یا دو کارت اعتباری بین‌المللی تهیه کنید. داشتن این کارت‌ها در کانادا بسیار لازم است.
 تا آن جا که می‌توانید سوابق اعتباری خود را از بانک، مؤسسات مالی و اعتباری، شرکت‌های وام دهنده، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های کارت‌های اعتباری، شرکت‌هایی که با آن‌ها حساب داشته‌اید، متخصصانی مانند وکیل و حسابدار خود تهیه کنید. در حقیقت این گونه مدارک به شما کمک می‌کند تا بتوانید با تاریخچه مناسبی وارد سیستم اعتباری کانادا شوید.
 محل سکونت موقت یا دایم خود را پیدا کنید.
 برای خود و اعضای خانواده بیمه مسافرتی تهیه کنید.


 وسایلی که نباید همراه خود داشته باشید


 باید دقت داشت که به هنگام ورود به کانادا، ورود وسایل زیر ممنوع است:

 

  • انواع گوشت، مواد لبنی، میوه تازه و سبزیجات
  • گیاه، گل، خاک
  • قطعات بدن حیوانات یا محصولات ساخته شده از آن‌ها مانند پوست، پر، خز، استخوان، عاج
  • اشیای عتیقه که ویژگی تاریخی مشخصی دارند (البته اشیای عتیقه خانوادگی جز این موارد نیستند)
  • ورود بیش از 200 نخ سیگار از سوی افراد بالای 19 سال به انتاریو (محدودیت سنی در استان‌های کبک، آلبرتا،
  • ساسکاچوان، مانیتوبا 18 سال است.)
  • پرداخت مالیات برای ورود بیش از 200 نخ سیگار
  •  پرداخت مالیات برای نوشیدنی بیش از 1.5 لیتر برای افراد بالای 19 سال

 

 ورود به خاک کانادا

ورود به خاک کانادا با کنترل گذرنامه و کارت تکمیل شده اظهارنامه مسافر، فرم تکمیل شده هواپیما E24 است (در صورتی که وسایل شما جداگانه ارسال می‌شود) که آن را به مامور گمرک می‌دهید. اگر بیش از میزان مجاز بار همراه دارید، ارائه فهرستی از آن نیز لازم است.
 مهاجر با ورود به یکی از فرودگاه‌های کانادا، در ابتدا به قسمت کنترل گذرنامه مراجعه می‌کند. او باید برگۀ اقامت دائم و گذرنامه خود را به افسر مربوطه ارائه کند. پس از انجام مصاحبه به قسمت مهاجرت راهنمایی می‌شوید. بخش مهاجرت جایی است که اطلاعات کلیه مهاجرین در آن جا ثبت می‌شود.
 در این قسمت از افراد درخواست می‌شود که آدرس موقت یا دائم خود (اعم از آدرس هتل یا خویشاوند) را ثبت کند تا مقامات مهاجرت قادر باشند کارت اقامت دائم را برای او ارسال کنند. این کارت از جمله مدارک بسیار مهم مهاجر است؛ چرا که با داشتن این کارت، به فرد اجازه داده می‌شود تا به‌عنوان مقیم دایم در مسافرت‌های بعدی بدون وجود هیچ مشکلی وارد خاک کانادا شود. گفتنی است که برگۀ تائیدیۀ اقامت دایم و نیز ویزای اعطا شده در گذرنامه که در ابتدای ورود مهاجران به کانادا مورد استفاده قرار می‌گیرند، به آن‌ها اجازه ورود مجدد به خاک کانادا را نمی‌دهد. بنابراین باید توجه داشت که تنها کارت اقامت دایم، مجوز ورود مجدد مهاجر به خاک کانادا را صادر می‌کند.
 چنانچه مهاجر در زمان ورود به کانادا آدرس مشخصی نداشته باشد، به چنین فردی فرم مخصوص آدرس داده می‌شود تا پس از تکمیل، آن را به ادارۀ مهاجرت ارسال کند. بر اساس قانون، کارت اقامت دائم 30 روز بعد از ورود مهاجر به کانادا، به آدرس داده شده ارسال می‌شود.
 همچنین مهاجر باید لیست کلیه وسایل همراه خود و نیز لیست وسایلی که قرار است در آینده برای او ارسال شود را با خود به همراه داشته باشد. این لیست‌ها باید در دو فهرست جداگانه باشند. وسایل همراه مهاجر و وسایلی که درآینده ارسال می‌شود.
 بر اساس قانون، مهاجر حق دارد در طول مدت یکسال پس از ورود به کانادا، کلیه وسایل شخصی اعلام شده در بدو ورود به خاک این کشور را، بدون پرداخت مالیات وارد کند.
 عامل مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، وجه نقد است. در بدو ورود به کانادا، از مهاجر هم راجع به وجهی که همراه دارد، و هم در مورد مقداری که قرار است برای او ارسال شود، مورد سؤال قرار می‌گیرد. برای مثال اگر قرار است مقدار پولی از راه فروش ملک یا زمین، به‌دست مهاجر برسد، این مبلغ در مدارک اقامتی وی درج خواهد شد. در صورت عدم اعلام قبلی ارسال پول به حساب مهاجر از سوی او، این مبلغ به‌عنوان درآمد تلقی شده و مالیات به آن تعلق می‌گیرد.
 همچنین به مهاجران توصیه می‌شود که در بدو ورود به کانادا، به طور حتم، تعدادی سکه یک دلاری همراه داشته باشند، تا به این ترتیب از پرداخت30 تا 40 دلار به باربری‌های محوطۀ داخلی فرودگاه جهت حمل بار جلوگیری شود. کارهای روزهای اول

کارت اقامت دایم که هنگام ورود به کانادا در فرودگاه مراحل اولیۀ صدور آن آغاز می‌شود، برای مهاجر پس از 30 روز پست می‌شود. در مواقعی که مهاجر قصد مسافرت به خارج کانادا را دارد، به هنگام بازگشت مجدد باید از این کارت استفاده کند. به عبارت دیگر نداشتن این کارت، بازگشت او را با مشکل روبه رو می‌کند.
 باید به یاد داشت که در بدو ورود به کانادا، آدرس مناسب و معتبری داده شود. چون کارت اقامت دایم مهاجر و اعضای خانواده او، به آدرس داده شده پست می‌شود. اگر تا 30 روز بعد از ورود مهاجر به کانادا، کارت اقامت به دست او نرسد، لازم است تا با مرکز صدور کارت اقامت تماس حاصل شود. داشتن این کارت اجباری بوده و هر یک از اعضای خانواده، باید کارت مخصوص به خود را داشته باشند.
 به مهاجران توصیه می‌شود، بعد از ورود اولیه و تا قبل از گرفتن کارت اقامت، کشور را ترک نکنند؛ زیرا ممکن است به دلایل مختلف، از جمله خرابی عکس پرسنلی، به وجود آنان در کانادا نیاز باشد. مهاجر در صورت ترک کانادا قبل از دریافت کارت اقامت، برای بازگشت مجدد با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد. در چنین وضعیتی، مهاجر می‌تواند به سفارت کانادا در تهران مراجعه و با ارائه مدارک درخواستی سفارت و نیز تحمل رفت و آمدهای فراوان و صرف هزینه‌های جانبی، زمینۀ بازگشت خود به کانادا را فراهم سازد.
 بی درنگ برای بیمه درمانی استان محل زندگی خود اقدام کنید. تاریخ تقاضای بیمه درمانی به‌عنوان مبنا در نظر گرفته می‌شود نه زمان رسیدن شما به کانادا.
 برای دریافت کارت بیمه اجتماعی (SIN) اقدام کنید. برای این منظور می‌توانید به اداره بیمه اجتماعی محل زندگی خود مراجعه کنید.
 در یکی از بانک‌ها حساب جاری (Chequing Acount) باز کنید (برای دارندگان این حساب چک صادر می‌شود).
 برای ثبت نام فرزندان خود در مدرسه اقدام کنید.
 برای بیمه‌های لازمی مانند بیمه درمانی، بیمه ماشین، بیمه وسایل زندگی، و بیمه شخص ثالث اقدام کنید.

 

 علاقه‌مندان می‌توانند اکثر اطلاعات مورد نیاز خود را قبل از ورود به کانادا در قالب کتب، لوح های فشرده و جزوات مختلف از شرکت کنکاش تهیه نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

 

مطالب مرتبط با اطلاعات قبل و بعد از ورود به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal
phone +351 - 912 359 103

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش